Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 21:07   #401
Xda ili ako je neki poznatiji rom, obicno imaju svoju stranicu.
Yep vracanje ide isto preko Odina. Firmware skines na https://www.sammobile.com/

Sent from my Samsung Galaxy Note 4 using Tapatalk
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 22:44   #402
Pozdrav. Imam Note 4 sa Androidom 6 (M) i ne sviđa mi se kad uđem u podešavanja što je sve bijelo. Volio bih da mi bude crno. A sviđa mi se TouchWiz. Gdje mogu naći crni TouchWiz launčer i kako ga instalirati na mobitel? Ja kad odemo tamo da podesim Pokretač (launčer) imam dva, i jedan uvijek mogu postaviti kao zadani. To su TouchWiz početni i TouchWiz jednostavni početni. Ali kako da ubacim i crni TouchWiz i gdje ga naći? Ne bih neke lijeve launčere jer su mi previše kičasti i djeluju kinezasto?

Evo ovdje sam našao fajl TouchWiz6Black_WQHD.apk. Jel to to ili trebam dalje tražiti??? Kako ja to mogu sad prenijeti na mobitel? To sam skinuo na desktop laptopa.

A trenutno mi je ovakav bijeli TouchWiz (slika ispod) i ne sviđa mi se. Još uz to AMOLED pati od toga što display na nekim dijelovima zna biti "spržen" ("burned") tj. žućkast, pa onda ružno izgleda prelaz sa žute na bijelu. Na crnoj se to ni ne vidi. Meni je trenutno bijeli TouchWiz i umara mi oči, troši bateriju i odbojan mi je:



A želio bih da mi bude ovakav:


Zadnje uređivanje assassin : 10.03.2017. at 06:17. Reason: Spojeno i ispravljen link na sliku
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 23:28   #403
I ne zna nitko ništa? Samsung je na Note 5, S6 i S7 uveo Theme Service. Mogu li ja root svoj Note 4 da i ja to uvedem neslužbenim putem?

Poslano sa mog Samsung Galaxy Note 4 koristeći Tapatalk
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 08:32   #404
potrazi na xda
vjerujem da ima, ako nist drugo flashanjem nekog drugog roma
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 00:55   #405
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
potrazi na xda
vjerujem da ima, ako nist drugo flashanjem nekog drugog roma
Hvala.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:55   #406
Pozdrav

Vidim da se ovdje rijetko piše u zadnje vrijeme, ali se nadam da će netko podijeliti svoje iskustvo. Kupio sam prije 2 mjeseca polovni Note 4, odmah i novu original bateriju i bio sam super zadovoljan (jer sam prije imao s4 s katastrofalnim trajanje baterije) trajanjem iste do prije tjedan dana otprilike kada je došao neki update od 300-injak mb. To je već treći u tih 2 mjeseca koliko ga imam. Od tog zadnjeg update-a, primjećujem da mi baterija kraće traje i to nekih 20-25% barem. Prije sam znao imati preko 4h SOT do nekih 10-15%, a sada je to oko 3h. Nemam nikakvih dodatnih aplikacija nakon tog update-a, tako da mislim da nije u tome stvar. Nadam se da će sljedeći update to ispraviti donekle.

Slike verzije, modela i ostalog :

http://imgur.com/a/7t0oe

Ima li netko slično iskustvo i kakvo vam je trajanje baterije?
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 21:40   #407
Trebas napraviti factory reset, onda ce se popraviti trajanje baterije, ali ne previse.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 09:54   #408
Probat ću, ali si mislim pošto je prošlo tek 2 mj od zadnjeg factory reseta, da neće to puno pomoći. Mobitel nije zatrpan aplikacijama, imam ih zbilja minimalno.

Kakvo je stanje kod tebe, koliko ti prosječno drži baterija? I da li je i kod tebe taj zadnji update od 1.6.?

Zadnje uređivanje pionir : 05.07.2017. at 10:39.
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 00:24   #409
Ne zasmete aplikacije, nego updatei, bez reseta ostane hrpa smeca od prethodne verzije.
Je, imam taj zadnji update. A meni baterija izdrzi oko 2 do max 3h SOTa, ali ja nisam nikad u ove tri godine napravio reset i imam tonu aplikacija. Baterija je stara dvije godine i mrvicu je veceg kapaciteta od originalne. Polarcellova od 3400 mAh. Kafa je mob bio nov i bez smeca, baterija mi je trajala i 4h SOTa, ali kako se nakupljalo smeca, postajalo je sve krace

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 08:18   #410
Bok forumasi ja imam problem neznam dali je do nota ili baterija na 40-50% ugasi se i nemoze se upaliti bez punjaca dali netko zna do cega je hvala
nick nolte 1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:35   #411
Najvjerojatnije baterija

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 17:25   #412
Pozdrav forumaši,

imam Note 4 koji se konstantno ponovno pokreće sam od sebe.

Dakle problemi su sljedeći, radim nešto na mobitelu i sam od sebe se ugasi i ponovno pokrene. Onda radi normalno određeno vrijeme i onda opet i tako u krug.

Zatim iz stanja mirovanja se ne želi upaliti, niti na home tipku, niti na power tipku. To se događa ponekad, ne uvijek.

Problem se javio sam od sebe, nisam instalirao nikakve "čude" aplikacije, niti sam ikad "rootao" mobitel.

To je uglavnom to od problema.

Što se tiče mobitela kod mene je točno dvije godine, kupio sam ga novog, otključan je na sve mreže, trenutno je na bonovima na Tele2 mreži. Ima SD karticu Kingston od 32GB.
Mobitel je stvarno jako očuvan, bez ikakvih oštećenja.
Garancija je istekla.

Prošli tjedan sam kupio novu originalnu bateriju u ovlaštenom Samsung servisu, ali to nažalost nije riješilo problem.

Čitam po internetu, po raznim forumima, i stvarno ima jako puno ljudi sa tim problemom na Noteu 4.
Ljudi kažu da vraćanje na tvorničke postavke ne rješava problem, tako da to nisam napravio.

Problem privremeno riješava aplikacija "Wake Lock" koja drži procesor upaljenim za vrijeme mirovanja, tako da se mobitel više ne gasi sam od sebe ali zato je potrošnja baterije nešto veća, što je zapravo logično.
To je naravno samo privremeno riješenje.

Zanima me da li ste upoznati sa problemom?
Da li ste imali već takav slučaj na Noteu 4?
Svaka pomoć je dobrodošla.
Fr4nGt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 01:00   #413
Zvuči mi kao problem sa matičnom koja je pri kraju svog radnog vijeka.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Cekpu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 14:10   #414
Moguće, ali baš nakon dvije godine? Hajde da je neki no-name kinez pa ode matična, ok, ali ovo je ipak ozbiljan mobitel.
Fr4nGt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 09:48   #415
Samsung note spen ne radi na dijelu ekrana

Pozdrav, kupio sam polovan note 4 za stvarno siću i ne radi spen na tom dijelu ekrana https://prnt.sc/j53lay (tamo di je crveno radi), istraživao sam malo i vjerojatno je do tog sensor filma https://www.revampwholesale.com/medi.../A/SAM0296.jpg

Zanima me isplati li se to popravljati i mozete li mi preporuciti neki servis mobitela da mi to mogu rijesiti?
hannibal9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 22:36   #416
Morat ces mijenjati cijeli ekran, ja sam na HTCu One M8 kad mi je puklo staklo dao mijenjati u http://isupply-croatia.com/
Iskreno, nakon izmjene njsam bio zadovoljan, ali su mi ga drugi put zamjenili bez problema o njihovom trosku. Buduci da ne zivim u Hr decki su se potrudili zamijeniti ga u subotu, vec van radnog vremena tako da mogu uzeti mob i vratiti se doma. Tako da makar prvi put nisam bio zadovoljan izmjenom, sve su odradili fer i korektno. Ako mi se opet isto dogodi, idem kod njih na zamjenu.

Sent from my Samsung Note 8 using Tapatalk
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 23:08   #417
A ok
Hvala, kontaktirat cu ih svakako
hannibal9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2020., 11:31   #418
Ima li još netko ovaj mobitel i kako stoji s trajanjem baterije?

U mom je posjedu preko 2.5 god, a kupio sam ga polovnog nakon što mu je garancija istekla, što znači da ima i blizu 5 godina. Ono što me muči već duže vremena je trajanje baterije, koje se svakim updejtom (dok ih je mobitel dobivao) smanjivalo, a smanjuje se i nakon toga. Promijenio sam 3-4 baterije svakih 6 mjeseci misleći da ima s tim veze. A i aplikacija Battery nešto (pro) je pokazivala health 73 posto na zadnjoj, a bila je stara možda 6 mj, pa sam ju prije koji dan zamijenio opet s novom. No nije se promijenilo ništa. Uglavnom mi skupi 2 - 2.5 h SOT, nerijetko ga punim i dvaput dnevno i zbilja postaje iritantno. Poglavito jer sam imao prije S4 mini i S4 i svaki je imao loše trajanje baterije, S4 izrazito loše. Tako da mi Samsung lagano silazi s popisa favorita za budući mobitel.

Trajanje baterije u Postavkama ne pokazuje ništa naročito, uvijek su u prva 3-4 Zaslon, Samsung internet, Android OS... Ništa se posebno u načinu korištenja mobitela i aplikacija nije promijenilo otprije možda godinu kad je mogao ići i do 4h SOT-a i izdržati do navečer. Ono na što sumnjam su Google usluge, međutim i kad isključim lokaciju, potrošnja ostaje praktički ista.
Napravio sam prije koji mjesec hard reset, ali gotovo ništa nisam dobio time.

Ima li netko neki savjet? Znam da zvuči kao teorija zavjere, ali već sumnjam da namjerno preko neke aplikacije i updejta ubace nekog sisača baterije samo da ga prije zamijeniš novim.

Evo nekih zadnjih primjera:

https://ibb.co/QDBtz9s
https://ibb.co/NTDMM3Y
https://ibb.co/zmVGDzx
https://ibb.co/ZH7fGXK
dalje_neće_moći is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2020., 12:29   #419
Kupuješ original baterije- u smislu da odeš u Samsung i kupiš tamo?
Od zamjenskih sam ja imao dobra iskustva s Polarcell baterijama.
Malo su skuplje od "običnih" zamjenskih, ali su stvarno i bolje.

Pretpostavljam da si već pokušavao factory reset koji put?

Što se tiče baterije, ja sam nedavno imao problema da mi je zbog signala mobitel prebrzo trošio bateriju i factory reset je to riješio.
Također sam jedno vrijeme radio u zgradi gdje je signal jednostavno bio loš i mobitel se uvijek "mučio" i jako brzo trošio bateriju.
U toj situaciji jednostavno nema pomoći.
To možeš vidjeti s potrošnjom preko noći- vidi koliko ti troši inače, a koliko kad staviš avionski mod.
Također možeš instalirati GSam- on prikazuje malo više detalja o potrošnji baterije.

Mislim, 5 godina mobitel isto nije baš nov- no vjerujem da bi trebalo biti malo bolje stanje s novom baterijom i friškim OS-om (nakon factory reseta).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2020., 12:56   #420
Da, trebale bi biti original. Nisu kupljene u Samsungu, već u Mall.hr (2 kom), Neutrinomobile (1 kom) i još jednu u nekoj sličnoj trgovini.

Jesam, radio sam factory reset barem 3-4 puta u zadnjih 2 godine.
Uglavnom sam spojen na wifi doma ili na poslu, iako mi je poznato da se mobitel užasno grije i prazni kad traga za signalom. Prije zadnjeg factory reseta se znao dosta zagrijati iz nekog razloga i baterija je samo curila. Sad nema toliko grijanja, ali baterija se brzo troši i dalje. Teško mi se sjetiti koliko ode preko noći, ali ne više od 10 posto. Uglavnom mi je na punjaču tijekom noći. Sa ovom zadnjom baterijom mi se u 1-2 navrata dogodio nagli pad postotka pa onda i nagli skok s punjenjem, kao da nije dobro iskalibrirana. Sam mobitel ima nekad problema s punjenjem, nekad je brže, nekad sporije jer ovisi o kablu, utičnici, punjaču, tako da mislim da je i konektor malo dobio svoje.

Instalirao sam sad Gsam pa ću vidjeti, iako sumnjam da će biti od neke koristi. Imao sam Accubattery duže vremena, ali nisam nešto novo saznao. Zaslon, Samsung internet, Whatsapp, Android OS, to su bile manje više stavke u vrhu.
dalje_neće_moći is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.