Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2013., 20:05   #81
Ne znam kako je u ostatku Hrvatske, ali se u Istri danas i sutra održavaju edukacije za sve razrednike 8. razreda o upisima. Vjerujem da će se na njima dobiti detaljnije informacije o svemu. Naša razrednica ide sutra pa ako što novoga doznam, javim.
Glint is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 20:39   #82
Quote:
prelog5 kaže: Pogledaj post
Znam da idem s teme, ali moze li mi tko reci kad ce biti Dojdi osmas?
hmm, to i mene zanima, vjerovatno kao i prošle godine
Balzebuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 20:42   #83
Dali je netko razmišljao o 9. gimnaziji?
Balzebuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 20:56   #84
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Ako si imala takav relativno mali broj bodova za prirodoslovnu gimnaziju u osnovnoj, pretpostavljam da ti gimnazija ne će ići najbolje. Znači, ako si iz strukovne i ako nisi baš odličan učenik, šanse za medicinu su ti jako jako male - teže nuli.
zašto bi netko trebao bit odličan učenik da bi uspio u nečemu. naravno da treba učit puno. ali recimo, neki ljudi doslovno ''naštrebaju'' nešto, naravno dobe 5, i kasnije se toga naravno ne sjećaju (nije slučaj kod svih). neki to nauče, dobe 4,3 jer nije savršeno, ali njima to ostaje za čitav život. ocjene nisu mjerilo znanja, po meni barem. smatram da je prelog (kemijski tehničar) dosta jak, a također i farmaceutski smjer na zdravstvenom učilištu..
heyyou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 20:58   #85
Quote:
kemičar_93 kaže: Pogledaj post
Nemoj je plašit nepotrebno
Sve ovisi o osobi koliko to zaista želi i koliko je spremna uložiti truda da postigne upis na fakultet kao što je medicina.
Budimo realni ni gimnazijalac nema neku realnu šansu ako nije odlikaš da studira na medicini, jer ionako na prijamnom iz medicine se pišu kemija, biologija i fizika , što kemijski tehničari uredno slušaju sve 4 godine, s tim da im je kemija posebno izražena.
Matematiku smo imali satnicu 4-4-3-3 kao kak ima opća gimnazija, tako daaa...a ako se brineš oko hrvatskog i engleskog, ja sam p sao višu razinu mature iz jednog i drugog i trećeg predmeta (dakle mat, hrv, eng), i hrv i eng sam učio dan-dva prije i dobio iz hrvatskog 4 a iz eng 3, skoro 4. A nisam nikad bio neki talent za matematiku pa sam iz tog dobio 2.

Prema tome .
potpisujem.
heyyou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 21:28   #86
Može mi netko objasniti tehnički dio oko upisa.
Da li postoje podaci o nečijem uspjehu ili donosimo dokumente kao i dosad
Malo glupo pitanje, ali to nigdje nisam pročitala.
Drugo što me zanima na koji će se način raditi liste budući da se učenik može prijaviti u više kola i smjerova.
Uzmimo da si odmah iznad crte na svom drugom izboru, a blizu na prvom mora se čekati da se vidi tko se stvarno upisao ili?
Ništa mi nije jasno
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 21:42   #87
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Može mi netko objasniti tehnički dio oko upisa.
Da li postoje podaci o nečijem uspjehu ili donosimo dokumente kao i dosad
Malo glupo pitanje, ali to nigdje nisam pročitala.
Drugo što me zanima na koji će se način raditi liste budući da se učenik može prijaviti u više kola i smjerova.
Uzmimo da si odmah iznad crte na svom drugom izboru, a blizu na prvom mora se čekati da se vidi tko se stvarno upisao ili?
Ništa mi nije jasno
Vjeruj mi, polovici nas nije jasno apsolutno ništa. Ovo što su oni napravili od ovih upisa je apsolutni promašaj...
Balzebuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 22:03   #88
Quote:
Balzebuba kaže: Pogledaj post
hmm, to i mene zanima, vjerovatno kao i prošle godine
A to će biti?
prelog5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:05   #89
[QUOTE=prelog5;44579020]A to će biti?

10.5 koliko smo saznali. Vidimo se tamo:-)
Balzebuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:13   #90
kaj vi namjeravate upisati? koje štandove posjetiti? ćete ići na otvorena vrata?
klokssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:16   #91
Quote:
klokssi kaže: Pogledaj post
kaj vi namjeravate upisati? koje štandove posjetiti? ćete ići na otvorena vrata?
U gimnaziju, ti? Da, 19.
prelog5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:18   #92
Quote:
prelog5 kaže: Pogledaj post
U gimnaziju, ti? Da, 19.
isto gimnazija, kaj prelog? ja još neznam kada su otvorena vrata u gimnaziji koju ja želim pa..
klokssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:21   #93
Quote:
klokssi kaže: Pogledaj post
isto gimnazija, kaj prelog? ja još neznam kada su otvorena vrata u gimnaziji koju ja želim pa..
99 % da , drugi izbor je sedma ili lucijanka
prelog5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:22   #94
Quote:
klokssi kaže: Pogledaj post
isto gimnazija, kaj prelog? ja još neznam kada su otvorena vrata u gimnaziji koju ja želim pa..
Ne želiš u PŠVP?
prelog5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:24   #95
Quote:
prelog5 kaže: Pogledaj post
99 % da , drugi izbor je sedma ili lucijanka
ček pa odkud si ja isto namjeravam u lucijanku
klokssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:26   #96
10.5 koliko smo saznali. Vidimo se tamo:-)[/QUOTE]
Vidimo se
prelog5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:28   #97
Quote:
klokssi kaže: Pogledaj post
ček pa odkud si ja isto namjeravam u lucijanku
Križevci, ti?
prelog5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:30   #98
Quote:
prelog5 kaže: Pogledaj post
Križevci
pa kolko ti treba do škole?
daj pm
klokssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 14:01   #99
Quote:
klokssi kaže: Pogledaj post
pa kolko ti treba do škole?
daj pm
Gle, ako mi brat može u prelog, mogu i ja . treba mi sat vremena s vlakom i 10 minuta tramvajem
prelog5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 18:35   #100
http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=12360&sec=1953

Quote:
U Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta u ponedjeljak, 15. travnja, s početkom u 10 sati, održat će se konferencija za novinare na kojoj će ministar dr. sc. Željko Jovanović pustiti u rad mrežnu stranicu www.upisi.hr, što će označiti službeni početak e-upisa.

U prvoj fazi rada Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ), učenici će moći provjeriti svoj elektronički identitet, osobne podatke i ocjene.

Uz ministra, projekt, koji će upise učiniti jednostavnijim, transparentnijim i učinkovitijim, predstavit će prof. dr. sc. Vedran Mornar, voditelj Projekta e-upisa, Zvonimir Stanić, ravnatelj CARNet-a te pomoćnica ministra Ankica Nježić.

Na konferenciji za novinare bit će predstavljena i brošura "Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2013./2014." u kojoj se nalaze sve informacije potrebne učenicima i njihovim roditeljima.
mahasamatman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.