Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2014., 08:18   #801
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
zašto ne tražiš da ti vrate tih 500kn jer je njihova krivica što se tečaj neće održati, a ne tvoja, tj. ti si bila spremna upisati? ja na tvom mjestu nebi to samo tako pustila, nije 500kn malo. pitanje koliko novaca zarade na tim ''predispitima'' i onda kao nema dovoljno zainteresiranih i nikom ništa, a oni ni orali ni kopali ljudima lijepo novce uzeli. koma!
Tražila sam, naravno, ali kažu da je usluga probnog ispita kao takva iskorištena i u skladu s tim naplaćena. Velikodušno su mi ponudili da me kontaktiraju AKO se grupa formira na vrijeme za sljedeći termin ispita, što je za pola godine. I opet nema nikakve garancije. Ne, hvala...

Na telefon se opet ne javljaju, tako da im mogu srati samo preko maila, a to baš i nije bilo efektivno dosad (no vjerojatno ne bi bio ni telefon).

Ukratko, biznis im je legitiman ko grupa TNT. Neću se više kačit s njima direktno, eventualno ću se obratiti udruzi za zaštitu potrošača. Nemam nikakve nade da ću dobiti tih 500 kn natrag, ali fakat ne želim da se netko drugi ovako opeče.
__________________
arm yourself because no one else here will save you.
Trinity333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 11:46   #802
uzeo sam onu ponudu za engleski tecaj (enleski institute, 6 stupnjeva za 249 kuna) i rok iskoristivosti kupona je do 28.12.. dobio sam sest username i pasworda na mail pa me zanima dali se sa svim ti racunima trebam sad odmah prijaviti, tj. do tog 28. i pocinje mi se racunati vrijeme ili je to 28.12. znacilo samo aktivaciju kupljenog kupona?
prebacivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 21:58   #803
Thumbs down

[QUOTE=idač;51319529]isto me zanima Polyglotte Institute. kolko vidim svi su mladi i otvoreni, ali eto pitam, ako netko možda ima kakvih informacija. trenutno traju upisi pa da odmah upišem. trazim skolu stranih jezika jer zelim ucit nizozemski, a rijetko tko nudi takvo što pa su mi oni odmah upali u uži izbor.[/QUOTEP

U Polyglotte Institute ne buš imal kontinuitet. Polyglotte Institute je škola koja vrbuje profesore iz drugih škola pod uvjetom da sa sobom povedu i svoje učenike. Kad semestar završi traže nove profesore koju će dovleči nove učenike. Grupe se raspadaju jer su premale . Škola ima 10-12 vlasnika (što je već prečudno) koji rade i po drugim školama stranih jezika odakle vrbuju učenike. Meni u Intellecti talijanski predaje žena koja je vlasnik škole Polyglotte Institute. To smo skontali kolegica s posla i ja da nam predaje ista osoba koja je meni profesor, a njoj se tamo predstavila kao vlasnik
Navodno je ekipa koja tamo radi sva došla iz škole u kojoj su skupa radili i pokrali sve klijente....
Vjeverko Jelenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 07:49   #804
Vjeverko, bilo bi lijepo da provjeriš informacije prije nego što pišeš nešto o čemu ne znaš iz prve ruke. Ja idem u Polyglotte Institute od kada se otvorio, a razlog tome je što sam sama došla za profesorom koji je pregenijalan, kao i puno ljudi. Nitko nas nije na ništa prisiljavao niti vrbovao. Škola ima jako puno učenika i grupe se ne zatvaraju, dapače, rijetke škole imaju visoke stupnjeve puno jezika koje oni imaju. Da, neki od profesora rade u još nekoj školi u čemu ne vidim ama baš nikakav problem (vjerojatno im novčano odgovara još koja grupa van Polyglottea), a da je baš ovako kako ti pišeš zar stvarno misliš da bi vlasnik Intellecte ili neke druge škole bio glup i stavio za profesora ikog tko će mu učenike pokupit? Da li te ta profesorica ikad pitala da predješ u Polyglotte?
Vlasnika ima više jer se škola i otvorila kao svojevrsno društvo profesora koji su se poznavali godinama i znali tko super radi neki jezik, nisu otvarali školu da dignu novce nego da rade svoj posao kako žele u svojoj školi bez da ih itko maltretira. I piše ti na webu kako su otvorili školu, transparentno.
E sad da ne budem neki komentator Vjeverka (no hard feelings), ja stvarno mogu preporučiti školu. Slobodno odi do njih, imaju mrak novi prostor i hrpu grupa. Grupe su ti do 10 ljudi, ovisi o jeziku, ali to je neki maksimum koji i žele primiti, pretpostavljam da ti je to bolje osim ako ne želiš reći samo dvije rečenice na satu. Profesori su mrak, nije se nijedan promijenio od početka i rade interaktivno. Ako imaš nekih pitanja slobodno pitaj, pozdrav.

Zadnje uređivanje anitamaj : 06.01.2015. at 08:02. Reason: tipfeler
anitamaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 07:58   #805
mimoza, vezano uz diplome. Svaka škola u Zagrebu će ti izdati jednaku diplomu međutim jedina stvar koju ambasade priznaju su internacionalni ispiti, u ovom slučaju certifikat koji položiš u Goetheu. U školi si dobila tečaj gdje si naučila što već na nekom stupnju trebaš znati. Naknadno ako želiš inozemno priznat cetifikat moraš položiti taj, ja sam isto išla polagati TOEFL jer mi je trebao. Diplome naših škola će ti se priznati u Hrvatskoj i to je otprilike to. Ako su društvo prijavljeno za poduku jezika imaju ti pravo izdati diplomu. U puno škola rade apsolventi jezika, a u nekima bome i ilegalni i legalni imigranti potpuno druge profesije.
anitamaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 12:56   #806
Smile Duga:)

Molim vas iskustva sa skolom str jezika Duga na kvatricu
Cijene, termini, kvaliteta rada, svee
1.sam srednje i iduce godine se upisujem na njemacki, htjela bih ga usavrsiti do faksa
Bizgulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:48   #807
LATINA - neprofesionalna škola stranih jezika

Bok ekipa!

Želim Vas samo upozoriti na školu stranih jezika koja se zove LATINA. Imala sam poprilično neugodna iskustva s tom školom, pa bih vas ovim putem htjela upozoriti na to.
Priča ide ovako - prošle godine htjela sam upisati brzi tečaj njemačkog, pa sam malo potražila škole koje se nalaze u blizini mog radnog mjesta i tako sam nabasala na školu Latina. Odlučila sam kod njih upisati tečaj te sam uplatila nekih cca 1 000,00 kn za 2 tjedna brzog tečaja.

Poslije prvog tjedna predavanja, nakon šta sam se malo bolje upoznala s kolegama iz grupe, došli smo na temu cijena tečaja i ispalo je da su svi kolege i kolegice (njih cca 7) platili tečaj 300,00 kn (preko Ponude Dana), dok sam ja jedina platila 1 000,00 kn. Neki od njih nisu čak ni uzeli kupon preko Ponude Dana, već su u dogovoru s direktoricom direktno uplatiti tih 300,00 kn u školi.
Možete zamisliti kako sam se osjećala u tom trenutku - ko totalni idiot. Kontaktirala sam nakon toga direktoricu škole da joj kažem kako to nije profesionalno da za istu razinu usluge netko plati 3x veću cijenu.
Direktorica mi je odgovorila da je to isto kao da dođem u shopping centar i platim majicu 100,00 kn u 7. mjesecu, a netko drugi plati tu majicu 300,00 kn u 9. mjesecu.
E da, ali ja sam ipak došla u 9. mjesecu po "majicu" i platila sam je 1 000,00 kn, kada su drugi tu istu "majicu" u istom mjesecu "sniženja" dobili za 300,00 kn.
Toliko o tome kako ljudi vode posao i šta su sve spremni učiniti za par stotina kuna i izgubiti klijenta koji bi im donosio novce još sljedeće 3-4 godine.
Uglavnom, slična iskustva su imala još nekolicina ljudi s tom školom. Želim vas upozoriti da ne budete ovce i raspitajte se prije o "prešutnim" sniženjima i pravim cijenama tečajeva...gdje god da planirate upisati tečaj.
LaNina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 12:15   #808
Španjolski

Pozdrav, jel ima neko preporuku koju skolu odabrati za tecaj spanjolskog u Zg negdje oko centra, a da se dobro nauci pricati, hvala!
gigi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 01:35   #809
Ima li netko ikakvu informaciju i iskustva sa školom Angla u Galjufovoj? Hvala.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 13:44   #810
Thumbs up Engleski jezik

Molim vas da mi pomognete.. moram hitno upisat tecaj engleskog jezika u Splitu.. inicijativa ili jantar????? plzzz pomognite!!! hvalaaaa )))
IJ0803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 16:00   #811
U splitu najbolja škola za strane jezike? (Talijanski jezik) .
gangnamstyle0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 08:20   #812
Imam se namjeru upisati na portugalski, u jednu od škola stranih jezika u Zagrebu. Ikakvih preporuka? Sokrat?
treps is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 18:59   #813
Quote:
treps kaže: Pogledaj post
Imam se namjeru upisati na portugalski, u jednu od škola stranih jezika u Zagrebu. Ikakvih preporuka? Sokrat?
Prijateljica mi je išla u Sokrat i nije imala niti jednu pozitivnu riječ za njih, ali ona je išla za engleski.

Da li je za njemački bolja Vodnikova ili Lingua?
__________________
"Znaš li što je najljepše u životu? Želja, prijatelju."
" Željo moja, najslađi otrove. "
Tajana95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 19:08   #814
Znači križam Sokrata. Što sam čitala par stranica unazad, nitko nema lijepe riječi za njih. :O
treps is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 18:11   #815
Iskustva s Eloquens školom?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 19:59   #816
Treba mi preporuka za školu u Osijeku, njemački jezik, početni stupanj, možda čak i individualni ili manje skupine. Frendici treba jer seli za nekih pola godine u Dojčland, pa da se ipak zna sporazumijeti
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 10:43   #817
Može preporuka koju školu upisati za engleski jezik?
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 11:47   #818
Ja sam se upisao u Anglu, za sada su jako korektni i profesionalni. Profesori ok!
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 13:23   #819
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Iskustva s Eloquens školom?
Da odgovorim sama sebi, a možda pomogne i drugima

Odgovara mi lokacija i pročitala sam ovdje par pozitivnih kritika pa naivno pomislih da sam našla pravu školu za učenje jezika.

Tako se ja prijavim za stupanj koji po vlastitoj procjeni odgovara mom znanju (bez ikakvog testiranja) pri čemu mi je rečeno da upisi još uvijek traju i da će mi se javiti kroz tjedan dana s terminom tečaja i svim ostalim informacijama (ni u jednom trenutku nije mi rečeno da možda neće biti dovoljno polaznika i da postoji šansa da se tečaj neće uopće održavati zbog nedovoljnog broja zainteresiranih).

Nakon 3 dana stiže poruka da će zbog još neustaljenog rasporeda osnovnoškolaca svi tečajevi početi tjedan dana kasnije od planiranog i da će točan termin održavanja javiti kroz idućih tjedan dana.

Od te poruke prošlo je 2 tjedna, tečajevi su trebali početi 28.9., a oni se nisu udostojili čak ni porukom javit da se tečaj za jezik i stupanj koji ja želim neće održavati.

Toliko o profesionalnom poslovanju
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 20:07   #820
Može li mi netko preporučit školu stranog jezika u Novom Zagrebu ili blizina doma sportova?

Hvala.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.