Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 16:58   #121
Pozdrav

planiram ovih dana kupiti beračicu maslina, stroj za branje maslina, kako god se vec zove.

I sad vidim na postoje modeli na benzin i na bateriju koja se puni.

Zanima me koja je razlika, da li beru jednako kvalitetno, vaša iskustva, što je bolje itd...

Hvala unaprijed
Neville is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 23:43   #122
Razmišljam o kupnji nekog manjeg traktora na koji bi se mogli priključiti priključci kao što su kosilica, malčer, možda neki manji plug i drljače. Ne bih htio široko rasprostranjeni IMT jer mi je prevelik. Treba mi za oko kuće, po voćnjacima i vrtu. I naravno, da se može prikvačiti i prikolica. To bi bio Tomo Vinković? Jesu ovi novi što proizvodi hittner dobre kvalitete ili su stari bolji? Jel moguće imati na njemu takav malčer koji se izbaci na stranu tako da može ući pod voćku a da traktor ide sredinom između redova?
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2020., 10:37   #123
Pretrazujuci ponudu traktora, polovnih, nigdje nisam nasao opciju plativo kreditom, obrocno bankovnim karticama..dok u oglasima o prodaji auta, motora ima dosta takvih vozila koja su plativa ratama..zna li netko di se moze naci poljoprivredne mehanizacije a da je moguce platiti u ratama?
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2020., 18:21   #124
Quote:
tongaa kaže: Pogledaj post
Pretrazujuci ponudu traktora, polovnih, nigdje nisam nasao opciju plativo kreditom, obrocno bankovnim karticama..dok u oglasima o prodaji auta, motora ima dosta takvih vozila koja su plativa ratama..zna li netko di se moze naci poljoprivredne mehanizacije a da je moguce platiti u ratama?
Da odgovorim sam sebi, mani se corava posla s poljoprivredom. Hvala svima.
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2020., 20:07   #125
Quote:
tongaa kaže: Pogledaj post
Pretrazujuci ponudu traktora, polovnih, nigdje nisam nasao opciju plativo kreditom, obrocno bankovnim karticama..dok u oglasima o prodaji auta, motora ima dosta takvih vozila koja su plativa ratama..zna li netko di se moze naci poljoprivredne mehanizacije a da je moguce platiti u ratama?
Ne dolazim baš često na forum ali odgovor je jednostavan... kod većine trgovaca možeš kupiti na kredit ili barem karticom na 12-36 rata ako ti banka čiju karticu imaš to da (limit tvoje kartice i osobni) ...
pogledaj prodet.hr i slične tvrtke, imaju što ti treba... a što se tiče poljoprivrede... uzgajaj ono što možeš sam prodati krajnjem kupcu i ok... najbolja cijena i najbrža naplata.. fb grupe koje se bave poljoprivredom i hranom, kuhanjem... su pune ljudi koji će rado kupiti svašta ako im šalješ gls-om ili nekom drugom dostavnom službom.. bitno je da ti proizvod podnosi transport
__________________
Ne prodaj kad pada :)
Uspjeh je loš učitelj. Pametne ljude dovodi u zabludu da ne mogu izgubiti. Čovjek se može zaustaviti kad se penje, ali ne i kad pada. Napoleon
JPP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2020., 14:02   #126
Kakvi su mali japanski traktori iseki kubota i slični?

To jest kakva su iskustva sa rabljenim koji se prodaju po njuškalu?

Neki ih hvale, ali mislim da se i s njima mešetari kao i s polovnim autima.

Mislim da im se skidaju sati .... itd
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2021., 15:48   #127
Ne znam kako je s dijelovima tih stranih traktora a mešetari se sa svime ali nije to toliko bitno ako se traktor pregleda dobro i ako se ustanovi da je dobrom stanju ,naravno bitno je za koju površinu i namjenu se uzima .
robi0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2022., 18:52   #128
Motika
Upitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2023., 17:48   #129
Pozdrav ekipo,

Fakat neznam di bi pitao pa ako sam na krivom mjestu molio bi vas da me uputite tamo di treba bit postavljeno to pitanje...

Znači imam tomo vinkovića 1993 god., Model 826 koji ima 26 konja.

Za njega bi si htio kupit rotacioni malčer sa 3 noža širine 120 cm ili fiksni malčer širine 100 ili 120 cm.

Malčer bi koristio na košnji livada tj trave visine 20-40 cm. Znači jedna košnja u mjesec-dva.

Gledao sam ove dvije varijante:

Malčer 105cm => https://panexagm.com/portfolio-item/malceri-95-220-cm/

Ili Malčer 125cm => https://panexagm.com/portfolio-item/...-3da8b926-5de1

Ak bi išao na ovaj tip malčera sa čekićima dal bi moj traktor mogao gurat ovog većeg od 125cm ili bolje da idem na manju varijantu.

Ili možda bolje da uzmem rotacioni malčer.

Rotacioni malčer 120cm => https://panexagm.com/portfolio-item/...er-120-210-cm/


Koja varijanta je najbolja za moj traktor? Livade se nalaze kombinirano u nizini i na brdu
Francuzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2023., 10:45   #130
Prema specifikaciji malčera s čekićima, snaga traktora odgovara pa bi teoretski radilo. Međutim, taj malčer je znatno teži od ovog s noževima, a kako moraš uz brdo bolja opcija je taj s noževima.
Inače, neće traktor gurati malćer već ga vuči.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2023., 11:24   #131
Quote:
Biljka kaže: Pogledaj post
Prema specifikaciji malčera s čekićima, snaga traktora odgovara pa bi teoretski radilo. Međutim, taj malčer je znatno teži od ovog s noževima, a kako moraš uz brdo bolja opcija je taj s noževima.
Inače, neće traktor gurati malćer već ga vuči.

Ma brine me kod ovog s noževima kaj sam onda primoran učestalije kosit...

Pa bi radi toga možda rađe uzeo ovaj od 105 širine. Sad tih 40 kg što je teži neznam koliko bi mu smetalo ili ne.
Francuzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2023., 12:33   #132
Pozdrav svima, imam molbu tj. trebao bih savjet/pomoć oko odabira slijedećeg: trebam rješenje za košnju travnjaka oko vikendice, cca 1000m2 uključujući voćnjak i nešto kosine. Dosad sam koristio samohodnu kosilicu koja se pokvarila tj. otišao je motor. Cijena popravka je 450€. Imam ispravan motokultivator labinprogres ali za njega nemam rotacijsku kosilicu. Dvojba je da li kupiti rotacijsku kosilicu (600€) za motokultivator ili novu samohodnu kosilicu cca 500€. Kod motokultivatora je otežavajući faktor što nemam auto prikolicu i morao bih ga nakon svake košnje spuštati niz stepenice u ostavu, a kosilica nema s time problema. Dodatno je motokultivator star i za njega baš nema dijelova ali je potencijalno jači od kosilice. pomagajte pls!
legenda128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2023., 15:06   #133
Probaj nabaviti ovako nešto
https://www.njuskalo.hr/vrtni-alat-o...oglas-39051097
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2023., 17:20   #134
To je strižna kosa, to mi ne odgovara pa bih izbjegao.
legenda128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 17:32   #135
Traktor imt u knjižici piše 533, na njemu 539 deluxe. O čemu se tu radi?
Hopinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 20:05   #136
Vjerojatno ga je netko kozmetički malo dotjerivao, jer 533 su prastari zraktori. Usput mu je zaljepio novu naljepnicu na haubu, i "pomladio" ga na taj način.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 22:12   #137
Da, evo kažu da je 533 puno slabiji od 539 i vrijedi upola. Je li to točno?
Hopinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2024., 07:24   #138
Najveća je razlika u interesu kupaca, znači u cijeni ako ćeš ga jednom prodavati. Snaga još i nije nije toliko bitno različita, nego koncepcija motora. IMT 533 ima motor koji je tehnološki zastarjeli u odnosu na 539. Davno ga je pregazilo vrijeme. Sprijeda na razvodu motora ima lanac i lančanike, 539 ima zupčanike. Ima drugačiju pumpu visokog pritiska, nema dvostepeni kuplung, pa kad stisneš pedalu staje pogon kotača ali staje i kardansko vratilo. Tako da je 539 u tim detaljima mnogo bolji, jer su ugrađena poboljšanja kojih 533 nema. Ne znam što sve planiraš s njime raditi, ali 533 može odraditi puno toga, samo ćeš ga teže prodati.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2024., 12:51   #139
Prodajem, pa me potencijalni kupac uvjerava da ne vrijedi 3000 eur (to je stavljeno više zbog naravi svih da se cjenkaju), a da je 539 onda bi po njemu bila realna cijena. Vidjela sam po oglasnicima puno veće cijene bilo 533 bilo 539. Samo što nema papire, pa mu to ruša cijenu. Kako god, ako stavim 4 budu rušali na 3, tako da je relativno na neki način, ovisi koliko kome treba.
Hopinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 08:43   #140
U vrijeme kad su ljudi kod nas tek počeli kupovati prve traktore, dosta često ih nisu nikad registrirali. Najčešće se radilo baš o IMT 533 koji su se tada pojavili na tržištu, zato još i danas baš ti traktori nemaju papire. Računi o kupnji davno izgubljeni, knjižice vozila ne postoje.

Ali papiri se mogu legalno dobiti, to više nije poblem.

https://poljoprivredni-forum.com/thr...-papira.21155/
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.