Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2004., 14:14   #1
Paket "1 za sve"

razmišljam o uzimanju paketa 1 za sve kod zg banke pa me zanimaju vaša iskustva. naime, ove usluge koje sad imam plaćam manje godišnje nego što bi plaćala paket pa ni sama ne znam kaj bi.
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 21:11   #2
pa ako plaćaš manje onda ti se ne isplati kupovati skuplji paket.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 15:01   #3
I ja samo razmisljam...
Jer sad placam racun i karticu cirrus 20 kuna na god.
Volim placati gotovinom, i tek mi je sad u zivotu zatrebala usluga kreditiranja male svote (kredit po masteru recimo) ali za to sam se snasao...
I placao bi im osnovni optimal 240kn na god...
Jedino sto bi mi usparalo pare je telebanking, on bi mogao mjesecno usparati tih 20kn mozda 50 ako bi placao racune tako (u posti je 5kn po transakciji provizija, ovako 1.5kn)...
Tako da cu vidjet ako se to isplati samo zbog telebankinga onda cu uzeti...
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 18:41   #4
Kad sam prvi put vidjela reklamu za taj paket, uredno sam izračunala što sve rabim, i zaključila da mi se ne isplati. Onda je naknada za e-zabu krešila s 5 na 10kn mjesečno i Gle! najednom bi mi se isplatilo.

Te ukinuh e-zabu.

Kad god ti firme/banke/prodavači nešto nude, to ne rade radi tebe, nego radi sebe. Ako ti sebi izračunaš da ti se isplati, bilo radi kartice, kredita, ili popusta u Algoritmu, a ti navali. Ali uzeti nešto samo zato što ti se nudi, a još nije ni besplatno... (a ni besplatne stvari nije uvijek mudro uzimati).
Manekineko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 19:59   #5
Quote:
Te ukinuh e-zabu.
Manekineko,

ja sam drugi dan nakon obavijesti da je naknada poskupila sa 5 na 10 kuna vratio token u banku.

Sto je najgore, vec sam bio 50-50 da li da predem na paket ili ne, ali me je taj kurvinski potez (oprostite na izrazu) tako razljutio da sam odlucio prekinuti sve sto mogu sa tom bankom.

Roberta, izracunaj sto ti se isplati - sama znas koliko prosjecno radis transakcija mjesecno itd. I uzmi u obzir da ima drugih banaka...i sto se tice zabinih paketa ja bi uzeo sa rezervom usluge Elvia centra - kad dodes do detalja vidis da ima puno caka u kojima se ograduju od isplate (doduse za tu lovu i ne mozes ocekivati nesto spektakularno). Paket se isplati (barem bi se meni isplatio) ako uzimas veci stambeni kredit - pa se samo na ustedi od naknade vec isplati.

Zadnje uređivanje Metju : 22.01.2004. at 22:20.
Metju is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 09:19   #6
ma ni sama ne znam kaj bi. vrlo ozbiljno razmišljam da zabi kažem baj baj i prijeđem u raiffeisen. jedino me muči kaj ima malo bankomata u odnosu na zabu.
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 09:34   #7
kad sam trazio zenu na salteru da mi izracuna isplativost na temelju toga sto imam i koristim, kaze ona meni "da ak krenem racunat tako, na isplativost, necu uzeti paket na kraju, ali evo tu imate popuste na restorane i na ... "
ja reko "aha, hvala, onda necu uzet paket"


za izracun isplativosti pogledaj na http://www.zaba.hr/info/pb/1zasve/1zasve.htm

od oka mi se cini da se isplati ako prvi put uzimas neku karticu i/ili e-zaba uslugu pa ne placas inicijalne troskove. inace ne bas. ali jos nisam usao u detaljni izracun, ne zuri mi se, budem
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 09:50   #8
Quote:
roberta carlos kaže:
jedino me muči kaj ima malo bankomata u odnosu na zabu. [/B]
The, nevjerojatno je na koliko mjesta možeš već plaćati karticom tekućeg... a i popusti ti idu kao na keš (jer i je keš). Dakle, ako ti Reiff ima bankomat negdje ne predaleko, uz malo organizacije neš ni primjetiti da nije na svakom koraku...
Manekineko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 16:04   #9
Meni konkretno se isplati uzeti paket jedan za sve. Koristim puno usluga banke i samo na karticama (dodatnim) mi se paket isplati. A da ne pricam za e-zabu(najmanja naknada za naloge za placanje) vodjenje tekuceg racuna, i manje naknade za kredit.
Ko to ne koristi ne isplati mu se.
Bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 10:07   #10
Ja vec imam Maestro, Master karticu-osnovnu (placa mi firma clanarinu) i e-zaba (placa mi firma naknadu). Ne znam sto mi treba vise. Nedam zeni da koristi dodatnu jer onda ne bih imao kontrolu nad njezinim troskovima!
Jedino bih zelio Visu revolving karticu ali za to cu dici cim kupim stan pa cu uzimati namjestaje, TV, svasta na Visu, ali o tom potom.

Dodjem ja na salter i dignem veliku lovu i zenska raskolacila ocima kada vidjela koliko love.

Onda zenska pocne meni kazati kako mogu koristiti usluge zlatnog paketa za mene, ja onda pomislih na setija i kazem da neka mi pocne pricati naopacke. A ona veli zasto. Da vidim da li ce to meni koristiti, a ona veli: Aha, evo imate popuste u restoranima pa skoro badava naknada za stambene i razne kredite, bla bla

Ja rekoh: - Aha, vidim da mi se ne isplati.
- Ma kako vam se ne isplati?!
- Meni treba samo Visa kartica, a i vidim da mjesecno vise dajem nego sto dobivam.
- Pa vama bi onda vise odgovarala expert opcija.
Ja rekoh: - je li to isto ili je to drugacije od prosle opcije.
- Ma je drugacije i jeftinije je.
Ja pitam: - A koliko dodje Visa Revolving kartica u odnosu na mjesecno izdvajanje na expert paket.
Ona sasutjela i isplatila mi lovu.

Jebem im navlacilacku kosulju...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 13:53   #11
Ja uzela expert i cisto zadovoljna. Dobila sam hrpu kartica i...sad idem trosit
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 21:13   #12
ZABA - paket "1 za sve"

Ovaj mjesec sjela meni prva sluzbena placa na racun u zabi....u medjuvremenu bio u minusu, pa ga rijesio i danas isao u poslovnicu da mi ponovno izdaju maestro karticu jer mi je ista bila zadrzana na bankomatu usljed blokade zbog minusa koji je s placom bio pokriven.
I sad mene zena pita "jeste li culi za paket 1 za sve..." ja kazem jesam, i hocete ga uzeti - pita ona mene, ja kazem - nebih hvala dok se ne odlucim. Nastavi ona "a jeste culi za GO card" ja kazem jesam, ali neznam nista o njemu i sada me ne interesira jer idem nakon 8 sati radnog vremena s posla!

Naime, od bankovnih usluga sve sto mi treba jest maestro (kad kupujem da mi odma skine lovu s tekuceg), mastercard (da kupujem s odgodom placanja - jos ga nemam) i eventualno internet bakarstvo da mogu racune preko njega placati.

E sad ja vas pitam dok gledam Zabin prospekt za taj paket "1 za sve".
1. Koliko me košta ugovaranje paketa - znaci koliko moram na licu mjesta platiti u poslovnici prilikom ugovaranja?
2. Koliko me košta mjesećno vođenje paketa (ili godišnje)?
3. Da li u paketu Ekspert dobivam Mastercard karticu ili ona nije u paketu?


Svi komentari oko tog paketa su dobrodošli, kao i vaša iskustva sa istim.
crom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 21:28   #13
Sve detalje imaš ovdje

ja osobno imam expert paket i plaćam ga 40kn mjesečno tj 480kn godišnje

usluge/proizvode koje dobivaš s time mislim da vrijede toliko novaca

taj paket je jedini razlog što sam još uvijek u zabi tj. smao djelomično jer mi plaća sjeda rba a oni imaju drastične lihvarske naknad eu odnosu na zabu

tako da čim lova sjedne u rba prebacim je u zabu

ti najbolje znaš koje usluge/proivodi ti trebaju pa si pokušaj izračunait njihovu pojeinačnu vrijednost u odnosu na ono što dobiješ u cijeni paketa

ne zaboravi da kad imaš paket svako plaćanje internetom van banke te košta 1kn, u rba je to recimo višestruko skuplje
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 21:33   #14
@Edgar

jesi dobio s tim Ekspert modelom i mastercard?
crom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 21:49   #15


a da pročitaš informacije s gornjeg linka?

jesam ,i master, i visu, i go card, i to sve džabe, plus internet džabe, sms džabe

i neznam ni ja što sve ne

uglavnom tam ti sve piše što dobivaš s kojim paketom i koliko te taj paket košta
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 22:17   #16
Paket Ekspert- 40 kn mj,
- besplatno internet bankarstvo, dobiva se token, naknade su puno jeftinije nego da se placa u banci, mozes si bilo kad provjeriti stanja po rn,
- otvara ti se besplatno devizni rn,
- sve kartice su ti besplatne, npr. go, Master, Visa,
- trajni nalozi su besplatni,
- sms besplatan,
- ne placas naknade za vodjenje tekuceg i deviznog racuna,
- ovisno o primanjima mozes dobiti do 3 puta vece prekoracenje po tekucem, npr ako ti je bonitet 3.000 kn mozes dobiti 9.000 kn,
- manja ti je kamata na dozvoljeno prekoracenje

Najbolje ti je pitati u poslovnici da ti sve detaljno objasne ili uzeti deplijan. I da, imas popuste u ducanima, restoranima, hotelima, popusti na kasko i na osiguranja u Allianzu, usluge pomoc na cesti, npr ako ti je auto do 10 god starosti, desi ti se kvar i platis sa karticom tekuceg, vracaju ti troskove jedanput godisnje u iznosu do 1450 kn
Zlatorepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 10:43   #17
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ti najbolje znaš koje usluge/proivodi ti trebaju pa si pokušaj izračunait njihovu pojeinačnu vrijednost u odnosu na ono što dobiješ u cijeni paketa
i ne zaboravite na usluge elvie ... imam na tu temu zgodnu pričicu

frendu krepao auto na moru prošle godine (ima ekspert) ... i zove Elviu ... popiz*** jer ih nije mogao dobiti ... na kraju nazvao HAK, došli oni, naprave to kaj je trebalo (ne pitajte me kaj jer se ne kužim u motore automobila) i na licu mjesta plaća račun od nekih tisuću i nešto ... ne da je bio bijesan ...
no ... vrati se u ZGB i zove u ZABU da im "skine zvijezde s neba" ... osobna mu bila na GO, ta neka osoba koja mu se javila zapisala poruku, kao osobni se vraća slijedeći tjedan pa će joj prenijeti ... ovaj je novce otpisao, ali biti će uporan čisto iz gušta
i da ne povjeruješ, osobni mu se javi slijedeći tjedan ... ovaj njoj svašta izgovori ... šta to ni reklamiraju, Elvia fuj, sim-tam ...
nakon par sati nazove ona njega ...
u glavnom frend otišao kod nje, napisao kaj se dogodilo, priložio račun, ona poslala u Austiju ... mislili smo da od toga ne bude ništ jer je i rekla da je kod njih gužva pa svašta ... u glavnom mislio je da lovu neće vidjeti ... ali lova mu za nekih mjesec i pol sjela na račun u punom iznosu

Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ne zaboravi da kad imaš paket svako plaćanje internetom van banke te košta 1kn, u rba je to recimo višestruko skuplje
ispravak netočnog navoda
naknada za plaćanje nema veze da li si korisnik paketa ili ne ... uvijek je 1 kn ili 0,50 zavisno da li je u ili izvan ZABE
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 13:32   #18
a ja živio u uvjerenju da sića samo ak si korisnik paketa............
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 13:48   #19
Može li mi netko objasniti koliko bi me koštalo da otvorim tekući u Zabi i da uzmem int. bankarstvo? Jednokratno i mjesečno.
Hvala poznavatelju.


Naime, u PBZu redovno plaćam po 20kn po transakciji pa mi se čini da bih tu mogao nešto ušparati.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 14:12   #20
naknade za korištenje usluge e-zaba za građane:
• pristupnina bez naknade
• inicijalno izdavanje tokena 72,00 kn


* za vlasnike Zlatnog, Expert ili Student modela bez naknade
* za vlasnike Optimum ili Senior modela 30% popusta

• korištenje usluge 10,00 kn mjesečno
* za vlasnike bilo kojeg modela Jedinstvenog bez naknade
paket računa 1 za sve
• plaćanje u korist računa fizičkih osoba bez naknade
• plaćanje u korist računa poslovnih subjekata u Banci 0,50 kn po nalogu
• plaćanje u korist računa izvan Banke 1,00 kn po nalogu

• plaćanje u korist računa Grupe Zagrebačke banke i bez naknade
Allianz Zagreb d.d.
• Narudžba potvrde o izvršenom plaćanju 5,00 kn
• Kupnja i prodaja deviza bez naknade
• Konverzija valuta bez naknade
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.