Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 20:59   #1
Blokiran iphone, zaboravljena lozinka

Ekipa trebam pomoc. Ne mogu vise nikako uci u iphone (5s), instaliran je zadnja verzija ios-a. Danas na faksu mi se frend igrao s mobom, nesto slikao i bezveze ukucavao lozinku koju nije znao i blokirao je mob na 1 min. Ja sam nakon toga upisao lozinku i normalno dalje koristio, telefonirao. Dosao u stan, malo slusao muziku i idem otkljucati mob, kad ono ne mogu se sjetiti lozinke. Pa sam 3 puta fulao i vise mi iphone nije dopustao da otkljucam preko touch id-a, umjesto da sam ja pametnjakovic odmah usao preko touch id-a. Nakon toga sam jos nekoliko puta ukucao pogresno pa se blokirao na 1 min, pa 15 min, pa sam ga resetirao i nisam ga dirao neko vrijeme, opet sam fulao lozinku i onda mi se blokirao na sat vremena. Ja sam se u međuvremenu sjetio potencijalne lozinke i kad sam ukucao opet je blokirao i sad pise da se spojim na itunes. Spojim se na itunes i tamo mi pise da ne moze pristupiti uredaju, da moram na iphone-u ukucat lozinku, a nigdje ne nudi da ukucam lozinku. Sad ne znam sto dalje.

Fora je u tome da zelim pod svaku cijenu spasiti slike, a ne koristim icloud za slike i tek sad vidim kolko je glupo sto sam to iskljucio...
Kolko ja znam ako napravim backup na itunes obrisat ce mi poruke i slike, ako radim preko icloud-a, ne znaci mi nista kad sam iskljucio icloud za slike...
Ako ga sutra odnesem u T-com hoce li oni znati kako da mi spase to i otkljucaju mob ili se mogu nekako sam snaci ?

Oprostite na dugom postu...
kev vdw is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:39   #2
Skuzio sam kako obnoviti preko iclouda, ali ako prethodno izbrisem uređaj kojim se brise i lozinka, i onda obnovim iz iclouda izbrisat ce se i slike ? Ako ih nisam stavio u icloud fotoalbum hoce li se obrisati ili ih mogu spasiti ?

Mogu li ikako hakirati svoj iphone ili napraviti jailbreak (makar se u to ne kuzim) samo da spasim te slike ?
Fakat sam ocajan, steta sto smo postali toliko ovisni o tehnologiji...
Di su oni lijepi dani kad smo navili film i kaj si poslikao si poslikao... barem smo znali da ih uvijek mozemo kasnije razviti.
kev vdw is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 10:22   #3
na žalost ono što nije bekapirano ne može se spasiti.
ima puno opcija za automatski backup fotki, a opet se puno previše ljudi sjeti da bi bilo pametno raditi backup tek nakon što se dogodi nekakvo sranje s mobom.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 16:07   #4
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
na žalost ono što nije bekapirano ne može se spasiti.
ima puno opcija za automatski backup fotki, a opet se puno previše ljudi sjeti da bi bilo pametno raditi backup tek nakon što se dogodi nekakvo sranje s mobom.

A sad sam se sjetio lozinke za mob kuzis, ne znam sto mi je bilo... a ne postoji opcija da je ikako vise ukucam...?
Ajde ako ti nije problem napisi mi te opcije pa da znam za ubuduce.
Glupo mi je stvarno sto ti Apple ne dozvoljava promjenu lozinke preko icloud-a. Ta opcija bi im bila pametna, jer ovako prakticki vise ne mozes uci u vlastiti telefon ako ga ne izbrises.
kev vdw is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 20:02   #5
Pa kako ne dozvoljava promjenu passa preko iclouda? Što je iforgot? Ali računaju da nećeš ko sivonja mlatiti pogrešan pass sve dok ne blokiraš mob totalno
No čak i u stanju do kojega si ga doveo, da si imao backup ne bi bilo problema.

Za fotke stavi Google photos. Sve radi u backgroundu, odredi da backupira samo na wifi-u i imaš neograničeni prostor.
I Onedrive ima auto backup ali tu bi moglo biti problema s mjestom.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 08:58   #6
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Pa kako ne dozvoljava promjenu passa preko iclouda? Što je iforgot? Ali računaju da nećeš ko sivonja mlatiti pogrešan pass sve dok ne blokiraš mob totalno
No čak i u stanju do kojega si ga doveo, da si imao backup ne bi bilo problema.

Za fotke stavi Google photos. Sve radi u backgroundu, odredi da backupira samo na wifi-u i imaš neograničeni prostor.
I Onedrive ima auto backup ali tu bi moglo biti problema s mjestom.


Nisam znao da se ta lozinka za zakljucavanje moze promijeniti, da sam barem prije pitao...

Tenks za savjete
kev vdw is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 12:42   #7
ma joj, evo što se događa kad ne uključiš mozak dok odgovaraš.

iforgot vrijedi samo ako zaboraviš apple id pass. ti si se zmotao oko passa za ulazak u mobitel i tu vrijedi samo ovo.
kao što znaš, jedino brisanje uređaja je opcija ako si zaključao mobitel. sve je uređeno kako ga kradljivci ne bi mogli koristiti.

zato postavi automatski backup na icloud, a za fotke nešto od prije navedenoga, pa si miran u slučaju bilo čega.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:19   #8
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
ma joj, evo što se događa kad ne uključiš mozak dok odgovaraš.

iforgot vrijedi samo ako zaboraviš apple id pass. ti si se zmotao oko passa za ulazak u mobitel i tu vrijedi samo ovo.
kao što znaš, jedino brisanje uređaja je opcija ako si zaključao mobitel. sve je uređeno kako ga kradljivci ne bi mogli koristiti.

zato postavi automatski backup na icloud, a za fotke nešto od prije navedenoga, pa si miran u slučaju bilo čega.

Meni "drama ajfon" jos uvijek traje haha, pa imam jos pitanje/dva. Skuzio sam metodu koja bi rijesila moj problem, evo video.
https://www.youtube.com/watch?v=-r5SHdXieOc

Znaci lik je u istoj banani ko i ja i njemu je uspjelo. Radio sam sve isto, korak po korak. I kad mi je skinuo azuriranje i cekam da se ukljuci pa da konacno ukucam tu lozinku i vratim mob... ajfon je izbacio crni ekran bez icega (znaci ni sat, ni postotak baterije, nista...sto je do sad stajalo) i sad pise opet samo: iphone je blokiran. spojite na itunes.
Pitanje: jel problem u tome sto sam iskljucio wifi i mobilne podatke prije nego sto sam ga blokiro ?
kev vdw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.