Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2005., 11:40   #1
Inhalator i sve o inhaliranju

Stavila sam temu na zdravlju ali do sada nisam dobila odgovor pa je pejstam tu. Možda se netko od vas susreo s tim i može mi riješiti dilemu Tnx

Quote:
monique kaže:
Prije nekoliko dana dobili smo električni aerosolni inhalator. Meni kao laiku to zvuči kao savršeno sredstvo za nekakvu prevenciju bolesti dišnih puteva pa me zanima može li doći do nekakvih negativnih posljedica ako se dnevno inhalira fiziološka otopina nekih 5 - 10 minuta ili je učinak isključivo blagotvoran?

Kako živim u gradu sa straašno dobom kakvoćom zraka više od 80% ljudi pati od bolesti dišnih puteva a ja bi željela izbjeći to kod svog malenoga i prevencijom mu pomoći.
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:08   #2
Prije nekoliko godina moja kćer je imala upalu sinusa i liječenje inhaliranjem je trajalo oko 6 mjeseci, 5 puta na dan.Unutra je pored fiziološke išao i jedan lijek. tada sam pitala da li ju mogu još nečim inhalirati, kamilicom,npr. ali dok. je rekla da to ne smije u inhalator jer navodno začepi filter pa nisam ni pokušala.
Što se tiče inhaliranja samom fiziološkom, nema nikakve svrhe kad je dijete zdravo.Eventualno, kad kašlje,pa ju uhvati jači napad kašljanja,može se malo staviti maska jer para pomaže kod iskašljavanja.
Ja sam sebi ove zime nabavila ovlaživač zraka, i stalno mi je uključen.Imam malu bebu i dosada mi je ovlaživač bio super, zrak nije suh(imam centralno) i ugodnije je boraviti unutra.
__________________
daaa mi je biti morski pas........
snowwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:13   #3
Ja imam inhalator koji koristim samo kad mi pišulja ima opstrukcije, dakle fiziološka + ventolin.
Ne vidim svrhu korištenja istog kad je ona zdrava
I u njega ne smiješ ništa stavljati osim propisanog lijeka i fiziološke, kao što gore reče kolegica, začepilo bi se.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:26   #4

Znala sam da ima na ovom podforumu ljudi koji će odgovoriti

Ja sam razmišljala ovak, s obzirom da nam je otorinac preporučio 5 - 6 puta dnevno špricati u nos Aquamaris/Sterimar da bi inhaliranje fiziološke moglo biti dobro. Čisto za neko ovlaživanje, čišćenje sinusa dok nisu full zaštopani (ma lupam bezveze) ili slično. Kad ga već imam doma. I mali hoće masku bez beda, veli da mu je to super.
Nekako mi to dođe ko terapija morskim zrakom Ja ipak živim u Sisku, mi imamo najgori zrak u RH valjda
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:49   #5
kao što rekoh, tu će ti više pomoći ovlaživač zraka, možeš u njega staviti i sol ako baš želiš, i cijeli stan će ti biti "bolji" za disanje.

inhalator bolje čuvaj za nedaj bože neku bolest jer ako ti se klinac(doduše, zavisi koliko je star) sad igra s njim i ako mu dosadi,biće problema kad stvarno zatreba.
__________________
daaa mi je biti morski pas........
snowwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 14:29   #6
Ovlazivac je zakon! Ove jeseni sam ga nabavila i moram rec (kuc, kuc), zima nam prolazi bez vecih respiratornih problema.

I ja bi inhalator ostavila za Bog ne daj!
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 17:01   #7
Ja bih isto rekla da inhaliranje bez lijeka nema smisla. Zaista je bolje nabaviti ovlaživač zraka, pa u njega staviti neko eterično ulje koje je dobro za dišne puteve (eukaliptus, kajeput )
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 09:07   #8
Inhalator - inhaliranje

razmišljam o nabavci inhalatora. do sad sam čula iskustvo Mandy koja je oduševljena njime.
najviše sam pohvala čula za Omron koji mi se čini i najskuplji. nikako se ne mogu odlučiti da li kompresorski ili ultrazvučni. negdje sam čitala da je kompresorski snažniji, da je i za donje i gornje dišne putove. U ljekarni su mi pak rekli da ultrazvučni bolje raspršuje čestice,a uz to je i tih. skroz sam zbunjena, a nabavila bih ga vrlo brzo.
koja su vaša iskustva i mišljenja...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 11:53   #9
Izvini što odgovaram a ne dajem odgovor, nego zašto služi inhalator?
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 12:44   #10
kod raznih respiratornih problema. prehlada, bronhitisa, laringitisa....inhalacija otvara i čisti dišne puteve
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 12:50   #11
Ja sam imala bronhitis 20 i kusur godina i mislim da nije baš najsretnije rješenje inhalirati dijete. Sve su to lijekovi koji traže da se ponovo uzimaju. U moje vrijeme ti inhalatori su bili u domovima zdravlja i sjećam se da smo se vraćali od doktora kada su predlagali inhalaciju.
A ja sam dobila hronični bronhitis tako što mi je doktorica za akutni bronhitis dala lijek koji nije trebala...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 12:56   #12
Manch, inhalirati se može i čista fiziološka i tako očisti bolje nego da se samo ušprica u nos.
Pedijatrica mi je na pitanje o inhalatoru dala zeleno svijetlo i rekla da je to dobra investicija za svaku kuću.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 12:59   #13
Ups, to nisam znala
Svejedno, pratiću odgovore, ako i nama zatreba
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 13:23   #14
mi imamo inhalatr, Pingvin i ja ga obožavam
Kod kupnje inhalatora svakako obrati pažnju da kupiš ultrazvučni - on je skuplji ali je nemjerljivo bolji. Imam doma i kompresorski i to baš Omronov, uopće ga ne koristim jer nije niti upola dobar kao Pingvin (on je ultrazvučni)

Mi inhaliramo čistom fiziološkom.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 13:46   #15
Kikice, po čemu je bolji pingvin? meni na par mjesta rekli da je za ozbiljnije probleme bolji kompresorski radi veličine čestica koju raspršuje, mana su mu težina, buka i ne tolika mobilnost.
za pingvin su mi rekli da mora biti na idealno ravnoj podlozi.
tko je proizvođač tog pingvina?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 15:15   #16
nas je kompresorski, otprilike ovakav:



bebe bez nekih teskih indikacija se inhaliraju samo fizioloskom, a po potrebi se moze dodati neki lijek u fiz. otopinu.

nama je puno pomogao, a koristimo ga i danas, nakon 10 godina, kad se zabetoniraju nekim sekretom, no sjecam se da je bio puno skuplji tada, no tad nije bilo uzv (moram priznati da do danas nisam ni cula za njih)

svakako se isplati investirati, jer djeca obicno moraju danima hodocastiti i cekati u red na inhalaciju u higijenskim uvjetima pedijatrijskih ambulanti kakvi vec jesu.


Edit: evo nasla sam, mi imamo bas ovakav kompresorski inhalator Dado
da, dado

dakle, cca. 320 kn, znam da nije prejeftino, ali cak i da kupite ovaj, jos uvijek mozda stignete i uzv kad se bolje raspitate? ja bih tako, naime.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 16:01   #17
mi smo pingvina platili mislim 490 kuna tako da razlika nije tako drastična u cijeni.
samo - jeftinije je u ljekarni, tu je čak preko 750 kuna- sramota. http://www.propero.hr/index.php?kateg=0899&id=3251
U King Crossu oko 500 kuna (ljekarna i Technomax je imao)

edit: ono gore je neka verzija sa akum. baterijom il nečim, onaj običan je 530 kn http://www.propero.hr/index.php?kateg=0899&id=23700
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 16:23   #18
Kikice, u čemu ti se čini bolji pingvin?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 17:08   #19
mislim da ću i ja kupit tu napravu
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 17:17   #20
Quote:
Kikica kaže: Pogledaj post
mi smo pingvina platili mislim 490 kuna tako da razlika nije tako drastična u cijeni.
samo - jeftinije je u ljekarni, tu je čak preko 750 kuna- sramota. http://www.propero.hr/index.php?kateg=0899&id=3251
U King Crossu oko 500 kuna (ljekarna i Technomax je imao)

edit: ono gore je neka verzija sa akum. baterijom il nečim, onaj običan je 530 kn http://www.propero.hr/index.php?kateg=0899&id=23700
jel se na ovom pingvinu dijete mora inhalirat nad njim ili može sjedit?
jel postoje 2 pingvina...a Mr Rno ima tu cjevčicu

naš Medikoelov ima cijevčicu od pola metra (od stroja do spremišta ljeka/fiziološke) pa malac se može i igrat dok se inhalira...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.