Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 21:32   #2921
Ne nadjoh nista - ovde sam video prilog (na nemackom), ali se ne navodi izvor novca - Od 11:45
Kao sto rekoh, ne radi se o ovom pojedinacnom primeru vec o novom pravcu, koji papa zeli da forsira ("zelim siromasnu crkvu za siromasne ljude") i raskoraku sa onim kako neki biskupi i svestenici zive.
Dragan is offline  
Old 11.11.2017., 07:25   #2922
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ako je svecenik nasljedio i prodao kucu od pokojnih roditelja, npr, kako je to od naroda?
Moguće da je trošio vlastite pare.
Upordown is offline  
Old 19.11.2017., 11:20   #2923
Prije nekoliko dana je netko u mome mjestu, na sofisticirani način provalio u crkvu, otvorio svetohranište i bacio hostiju na pod.

Svećenik je zbog toga rekao da se se održati klanjanje kako bi župljani izrekli svoju vjernost Bogu.

Ono što me je u njegovom nastupu baš pozitivno iznenadilo je to što je ovu vijest izrekao mirnim tonom, bez ikakvog spominjanja pakla, da će nevjernici završit u paklu, da se mora jasno vidjeti tko je uz Isusa, a tko nije; - što nije nikoga pro8zvao niti na ikoga zazivao prokletstvo.

Baš mi ga je žao jer mislim da je on dobar svećenik. Taj čin je po mome mišljenju napravio neki mladi vrućoglavac poklonik Heavy Metala i izmišljenog čika Sotone.

Ako počinitelj ima nešto protiv svećenika, mogao je svoju stvar razriješti nasamo s njim. Ako ima nešto protiv kršćanstva, pa HR je barem deklarativno sekularna država, mogao je izači na ulice našega mjesta i propovijedati svoj svjetonazor. Ili je kao ja, mogao šutjeti i/ili svoje mišljenje reči samo odabranom krugu sumještana kao što sam to učinio ja.

Ali on se nije ponašao na gore opisani način, pa mi se čini da on obožava izmišljenog čika Sotonu, a takvo je vjersko uvjerenje naravno opasno propovijedati uokolo.

Svatko iole normalan, osudit će takav čin.

Ovo pišem jer mislim da je Crkvi a i cijelom HR društvu potrebno jasno očitovanje tko je tko a ne da zbog socijalizacijskih faktora skrivamo svoja istinska uvjerenja.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 19.11.2017., 12:39   #2924
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Baš mi ga je žao jer mislim da je on dobar svećenik. Taj čin je po mome mišljenju napravio neki mladi vrućoglavac poklonik Heavy Metala i izmišljenog čika Sotone.
Znaš kako se veli, misliti je drek znati.

Quote:
Ali on se nije ponašao na gore opisani način, pa mi se čini da on obožava izmišljenog čika Sotonu, a takvo je vjersko uvjerenje naravno opasno propovijedati uokolo.
Većina, ako ne i svi sotonisti bi osudili nešto takvoga jer je sotonizam debelo protiv prozelitizma/evangelizacije. To je nešto što njihovi abrahamski protivnici rade.

Quote:
Svatko iole normalan, osudit će takav čin.
Kršćani su kroz povijest radili daleko gore stvari kroz same procese pokrštavanja. Stvari koje su monstruozne i koje se nikada ne mogu oprostiti.

To da je netko odlučio malo baciti hostiju na pod je NIŠTA, a da kršćanstvo to zaslužuje - zaslužuje.
Empyreus is offline  
Old 19.11.2017., 13:42   #2925
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Znaš kako se veli, misliti je drek znati.
Pa imam osnovane sumnje, jer znam imenom i prezimenom jednog mladog poklonika heavy metala. Neki heavy metalci su otvoreni sotonisti kao npr grupa Burzum, koji su hvalili i na youtubeu pokazivali spaljivanje crkve ili crkvi negdje u Norveškoj, ako se ne varam. Uglavnom, neka skandinavska država je u pitanju. Počinitelj ove psine počinio ju je baš u vrijeme kad je u selo došao jedan skroz normalan svećenik.

Pa će nedotupavna inertna masa naroda imat povoda da kaže da im treba čvrsta ruka da će svatko tko vjeruje u išta drugačije iči u pakao. Ima dosta niskoobrazovane čeljadi, ne samo na selu. I ne koriste svi oni Internet.

Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Većina, ako ne i svi sotonisti bi osudili nešto takvoga jer je sotonizam debelo protiv prozelitizma/evangelizacije. To je nešto što njihovi abrahamski protivnici rade.
Sigurno nebi osudili svi sotonisti. Za pretpostaviti je da da Burzum nebi.

Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Kršćani su kroz povijest radili daleko gore stvari kroz same procese pokrštavanja.
Kao načitanom čovjeku, pokloniku Veda, jasne su mi ove stvari s poviješću Kršćanstva.

Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Stvari koje su monstruozne i koje se nikada ne mogu oprostiti.
Ne naučava li svaka duhovnost opraštanju, strpljivosti, trpeljvisoti, toleranciji

Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
To da je netko odlučio malo baciti hostiju na pod je NIŠTA, a da kršćanstvo to zaslužuje - zaslužuje.
Po čemu je počinitelj toga djela bolji od kršćanskog zelota???
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 19.11.2017., 13:50   #2926
Ako se netko pita kakve veze s krizom u RKC imaju ovi moji napisi.... pa imaju utoliko što čak i u malim naizgled homogenim mjestima RKC nije jedini i isključivi ideološki drmator. Ljudi se ponekad trznu i pobune, pa bude ovakih incidenata kakvog sam ga opisao.

P. S. već sam mnogo puta napisao, a napisat ću i sada da ljudima bude jasnije zašto ovako pišem, da a idem u Crkvu protiv svoje slobodne volje i savjesti, jer sam hendikepirana osoba i ne mogu biti stoga samostalan; - a mamica mi je rekla da dok sam pod njenim krovom da moram ići u Crkvu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 19.11.2017., 16:13   #2927
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pa imam osnovane sumnje, jer znam imenom i prezimenom jednog mladog poklonika heavy metala. Neki heavy metalci su otvoreni sotonisti kao npr grupa Burzum, koji su hvalili i na youtubeu pokazivali spaljivanje crkve ili crkvi negdje u Norveškoj, ako se ne varam. Uglavnom, neka skandinavska država je u pitanju.
Ti ne misliš na heavy metal, nego na drugi val black metala. Ne znam da li si ti toga svjestan, ali moglo bi se argumentirati ne samo da nisu bili sotonisti, nego da su bili i jesu anti-sotonisti. Mnogi su mrzili sotonističku crkvu i LaVeya, dakle ono što je prvi puta definiralo sotonizam kao religiju i nisu se slagali sa nekim osnovnim postavkama sotonizma kao takvog. Religija koju je sastavio LaVey je ono što je duže vrijeme bilo sinonimno sa time što sotonizam je i dan danas sotonistička crkva drži taj stav, tek su religijski školarci kasnije došli i nekako svrstali cijeli taj fenomen sotonizma u religijski 'ateistički' i 'teistički' sotonizam, umjetnički 'književni' i 'glazbeni' i reakcijski sotonizam.

Wikipedija upravo iz takvih izvora i gradi članke, ljudi najviše iz takvih stvari i čitaju i ostalo je povijest...

Po toj široj definiciji u kojem je sotonizam krovni pojam su tek ti black metal glazbenici neki pagani, 'obrnuti kršćani', 'teistički sotonisti' raznih vrsta i slično. Po onoj užoj definiciji sa sotonizmom veze nemaju. U prvom valu black metala najviše se za King Diamonda zna da je bio sotonist u LaVeyevom smislu, a za drugi val black metala mi za sada jedino neki članovi Dark Funerala padaju na pamet.

A što se Burzuma tiće; http://www.burzum.org/eng/library/a_..._story05.shtml
"When you know that, it should become clear that I cannot possibly have been a devil worshipper either....I am and have always been a Pagan."

Quote:
Sigurno nebi osudili svi sotonisti. Za pretpostaviti je da da Burzum nebi.
Sotonisti iz sotonističke crkve ili oni koji žive po sotonističkoj bibliji bi. Svi. Varg nije sotonist po meni.

Quote:
Ne naučava li svaka duhovnost opraštanju, strpljivosti, trpeljvisoti, toleranciji
A kaj ti ja znam. Moja baš i ne.

Quote:
Po čemu je počinitelj toga djela bolji od kršćanskog zelota???
Sad bi ja kaotiga trebao znati kaj bi to trebao biti kršćanski zelot po tebi.

Po meni, iako baš nisam za onaj dio gdje se provaljuje u crkvu, ovo sa hostijom je legitimno i ja sam za.

Zadnje uređivanje Empyreus : 19.11.2017. at 16:28.
Empyreus is offline  
Old 19.11.2017., 16:56   #2928
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Kršćani su kroz povijest radili daleko gore stvari kroz same procese pokrštavanja. Stvari koje su monstruozne i koje se nikada ne mogu oprostiti.

To da je netko odlučio malo baciti hostiju na pod je NIŠTA, a da kršćanstvo to zaslužuje - zaslužuje.
A te su stvari kršćani radili vodeći se načelima vlastite vjere ?

Čak i ako su smatrali kako vrše volju Oca ubijanjem, kakve sve to skupa ima veze sa tvojim opravdanjem čina bacanja hostije ?

Uopće ne ulazim u to tko je to napravio i zašto.
Tako opravdanja počinju... malo bacim hostiju, pa što... prevrnem kalež, uništim prostor sakristije, pokupim vrijedne stvari... gdje je granica ?

Osim toga, @piskavac je spomenuo kako se radi o dobrom župniku. To znači kako je, za razliku od tebe, u stanju prepoznati dobrotu u čovjeku... bez obzira na vlastiti stav o instituciji (uzevši u obzir ono što je rekao da ide protiv svoje slobodne volje i savjesti u Crkvu).
cestar is offline  
Old 19.11.2017., 18:25   #2929
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
A te su stvari kršćani radili vodeći se načelima vlastite vjere ?

Čak i ako su smatrali kako vrše volju Oca ubijanjem, kakve sve to skupa ima veze sa tvojim opravdanjem čina bacanja hostije ?

Uopće ne ulazim u to tko je to napravio i zašto.
Tako opravdanja počinju... malo bacim hostiju, pa što... prevrnem kalež, uništim prostor sakristije, pokupim vrijedne stvari... gdje je granica ?
Radili su još i gore stvari. U kasnom rimskom carstvu kršćani su pljačkali, vandalizirali i uništavali/zatvarali paganske hramove, zabranjivali su prakticiranje paganskih praksi sa prijetnjom smrti, ubijali su paganske svečenike itd. Ima takvih primjera i u starom zavjetu.

Sada se pokušavaj staviti u njihovu kožu i zamisli si ti sada da netko pljačka, vandalizira, i uništava/zatvara crkve i zabranjuje vjerovanje u i prakticiranje kršćanstva, i da ubija kršćane pa ćeš vidjeti koliko je to sa hostijom zapravo banalna stvar.

Ustvari, fenomen pokušavanja prisilnog obraćenja ljudi na kršćanstvo i progona ljudi različitih vjera od strane kršćana i što su sve ti kršćani u tom svojem ratu radili je dobro poznato, pa da ne kompliciram previše..

Po mojim stajalištima i vjerovanjima, sve to je za mene apsolutno zlo i prema tome se sukladno tome i osjećam. Ti se groziš nad tim primjerom hostije. A što bi ti još rekao da i podržavam ritualističke crne mise? to sve može funkcionirati kao dobra psihodrama. Nekad kao čista zabava, a nekad, i najvažnije - kao dio procesa kojem se netko polagano deprogramira od kršćanstva. Sve to teoretski može imati dobar utjecaj na um. Ovo sa bacanjem hostije isto tako može funkcionirati. Hostija simbolizira "tijelo kristovo" pa njezino bacanje može simbolički biti oslobođenje i čišćenje uma - odbacivanje i negiranje nečega sa čime je netko godinama bio hranjen, recimo tako.

Zadnje uređivanje Empyreus : 19.11.2017. at 19:03.
Empyreus is offline  
Old 20.11.2017., 13:27   #2930
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Kršćani su kroz povijest radili daleko gore stvari kroz same procese pokrštavanja. Stvari koje su monstruozne i koje se nikada ne mogu oprostiti.

To da je netko odlučio malo baciti hostiju na pod je NIŠTA, a da kršćanstvo to zaslužuje - zaslužuje.
Štetna i glupa retorika rulje.
Kršćanstvo nije savršeno, kao nijedna sljedba na svijetu.
U velikom svom dijelu pokušava posredovati kod Dobrog za dobro svih ljudi.

Lik koji baca religijsko obredno sredstvo na pod nije nikakav prosvjetitelj, već zabludjeli tinejdžer i prilično ograničena osoba. Koja bi radila i gore stvari nego što je kršćanstvo radilo u povijesti, samo da može.

Jer ga pokreće činjenje lošeg, ne dobra.
To je nešto za što se opredijeliš ma kojem Bogu ili božanstvu se molio.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 20.11.2017., 13:37   #2931
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Štetna i glupa retorika rulje.
Kršćanstvo nije savršeno, kao nijedna sljedba na svijetu.
U velikom svom dijelu pokušava posredovati kod Dobrog za dobro svih ljudi.
Valjda je jasno da ljudi mogu imati različito mišljenje o nekoj filozofiji, u ovom slučaju onoj kršćanskoj? ne?

Quote:
Lik koji baca religijsko obredno sredstvo na pod nije nikakav prosvjetitelj, već zabludjeli tinejdžer
Preglupa generalizacija, s obzirom koliko sotonista je već odavno prešlo to životno doba.

Naravno, samo bacanje hostije ne čini nekoga sotonistom niti to sotonisti nužno rade ili moraju raditi, ali da su to radili i sasvim odrasli ljudi iz nekih drugih razloga i vjera - jesu.

Quote:
Koja bi radila i gore stvari nego što je kršćanstvo radilo u povijesti, samo da može.
To da je to 'loša' stvar je samo mišljenje vas kršćana ili onih koji se slažu sa vama, ali uopće ne mora biti. To je relativno i subjektivno. A ovo ostalo je potpuno krivo.

Quote:
Jer ga pokreće činjenje lošeg, ne dobra.
Opet, što je loše a što dobro je subjektivno ovdje. Ako govorimo o sotonizmu, bilo bi potpuno kontradiktorno da se neki sotonist ne samo spušta na isti nivou kao i 'suprotna' strana, nego da još i radi 'gore' stvari i koje su još k tome i zabranjene u sotonizmu.

Daj se skulirajte.
Empyreus is offline  
Old 20.11.2017., 13:47   #2932
Ponavljanje lekcije...

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...izma-i-ateizma


Tako je razorna ideologija ateizma napravila je i Auschwitz.


I onda se čude kad im je sve manje ovčica u toru.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 20.11.2017., 13:58   #2933
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Valjda je jasno da ljudi mogu imati različito mišljenje o nekoj filozofiji, u ovom slučaju onoj kršćanskoj? ne?
Naravno da mogu. Činjenje nije isto što i mišljenje.

Quote:
Preglupa generalizacija, s obzirom koliko sotonista je već odavno prešlo to životno doba.
Koliko točno?

Quote:
To da je to 'loša' stvar je samo mišljenje vas kršćana ili onih koji se slažu sa vama, ali uopće ne mora biti. To je relativno i subjektivno. A ovo ostalo je potpuno krivo.
To uopće nije relativno ni subjektivno.
Zna se koja je simbolika bacanja nečega na pod - ponižavanje i prljanje.
Ako ti netko u prolazu skine kapu ili uzme mobitel iz ruke i baci na pod - ti ćeš imati razumijevanja jer je to subjektivan čin?

Quote:
Opet, što je loše a što dobro je subjektivno ovdje. Ako govorimo o sotonizmu, bilo bi potpuno kontradiktorno da se neki sotonist ne samo spušta na isti nivou kao i 'suprotna' strana, nego da još i radi 'gore' stvari i koje su još k tome i zabranjene u sotonizmu.

Daj se skulirajte.
Daj se ti skuliraj s opravdavanjem upadanja u tuđu kuću i oskvrnavljenja iste jer baubau kršćani su činili nekad zlo? Ha? wtf.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 20.11.2017., 14:19   #2934
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Koliko točno?
Sotonistička crkva drži broj svojih članova u tajnosti. Iako da bi netko postao članom mora biti odrasla osoba između ostalog. Ako netko nije odrasla osoba jedini način da se postane članom je ako su nečiji roditelji već registrirani članovi i ako netko to baš želi. Uglavnom, nema nigdje te informacije koje ti tražiš.. tipa ogromne ankete koja pita sve sotoniste koliko godina imaju.

Ne znam baš ako bih se nazvao sotonistom, ali recimo da sam blizu.. a idem polagano prema 30 godina. Moje teen godine su prošle.

A i da, iako podržavam, nisam nikada bacio hostiju ili bio na crnoj misi ili na nekom organiziranom sotonističkom ritualu. Jedino znam da mi hostija nikada nije bila "fina", pa sam ju uvijek ispljunuo van prije ili kasnije jer mi je od nje iskreno išlo na povračanje. Jel to važi?

Uglavnom, tvoja tvrdnja je bila generalizacija pa je dovoljan samo jedan primjer da ju pobije.

Quote:
To uopće nije relativno ni subjektivno.
Zna se koja je simbolika bacanja nečega na pod - ponižavanje i prljanje.
Ako ti netko u prolazu skine kapu ili uzme mobitel iz ruke i baci na pod - ti ćeš imati razumijevanja jer je to subjektivan čin?
Ali je subjektivno i ne govorimo o bacanju 'nečega' na pod samo tako i bez razloga - tipa kapu ili mobitel, nego o hostiji koja simbolizira tijelo kristovo. Govorimo o nečemu što se u kršćanstvu smatra svetogrđem i smrtnim grijehom. Nije isto naprosto, i sadržaj i kontekst, sve.

Quote:
Daj se ti skuliraj s opravdavanjem upadanja u tuđu kuću i oskvrnavljenja iste jer baubau kršćani su činili nekad zlo? Ha? wtf.
Ne, ti se skuliraj jer to uopće nije moj argument i razlog.

Ovo je moj argument i razlog;

Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
...to sve može funkcionirati kao dobra psihodrama. Nekad kao čista zabava, a nekad, i najvažnije - kao dio procesa kojem se netko polagano deprogramira od kršćanstva. Sve to teoretski može imati dobar utjecaj na um. Ovo sa bacanjem hostije isto tako može funkcionirati. Hostija simbolizira "tijelo kristovo" pa njezino bacanje može simbolički biti oslobođenje i čišćenje uma - odbacivanje i negiranje nečega sa čime je netko godinama bio hranjen, recimo tako.

Zadnje uređivanje Empyreus : 20.11.2017. at 15:04.
Empyreus is offline  
Old 21.11.2017., 09:04   #2935
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Sotonistička crkva drži broj svojih članova u tajnosti. Iako da bi netko postao članom mora biti odrasla osoba između ostalog. Ako netko nije odrasla osoba jedini način da se postane članom je ako su nečiji roditelji već registrirani članovi i ako netko to baš želi. Uglavnom, nema nigdje te informacije koje ti tražiš.. tipa ogromne ankete koja pita sve sotoniste koliko godina imaju.

Ne znam baš ako bih se nazvao sotonistom, ali recimo da sam blizu.. a idem polagano prema 30 godina. Moje teen godine su prošle.

A i da, iako podržavam, nisam nikada bacio hostiju ili bio na crnoj misi ili na nekom organiziranom sotonističkom ritualu. Jedino znam da mi hostija nikada nije bila "fina", pa sam ju uvijek ispljunuo van prije ili kasnije jer mi je od nje iskreno išlo na povračanje. Jel to važi?

Uglavnom, tvoja tvrdnja je bila generalizacija pa je dovoljan samo jedan primjer da ju pobije.
Ej, ček dok prođu emo koke.
https://www.youtube.com/watch?v=2Aa4LzpWbc8


Quote:
Ali je subjektivno i ne govorimo o bacanju 'nečega' na pod samo tako i bez razloga - tipa kapu ili mobitel, nego o hostiji koja simbolizira tijelo kristovo. Govorimo o nečemu što se u kršćanstvu smatra svetogrđem i smrtnim grijehom. Nije isto naprosto, i sadržaj i kontekst, sve.
Intimne maštarije ne čine prekršaj manje prekršajem.
To je u jednu i poštivanje regula koje zadaje kršćanstvo (štovanje nečeg svetim, pa i antisvetim), a ne imanje vlastitog sustava vjerovanja.
Vidiš u kakvu logičku stupicu sotonizam redovito upada?

Ali to opet pravno znači da je netko tamo provalio i oskvrno sveto mjesto.
Kužiš?
Za te se stvari radi obavijesni razgovor i pravi dosje. Osim ako nisi rebel rebel.
Isto bi reagirao da netko opći s menorom ili davidovom zvijezdom?

Quote:
Ne, ti se skuliraj jer to uopće nije moj argument i razlog.

Ovo je moj argument i razlog;
To si može napraviti i doma. Ali onda nije attention whore.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 21.11.2017., 10:37   #2936
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ej, ček dok prođu emo koke.
https://www.youtube.com/watch?v=2Aa4LzpWbc8
Misliš, članovi sotonističkog hrama. Sotonistička crkva ih smatra psuedo-sotonistima i nisu baš oduševljeni time što rade...ma time što uopće postoje zapravo.

A video..ne znam, izgledaju smiješno

http://www.independent.co.uk/life-st...-a7767641.html
Ovaj barem ima nekakvog stila

Quote:
Intimne maštarije ne čine prekršaj manje prekršajem.
To je u jednu i poštivanje regula koje zadaje kršćanstvo (štovanje nečeg svetim, pa i antisvetim), a ne imanje vlastitog sustava vjerovanja.
Vidiš u kakvu logičku stupicu sotonizam redovito upada?
Ne vidim problem, na što točno misliš? imaju oni svoj sustav vjerovanja.

Quote:
Ali to opet pravno znači da je netko tamo provalio i oskvrno sveto mjesto.
Kužiš?
Za te se stvari radi obavijesni razgovor i pravi dosje. Osim ako nisi rebel rebel.
Isto bi reagirao da netko opći s menorom ili davidovom zvijezdom?
Nisam za takav vandalizam.

"Bacanje hostije", kao što sam rekao(?), se može na puno bolji način napraviti, i u boljem okruženju i sve.. bez da postaneš mali kriminalac i/ili završiš u zatvoru.

Quote:
To si može napraviti i doma. Ali onda nije attention whore.
Pa baš to.

https://www.reddit.com/r/satanism/co...nd_qa/dkgjv9x/
Empyreus is offline  
Old 21.11.2017., 13:43   #2937
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Kršćanstvo nije savršeno, kao nijedna sljedba na svijetu.
Islam je savršen.
Jedino nisu ljudi savršeni, nego ima iskrenih i licemjernih.
Kudum is offline  
Old 21.11.2017., 13:46   #2938
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Islam je savršen.
Jedino nisu ljudi savršeni, nego ima iskrenih i licemjernih.
Koji diler...vrhunski dop...

Gdje je to savršenstvo?

Nema ideologije koja ne pati od nesavršenosti jer je isključiva i nedobrostiva prema onima koji je ne prate.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 21.11.2017., 18:57   #2939
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Islam je savršen.
Jedino nisu ljudi savršeni, nego ima iskrenih i licemjernih.
Toliko je savršen da ljude moze jedino silom natjerati u njega ... Tko odbije i silu, ode mu glava!

Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Old 21.11.2017., 21:24   #2940
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Toliko je savršen da ljude moze jedino silom natjerati u njega ... Tko odbije i silu, ode mu glava!

Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk
Mormoniranje!
Bosniac1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.