Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2007., 21:51   #21
ampule..ali najbitnije je paravilno nanosenje,jer u 90% slucajeva upravo je nanosenje krivac za (ne)djelotvornost
kod samojeda(tj.vecih pasmina)-ide na 4 mjesta duz kraljeznice...
5 dana prije i 5 dana poslije nikako ne mociti psa...
vrijede samo mjesec dana iako proizvodac tvrdi drugacije...


nema sredstva koje pouzdano stite od nametnika.tako da uvijek postoji mogucnost od piroplazmoze,ali uporabom sredstava se svodi na minimum..ali rizik postoji i toga treba biti svjestan
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 13:37   #22
Quote:
anonima kaže: Pogledaj post
Ja svojoj kupujem ampule. Sprej mi se baš ne čini kao najsretnije rješenje jer ga je dosta teško staviti tako velikom psu, a i zaudara za razliku od ampule.

Koliko dođe Bayer-ova ogrlica?
Ne znam ovisi li cijena o veličini ogrlice,ali uglavnom mi kupujemo srednju i košta
80 kn.Imaš je u Pet centru i kod većine veterinara.
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 13:53   #23
Quote:
fire kaže: Pogledaj post
Ne znam ovisi li cijena o veličini ogrlice,ali uglavnom mi kupujemo srednju i košta
80 kn.Imaš je u Pet centru i kod većine veterinara.

???????????

Bayerova ogrlica 80 kn?
Kupujemo je redovito za labradora ( u jednom određenom dućanu za kučiće) i cijena joj je 40 kuna?
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 14:00   #24
Quote:
Smotani kaže: Pogledaj post
???????????

Bayerova ogrlica 80 kn?
Kupujemo je redovito za labradora ( u jednom određenom dućanu za kučiće) i cijena joj je 40 kuna?

Ma da????? Di???
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 14:05   #25
bayer ima kiltix i bolfo..bolfo je skoro pa duplo jeftiniji
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 19:07   #26
40 i 80 je dosta velika razlika.
A opet ima i onih po 20. Zato sam i pitala koliko košta.
 
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 19:47   #27
ja iam seltija sa dlakom i dlakom...i koristim frontline ampule vec godinu i pol i nikad nije ni buhu imao...a ide i po sumama i svugdje...ne znam meni su ucinkovite jako...svakih mjesec dana mu stavljam...malo me kosta al ak je on ok nije mi tesko dat
__________________
don’t ever be ashamed of what you want or what you feel. It’s all part of who you are.
dagmar_ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 20:14   #28
Moja maltezerica reagirala je alergijom na Advantix, pa sam se vratila na Frontline combo.

Nakon što sam prošle godine unatoč Frontlineu na njoj našla dva krpelja, kupila sam Skudo - elektromagnetsku ogrlicu protiv buha i krpelja. Traje godinu dana, stoji oko 100 kn. Od tada nisam našla krpelja na njoj (istina, stalno apliciram i Frontline), a u kriznim mjesecima stavim i biljnu ogrlicu Trixie (oko 20 kn, traje 8 tjedana).

Budući da svako od ovih sredstava djeluje na posve drugom principu, po meni, ne može doći do predoziranja, pa tako ni štetnog djelovanja na zdravlje psa.

Voljela bih čuti koristi li još tko od vas Skudo kao zaštitu od buha i krpelja.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 10:59   #29
Quote:
fire kaže: Pogledaj post
Ma da????? Di???

Varaždin...
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:04   #30
Ovisi od psa do psa. Nama je super Advantix ampula, a nekima Frontline. Drugi opet koriste ogrlice, a neki i ogrlice i ampule. U svakom slučaju sprej nikad nisam koristila jer kontam da pas to može polizati s obzirom da se pospreja po čitavom tijelu, pa mi je odbojno. Ipak je riječ o otrovu.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:29   #31
Slažem se sa Zum-zum. u dva sam navrata špricala/malaza sprejem svoju pasicu, ali je ona cijelo vrijeme tretiranja intenzivno i uznemireno lizala svoju gornju usnicu i njuškicu, što mi se nije nimalo dopalo.

Kako je ona mali pas, kad špricnem, oblak iz spreja cijelu je obavije. Isto tako, kako ima dugačku dlaku, ne znam koliko sam joj uspjela doći do kože. A dlaka bude sva mokra. Zato sam prestala.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:52   #32
kiltix ogrlica u 5cent je za srednje pse 60tak kn, a za velike 72, kupila ju prošli mjesec
ali zato traje (ubite me ne znam točno koliko) više od 5-6mj
s time, da ju skidamo samo ako pas ide u kadu, a dok se šećemo po kišici ne
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 16:28   #33
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
bayer ima kiltix i bolfo..bolfo je skoro pa duplo jeftiniji
ponavljam se jer vidim da nisam dozivljena...
veleprodajna cijena kiltixa je tolika da nikako ne moze doci 40 kn
vjerujem da se radi o bayerovom bolfu..plava kutijica sa labradorom na njoj...
to su 2 razlicite ogrlice razlicitih cijena
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 10:40   #34
Moj maltezer je dobio frontline ampulu i tri dana iza toga pokupio tri krpelja kod uha! skoro sam umrla od straha kad sam to vidjela!
Nije bio u šumi, nego na travnjaku ispred zgrade, ali izgleda da ne djeluje. Još sam mu samo jednom, prije nekih 10 dana pronašla krpelja i skinula ga, ali frka me tih nametnika.

Ne bih niti ja sprej, pa ću baš pokušati s tom bayerovom ogrlicom!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 13:25   #35
Kažu mi veterinari da Frontline ne djeluje kao repelent (da odbija nametnike), već da krpelj ili buha trebaju ugristi životinju kako bi se otrovali, pa onda, valjda, krepani otpali. Zato se krpelji uhvate.

E, ali ja ne bih ni da se uhvate. Jer, ni među stručnjacima nema slaganja oko toga koliko dugo krpelj smije biti "zakvačen" za životinju a da ne dođe do prijenosa boleštine. A pitam se i što je s životinjama koje su alergične na ubod buhe. Djeluje li tu onda uopće Frontline.

Eto, samo malo razmišljam na glas...
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 12:47   #36
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Kažu mi veterinari da Frontline ne djeluje kao repelent (da odbija nametnike), već da krpelj ili buha trebaju ugristi životinju kako bi se otrovali, pa onda, valjda, krepani otpali. Zato se krpelji uhvate.

E, ali ja ne bih ni da se uhvate. Jer, ni među stručnjacima nema slaganja oko toga koliko dugo krpelj smije biti "zakvačen" za životinju a da ne dođe do prijenosa boleštine. A pitam se i što je s životinjama koje su alergične na ubod buhe. Djeluje li tu onda uopće Frontline.

Eto, samo malo razmišljam na glas...
Koja nebuloza (ne ide ovo tebe, nego veterinara)! ne da nisu otpali, nego se jedan napio krvi i narastao, bilo mi je grozno kako to nisam primjetila, i to kod uha skroz (od dlake se nije vidjelo, morala sam u uhu razdvojiti jedan dio da pregledam i onda ih primjetila). Srećom, skinula ih i ništa mu nije bilo.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 15:10   #37
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
Koja nebuloza (ne ide ovo tebe, nego veterinara)! ne da nisu otpali, nego se jedan napio krvi i narastao, bilo mi je grozno kako to nisam primjetila, i to kod uha skroz (od dlake se nije vidjelo, morala sam u uhu razdvojiti jedan dio da pregledam i onda ih primjetila). Srećom, skinula ih i ništa mu nije bilo.
ne napadaj ako si mozda ti kriva...sto je najcesce i slucaj nedjelotvornosti tih pripravaka-pogresna i neadekvatna aplikacija!
vjerovatno nisi pravilno nanjela spot-on sredstvo..
kako to radis?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 15:12   #38
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
ne napadaj ako si mozda ti kriva...sto je najcesce i slucaj nedjelotvornosti tih pripravaka-pogresna i neadekvatna aplikacija!
vjerovatno nisi pravilno nanjela spot-on sredstvo..
kako to radis?
ne napadam baš iz tog razloga što ga nisam ja nanijela, već veterinar!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 15:15   #39
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
ne napadam baš iz tog razloga što ga nisam ja nanijela, već veterinar!
a da li ti naglasio kako da se ponasas prije i poslije aplikacije?trebao je..vjerovatno je tu greska...
jesi mocila psa 5 dana prije i 5 dana poslije aplikacije?
jesi ga pazila 4 h nakon same aplikacije da ne nasloni to mjesto na kojem je utrljan spot-on na nesto?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 15:19   #40
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
ajel ti naglasio kako da se ponasas prije i poslije aplikacije?
rekao mi je!

Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
jesi mocila psa 5 dana prije i 5 dana poslije aplikacije?
Ne, jer je imao tek dva mjeseca i 10 dana!

Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
jesi ga pazila 4 h nakon same aplikacije da ne nasloni to mjesto na kojem je utrljan spot-on na nesto?
Jesam, i to mu je stavio na leđa, odnosno ubrizgao tu ampulu!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.