Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 19:46   #201
Quote:
KANARinka27 kaže: Pogledaj post
Maloprije, eto njega:

Njoj: Hoćeš si malo popraviti ručak?( Dobila je milostiva komadić pečenog mesa). Dobio sam od majstora, ima za tebe, ima i za nas.
Mene (sestru) negira.
Ja prigovorim, a ona odmah: A što ti odmah skačeš, podrazumijeva se i za tebe!
Ja: Nije rekao da je za mene.
Ona: Pa što onda, koji kurac odmah skačeš!''(naravno, povišenim tonom, kao i uvijek kad skrenem pažnju na njegovo ponašanje prema meni).

To je samo jedan primjer.
znači tebe njviše smeta kad nju netko ne poštiva? kad se ona ponaša ko otirač, puzi za neččijom pažnjom (sinom) a tebe ignorira, tj ti se ponašaš prema njoj kao ona prema sinu?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:18   #202
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
znači tebe njviše smeta kad nju netko ne poštiva? kad se ona ponaša ko otirač, puzi za neččijom pažnjom (sinom) a tebe ignorira, tj ti se ponašaš prema njoj kao ona prema sinu?
Da, smeta mi. Ne mogu to gledati. Razlog više je taj što se njemu ne usuđuje ništa reći, a onda tu svoju frustraciju zbog toga istresa na meni.

Od mene očekuje da ja uvijek držim do sebe i da ne trčim ni za čijim prijateljstvom, da se ne ponižavam i da ne puzim ni pred kim. A ona svojim ponašanjem pokazuje sve suprotno od onog što očekuje od mene.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:59   #203
Quote:
KANARinka27 kaže: Pogledaj post
Da, smeta mi. Ne mogu to gledati. Razlog više je taj što se njemu ne usuđuje ništa reći, a onda tu svoju frustraciju zbog toga istresa na meni.

Od mene očekuje da ja uvijek držim do sebe i da ne trčim ni za čijim prijateljstvom, da se ne ponižavam i da ne puzim ni pred kim. A ona svojim ponašanjem pokazuje sve suprotno od onog što očekuje od mene.
ali shvačaš da i ti se tako ponašaš, ali prema njoj. kužiš. od nje si pokupila upravo to, samo što češ se za nju boriti i mrziti kada ju netko gazi, ali ne i za sebe. ne znam dal vidiš to. ali prema tebi se ona ponaša grozno, i ti i dalje patiš za njenom pažnom, potvrdom, pa i ljubavi možda.
a ona za sinom, na tebi se iskaljava.
da li češ taj obrazac prenjeti na partnerske veze? da žudiš za nekim, tko te ne doživljava? da li je emotivno u tebe uneseno da je to ljubav..puno sr se tu krije..
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:51   #204
da li češ taj obrazac prenjeti na partnerske veze? da žudiš za nekim, tko te ne doživljava? da li je emotivno u tebe uneseno da je to ljubav..puno sr se tu krije..[/QUOTE]

Prije sam znala, sad više ne. nemam više potrebu biti s nekim u vezi tko mezanemaruje i/ili pokušava učiniti ljubomornom.Kao ni biti u vezi samo zato da mogu reći da imam vezu.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 08:04   #205
Quote:
KANARinka27 kaže: Pogledaj post
da li češ taj obrazac prenjeti na partnerske veze? da žudiš za nekim, tko te ne doživljava? da li je emotivno u tebe uneseno da je to ljubav..puno sr se tu krije..
Prije sam znala, sad više ne. nemam više potrebu biti s nekim u vezi tko mezanemaruje i/ili pokušava učiniti ljubomornom.Kao ni biti u vezi samo zato da mogu reći da imam vezu.[/QUOTE]

a ovo drugo? da se ti prema njom postavljaš ko otirač, ko ona prema drugima, nju braniš ali sebe u odnosu sa njom, ne. dopuštaš da si ko ona. što zadovoljavaš s time?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 13:54   #206
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Prije sam znala, sad više ne. nemam više potrebu biti s nekim u vezi tko mezanemaruje i/ili pokušava učiniti ljubomornom.Kao ni biti u vezi samo zato da mogu reći da imam vezu.
a ovo drugo? da se ti prema njom postavljaš ko otirač, ko ona prema drugima, nju braniš ali sebe u odnosu sa njom, ne. dopuštaš da si ko ona. što zadovoljavaš s time?[/QUOTE]

Ne dopuštam da sam ko ona; zato se i svađamo stalno. On dođe, nju izvrijeđa, ona se pjeni i cmizdri nekome o tom preko telefona. Onda on donese komad mesa ili nešto, a ona se ponaša kao da ništa nije bilo prije toga.
Ja ne mogu. Na primjer; ako on meni kaže :Glupa kurvo nedojebana, puši k...c, nađi si j...ča, i sl. ja ne mogu preći preko toga dok se ne ispriča. Budući da on to nije u stanju( jer me smatra nižom vrstom) ne želim uopće komunicirati s njim. Što onda dovodi do nove svađe s njom jer ona očekuje da mu ja oprostim, da se dodvoravam i da se ponašam kao da ništa nije bilo dok od njega ne očekuje da mijenja svoje ponašanje. Zato dane pretežno provodim u sobi. Što se tiče njegove djece; klinke me ne fermaju uopće, pozdrave nikad ili pod prisilom, Hvala i Molim za njih ne postoje, a on mi se još i izruguje zato što sam starijoj neki dan napadno rekla Dobar dan kad nije htjela pozdraviti. Sad stalno viče za mnom ,,Dobar daaan'' i napadno se klanja s grimasom na licu. Ne mogu mu ništa jer je viši od mene za glavu i duplo jači.

Molim Boga da nađem posao čim prije i da se maknem od njih.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 08:29   #207
Quote:
KANARinka27 kaže: Pogledaj post
a ovo drugo? da se ti prema njom postavljaš ko otirač, ko ona prema drugima, nju braniš ali sebe u odnosu sa njom, ne. dopuštaš da si ko ona. što zadovoljavaš s time?
Ne dopuštam da sam ko ona; zato se i svađamo stalno. On dođe, nju izvrijeđa, ona se pjeni i cmizdri nekome o tom preko telefona. Onda on donese komad mesa ili nešto, a ona se ponaša kao da ništa nije bilo prije toga.
Ja ne mogu. Na primjer; ako on meni kaže :Glupa kurvo nedojebana, puši k...c, nađi si j...ča, i sl. ja ne mogu preći preko toga dok se ne ispriča. Budući da on to nije u stanju( jer me smatra nižom vrstom) ne želim uopće komunicirati s njim. Što onda dovodi do nove svađe s njom jer ona očekuje da mu ja oprostim, da se dodvoravam i da se ponašam kao da ništa nije bilo dok od njega ne očekuje da mijenja svoje ponašanje. Zato dane pretežno provodim u sobi. Što se tiče njegove djece; klinke me ne fermaju uopće, pozdrave nikad ili pod prisilom, Hvala i Molim za njih ne postoje, a on mi se još i izruguje zato što sam starijoj neki dan napadno rekla Dobar dan kad nije htjela pozdraviti. Sad stalno viče za mnom ,,Dobar daaan'' i napadno se klanja s grimasom na licu. Ne mogu mu ništa jer je viši od mene za glavu i duplo jači.

Molim Boga da nađem posao čim prije i da se maknem od njih.[/QUOTE]

mislim na tvoj odnos sa njom, to je tvoja bolna točka.
i da, bila sam u jako sličnoj poziciji kao ti, i dan danas mislim da mi je posao spasio život. ali ako se ikada odlučiš maknuti od njih, iz te otrovne patologije, plesa, pretakanja tvoje energije u nju, a iz nje u sve ostale, popizditi će na tebe. biti češ najgora. jer si okružena eneergetskim vampirima, nesvjesnim, koji se hrane sa time što je tebi jedinoj stalo, do njih svih. zato i trošiš toliku energiju na svdje, jer te jako boli, stalo ti je.
svu tu energiju koju nesvjesno daješ njoj, i trošiš na svadje, da bi nekom pomogla, da usmjeriš na sebe, nebi se prepoznala..
ajd sretno sa poslom.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:02   #208
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Ne dopuštam da sam ko ona; zato se i svađamo stalno. On dođe, nju izvrijeđa, ona se pjeni i cmizdri nekome o tom preko telefona. Onda on donese komad mesa ili nešto, a ona se ponaša kao da ništa nije bilo prije toga.
Ja ne mogu. Na primjer; ako on meni kaže :Glupa kurvo nedojebana, puši k...c, nađi si j...ča, i sl. ja ne mogu preći preko toga dok se ne ispriča. Budući da on to nije u stanju( jer me smatra nižom vrstom) ne želim uopće komunicirati s njim. Što onda dovodi do nove svađe s njom jer ona očekuje da mu ja oprostim, da se dodvoravam i da se ponašam kao da ništa nije bilo dok od njega ne očekuje da mijenja svoje ponašanje. Zato dane pretežno provodim u sobi. Što se tiče njegove djece; klinke me ne fermaju uopće, pozdrave nikad ili pod prisilom, Hvala i Molim za njih ne postoje, a on mi se još i izruguje zato što sam starijoj neki dan napadno rekla Dobar dan kad nije htjela pozdraviti. Sad stalno viče za mnom ,,Dobar daaan'' i napadno se klanja s grimasom na licu. Ne mogu mu ništa jer je viši od mene za glavu i duplo jači.

Molim Boga da nađem posao čim prije i da se maknem od njih.
mislim na tvoj odnos sa njom, to je tvoja bolna točka.
i da, bila sam u jako sličnoj poziciji kao ti, i dan danas mislim da mi je posao spasio život. ali ako se ikada odlučiš maknuti od njih, iz te otrovne patologije, plesa, pretakanja tvoje energije u nju, a iz nje u sve ostale, popizditi će na tebe. biti češ najgora. jer si okružena eneergetskim vampirima, nesvjesnim, koji se hrane sa time što je tebi jedinoj stalo, do njih svih. zato i trošiš toliku energiju na svdje, jer te jako boli, stalo ti je.
svu tu energiju koju nesvjesno daješ njoj, i trošiš na svadje, da bi nekom pomogla, da usmjeriš na sebe, nebi se prepoznala..
ajd sretno sa poslom.[/QUOTE]

Znam, hvala.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:24   #209
@kanarinka ja ne vjerujem Ono sto citam. Da imas takvog panja za brata. Nikad nisam za agresiju ako nije stvarno potrebna, Ali njega je trebalo dobro isamarati dok se to Jos moglo. Da se prizemlji. A tvoja stara ocito to nije bila u stanju, sto se da I zakljuciti iz upisa. Dalo bi se i nju analizirati, sto i kako..zao mi je sto si ti dio svega toga, ako ikako mozes makni se od njih, jer ne bude dobro za tebe.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 20:55   #210
Djeca tuku roditelje, jer ih ti isti roditelji nisu vaspitavali, pa kako sijes - tako zanjes. A treba li reci da takvoj djeci nikakva paznja nije davana..i to od najranijeg djetinjstva.
djordje5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.