Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2014., 20:01   #41
Znam da su stari komentari ali ovo je prestrasno!price o njenim krojacicama i njenim plaćama itd. Kod nas u Hr kad netko uspijeva onda se pljuje po njemu,žalosno.Koga briga koliko plaća krojacice da su one snalazljive i da su znale prodat i zaradit na svom imenu i talentu bile bi na njenom mjestu,ukoliko nisu sposobne sivaju za nekog drugog.Sta bi ja sad na probi vjencanice trebala razmišljati kako one u znoju kroje i sivaju!Da im nije dobro ne bi bile tamo a ako im i nije dobro,a tamo su tko im je kriv!
Ako zelim neku haljinu i sviđa mi se kupit cu je a ne pustit da se hladi i da osvane na nekoj stranici i onda se ljutit!Nama ništa od rijeci,plati haljinu i tvoja je pa se poslje ne moraš žaliti!
Materijali su skupi,tu je i zarada i doprinosi krojacica koje toliko želite,porez,najam prostora itd. I konačno njena zarada pa onda normalno da su haljine skupe.Svi bi mi htjeli biti fensi i nositi haljine poznatih kreatora bilo stranih ili domaćih ali nemaju svi para za to,a bas oni koji nemaju seru koliko je nešto skupo,pa očito kad ulazis kod nekog poznatog valjda i ocekujes da ce cijena biti nabrijana i ako imas love ćeš kupit a ako ne kupit ćeš u nekom no name dućanu!Nikad nisam bila kod nje ali pričam sa svog stajališta jer sam ja poduzetnica i imam radnike.
Missy25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 14:44   #42
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Bez zlobe ovo kažem, ali kad su tako dobre bilo bi im isplativije da šiju same doma. Zaradile bi više nego kod Matije. Dobra krojačica uvijek može naći posla. Ima dosta ljudi koji nisu u prosjeku pa si teško nađu komad odjeće koji im pristaje. Ja sam np. sitna i niska, netko ima široke bokove, neko jednostavno voli stvari po vlastitoj ideji (i u takve spadam).....
Kako sam često morala šivati stvari znam kako je užasno teško naći dobru krojačicu, tako da tim tetama ne bi trebalo biti teško imati klijentelu, a radile bi za sebe, kad već i onako nemaju plaćeno zdravstveno i mirovinsko
Ovo sto si napisala je uobicajan pogled na svijet mode jedne osobe koja zapravo nema pojma o tome.

Idemo redom:
da bi super sivacica sivala doma mora imati:
dobru sivacu masinu (najjeftinija polovna industrijska koja radi bez vecih problema kosta min 4000 kn), endlericu (cca min 2000 kn), stol, prostor, skare, materijale, dodati pribor (konci, flizelin-nekoliko vrsta, pojacivace, trake, pribadace...sve ono sto ti ne vidis) koji se ponekad godinama skuplja i koji na kraju kostaju...
Znaci ona mora u startu uloziti 10 000 kn bez da je registrirala obrt. danas je to veliki novac, posebno za ljude koji sada rade za krojacki minimalac.
Zatim, ne racunas doprinose, poreze, prireze i sl. na kraju ako i radi na crno uzmi u obzir da nikada ne znas kada ces naletiti na frustriranu kuju koja doma za veceru, za desert, zdere tri paketa cipsa i onda popizdi na tebe jer joj je haljina ne stoji ko manekenki sa 50 kg pa te prijavi poreznoj upravi (jedan slucaj poznanice).
Nadalje, modna industrija je najlosije placena bransa! Kod nas i gotovo svugjde u svijetu. Rijetke su zene kao Zuzi koje su se uspjele obogatiti rezuckajuci stofove.
Dobar krojac kosta i tesko ces naci osobu koja odlicno poznaje cijeli proces proizvodnje, koja vrsno siva i kojoj haljine kostaju kao da su na rasprodaji u H&M-u. Ja sam odustala od te ideje da imam svoj salon jer em sto nevjerovatno puno kosta biti prijavljen, klijentela je strahovito zahtjevna i cangrizava i vjerovatno i da i da sivam besplatno bilo bi progovora na cijenu. Simple, nemam zivaca objasnjavati da moj rad na nekoj haljini je puno duzi i kompliciraniji i zato kosta nesto vise od fucking haljine iz Zare s cijim cijenama se usporeduje.

sto se etice Matije, ona je prvenstveno umjetnica i umjetnost kosta, posebice njene haljine koje su rucni rad. Toliko i vise kostaju haljine drugih dizajnera koji se nisu poveli za "masovnijom" proizvodnjom. Samo za njih ne znamo ili ne marimo. Sto mislite da D&G i ostali nemaju haljine u ponudi koje kostaju nekoliko desetaka tisuca eura? Takve haljine ne stoje u izlogu i nisu u ponudi na net-a-porter vec probrana (vrlo bogata) klijentela dolazi u njihove salone gdje su pocascene najskupljim sampanjcem i cokoladom sa komadicima zlata (nist posebno) i chataju sa Karlom osobno dok ih asistent mjeri i lazno se divi njihovim mjerama i tenu ( izrazito je frustrirajuce suradivati sa ruskim partnerima/cama, strasno se vole hvaliti i preseravati potrosenim parama ).

Meni su Matijine haljine kicaste i lijepe i oduzimaju dah i fakat cjenim njen razvitak od jedne lude pevaljke koja siva "isuse i boze" haljine do vrsne dizajnerice i u potpunosti kuzim zasto haljina kosta koliko kosta i da bi si bocnula koju, bi i to bez griznje savjesti.

Mi fakat ne znamo da li je to istina za Matijine krojacice, ovo je ipak forum i treba uzesti u obzir da je tu lako napisati trac jer iza toga ne stoji nase pravo ime i prezime.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 21:02   #43
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
kod nas na maturalnoj je jedna cura imala njenu haljinu i izgledala je kao papagaj
al doslovno, uzas

inace, vidila sam par njenih haljina, neke su me odusevile, neke ne.
sve ovisi o modelu
Ja sam vidjela nekoliko njenih vjenčanica i super su mi. Tako da sam bacila oko na nju. Želim da mi vjenčanica visi ormaru, a ne da masno platim rent nečega što više neću imati. a materijali su mi mrak!
Bijela loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 16:37   #44
Svakako da je ovo o krojačicama trač i štoviše, čini mi se, ciljano usmjeren trač. Čistom logikom može se doći do zaključka: dakako da su krojačice prijavljene, zar vi mislite da bi Matija Vuica mogla imati atelier u središtu grada Zagreba otvoren za sve i pritom je nitko od poreznih organa ne bi pitao tko su te djevojke koje tamo sjede za mašinama i rade?
Nadalje, ovo o kopiranju je doista smiješno. Pitam se, pitam,. tko tu koga...ne treba vjerovati onome što se na forumima može pročitati. One koje trebaju posebnu haljinu i imaju sredstva to platiti svakako trebaju same otići i vidjeti. Ništa ih ne košta.
U svakom slučaju, haljine su doista unikatne, skupocjene, bajkovite i mnogima nedostupne.
Mislim da će Matija kad tad biti poznata i van granica Lijepe naše.
__________________
Boran: Opet sam se jutros ponosio kako pametnu ženu, lijepu ljubavnicu i iskrenu prijateljicu imam. Pomislio sam kako sam sretan. najljepše osobine skupile su se u jednoj osobi. Ta je osoba moja voljena. Sila, da ti se nešto dogodi cijeli bih Mardin sravnio pod nogama.
Sevgili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.