Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2024., 23:16   #2701
„Đuro Đaković” – središnje mjesto za opremanje i modernizaciju Bradleya u Europi
https://obris.org/hrvatska/duro-dako...leya-u-europi/

Možda će i Amerikanci svoje u Europi održavati u ĐĐ.
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 18:26   #2702
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Za vrijeme domovinskog rata oružje se proizvodilo u većini ondašnjih poduzeća.
Ja sam onda radio u "vulkan"-u Rijeka i tamo su se proizvodile minobacačke granate,nismo baš imali kompletan uvid u proizvodnju ali za to sam siguran da se proizvodilo.
U Torpedu su se proizvodili kamioni TORPEDO TK7 130...neki privatnici su proizvodili puškomitraljeze,ali to je bilo sve u tišini...
Siguran sam da i danas ima stvari o kojima nismo upoznati....zar nije Milanović pričao da su u zadnjoj fazi testiranja dronovi samoubojice...?
__________________
U boj, u boj! Mač iz toka braćo! Za narod svoj Umriet ćemo mi!
Studengora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 18:43   #2703
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
„Đuro Đaković” – središnje mjesto za opremanje i modernizaciju Bradleya u Europi
https://obris.org/hrvatska/duro-dako...leya-u-europi/

Možda će i Amerikanci svoje u Europi održavati u ĐĐ.
Neće sigurno!

Jer već imaju svoje u jednoj Europskoj gdje to rade ne samo za Bradleye, nego i za Abramse, Paladine, ... već skoro 40 godina.
VFA-125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 17:33   #2704
...pa jel ovo moguće

...vojskovođa zoka hunjavica izgleda muku muči i od sinkope ...jadničak
https://youtu.be/lh2R9PYmJus?si=pCcjPQKA7Eas6lQJ
...vrhovni zapovjednik u Đ.Đ. prosipa mudrosti , valjda misli kako su svi retardirani i pamte ko ribice u akvariju

...No1 lik komentira Patrije i proizvodnju kao nije proizvedena nijedna godinama a sad nam fali 50 komada ... a za nj mandata njegov ministar pokušao se riješit pola flote Patrija jer je nekakvom matematikom tada zaključio kako su mu one višak ? ? ?

...No2 lik uopće nema pojma tko i kako je novi vlasnik Đ.Đ.

...No3 kaže nema Kunde uz nj jer on kao poštuje vojnika i ne uvlači ga u politički mulj ...a Hranja (mimozu) je vucaro za sobom i di god je trebalo i di god nije trebalo ... mislim kak je ovo prije do Kunde a ne do Zoke poštenjačine obzirnog

...No4 lik spasio BradPitove od Ukrajinskog blata ... moš mislit Ukrajinama su isporučeni Bradovi koji su bili aktivni i ready to goo ... Ovi Milanovićevi Bradovi su sidili po pustinjama i na klocnama i ne bi ti vidili Ukrajina dok netko ne plati njigovo dizanje sa klocni remontiranje i upogonjenje
...Zoka komparira novčanu vrijednost novog Lynx-a i novčanu vrijednost remontiranog socijalno minimalno moderniziranog CRO BradPita ... zemljo otvori se .... priča koju može popast nezainteresirana i blago retardirana ovca/ovce

...No5 strateška količina oklopnih vozila pješaštva ... a ovo je jedva nekakav minimum minimuma ... i to je njemu strateška količina ?

..pardon na politizaciji al nemreš izbjeć
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 19:10   #2705
Patria 12,7 realno su višak. Kamion sa strojnicom.

Trebaju nam 30 mm, PZO, NBKO, protuoklopne, zapovjednik, medica, logističke.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 12:07   #2706
Quote:
komutator kaže: Pogledaj post
Patria 12,7 realno su višak. Kamion sa strojnicom.

Trebaju nam 30 mm, PZO, NBKO, protuoklopne, zapovjednik, medica, logističke.
I par Patria AMV 105mm...
__________________
U boj, u boj! Mač iz toka braćo! Za narod svoj Umriet ćemo mi!
Studengora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 13:35   #2707
Quote:
Studengora kaže: Pogledaj post
I par Patria AMV 105mm...
+ Patria s minobacačima.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 16:22   #2708
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
...pa jel ovo moguće

...vojskovođa zoka hunjavica izgleda muku muči i od sinkope ...jadničak
https://youtu.be/lh2R9PYmJus?si=pCcjPQKA7Eas6lQJ
...vrhovni zapovjednik u Đ.Đ. prosipa mudrosti , valjda misli kako su svi retardirani i pamte ko ribice u akvariju

...No1 lik komentira Patrije i proizvodnju kao nije proizvedena nijedna godinama a sad nam fali 50 komada ... a za nj mandata njegov ministar pokušao se riješit pola flote Patrija jer je nekakvom matematikom tada zaključio kako su mu one višak ? ? ?

...No2 lik uopće nema pojma tko i kako je novi vlasnik Đ.Đ.

...No3 kaže nema Kunde uz nj jer on kao poštuje vojnika i ne uvlači ga u politički mulj ...a Hranja (mimozu) je vucaro za sobom i di god je trebalo i di god nije trebalo ... mislim kak je ovo prije do Kunde a ne do Zoke poštenjačine obzirnog

...No4 lik spasio BradPitove od Ukrajinskog blata ... moš mislit Ukrajinama su isporučeni Bradovi koji su bili aktivni i ready to goo ... Ovi Milanovićevi Bradovi su sidili po pustinjama i na klocnama i ne bi ti vidili Ukrajina dok netko ne plati njigovo dizanje sa klocni remontiranje i upogonjenje
...Zoka komparira novčanu vrijednost novog Lynx-a i novčanu vrijednost remontiranog socijalno minimalno moderniziranog CRO BradPita ... zemljo otvori se .... priča koju može popast nezainteresirana i blago retardirana ovca/ovce

...No5 strateška količina oklopnih vozila pješaštva ... a ovo je jedva nekakav minimum minimuma ... i to je njemu strateška količina ?

..pardon na politizaciji al nemreš izbjeć
Šta je,malo smo neUroZni?
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 16:32   #2709
120 mm minobacač u kupoli za razliku od 105 mm topa ima mogućnost i direktne i indirektne paljbene potpore!
VFA-125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 09:59   #2710
Quote:
Bark kaže: Pogledaj post
Šta je,malo smo neUroZni?
Opet miješaš osjećaj gađenja s nervozom.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 16:50   #2711
Jučer sam na grobničkom polju vidio mali konvoj HV-a gdje su na šleperu bili dva mala vozila poznatija kao LSV ili FAV,DPV...
Uglavnom bila su obojana u žute pustinjske boje...a kako HV tamo ima svoju malu bazu (skladište) pretpostavljam da su vozila bila na testiranju?
__________________
U boj, u boj! Mač iz toka braćo! Za narod svoj Umriet ćemo mi!
Studengora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.