Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2010., 14:42   #6401
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
Lijepo izgleda,
a na bijeloj mi se čini kao da je i sudoper dio nje,
odnosno da je sve isti materijal
je, sve od istog materijala

Quote:
cova kaže: Pogledaj post
sto se tice akryla on se sada stavlja na vrata elemenata i izgleda puno ljepse od lakiranja visoki sjaj i moze ga se nabaviti u drvnom dezenu i ima dvije opcije jednostrani ili dvostrani sjaj i razlika u cijeni je velika a za radnu ploču niti slučajno zbog osjetljivost na zagrijavanje i oštečivanje.

nekako sumnjam da rade radne ploce i sudopere od istog acryla kao i vratnice, zato sam i pitala jel netko nesto zna, bas zato sto je acryl toliko osjetljiv, pa tko bi isa od toga kupovat radnu plocu, neznam, ja mislim da to nije bas jedno te isto


Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
@sandraffm, ako želiš radnu ploču koja izgleda kao ova na slici, potraži malo pod "Kerrock" ili "Corian".
ma nemogu i nezelim toliko dati za radnu plocu, zato i kontam ovaj acryl, jer je sigurno puuuuno jeftiniji, ako nije ovaj isti kao na vratnicama
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 08.02.2010., 16:54   #6402
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
srela sam taj akril sad nedavno prvi put u nekom salonu i razocarala se
ima sjaj (ne znam da li bi ga usporedila s medijalpanom?!) i vidljive crte od kanta kakve su prisutne kod iverala. meni to zaista nije lijepo izgledalo.

I ja sam ga nedavno srela i malo smo popričali

zeza,
ma, meni se nije činilo tako loše dapaće izgledalo mi je odlično i koliko se mogu sjetiti, uopće
nisam vidila te crte od kanta, nzm. možda sam slabo vidila i bila sam u žurbi
ali većinom kad nešto gledam - to mi je prva stvar za pogledat
jer je i meni to najružnije na nekom komadu
i nastojim što manje raditi i kupovati namještaj koji se kantira


još nešto,
znači ako je tako osjetljiv, ne može se čistit sredstvima za stakla kao što se čisti mdf visoki sjaj,
jel ko zna o tome,

Zadnje uređivanje murtila : 08.02.2010. at 16:58. Reason: dodatak
murtila is offline  
Old 08.02.2010., 17:21   #6403
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
I ja sam ga nedavno srela i malo smo popričali

zeza,
ma, meni se nije činilo tako loše dapaće izgledalo mi je odlično i koliko se mogu sjetiti, uopće
nisam vidila te crte od kanta, nzm. možda sam slabo vidila i bila sam u žurbi
ali većinom kad nešto gledam - to mi je prva stvar za pogledat
jer je i meni to najružnije na nekom komadu
i nastojim što manje raditi i kupovati namještaj koji se kantira


još nešto,
znači ako je tako osjetljiv, ne može se čistit sredstvima za stakla kao što se čisti mdf visoki sjaj,
jel ko zna o tome,

sta, i ti?! pa i ja sam ga srela !....samnom nije htjeo pricat.......hahaha....


nesmije se cistit sa sredstvima koji sadrze alkohol i aceton.

meni je to isto izgledalo dobro rjeseno s kantama, mozda zavisi ko radi
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 08.02.2010., 17:59   #6404
sav acryl se kantira s trakom visoki sjaj 1mm tako da vam nitko nemože uvaliti da je ploča odnosno vrata iz jednog djela sa rubovima od acryla,ja mislim da je acryl isti i za rp i za vratnicu ako netko više zna nek se uključi jer bi mi iskustvo dobro došlo.
cova is offline  
Old 08.02.2010., 18:22   #6405
Quote:
cova kaže: Pogledaj post
sav acryl se kantira s trakom visoki sjaj 1mm tako da vam nitko nemože uvaliti da je ploča odnosno vrata iz jednog djela sa rubovima od acryla,ja mislim da je acryl isti i za rp i za vratnicu ako netko više zna nek se uključi jer bi mi iskustvo dobro došlo.
Naravno da se može nabaviti akril u jednom komadu ..u Dubravi ,oblače medijapan u akrilnu oblogu pod vakuumom...nije jeftinije od lakiranja i jednako je (ne)otporan na habanje.
Old fart is offline  
Old 08.02.2010., 19:03   #6406
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Naravno da se može nabaviti akril u jednom komadu ..u Dubravi ,oblače medijapan u akrilnu oblogu pod vakuumom...nije jeftinije od lakiranja i jednako je (ne)otporan na habanje.
Dakle taj akril je drugi naziv za medijapan sa folijom, u ovom slučaju kad se ne kantira?
Nikako na zelenu granu s tim akrilom

https://www.forum.hr/showthread.php?t=340816
Aoife is offline  
Old 08.02.2010., 19:55   #6407
imam jedno pitanjce koje nije direktno vezano uz kuhinje ali ima veze sa lakom, lakiranjem i sl.pa cu ga tu postaviti da ne otvaram novu temu.
Dakle, jako jako sam ostetila stol (ne ja vec visa sila) koji je visoki sjaj, bijele boje. Otkinuo se komad laka velicine kovanice od 5kn, ispod se vidi drvo.
I sad, da li ja to mogu nekako srediti a da ne dajem lakirati cijelu povrsinu stola jer ce me izaci vise nego sto sam ga platila.. mislim na te nekakve folije ili nesto drugo? (uopce ne znam opcije).
S tim da ja onda ne bi sredila samo tu rupu vec povukla cijeli stol ili cijelu traku preko toga...
(kuhinja je ljubicasto bijela-visoki sjaj, a stol je bijeli, visoki sjaj. Kontala sam cak naci istu nijansu ljubicaste (npr te folije),sirine 30ak cm i duzine cijeloga stola pa ju zalijepiti da izgleda da je i stol ljubicasto-bijeli).

ispricavam se na offtopicarenju, moze se post i prebaciti negdje...
Lefti is offline  
Old 08.02.2010., 23:17   #6408
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Dakle taj akril je drugi naziv za medijapan sa folijom, u ovom slučaju kad se ne kantira?
Nikako na zelenu granu s tim akrilom
Baš te veseli mutiti termine ..štos je u tome da iverica sa foliom od akrila kupuješ na metre , režeš je i rubove kantiraš sa istom takvom folijom , dok ono o čemu ja pričam je da uzmeš medijapan ,pa ga pripremiš kao za lakiranje i odneseš na apliciranje akrilne folije u vakumskom stroju koji je zagrije i zatim "obuće" medijapan u foliju... pa i rubove...

Zadnje uređivanje fonemf : 09.02.2010. at 00:24. Reason: ispravak quotea
Old fart is offline  
Old 08.02.2010., 23:31   #6409
Pa to sam i rekla.. Heureka... Ako je to to, napokon mogu smjestiti koji vrag je taj "akril"... Samo evo sad znam da dolazi i u već pripremljenoj varijanti na iverici.
Znam o kojoj firmi u Dubravi se radi... Misterij riješen, akril = folija.
Aoife is offline  
Old 09.02.2010., 00:25   #6410
Postavila sam pitanje na drugoj temi pa nema nijednog odgovora,sad pitam ovdje pa možda budem imala sreće.
Mene zanima da li majstori koji rade namještaj,kuhinje itd.po mjeri mogu obnoviti(presvući) moj sadašnji namještaj.
Nije star, kupljen je prije 5 godina,ali mi se više ne sviđa boja.
Sada je kombinacija javor/wenge, a ja bih sada čisto bijeli po mogućnosti visoki sjaj.
Pa me eto sada zanima da li je moguće da ga majstor presvuče sa tim plastificiranim materijalom ili kako se već zove "ultraplast",akril itd.(kojim je i sada presvučen) kao kad radi novi namještaj.
Nadam se da nisam zakomplicirala
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)

Zadnje uređivanje swanmia : 09.02.2010. at 00:52.
swanmia is offline  
Old 09.02.2010., 07:26   #6411
Moguće je štošta, ali nije isplativo. Pretpostavljam da misliš samo na vrata... jednostavno ih treba promijeniti na cijeloj kuhinji (također se postavlja pitanje isplativosti). Možda u nekoj sam-svoj-majstor kombinaciji spajanja ugodnog i korisnog...
maliodpalube is offline  
Old 09.02.2010., 09:15   #6412
Postoji materijal koji se ovde komercijalno zove Parapan, a u stvari je akril. Kuhinjska vrata su citava napravljena od tog materijala. Meni licno djeluje previse plasticno.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 09.02.2010., 09:16   #6413
ljudi, mislite li da je previše 15000kn za kuhinju 4m dugačku sa frižiderom van elemenata, 2m gornjih na jednom zidu je na kip a druga 2m na drugom zide je normalno otvaranje, sistem skrivenih ručkica, perilica ugradbena, bijela boja visoki sjaj iveral, stolar ?? hvala
majalun is offline  
Old 09.02.2010., 09:57   #6414
što se tiče prešanja acryla na mdf,ja mislim da to što ljudi misle da je nije istina jer ja sam radio na takvim strojevima i znam da se mdf presvlači s pvc folijom debljine 0.4-0.6 mm i to je bio problem postiči savršene rubove a kamoli da se navlači acryl od 1.4 mm debljine tak da mislim da vas veslaju kad kažu da je to akryl jer je i pvc visoki sjaj. daj ih traži uzorak pa češ vidjeti da je to pvc jer ipak za to trebaju biti vrhunski strojevi ovaj na kojem sam ja radio je oko 140.000 € pa smo se mučili s rubovima zato pazite kaj kupujete.

poz.
cova is offline  
Old 09.02.2010., 10:02   #6415
Thumbs up

Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
Postavila sam pitanje na drugoj temi pa nema nijednog odgovora,sad pitam ovdje pa možda budem imala sreće.
Mene zanima da li majstori koji rade namještaj,kuhinje itd.po mjeri mogu obnoviti(presvući) moj sadašnji namještaj.
Nije star, kupljen je prije 5 godina,ali mi se više ne sviđa boja.
Sada je kombinacija javor/wenge, a ja bih sada čisto bijeli po mogućnosti visoki sjaj.
Pa me eto sada zanima da li je moguće da ga majstor presvuče sa tim plastificiranim materijalom ili kako se već zove "ultraplast",akril itd.(kojim je i sada presvučen) kao kad radi novi namještaj.
Nadam se da nisam zakomplicirala
to ti je najeftinije zamjeniti cijela vrata jer se samo mdf presvlači i to je dosta skupo i malo tko to radi i visoki sjaj je problem jer svi šetde s pvc folijom uvijek uzmu naj jeftiniju pa kom paše paše,

riješenje uzet vrata od iverala jer ga ima u više od 200 dezena i boja kao i visoki sjaj.

sretno.

pomoč preko pp.
cova is offline  
Old 09.02.2010., 10:50   #6416
Meni je kuhinju i općenito cijeli stan radila djevojka koja je dizajner interijera. Ona ima sklopljen ugovor sa nekim stolarom koji to izrađjuje. I moram reći da su oboje napravili super posao. Cura ti sve nacrta u 3D da vidiš i stolar napravi i to što su meni radili(kuhinju, tri ormara) ispalo je odlično i kada sam nju platila i stolara ispalo duplo jeftinije nego da sam istu takvu kuhinju kupovala u scavolliniju.
Ne znam gdje mi je njezin broj ali imam mail, pa koga zanima, nek izvoli.
reklama!

Zadnje uređivanje fonemf : 09.02.2010. at 11:47. Reason: brisana mail= reklama
Iannaa is offline  
Received Infraction
Old 09.02.2010., 10:57   #6417
Quote:
Iannaa kaže: Pogledaj post
Meni je kuhinju i općenito cijeli stan radila djevojka koja je dizajner interijera. Ona ima sklopljen ugovor sa nekim stolarom koji to izrađjuje. I moram reći da su oboje napravili super posao. Cura ti sve nacrta u 3D da vidiš i stolar napravi i to što su meni radili(kuhinju, tri ormara) ispalo je odlično i kada sam nju platila i stolara ispalo duplo jeftinije nego da sam istu takvu kuhinju kupovala u scavolliniju.
Ne znam gdje mi je njezin broj ali imam mail, pa koga zanima, nek izvoli.
reklama!
hvala ti, u krajnjem slucaju se javim iako dizajnericu vec imam, ali nije se sretala s tim. ja sam joj predlozio, odlicno je to uklopila, ali ne zna nikoga tko bi to radio.

a jesi nasla za usporedbu baš scavolini

Zadnje uređivanje fonemf : 09.02.2010. at 11:47. Reason: brisana reklama iz citata
jeeeRajt is offline  
Old 09.02.2010., 11:20   #6418
Quote:
cova kaže: Pogledaj post
to ti je najeftinije zamjeniti cijela vrata jer se samo mdf presvlači i to je dosta skupo i malo tko to radi i visoki sjaj je problem jer svi šetde s pvc folijom uvijek uzmu naj jeftiniju pa kom paše paše,

riješenje uzet vrata od iverala jer ga ima u više od 200 dezena i boja kao i visoki sjaj.

sretno.

pomoč preko pp.
hvala cova,toga sam se i bojala,da će mi biti jeftinije kupiti nove djelove,nego se sa ovim zekati.
Samo ne znam gdje ću sa ovim namještajem,koji bi izbacila,a kao novi je to su većinom sve zidne velike police,jedan zidni element i dvije niske komode.Inaće,radi se o dnevnom boravku(ali nije bitno,namještaj je namještaj)
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Old 09.02.2010., 11:22   #6419
Quote:
jeeeRajt kaže: Pogledaj post
pitam po drugim temama pa nitko ništa, možda ovdje dobijem neki odgovor:

na redu su ormari. dva ugradbena....


Ljudi, pa ne mozete na dvije top-teme postavljati sva pitanja koja vas zanimaju. Jedna tema je o kuhinjama, druga su fotografije stanova!

Za sve ostalo postoje druge teme! Imate popis tema i imate trazilicu!

Ako ne znate gdje vam je post prebacen, pogledajte u vlastitom profilu popis postova i nadjite ga!

Ako ne dobivate odgovor, radije na svoj upit skrenite pozornost u Dnevnom boravku
fonemf is offline  
Old 09.02.2010., 20:08   #6420
Trebam pomoć i savjet. Ako se već ne smije reklamirati na glas, slobodno reklamirajte i šaljite preporuke na privatne poruke

Naime, kupujem ravnu kuhinju, približno 3.20m. Uglavnom raspored bi bio slijedeći: Ugradbeni kombinirani hladnjak (cijelom visinom), do njega ugradbena perilica suđa, na nju ugradbena pećnica i ugradbena mikrovalna pećnica (to dvoje je 120cm ako se ne varam). Zatim ide sudoper od 90cm i ispod njega dvije ladice. Iznad sudopera bi stavio samo dvije otvorene police.
Do sudopera ide ugradbena ploča za kuhanje i ispod nje dvije ladice. Iznad nje samo napa. Na kraju bi išao radni stol s visećim ormarićem u u kojem će biti bojler.
Želja je da kuhinja bude u crno-bijelo sjajnoj varijanti. (Ne znam zove li se to lakirani medijapan polumat/mat ili je to medijapan lakirani visoki sjaj).

Zanima me koliko bi koštala takva kuhinja i koji su vaši savjeti? Koliko je isplativije da sam u dogovoru s nekim stolarom kupim materijal i da onda on to napravi ili da to naručim u nekoj stolariji?
Ponavljam, svaki savjet i svaka preporuka su dobrodošli.

Hvala
Lonsdale is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:14.