Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2014., 22:35   #3021
Quote:
Engine25 kaže: Pogledaj post
Ma kakvi informatičari s tim faksom? Imaš fer, foi, pmf, tvz, a i promet ima smjer informacijske tehnologije, pa se može tu negdje možda ugurati.Kakvi informatičari na društvenom faksu...

Danas se pod informatičarem smatra ili programer ili sistem inženjer ili mrežni inženjer.Nakon završetka društvenog faksa nisi za ništa od toga.O čem mi pričamo
Ne bi vjerovao, ali ima ljudi koji rade kao programeri nakon tog faksa.
Da, bolje je otići na fer ako si zagrijan za to, ali ima dosta izbornih kolegija iz programiranja za koje koji su na ovom faksu i zanima ih to.

A nagledala sam se i svega kaj je diplomiralo na foi-u
__________________
Give yourself over to absolute pleasure.
Ginny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 22:36   #3022
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Mi na informacijskim tehnologijama učimo o programiranju, html, i izrade mrežnih stranica.

Tu vam piše što učimo, od stranice 18, opis predmeta: http://ozk.unizd.hr/wp-content/uploa...TEKST-2013.pdf
Da, da, odlično.Ti imaš očito neku svoju briju, pa dobro onda.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 22:38   #3023
A ti, Engine, imaš predrasude prema knjižničarima.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 22:39   #3024
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
A ti, Engine, imaš predrasude prema knjižničarima.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 19:47   #3025
ja samo znam da dok sam bila maturantica informacijske znanosti su nam stavili uz bok indologiji, filozofiji, znači fakultete koje maksimalno trebamo izbjeć, to mi je bio udarac jer sam se neko vrijeme za muzeologiju zanimala i mislila sam kako njih baš i nema
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 09:05   #3026
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
ja samo znam da dok sam bila maturantica informacijske znanosti su nam stavili uz bok indologiji, filozofiji, znači fakultete koje maksimalno trebamo izbjeć, to mi je bio udarac jer sam se neko vrijeme za muzeologiju zanimala i mislila sam kako njih baš i nema
Uspoređivanje informacijske znanosti s tim falkutetima ne govori ništa o mogućnostima zapošljavanja. Možda je poveznica bila u nečem drugom.
Tko je to govorio?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 13:13   #3027
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Uspoređivanje informacijske znanosti s tim falkutetima ne govori ništa o mogućnostima zapošljavanja. Možda je poveznica bila u nečem drugom.
Tko je to govorio?
To govori sve o mogućnostima zapošljavanja.Jedino ako se u tvom gradu trgaju za indolozima i filozofima, onda moja greška.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 13:23   #3028
Quote:
Engine25 kaže: Pogledaj post
To govori sve o mogućnostima zapošljavanja.Jedino ako se u tvom gradu trgaju za indolozima i filozofima, onda moja greška.
Željela sam reći da su te fakseve uspoređivali po drugoj osnovi. Npr. možda su te fakseve uspoređivali po tome da li spadaju u društvene ili humanističke znanosti.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 13:51   #3029
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Željela sam reći da su te fakseve uspoređivali po drugoj osnovi. Npr. možda su te fakseve uspoređivali po tome da li spadaju u društvene ili humanističke znanosti.
indologija i filozofija=banana
informacijske znanosti = indologija i filozofija

To je jedina osnova.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 16:52   #3030
Ekipa, upisala bih na Institutu za menadžment program Voditelj marketinga.
Bio netko?
Kako vam se čini?
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 18:06   #3031
Pozdrav
dvoumin se između fesba (elektrotehnike ili računarstva) i građevine. Bi li mi moga neko preporučit koji da upišen, s kojin cu se lakše zaposlit, koji je lakši.. iden u srednju elektro.


Sent from my iPad using Tapatalk
DinOsOur is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 19:46   #3032
Quote:
DinOsOur kaže: Pogledaj post
Pozdrav
dvoumin se između fesba (elektrotehnike ili računarstva) i građevine. Bi li mi moga neko preporučit koji da upišen, s kojin cu se lakše zaposlit, koji je lakši.. iden u srednju elektro.


Sent from my iPad using Tapatalk
Koje su ti jake strane, što znaš već sada? Znaš programirati? Kreirati čipove... ?
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 20:15   #3033
Hej ljudi Jos jedna neodlucna maturantica ovdje. Evo vec 1.12., vrijeme da se pocnu prijavljivat fakulteti, a ja ne znam gdje udaram. However, od osmog razreda znam da zelim upisati Akademiju dramske umjetnosti (smjer snimanje) ali sto vise istrazujem, to sam vise svijesna cinjenice da, kakav god talent da posjedujem, bez jake veze nema smisla nadat se upadu. Ali provat cu, naravno. Ipak, Akademiju stavljam u plan B.

Medutim, treba mi plan A. Pohadam opcu gimnaziju, zadnje tri godine prosjek mi je u rasponu od 3.4 do 3.8 (znaci ne bas bajno) cisto iz razloga jer se ne trudim uopce, i sad mi je zao jer mi je kasno doslo do glave da su ipak i ocjene jedan od glavnih faktora kod upisa na faks. Ove godine se nadam 4.2 prosjeku, dobro sam pocela . Definitivno nisam matematicki tip (matematiku prolazim jedva, stvarno ju ne volim), niti sam za fiziku ni kemiju ni ista tome slicno. Vise sam tip od citanja lektira, pisanja eseja, i drustvenih/humanistickih predmeta, sociologije, psihologije, a posebno filozofije. Jezike isto volim, engleski pricam skoro kao hrvatski, francuski obozavam.

Sto bi mi savjetovali? So far, razmisljam o FFZG, filozofija i francuski. Jedno vrijeme sam umjesto francuskog htjela ukrajinski, ali sam cula od mnogih da se to ne isplati. A meni je ukrajinski bas nekako simpa Nego, FFZG, jeli se tesko upada na filozofiju i francuski s ovakvim losim prosjekom? Ako rasturim maturu i prijemni? Heeeeeelp me.
treps is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 20:16   #3034
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Koje su ti jake strane, što znaš već sada? Znaš programirati? Kreirati čipove... ?

Neznan programirati, a najbolje mi idu matematika i fizika, ali posto iden u elektro školu znan kakvi su ti stručni predmeti i nikako me nezanimaju. Uglavnom zato jer su većina sama teorija, koju nevolin učit, ali sa zadacima neman problema. Sad nisan pametan da li iden na fesb posto već iman predznanje ili građevinu koja mi se čini da bi me mogla zanimat.


Sent from my iPad using Tapatalk
DinOsOur is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:23   #3035
DinOsOur, na faksu bi mogao imati puno više primjene te teorije(znači zadataka), dosta logičkih problema vezanih uz razumjevanje fizike i pripadajuće matematike. Najbolje si dobro prouči dostupne materijale za svaki od smjerova koji te zanimaju. No ako te programiranje ne zanima onda nemoj previše razmišljati o računarstvu, tu nećeš biti sretan.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:38   #3036
Quote:
treps kaže: Pogledaj post
So far, razmisljam o FFZG, filozofija i francuski. Jedno vrijeme sam umjesto francuskog htjela ukrajinski, ali sam cula od mnogih da se to ne isplati. A meni je ukrajinski bas nekako simpa Nego, FFZG, jeli se tesko upada na filozofiju i francuski s ovakvim losim prosjekom? Ako rasturim maturu i prijemni? Heeeeeelp me.
za davanje savjeta oko važnih životnih pitanja nisam baš kompetentna pa ću se osvrnuti samo na ovaj dio jer studiram na ffzg-u
za upasti na ff ne treba sve rasturiti - dovoljno je da ti je jedan od 3 elemenata koja se vrednuju fakat dobar, i to zapravo vrijedi samo za najpopularnije, 'najjače' smjerove; na manje traženim smjerovima i 500-600 bodova zna biti dovoljno za upis. na francuski i filozofiju već godinama nije neka navala, tako da ne vjerujem da će ti biti teško upasti
kaj se tiče ukrajinskog...razmisli još o tome. ff ti ovak i onak nije prvi izbor pa kad već razmišljaš o tome kao drugoj opciji, zašto ne uzeti nešto kaj te fakat zanima? bit će ti lakše to studirati ako u konačnici to upišeš, a kaj se posla tiče, danas nikakva diploma nije garancija (barem ona s ff-a nije xD) i sve ovisi o tome koliko se čovjek zna snaći.
sarče44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:39   #3037
Quote:
treps kaže: Pogledaj post
Nego, FFZG, jeli se tesko upada na filozofiju i francuski s ovakvim losim prosjekom? Ako rasturim maturu i prijemni? Heeeeeelp me.
Ako rasturiš maturu i prijemni, upadaš 100 %.
Ma čak i da ostvariš nešto slabije rezultate, sudeći prema dosadašnjim bodovnim pragovima, na filozofiju ćeš vjerojatno upasti.
U principu, ako rasturiš maturu i prijemni, upadaš na gotovo sve smjerove tako da nemaš frke Samo ne znam što ti točno znači rasturiti prijemni jer uzmi u obzir da je 120 bodova prosjek, mali broj ljudi dobije iznad 200 ( s obzirom da ih piše nekoliko tisuća ) pa ono...nemoj si uzimati rezultat od 200+ bodova zdravo za gotovo.
Moj savjet - potrudi se što bolje napisati maturu i ako nisi učila francuski u srednjoj piši test znanja trećeg jezika - donosi dodatnih 20 bodova.
Sretno
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 00:46   #3038
FER ili medicina?

FER i medicina se čine kao nebo i zemlja, ali ja se zaista dvoumim između ta dva fakulteta. I zanimanje liječnika i zanimanje programera mi se od djetinjstva čine jako zanimljivima i privlačnima i podijeljen sam 50/50 između ova dva fakulteta i teško mi je odlučiti se. Objektivno gledano i uzevši sve pozitivne i negativne strane jednog i drugog, što biste rekli - koji je fakultet/posao "bolji" (znam da ljudi ne vole tu riječ kod uspoređivanja, ali ne znam kako da se drugačije izrazim)?
eord is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 01:38   #3039
Quote:
eord kaže: Pogledaj post
FER i medicina se čine kao nebo i zemlja, ali ja se zaista dvoumim između ta dva fakulteta. I zanimanje liječnika i zanimanje programera mi se od djetinjstva čine jako zanimljivima i privlačnima i podijeljen sam 50/50 između ova dva fakulteta i teško mi je odlučiti se. Objektivno gledano i uzevši sve pozitivne i negativne strane jednog i drugog, što biste rekli - koji je fakultet/posao "bolji" (znam da ljudi ne vole tu riječ kod uspoređivanja, ali ne znam kako da se drugačije izrazim)?
I jesu nebo i zemlja.

Što se tiče zanimljivosti, s vlastite pozicije studenta medicine teško si mogu uopće zamisliti da programiranje može biti zanimljivo, ne bih to nikad mogao studirati, ali to vjerojatno ovisi isključivo o osobnim interesima. Znam 2 poznanika koji su pali odmah prvu godinu jer im je matematika bila ubitačno teška.

Meni je sada super na faksu (na samom početku mi je bilo dosta teško jer je ogromna razlika u odnosu na srednju, a tempo s anatomijom je od početka bio žestok) i definitivno bi preporučio medicinu bilo kome tko se dvoumi. O stanju stvari nakon faksa ti ne mogu puno govoriti jer nemam iskustva, ali moj je dojam - posao s medicinom ćeš vjerojatno naći bilo gdje, plaće u RH nisu ni iz bliza proporcionalne trudu, a do specijalizacija se ne dolazi najlakše.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 07:53   #3040
Quote:
eord kaže: Pogledaj post
FER i medicina se čine kao nebo i zemlja, ali ja se zaista dvoumim između ta dva fakulteta. I zanimanje liječnika i zanimanje programera mi se od djetinjstva čine jako zanimljivima i privlačnima i podijeljen sam 50/50 između ova dva fakulteta i teško mi je odlučiti se. Objektivno gledano i uzevši sve pozitivne i negativne strane jednog i drugog, što biste rekli - koji je fakultet/posao "bolji" (znam da ljudi ne vole tu riječ kod uspoređivanja, ali ne znam kako da se drugačije izrazim)?

programiranje je

reci kakav posao zelis raditi? vise ili manje s ljudima?
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.