Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2016., 18:20   #381
Da.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 18:39   #382
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Da.
Pa to je super! Dobro za znati :-)

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 11:24   #383
Pozdrav,
imam jedno pitanje. Početi ću primati oko 40.000 $ mjesečno iz Cipra na račun zagrebačke banke. Planiram si to prebacivati preko bankovnog transfera. Pošto je to oko 270.000 kn da li će biti nekih problema. Hoću li morati pravdati porijeklo novca ili nešto slično ili će sjesti na moj devizni bez problema. Inače novci su zarađeni na platformi za investiranje etoro.
bigmazzy456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 22:10   #384
Banka neće pitati ništa, ali hoće poreznici.


Sent from my iPad using Tapatalk
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 08:56   #385
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Banka neće pitati ništa, ali hoće poreznici.


Sent from my iPad using Tapatalk
Hoće i banka. Transakcije preko 100.000 kn su dužni prijaviti Uredu za sprečavanje pranja novca, sukladno zakonu o sprečavanju pranja novca. I da, svaka čast, ako si to zaradio investiranjem i još da ti sjeda svaki mjesec.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 08:57   #386
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Transakcije preko 100.000 kn su dužni prijaviti Uredu za sprečavanje pranja novca, sukladno zakonu o sprečavanju pranja novca.
Samo gotovinske, a ova to nije!
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 09:03   #387
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
I da, svaka čast, ako si to zaradio investiranjem i još da ti sjeda svaki mjesec.
Quote:
bigmazzy456 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Jedno pitanje. Ako se registriram na stranice tipa MySurvey, SurveySavy, Opinion Plus i slične, i kao državu navedem Ameriku, Veliku Britaniju ili Australiju(jer za njih postoji vjerojatno najveći broj anketa). Hoće li to predstavljati problem kod isplate na paypal. Je li to neto već probao? Je li mu uspijelo?
Quote:
bigmazzy456 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo počeo sam koristiti etoro prije 2 godine i uložio sam 200 $(koliko je minimalni ulog za RH). U posljednjih 7 mjeseci imam zaradu od 2000 do 4000 $ ovisno koliko sreće imam. Isplatio sam si do sad 1200 kn tek toliko da provjerim da li opće isplaćuju i došlo je za 5 dana bez ikakvih problema. E sad ja bi si isplaćivao svu mjesečnu zaradu od 2000 $ ili više, a ostavio bih dovoljno sredstva za ponovno ulaganje.
American dream... U trecem mjesecu ispunjavao ankete, u sestom zaradjuje 2-4000 dolara, a u sedmom vec cetrdeset tisuca...

Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Samo gotovinske, a ova to nije!
Zapravo je 105.000,00 i nije vazno gotovinska ili elektronicka.... To sto je transakcija prijavljena, ne znaci da ce se po njoj postupati...

O gotovini se prica kod prelaska granice, kad iznos veci od 10.000,00 eura moras prijaviti carini, a carina uredu za sprecavanje pranja novca...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 25.07.2016. at 09:17.
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 17:30   #388
Quote:
bigmazzy456 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
imam jedno pitanje. Početi ću primati oko 40.000 $ mjesečno iz Cipra na račun zagrebačke banke. Planiram si to prebacivati preko bankovnog transfera. Pošto je to oko 270.000 kn da li će biti nekih problema. Hoću li morati pravdati porijeklo novca ili nešto slično ili će sjesti na moj devizni bez problema. Inače novci su zarađeni na platformi za investiranje etoro.
Bez brige, nećeš imati problema s primanjem novca, jer ti ga nitko neće ni slati.
Radi se o poznatim prevarantskim brokerima kakvima Cipar vrvi.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 19:29   #389
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Bez brige, nećeš imati problema s primanjem novca, jer ti ga nitko neće ni slati.
Radi se o poznatim prevarantskim brokerima kakvima Cipar vrvi.
Quote:
bigmazzy456 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo počeo sam koristiti etoro prije 2 godine i uložio sam 200 $(koliko je minimalni ulog za RH). U posljednjih 7 mjeseci imam zaradu od 2000 do 4000 $ ovisno koliko sreće imam. Isplatio sam si do sad 1200 kn tek toliko da provjerim da li opće isplaćuju i došlo je za 5 dana bez ikakvih problema. E sad ja bi si isplaćivao svu mjesečnu zaradu od 2000 $ ili više, a ostavio bih dovoljno sredstva za ponovno ulaganje. Zanima me moram li na te novce koje ću si isplatiti platiti nekakav porez državi. Ako moram onda me zanima koji je to porez, kolika je osnovica, i koje su stope? Prvenstveno me zanima ima li ovdje netko da koristi etoro i da si isplaćuje novce i plaća li ili ne porez državi?
Ali zanimaju me također i mišljenja od onih koji nemaju etoro. Napomena, na etoru se ne trguje vrijednosnim papirima nego takozvanim CFD-ima, contract for difference, što bi vjerojatno bile nekakve financijske izvedenice?


Ma ne... Pa vidis da su mu nakon par mjeseci poslali 1200 kuna na ulozenih 200 dolara...

A covjek se kuzi u investiranje, on misli da su to nekakve financijske izvedenice....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 07:55   #390
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Bez brige, nećeš imati problema s primanjem novca, jer ti ga nitko neće ni slati.
Radi se o poznatim prevarantskim brokerima kakvima Cipar vrvi.
Čim više čitam o kakvim se svotama radi i kako je to "jednostavno" zarađeno, to mi sve više izgleda sumnjivo i nevjerojatno. 40.000$ mjesečno??? Možda sam ja totalna truba i čovjek će stvarno dobiti lijepe novce, ali opet...
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 12:03   #391
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Čim više čitam o kakvim se svotama radi i kako je to "jednostavno" zarađeno, to mi sve više izgleda sumnjivo i nevjerojatno. 40.000$ mjesečno??? Možda sam ja totalna truba i čovjek će stvarno dobiti lijepe novce, ali opet...
Dobit ce covjek lijepi k****....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 07:40   #392
kako je najbolje poslati novac iz amerike u hrvatsku sam sebi, a obzirom na konverzije i ostalo? osoba i novac su u americi, ovdje nema devizni račun.
bing01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 07:43   #393
Na neciji devizni racun... Mislim da su ostale opcije preskupe...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 15:59   #394
Dobio sam odgovor iz banke da je moj račun multivalutan, ili tako nešto. Radi se o tekućem računu Addiko banke, visa electron. Kaže teta da mi može osoba u Americi uplatiti dolare, te da ja mogu podići dolare u Hrvatskoj. Bez troškova konverzije. Ima samo trošak transakcije prilikom uplate u Americi, te isti trošak prilikom isplate. To ne bi trebali biti neki značajniji troškovi. Moram poslati samo svift i iban. To sve mi malo prejednostavno??
bing01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 16:49   #395
Quote:
bing01 kaže: Pogledaj post
Dobio sam odgovor iz banke da je moj račun multivalutan, ili tako nešto. Radi se o tekućem računu Addiko banke, visa electron. Kaže teta da mi može osoba u Americi uplatiti dolare, te da ja mogu podići dolare u Hrvatskoj. Bez troškova konverzije. Ima samo trošak transakcije prilikom uplate u Americi, te isti trošak prilikom isplate. To ne bi trebali biti neki značajniji troškovi. Moram poslati samo svift i iban. To sve mi malo prejednostavno??
Nije, to ti je tako... O koliko novaca zapravo pricamo?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 18:30   #396
Nije neki veliki iznos. Do deset tisuća $. Član obitelji je privremeno vani i da ne nosi gotovinu sa sobom jer se boji, uplatio bi nekako preko banke, a da ga ne košta puno pretvorba u kune/$. Ako je tako sa visa elektron addiko da mogu primiti ja u Hrvatskoj taj novac u dolarima preko Swift/Iban onda super. Možda da prvo 100 dolara pošalje da vidimo da li funkcionira.
bing01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 18:51   #397
Quote:
bing01 kaže: Pogledaj post
Nije neki veliki iznos. Do deset tisuća $. Član obitelji je privremeno vani i da ne nosi gotovinu sa sobom jer se boji, uplatio bi nekako preko banke, a da ga ne košta puno pretvorba u kune/$. Ako je tako sa visa elektron addiko da mogu primiti ja u Hrvatskoj taj novac u dolarima preko Swift/Iban onda super. Možda da prvo 100 dolara pošalje da vidimo da li funkcionira.
Mozes probat sa $100... Meni za takve (10.000) iznose US banka uzme $30, PBZ dolar-dva za 'obradu priljeva'.... Nema nikakve pretvorbe... posaljes dolare, dignes dolare....

Dok nisi preko 105.000 kn banka nema obvezu prijave agenciji za sprecavanja pranja novca, ali pare su i tako vjerojatno 'ciste'...


BTW, do $10.000 slobodno moze nositi u kesu, preko toga bi trebao prijaviti....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 09:41   #398
pozdrav svima,

imam pitanje, znači, radim u hr, i prodajem neke stvari preko amazon.com u USA i zanima me kad te novce povucem od tamo na devizni koje bi bile moje obaveze prema drzavi? Na sve to je placen porez u USA (sto se proda). Obzirom da primam placu u HR placam i mirovinske stupove i ostalo.

Hvala
inoxfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 07:33   #399
Quote:
inoxfire kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,

imam pitanje, znači, radim u hr, i prodajem neke stvari preko amazon.com u USA i zanima me kad te novce povucem od tamo na devizni koje bi bile moje obaveze prema drzavi? Na sve to je placen porez u USA (sto se proda). Obzirom da primam placu u HR placam i mirovinske stupove i ostalo.

Hvala
Imas registriranu firmu ili to nesto na sitno prodajes? Ako je ovo drugo otvoris tekuci devizni i letis ispod radara...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 07:47   #400
nemam registriranu firmu ali me zanima kako bih to mogao legalno raditi bez firme u HT, obzirom da sve obavljam u USA jedino bih profit dizao u HR i trosio.

I koliko je to sitno, koliko bi bilo ok da prodjem ispod radara?

Hval na info Garofeeder
inoxfire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.