Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2011., 14:19   #41
mada je genera zadnjih 10-tek dana lagano rasla ono mic po mic (svako dno se pomicalo prema vrhu, naravno uz nikakav promet) pa je danas netko sa 700 komada na startu izazvo rusvaj.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 07.01.2011., 14:25   #42
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
a sad je hanfa bloknula naravno opet kaska za događajima. Umjesto da su je još u srijedu zablokirali nakon objave prodaje skoro sveg imetka za 190 milja. Mada po meni ovom dionicom se uopće nije smjelo trgovati nakon onakve ujurdurme.
Naravno da su morali zblokirat dionicu,jer su dugovanja debelo iznad prodane imovine,ne računajući ono pokradeno žito što je država sanirala. Po zadnjoj evidenciji, koju sam ja vodio prije neg sam odustao od praćenja, DKVS je na kraju 2009. imala obveza u iznosu od 522 milijuna. Znači,nakon prodane imovine za 190 milja,imali bi obveza od cca 330 milja.Živo me zanima kako se dioničari misle naplatit iz ovih 190 milja.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Old 07.01.2011., 14:26   #43
DKVS Ovdi iebe lud zbunjenog.
Nadam se da će onda slično biti i na Validusu.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Old 07.01.2011., 14:42   #44
i ti taboriš u toj žabokrečini?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 07.01.2011., 14:45   #45
Jep. Zapeo. Zamelo me u snijegu.
Al' ne idem van dok ne dignem minimalno 50%.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Old 07.01.2011., 14:50   #46
50% čega? Smanjenja minusa?
Prosjek mi je 7,83 pa ti vidi.
Ali sam ga 2 puta kupio prodao i okrenuo 20-ak posto.
Treći put zapeo kao vlak u snijegu.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 07.01.2011., 15:24   #47
E kako li se ovo Emilu moglo dogodit (djelili paketiće Cedevite s isteklim rokom trajanja)
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...-trajanja.html
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 07.01.2011., 16:19   #48
Sad će "racionalisti" koji su danas kupili DKVS uokvirit dijonice i okačit na zid u dnevnom boravku,da mogu svaki dan gledat u svoju genijalnu investicijsku odluku

http://www.poslovni.hr/vijesti/dakov...no-168581.aspx
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Old 07.01.2011., 17:21   #49
nov sam ovdje, al zapravo samo trebam jednu malu informaciju... dionice INE plaćene 30ak tisuća prije par godina (dakle cijeli paket) koliko sada vrijede, da ih prodam?
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Old 07.01.2011., 17:24   #50
evo ovdje imaš zadnju današnju cijenu:

http://zse.hr/default.aspx?id=26495

3205 za komad pa množi.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 07.01.2011., 17:42   #51
fiju.... prvi put od 93/94 imamo suficit u platnoj bilanci zemlje:

http://www.poslovni.hr/vijesti/hnb-s...a--168592.aspx
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 07.01.2011., 18:12   #52
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
Naravno da su morali zblokirat dionicu,jer su dugovanja debelo iznad prodane imovine,ne računajući ono pokradeno žito što je država sanirala. Po zadnjoj evidenciji, koju sam ja vodio prije neg sam odustao od praćenja, DKVS je na kraju 2009. imala obveza u iznosu od 522 milijuna. Znači,nakon prodane imovine za 190 milja,imali bi obveza od cca 330 milja.Živo me zanima kako se dioničari misle naplatit iz ovih 190 milja.
Ne funkcionira burza na taj način. Ja sam time razbijao glavu kada sam se zabavljao, zbog naravi svojeg posla, sa Zdenkom. Objašnjenje ZSE otprilike glasi da dokle god je dionica u SKDD-u, njome se može trgovati.

SKDD pak kaže da dokle god dionica postoji, da će biti u SKDD.

Sjećam se da mi je stečajni upravitelj Zdenke skoro plakao na telefon.

- Jel ti vidiš šta te budale na burzi rade?! Pa ta dionica ne vrijedi ništa, vrijedi manje od nule!!!!!

Ali ono što ne mogu skužit su hrvatski ulagači. Imovina cca 200 milja kuna, dugovi cca 900 milja kuna. Nije baš da trebaš biti doktor matematike...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 07.01.2011., 18:15   #53
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
evo ovdje imaš zadnju današnju cijenu:

http://zse.hr/default.aspx?id=26495

3205 za komad pa množi.
zapravo problem je što ne znam koliko je bilo u paketu dionica, samo znam da je koštalo ~36.000 kuna (mislim) (nisam ja kupio, mater...)
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Old 07.01.2011., 18:52   #54
malo ti je po 3200,jel? a platio si ih 1690. džizz,pohlepa stvarno nema granica.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Old 07.01.2011., 19:02   #55
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Sjećam se da mi je stečajni upravitelj Zdenke skoro plakao na telefon.

- Jel ti vidiš šta te budale na burzi rade?! Pa ta dionica ne vrijedi ništa, vrijedi manje od nule!!!!!

Ali ono što ne mogu skužit su hrvatski ulagači. Imovina cca 200 milja kuna, dugovi cca 900 milja kuna. Nije baš da trebaš biti doktor matematike...
Pa da,treba taj manjak u prebijanju imovine i dugova podijelit sa brojem dionica da se dobije vrijednost dionice.Evo,hipotetski ću uzet da je manjak 330 milja (kolko se sjećam,900 milja je bila šteta nastala krađom,a to je država pokrila),iz čega proizlazi 330.000.000/1.053.000 = 313,39 kn. Dakle,svaka dionica DKVS vrijedi - (minus) 313,39 kn, što znači da bi vlasnici dionica trebali to nekom platiti,hm,možda radnicima,jer su ti nesretnici uskraćeni za plaće.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Old 07.01.2011., 19:16   #56
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
malo ti je po 3200,jel? a platio si ih 1690. džizz,pohlepa stvarno nema granica.
nisam ni znao koliko ih je unutra, samo da je 36.000 koštao paket


da, znao sam da je bio neki skok u zadnje vrime, ali eto nisam znao ni kad je kupljeno te da li je u međuvremenu bilo nekih padova, pa kao ovaj skok je samo opet neka nula ili malo iznad
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Old 08.01.2011., 15:17   #57
nadam se da me nećete i odavdje izbaciti? jel i ovo neki privatni topic ili?
lepi-cane is offline  
Old 08.01.2011., 15:22   #58
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
mada je genera zadnjih 10-tek dana lagano rasla ono mic po mic (svako dno se pomicalo prema vrhu, naravno uz nikakav promet) pa je danas netko sa 700 komada na startu izazvo rusvaj.
znam malo više od generi...iz te sam struke...
inače firma je čista piz...osnovao ju je gosp. prof. s medicinskog da pobere 4 000 000 kuna za banku matičnih stanica, koja nikada nije profunkcionirala jer je u međuvremenu otvorena ANA RUKAVINA fondacija, uglavnom temeljni kapital će se raspršiti kada se okrenu političke silnice i USKOK načeme i ovu firmu. Kako to i gosp. profesor zna, uvalio je vruć krumpir poznatom gosp. odvjetniku koji očigledno nema pojma o ovoj struci. e sad da ne bi ostali paralizirani, osnovano je još 5-6 firmi genera (just in case). a nadaju se još da kad se dođe u EU da će neka farmaceutska firma radije kupiti već osnovanu firmu nego se zezati s osnivanjem nove...

eto o tome se radi, uglavnom rekao bih da je riječ o vrlo, vrlo rizičnoj investiciji...

e sad nadam se da me neće Tom Sawyer i odavdje izbaciti...
lepi-cane is offline  
Old 08.01.2011., 18:28   #59
@lepi-cane malo su te zbunili nije ovo genera na koju misliš (ona je samo dio Genera grupe, sad jel Vukičević uvalio svoje neke 'neuspjele' projekte o tom potom, ali ovjde je za sad većinom riječ o bivšoj Veterini) glavna sastavnica Genere je bivša Veterina od Plive (ja bih rekao neka vrsta odstupnice za Čovića, koji sad tamo nekog vraga glumi). Za ovo je Hanžeković finu paru iskeširao 2008.

ovjde imaš tijek događanja od IPO-a Veterine pa do danas.

http://www.genera.hr/informacije.php

PS. Genera istraživanje d.o.o. na koju vjerojatno misliš kupljeno je od strane Genere grupe zbog ovog (20%) http://www.bankamagazine.hr/Naslovni...a/Default.aspx. E sad dal će od tog što biti tko zna (i sam znaš -ako si iz te struke - da od 20 potencijalnih lijekova prosječno 4 dođu do testiranja na ljudima a od ta 4 najčešće ni jedan ne uđe u primjenu).

mada po meni ovo s kupnjom 20% genere istraživanja, to su neke njihove interne igre (Hanžekovića i Vukićevića).

Još nešto u članku piše da oni nisu u 'nikakvoj vezi' (to je bilo prije kupnje ovih 20%). Inača dva pika na grafu u 2010 oko Genere (Veterine) su upravo zbog ovog s Pfizerom (prvi na vijest da Genera sklopila ugovor s Pfizerom, a drugi kupnja ovih 20%).

E sad što je ovaj treći rast iznad 70 (po meni smrdi na ono što glembaj napisao).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen

Zadnje uređivanje ceha : 08.01.2011. at 18:42.
ceha is offline  
Old 08.01.2011., 19:02   #60
Quote:
lepi-cane kaže: Pogledaj post

e sad nadam se da me neće Tom Sawyer i odavdje izbaciti...
naravno da neće.
Stavi pravu stvar na pravo mjesto.
Uradi to često.

Malo zvuči gejiš.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.