Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2012., 17:38   #261
Moze li neko da mi kaze nesto o lilit u 8 kuci u vagi ? Hvala unapred.
deina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 19:05   #262
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tvoja Lilith je k tome u scorpio ...tako da jadan tvoj predmet obožavanja.




Shalim se naravno....no napisah zato jer ovaj spoj scorpio energije i 5. polja naglašava neumjerenost i drastičnost. Citirati ću jedan dio opisa scorpio Lilith: "ovakvoj Lilit je izuzetno teško da bilo čemu ili bilo kome priđe čista srca s povjerenjem i otvorenošću. "U svemu" traži razlog i opravdanje za svoj odbrambeni stav..."

Ako osoba (s ovako ekstremno jakom, škorpionskom Lilith zajedno s principom 5. polja) nije agresivnog i žestokog temperamenta (kao u tvom slučaju ), onda sama može lako biti žrtva (navući se na "nekoga")....a barem jednom u životu okusiti taj scorpio "rušilački princip", "princip fasciniranosti", "skandal" na polju ljubavi, djece, kreativnosti....zbog kojeg "potpuno" izgubiti povjerenje u sebe i svoje snage.

Također kod ovako jake Lilith (kod koje postoji i ta škorpionska duboka žudnja) izložena na "pozornici" može se manifestirati u potpuno suprotnom pravcu....kao usamljenost, kao bijeg od svih, a sve kao pokušaj da do kraja ostane nezavisna i svoja (to je isto način na koji se stavlja "pažnja na sebe").
Odnosi li se to i na Lilith u scorpio na početku 5. koja radi konjukciju sa plutonom kao jedini aspekt? Što nose to dvoje zajedno u 5.?
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 11:15   #263
Ako sam dobro shvatila postoji asteroid Lilith 1181
Black Moon, koji može biti True Lilith (h13, poznat kao osc.Lilith) i Mean Lilith (h21)
I na kraju Dark Moon ili Waldemath Moon (h58)

I sad, ove prve tri nalaze se u 8. kući. I sve to radi trigone na konjunkciju Venere u Marsa u 12. A Waldemath je u 12.
Da nisu 8. i 12. uključene u to, ne bi me toliko zanimalo, ali ovo mi se nekako ne čini previše dobro.

Cijenit ću svaki pokušaj tumačenja.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 23:54   #264
Moja Lilith je u drugoj kuci u konjukciji s merkurom takoder u drugoj i s mjesecom koji je vec presao u trecu. U opoziciji je s marsom u osmoj.

Moze li mi netko reci nesto vise o tome?
Galaralia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 22:15   #265
Lilith u ovnu u 1.kući.

Anyone?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 23:39   #266
Quote:
điđe tortova kaže: Pogledaj post
Lilith u ovnu u 1.kući.

Anyone?
Lilit, demonska žena, anti-heroina, femme fatale, seksualno moćna žena, samo su neki od često korištenih izraza kojima se opisuje sva ona urođena animalistička žemska priroda sastavljena od požude...ali i sva ona subjektivna memorija pohranjena u podsvijesti žene, sav onaj drevni žemski instinkt koji traži identifikaciju izvan fizičkih i emocionalnih svjetova.

Lilith je suprotnost majci hraniteljici. Predstavlja tamniju stranu majčinstva i zapravo je nadirektnije povezana s osjećajem uskraćenosti često u područjima instinktivnih želja, nemoći psihe ili općenito inhibicija.

Lilith u ovnu je vrlo samouvjerena Lilith, zapravo vrlo je napadna, eksponira i ističe svoje fizičko tijelo besramno kao i cijelu pojavnost na način da ju nudi kao primamljivu bez obzira što u njoj nema ni mrvice žemstvenosti. Ovakva Lilith posjeduje izrazito takmičarski i "muški duh", voli vodstvo i dominaciju, voli se isticati, poduzima inicijativu, gruba je, prkosna, čak i agresivna a prije svega snažno zaokupljena svojom pojavnošću (1. polje) jer posjeduje snažan osjećaj neostvarenosti.

Evo dobar tekst na tu temu:

Lilith u ovnu
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 01:07   #267
pozz...meni je lilith: 2°31' škorpion, 11.kuća..može li netko da mi objasni?
po čitanju sam primjetila da je lilith u škorpionu jedana od gorih kombinacija?
teranee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 02:29   #268
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Evo dobar tekst na tu temu:

Lilith u ovnu
Odličan tekst, cijela stranica je .

I sama imam Lilith u Ovnu.

Osvrnula bih se na jedan dio teksta u kojem se potpuno prepoznajem: "Pretrpljena poniženja ne mogu sebi da oproste, pa posle jednog tragičnog emotivnog iskustva žene sa ovom pozicijom Lilit često postaju surove i nepristupačne za muškarce."

Meni često muškarci znaju reći da na prvi pogled izgledam kao hladna kraljica , potpuno nepristupačno. Jednom mi je jedan profesor nakon 4 godine predavanja rekao da za mene vrijedi "izvana hladni kamen, a iznutra vulkan" .
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 03:26   #269
Može netko opisati Lilith u ribama?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 03:50   #270
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Može netko opisati Lilith u ribama?
Lilith u Ribama.
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 10:52   #271
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Lilit, demonska žena, anti-heroina, femme fatale, seksualno moćna žena, samo su neki od često korištenih izraza kojima se opisuje sva ona urođena animalistička žemska priroda sastavljena od požude...ali i sva ona subjektivna memorija pohranjena u podsvijesti žene, sav onaj drevni žemski instinkt koji traži identifikaciju izvan fizičkih i emocionalnih svjetova.

Lilith je suprotnost majci hraniteljici. Predstavlja tamniju stranu majčinstva i zapravo je nadirektnije povezana s osjećajem uskraćenosti često u područjima instinktivnih želja, nemoći psihe ili općenito inhibicija.
Hvala ti puno

Quote:
Lilith u ovnu je vrlo samouvjerena Lilith, zapravo vrlo je napadna, eksponira i ističe svoje fizičko tijelo besramno



Quote:
Ovakva Lilith posjeduje izrazito takmičarski i "muški duh", voli vodstvo i dominaciju, voli se isticati, poduzima inicijativu, gruba je, prkosna, čak i agresivna a prije svega snažno zaokupljena svojom pojavnošću (1. polje) jer posjeduje snažan osjećaj neostvarenosti.
Potpis od vrha do dna. Al sva sreća pa postoje i drugi aspekti u natalnoj koje ipak probude ženu u meni kad je to potrebno

Quote:
Evo dobar tekst na tu temu:

Lilith u ovnu
Brutalan tekst

__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 11:15   #272
Ja se u svojoj Lilith u Biku ne prepoznajem ni 1%.

Ali zato se u Lilith u 8. kući prepoznajem 90%.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 14:41   #273
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Odnosi li se to i na Lilith u scorpio na početku 5. koja radi konjukciju sa plutonom kao jedini aspekt? Što nose to dvoje zajedno u 5.?
Da se nadovezem i postavim svoje pitanje, meni je Lilith u skorpionu u 5.kuci gdje mi se nalazi i pluton. sto to znaci? malo sam citala po forumu i netu ali nikako da sama shvatim
Belle Ballerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 18:15   #274
meni je lilith u vodenjaku, 5. kuca, longitude 1*27¨20" zna li netko nesto o tome ? tnx
anaira32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 23:54   #275
Quote:
Raven93 kaže: Pogledaj post
Hvala na linku, sviđa mi se i stranica općenito.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 00:08   #276
Quote:
anaira32 kaže: Pogledaj post
meni je lilith u vodenjaku, 5. kuca, longitude 1*27¨20" zna li netko nesto o tome ? tnx
O Lilith u 5.polju je već prije pisano, pogledaj na prethodnim stranicama.

Lilith u Vodenjaku.

Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Hvala na linku, sviđa mi se i stranica općenito.
Nema na čemu.
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 22:35   #277
Lilith mi je u skorpionu, u 5.kuci, vidim da je to najgora kombinacija - razvratnost, nastranost, pozuda, neumjerenost i sve slicno - istina!
Pluton mi je takoder u 5.kuci u skorpionu, pa ne znam kako sve to zajedno ispada
Belle Ballerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 14:48   #278
molim da mi neko pomogne kako se računa u kojem znaku i kući je Lilith ?
malazara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 15:32   #279
Quote:
malazara kaže: Pogledaj post
molim da mi neko pomogne kako se računa u kojem znaku i kući je Lilith ?
evo našla sam zajedno je sa mjesecom i jupiterom u 11 kući u Raku a sad sam ful zbunjena uopće se ne pronalazim
malazara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 17:48   #280
Bok svima,
Meni je Lilith u 1. kući, vaga, nije da je bas osjećam, a i Pluton mi je takodjer u 1. kući. dali to ima nekog utjecaja, ako mi moze netko objasniti.
branka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.