Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2009., 11:52   #21
Thumbs up naucnik

[QUOTE=Farymann;19511307]Za plastivara niko neda više od 3000 kn,ako neceš ti raditi doci ce drugi i je*e se gazdi to je njegov izgovor.
Najveci je problem u školstvu.Naprimjer završi djecak sa 17 godina za stolara.
I što on zna ? Na praksi je cistio radionice.
U školi je ucio hrpu beskorisnih podataka.
Ne razlikuje bukvu od hrasta,a blanju nezna držati u ruci.
I tko ce zaposliti takvoga,taj nema volje ni za život.
Poucen životnim pricama iz našeg svakodnevnog života,vidjevši našu vladajucu garnituru i "poduzetnike" kako su stekli bogatstvo legalizirajuci krađu,djete krene njihovim stopama ili leži doma i živi na grbaci roditelja.
Druga stvar je da u zanatske škole idu propali ucenici koji ne mogu drugdje.
Jer je sramota biti stolar ili zidar.To nije škola za budale ti poslovi su umjetnost i za takav posao treba imati dvi brukve u glavi.
Tko je kriv za to? Društvo i odgoj.
I sve se vrti u krug. Izlaza nema.
Bio sam naj sretniji kad sam upisao srednju skolu-Brodograditelj u drvu.Maturirao 1991.g.Krenuo radit u skver za 1400 hrd. i 1996.g. skver zatvore.Uspio sam od starih majstoa izuciti zanat tako da mi placa nije bila bitna jer znanje koje imam je neprocijenjivo.Danas mladi ne razmisljaju tako jer im drzava ne pruza optimizam sa svojim ponasanjem a danasnji kapitalisti imaju na rasplaganju more nezaposlenih i zasto bi dali nekome placu vecu od 3000 kn.Kad se pocete zalit slijedi otkaz jer ima drugih gladnih kruha.Zato sam ja zadovoljavam s tim da doma radim jedan brod na godinu i imam jednog kupca.
__________________
Crna u sebi sadrzi sve boje. http://drifter-dnevnik.bloger.hr/
Malo razonode.
bahmud73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 23:31   #22
[Bio sam naj sretniji kad sam upisao srednju skolu-Brodograditelj u drvu.Maturirao 1991.g.Krenuo radit u skver za 1400 hrd. i 1996.g. skver zatvore.Uspio sam od starih majstoa izuciti zanat tako da mi placa nije bila bitna jer znanje koje imam je neprocijenjivo.Danas mladi ne razmisljaju tako jer im drzava ne pruza optimizam sa svojim ponasanjem a danasnji kapitalisti imaju na rasplaganju more nezaposlenih i zasto bi dali nekome placu vecu od 3000 kn.Kad se pocete zalit slijedi otkaz jer ima drugih gladnih kruha.Zato sam ja zadovoljavam s tim da doma radim jedan brod na godinu i imam jednog kupca.[/QUOTE]

Bitno je da covjek ima volje,a znanje i vještine ce prihvatiti vremenom.
Problem je u današnjoj mladeži što vecina nema vole ni za život,a kamoli za posao. Takvo je društvo ,a najveci je problem šta je svake godine gore i sve gore,a izlaza nema.
Radiš brod od drva komplet od pocetka ili krpaš starije?
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 17:33   #23
Thumbs up

Radio sam na poslovima od 0 dok je Kantrida radila ali dovoljno da od majstora naucim dosta,naravno jer me i zanimalo pa je puno lakse.Sljedeci ce nadam se biti za sebe kad dovrsim selidbu.Reparacije se rade najvise iz razloga jer je postojeci brod sablona ali sam u skoli naucio prenosit linije sa nacrta .Tu bih opet rekao jer sam bio zainteresiran u skoli.
__________________
Crna u sebi sadrzi sve boje. http://drifter-dnevnik.bloger.hr/
Malo razonode.
bahmud73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 21:02   #24
Quote:
bahmud73 kaže: Pogledaj post
Radio sam na poslovima od 0 dok je Kantrida radila ali dovoljno da od majstora naucim dosta,naravno jer me i zanimalo pa je puno lakse.Sljedeci ce nadam se biti za sebe kad dovrsim selidbu.Reparacije se rade najvise iz razloga jer je postojeci brod sablona ali sam u skoli naucio prenosit linije sa nacrta .Tu bih opet rekao jer sam bio zainteresiran u skoli.
Bravo majstore !
Problem je kod nas što već nema kalafata za popravit drveni brod,a kamoli napravit. Za 20-30 godina smo gotovi. Ljudi koji sada rade odlaze u raj,a novih nema. To je velika žalost.
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 14:44   #25
Ljudi,znate možda koje je najbliže brodogradilište drvenih brodova meni u Umagu??Pokušavam nači neko u Istri ali ne nađem niš??Ima neko na Lošinju ili Krku?Hvala unaprijed!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 18:34   #26
Našao sam nešto.zanemarite gore navedeni post.
hvala!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:02   #27
Znači to je otprilike to, uči sine talijanski/njemački/nizozemski/%&$#"/ kupi tunju i aj vanka. Samo nisan baš uvjeren da i tamo objeručke čekaju... Ima li ko kakva iskustva u radu u maloj brodogradnji vani ili zna šta o tome?
Kolpomorto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 09:00   #28
A da probaš doći na "Dane Hrvatske male brodogradnje" u marinu hotela Lav u Splitu i raspitaš se malo?
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 12:01   #29
Od 16.04 do 19.04 u hotelu Lav. Otići ću. Nisan ni zna da se to održava, hvala na savjetu
Kolpomorto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 22:05   #30
Quote:
Kolpomorto kaže: Pogledaj post
Od 16.04 do 19.04 u hotelu Lav. Otići ću. Nisan ni zna da se to održava, hvala na savjetu
To je to. Dolazim i ja.
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 01:23   #31
ekipa ajmo se nać složit priču snimit sve to malo da vidimo di smo i zdimit bevandu i srdele. čekam odgovor
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 08:19   #32
Pa ja ću bit na štandu.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 09:08   #33
fary "Zato sam ja zadovoljavam s tim da doma radim jedan brod na godinu i imam jednog kupca."

kakve brode radis, jel imas kakvih slika na netu??
mkrzanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 00:31   #34
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Pa ja ću bit na štandu.
na kojem
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 08:03   #35
Quote:
SEALION kaže: Pogledaj post
na kojem
Pa da mi još i reklamu ovi sa foruma naplate.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:49   #36
Quote:
mkrzanic kaže: Pogledaj post
fary "Zato sam ja zadovoljavam s tim da doma radim jedan brod na godinu i imam jednog kupca."

kakve brode radis, jel imas kakvih slika na netu??
Ne radim brodove,BiH mi je daleko,za novi projekt cu pricekati bolje dane,a nisam ni lopov da nekom maznem kalup pa ga onda dilam pod svoj.
Za sada sam zadovoljan sa ovime šta imam.
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 00:09   #37
Quote:
Farymann kaže: Pogledaj post
Ne radim brodove,BiH mi je daleko,za novi projekt cu pricekati bolje dane,a nisam ni lopov da nekom maznem kalup pa ga onda dilam pod svoj.
Za sada sam zadovoljan sa ovime šta imam.
ovdi je mrkzanic pogrešnome postavio pitanje. ne radi se u njegovom pitanju o tebi farymane već je to zapravo upućeno bahmudu73. on je iz tvog quotanja skužio da ti radiš jedan brod na godinu
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 11:15   #38
Da,nije vrijeme za radit novi brod,pogotovo samogradnju ako se zeli prodat.Promijenili su zakon ,tako da i kad napravite samogradnju ne dozvoljavaju da je prodate 5g.Zato i je jednostavnije kupiti brod sa papirima i preuredit ga.Samogradnja ostaje samo zelja za svoj brod u koji cu ugradit steceno iskustvo ,prilagodit ga vremenu.U svakom slucaju bit ce brod koji podnosi more a ne za suncanje.
__________________
Crna u sebi sadrzi sve boje. http://drifter-dnevnik.bloger.hr/
Malo razonode.
bahmud73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 22:14   #39
možeš ga prijavit kao samogradnju na ime budućeg kupca ako ga imaš. znaći pogodiš posa čovo ode prijavit samogradnju i to je to. prije rata su to ljudi često radili. moj stari je tako napravija bar dvadeset kaića i pasara
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.