Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2017., 15:14   #1
Snimanje windowsa na frendov disk u svom računalu

Frend mi je dao svoj prazni hdd da mu nasnimim windowse xp i vratim, ali bez da mi se nešto dogodi na mom računalu.
Dakle spojio bih njegov disk u svoje računalo gdje već imam win10 na ssd-u, instalirao bih xp na frendov, samo clean install bez drivera, i po završetku bih ga samo iskopčao i vratio mu disk ali bez da se nešto sjebe na mom računalu, bootanje i to kad otkopčam njegov disk.
Ide li to samo tako ili moram na nešto pripaziti?
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 17:36   #2
Quote:
Luis Wu kaže: Pogledaj post
Frend mi je dao svoj prazni hdd da mu nasnimim windowse xp i vratim, ali bez da mi se nešto dogodi na mom računalu.
Dakle spojio bih njegov disk u svoje računalo gdje već imam win10 na ssd-u, instalirao bih xp na frendov, samo clean install bez drivera, i po završetku bih ga samo iskopčao i vratio mu disk ali bez da se nešto sjebe na mom računalu, bootanje i to kad otkopčam njegov disk.
Ide li to samo tako ili moram na nešto pripaziti?
Ti možeš svoj disk odspojiti, ako instaliraš sa cd-a, dvd-a ili usb-a i onda si sto posto siguran što se tiče tvoje instalacije (ukoliko je install na tom tvojem SSD-u, prebaciš ga prvo na neki od navedenih medija). Inače, bitno je da onaj na koji instaliraš bude prvi na listi/bootabilan u BIOS-u i particija aktivna. To će onda windowsi prepoznati/definirati kao "c:" i tu će se instalirati. No, s driverima (onima koji su vezani uz hardver na matičnoj ploči, primarno) bi itekako moglo biti problema, osim ako su vam konfiguracije hardverski iste(/slične).

Zadnje uređivanje - Sizif - : 03.11.2017. at 18:28.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 11:22   #3
cemu je to dobro/sluzi?
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 15:01   #4
Otkopčao sam svoje diskove i uštekao taj frendov stariji 80gb, sve je proteklo u redu, jedino sam morao u biosu promijeniti ahci u ide inače je bio plavi ekran.
I nisam si ništa sjebao
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:09   #5
Quote:
Luis Wu kaže: Pogledaj post
Otkopčao sam svoje diskove i uštekao taj frendov stariji 80gb, sve je proteklo u redu, jedino sam morao u biosu promijeniti ahci u ide inače je bio plavi ekran.
I nisam si ništa sjebao
Inače to nemoj raditi, tj nije neka preporuka, razlog tome je sto prepostavljam nemate identicne kompjutere, znaci isti procesor, maticna ploča, i ostale pizdarije. Prilikom instalacije windowsa spreme se chipseti i ostale kerefeke na hardi disku, ponekad se zna dogoditi, ako si promjenio npr maticnu i procesor, a ostavio hard disk bez instalacije friških windowsa, da ti zna bacati BSOD. Razlog tome jer windowsi vide da je drugaciji chipet i tu budu problemi.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.