Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2014., 20:05   #8281
isadora w. is offline  
Old 22.11.2014., 20:09   #8282
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Pa nemoj odustajati, ima još nade!

to ti je via negativa pristup. a i nije iz lidla.
Orak is offline  
Old 22.11.2014., 20:35   #8283
kofta i babaganush, ribana svjeza mrkva.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 22.11.2014., 20:42   #8284
Quote:
winter1212 kaže: Pogledaj post
I tahini pastu?
Tahin miješam s medom ili marmeladom i za doručak mi je to fenomenalan namaz. Kupujem ga u dm-u.
enthusiastic is offline  
Old 23.11.2014., 09:52   #8285
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
punjene paprikice s mljevenim i ječmom
i ja stavljam ječam umjesto tiže i puno mi je bolje.

OT: perkelt od soma.
volim čokoladu is offline  
Old 23.11.2014., 12:27   #8286
Lazanje sa sirom i povrcem
subidubiljubi is offline  
Old 23.11.2014., 14:04   #8287
Pohana svinjetina i piletina i riža. Salata od cikle.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 23.11.2014., 17:49   #8288
ne jede mi se, zobljem sjemenke od suncokreta i bundeve i suhe brusnice,
picu ću raditi navečer, moram skočiti negdje po mocarelu, rikolu i vino.
Orak is offline  
Old 23.11.2014., 18:36   #8289
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
ne jede mi se, zobljem sjemenke od suncokreta i bundeve i suhe brusnice,
picu ću raditi navečer, moram skočiti negdje po mocarelu, rikolu i vino.
nakon tolikog zrnja i bobica drugu recenicu procitah ovako:

"pticu cu hraniti navecer", pa nisam nikako mogla skuziti kaj bus ptici dala mocarelu, rikolu i vino ... pa sam citala opet

orak ima pticu?

countrywoman is offline  
Old 23.11.2014., 20:26   #8290
sataraš sa rižom,pire krompir,pečenice, juha od mrkve,palačinke sa marmeladom
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Old 23.11.2014., 20:30   #8291
Namočila soju za sutra. Varivo sa graškom. Možda napravim tortilje od slanutkovog brašna i postam dolje na gastronomiju. Nisam jela tortilje sto godina!
Lozimka is offline  
Old 23.11.2014., 21:05   #8292
zdinstala sam si batak sa krumpirom... relativno brzo i prefino
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 24.11.2014., 10:58   #8293
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
jel odledite bakalar prije ili može drito u papir?

pureći šniceli na gril tavi i prokulice skuhane na pari al na salatu (dresing- malo abc sira, vlasac, maslinovo, balzamiko, češnjak, urfa biber)
Mora se odlediti i papirnim ručnikom pokupiti tekućinu s filea.
Da ga staviš sleđenog imala bi u pećnici potočić maleniiii....
Dlapek is offline  
Old 24.11.2014., 11:05   #8294
Evo ja probala napraviti taj famozni lidlov losos. Stavila ga zaleđenog skupa s krumpirom narezanim na ploške i pokrila papirom. Pekla sam obe vrste i onaj sa zelenim i onaj s crvenim travkama. Nije uopće pustio vodu (valjda jer je divlji ili šta), iako sam očekivala da bude. Čak sam morala podlit jer je krumpač bio onak suhonjav. Uglavnom nije neka sreća, previše travnatosti ubije okus lososa. Volim ja začinske trave, ali ovo je previše. Možda bi trebalo prije pečenja ga malo postit da mrvičak opusti pa skinut dio travki.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 24.11.2014., 11:18   #8295
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Evo ja probala napraviti taj famozni lidlov losos. Stavila ga zaleđenog skupa s krumpirom narezanim na ploške i pokrila papirom. Pekla sam obe vrste i onaj sa zelenim i onaj s crvenim travkama. Nije uopće pustio vodu (valjda jer je divlji ili šta), iako sam očekivala da bude. Čak sam morala podlit jer je krumpač bio onak suhonjav. Uglavnom nije neka sreća, previše travnatosti ubije okus lososa. Volim ja začinske trave, ali ovo je previše. Možda bi trebalo prije pečenja ga malo postit da mrvičak opusti pa skinut dio travki.
pitanje za odleđivanje se odnosilo na bakalar koji ima drugačije meso.
Ja losos ne kupujem zamrznuti,samo dimljeni.
Dlapek is offline  
Old 24.11.2014., 11:22   #8296
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Evo ja probala napraviti taj famozni lidlov losos. Stavila ga zaleđenog skupa s krumpirom narezanim na ploške i pokrila papirom. Pekla sam obe vrste i onaj sa zelenim i onaj s crvenim travkama. Nije uopće pustio vodu (valjda jer je divlji ili šta), iako sam očekivala da bude. Čak sam morala podlit jer je krumpač bio onak suhonjav. Uglavnom nije neka sreća, previše travnatosti ubije okus lososa. Volim ja začinske trave, ali ovo je previše. Možda bi trebalo prije pečenja ga malo postit da mrvičak opusti pa skinut dio travki.
Koje si to trave stavila? Ja losos zamotam u alufoliju ili u papir za pečenje, tako da ništa ne treba podljevati. Stavi u paketić komad lososa, malo maslinovog ulja, kopra, malo soka od limuna i povrće po želji.
Po ovom receptu ja radim.

Kopra malo pospem po lososu,a inače za dodatak pomiješam vrhnje i kopar u padelicu pa s tim prelijem kad serviram na tanjur.
Ariana B. is offline  
Old 24.11.2014., 11:27   #8297
Ma taj losos je već pripremljen i zamrznut s tim travkama na jednoj strani, mislim da je orak rekla da će ga spremat pa me baš zanima šta će ona reć.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 24.11.2014., 11:32   #8298
dlapek, fala.
mamekica, piše na tom lidlovom lososu da ga treba odleđivati 5 sati na vanjskoj temperaturi. i kažeš nisi impresionirana?
inače kupim svježi filet pa ga napravim u pećnici.
zagrije se na 140 stupnjeva, na dno u protvan nalije kipuća voda, u sredinu rešetka na kojoj je papir, na papir malo ulja (ne paše mi maslinovo uz losos), kopar, krupni papar, krupna sol (malo!), gore riba (skine se koža, očiste gadosti- to sve stavim sa strane na papir pa dam mačkama i izvade kosti s pincetom). gotovo je za čas, 15-20 minuta, dok se meso ne počne odvajati. tako mi je najbolje, kuhano pećeni gešmak, nemasno.
ne stavim kopar i na ribu jer se bezveze sasuše, a ovako i dobije maaalo koricu.
vidjela recept kod ugarkovićke, davno.


edit: ha! našla recept, http://mmfino.blogspot.com/2011/08/l...n-na-pari.html

evo, čak sam sve dobro i zapamtila. stvarno, meni najukusniji losos tako spremljen bude.

Zadnje uređivanje Orak : 24.11.2014. at 11:44.
Orak is offline  
Old 24.11.2014., 11:43   #8299
Pa uletila mi neka ekipa koju je trebalo brzinski nahranit, pa sam to imala doma. Nisam stigla ni čitat šta piše na uputama. Inače losos ne spremam pa niti ne znam šta očekivat od te ribetine. Nekako navikneš na ove naše standardne jadranske morske ribe pa kad probam nešto uvozno se pomalo razočaram. Ajde baš kad spremiš opali jednu recenziju ala Butković. Onak sve, šta se sljubljuje i prožima i te spikice.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 24.11.2014., 11:49   #8300
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Nekako navikneš na ove naše standardne jadranske morske ribe pa kad probam nešto uvozno se pomalo razočaram.
Ja sam isto navikla na morske ribe, ali sam za jedan ručak odlučila napraviti sve riblje i nešto što još nisam radila ni jela. Tad sam prvi put napravila ove brodiće, a za predjelo su bili filei soma u umaku od vina i vrhnja. Ajme, to je bilo tako fino, svi su se pograbali.
Ariana B. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.