Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 12:25   #261
I razlika je u rezoluciji ekrana. 7+ ima nesto visu/ bolju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:58   #262
Gdje u Zg ima dobar izbor maski? htio bi prozirnu, preko amazona 90% njih ne salje.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:09   #263
Ej narode, mala bi htijela iPhone 7+ i nasao sam za 500€ kupljen u 10 mjesecu 2016 ali mi tip govori da nema garancije jer je stariji od godinu dana, zar nije garancija 2 godine, u Austriji je na svu tehniku garancija 2 godine.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:28   #264
1 godina koju daje apple, druga godina koju zakonom mora osigurati trgovac gdje je mob kupljen.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:52   #265
E to je vec bolje. TNX
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 08:41   #266
Molim još jedan savjet
Ipak sam se odlučila za 7+. Našla super ponudu i to je prevagnulo. Nisam ga još uključila, a nisam dobila uz njega upute za prvo korištenje. Čitala sam savjete na netu za prvo punjenje baterije i variraju od toga da se puni tri sata prvi put pa do toga da se puni 8h?! Što je najoptimalnije za prvo punjenje, ali i za sva ostala punjenja baterije?
Moram priznati da sam sve dosadašnje mobitele znala predugo držati na punjaču, ali htjela bih da mi ovaj potraje
__________________
I'm fist-fighting with fire
Just to get close to you
Can we burn something, babe?
darija* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:12   #267
Ne brini za bateriju, nisu to vise one stare baterije koje si morao drzati i do 24h da bi postigle svoj puni kapacitet i morao si ih barem 1x tjedno ili mjesecno prazniti do nule da bi izbjegao memorijski efekt.

Imas novu Li-Ion, napuni mob normalno do 100% i to je to. Za nove baterije je bitno da nisu na direktnom suncu ili negdje je jako toplo.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:58   #268
članak

Najnovija generacija Li-Ion baterija koristi se u velikoj većini današnjih mobitela, laptopa, tableta i ostalih elektroničkih uređaja. Naravno, ovaj tip baterije ne pati od „memorijskog efekta“, nije joj potrebno inicijalno punjenje od 12-24 sata.

Prvi puta napunite je sasvim obično, do 100%, za što će biti potrebno manje od 4 sata.

Kod ovog tipa baterija, ona može ostati na punjaču i duži period, recimo kroz cijelu noć, jer većina novih punjača ima ugrađeni sistem protiv „prepunjenja“ baterija.

Najveći nedostatak Li-Ion baterija je njihov životni vijek od najviše 2 do 3 godine uz pravilno punjenje.
Osim toga jako su osjetljive na visoku temperaturu koja im skraćuje životni vijek pa svoje uređaje nemojte ostavljati na suncu, a vrućem autu i sličnu.
Takve baterije tek izađu iz tvornice počnu gubiti snagu te se njihov kapacitet smanji na oko 80% već nakon prve godine korištenja.

Ukoliko takvu bateriju želite ostaviti van upotrebe na duže vrijeme, preporuka je da bude napunjena na 40% kapaciteta.

Prednosti i nedostaci Li-Ion baterija

Prednosti:
  • za prvo punjenje baterije dovoljna su 4 sata
  • puniti se može bilo kad i punjenje možete prekinuti u bilo koje vrijeme (nije potrebno puniti do 100%, ne skraćuje se vijek baterije)
  • baterije mogu ostati na punjaču i duži vremenski period, npr. preko noći, jer punjač ima sklopku koja isključuje punjenje na 100%
  • svi noviji mobilni uređaji isporučuju se s Litij baterijama

Nedostaci:
  • osjetljive na toplinu, kapacitet baterije opada 20% godišnje pri izloženosti temperaturama iznad 25 C
  • ispražnjenu bateriju treba što prije napuniti, jer baterija se sama s vremenom prazni
  • gube cca 20% kapaciteta godišnje pa za 3 godine će već biti za mijenjanje, a za 5 godina će vrlo vjerojatno potpuno izgubiti kapacitet

Pravilno punjenje baterije
Baterije uvijek punite s originalnim punjačem kojeg ste dobili uz uređaj. Ukoliko ga nemate sa sobom, onda koristite punjač koji ima jednake izlazne specifikacije. To znači da na punjaču pogledate informacije koje se odnose na izlaznu struju, V (volti) i mA (miliampera) ili A (ampera).

Ako mobitel, tablet ili laptop punite s punjačem drugačijih specifikacija, onda ćete takvim punjenjima definitivno smanjiti životni vijek baterije kao i njezin kapacitet.

Pravilnom upotrebom i punjenjem baterije, osigurat ćete njezin maksimalni vijek od 3 do 4 godine.

Ukoliko bateriju dužu vrijeme nećete koristiti, napunite je do 40%, izvadite je iz mobilnog uređaja te je tako odložite u neki tamni prostor (ladica, ormar). U takvim uvjetima baterija će gubiti samo 4% kapaciteta godišnje.

Probajte se naviknuti da mobilne uređaje i baterije ne izlažete toplini te da je ne praznite do kraja.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 23:13   #269
evo jedan friški članak na tu temu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 16:31   #270
iPhone 7 Jet black 32gb za 4500 kuna. Akcija na eKupi uz Mastercard. Cini se skroz uredu, pa eto, tko je zainteresiran ne čini se tako loša cijena, 200-500 kuna jeftinije od konkurencije, a od nekih i više.
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:52   #271
Već neko vrijeme se zabavljam novim mobitelom. Nemam prigovora, osim što me malo smeta zvuk koji nastane kad se pritisne home button. Kao neki ''klik''. Ne znam kako drugačije objasniti
Dogodi se i da home button moram malo jače stisnuti pokretanje. Možda je to normalno. Nisam se susrela s tim pa moguće da sam Alisa u zemlji čudesa
Zvuk mi je slab kad razgovaram s nekime. Kako to popraviti/pojačati?
__________________
I'm fist-fighting with fire
Just to get close to you
Can we burn something, babe?
darija* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 11:19   #272
iPhone 7

Jel to sigurno iPhone 7

On naime nema mehanicku home tipku nego hapticki motoric koji simulira klik

Ovo drugo ne razumijem, sto je “pokretanje”, ako bas mislis na home tipku pa dojam moze biti da je treba jace pritisnuti jer tapkanje po njoj moze imati druge funkcije

U toku razgovora si pojacaj glasnocu u slusalici, ona gornja tipka za poglasnjavanje na lijevom boku


Sent from my iPhone using Tapatalk
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 11:21   #273
Quote:
darija* kaže: Pogledaj post
Već neko vrijeme se zabavljam novim mobitelom. Nemam prigovora, osim što me malo smeta zvuk koji nastane kad se pritisne home button. Kao neki ''klik''. Ne znam kako drugačije objasniti
Dogodi se i da home button moram malo jače stisnuti pokretanje. Možda je to normalno. Nisam se susrela s tim pa moguće da sam Alisa u zemlji čudesa
Zvuk mi je slab kad razgovaram s nekime. Kako to popraviti/pojačati?
Klik se moze podesiti, settings/general/home button.

Zvuk podesis dok pricas sa onim gumbima sa lijeve strane, valjda se moze podesiti i dok ne pricas ali ne znam kako.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:44   #274
ista tako ali tako se pojacava glasnoca zvona opcenito kad primas poziv itd
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:47   #275
Hvala na odgovorima
Vjerojatno mi, kao osobi koja prvi put koristi iPhone nije baš posve jasno što je i čemu služi home button i sve funkcije
Dakle taj ''klik'' je kao da osjetim stražnju stranu mobitela da malo ulegne. I zatim nastane taj zvuk.
Baš sam dobro objasnila...
__________________
I'm fist-fighting with fire
Just to get close to you
Can we burn something, babe?
darija* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:21   #276
Probala sam i zvuk pojačati za vrijeme razgovora ali i dalje drugu osobu slabo čujem
__________________
I'm fist-fighting with fire
Just to get close to you
Can we burn something, babe?
darija* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:55   #277
Lujo, vidim da ne kuzis sta drugi pisu a niti mi tebe ne kuzimo. Sta je najcudnije hrvatski nam je svima materinji jezik

Quote:
darija* kaže: Pogledaj post
Probala sam i zvuk pojačati za vrijeme razgovora ali i dalje drugu osobu slabo čujem
Znam sta je, operi usi
Mozda mob ne valja, jesi novog uzela?

Onaj klik su napravili da ti kaze da je gumb dovoljno stisnut.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:44   #278
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Lujo, vidim da ne kuzis sta drugi pisu a niti mi tebe ne kuzimo. Sta je najcudnije hrvatski nam je svima materinji jezik
ne, nego ti ne kužiš, što nije moj problem
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 22:03   #279
Quote:
darija* kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima

Vjerojatno mi, kao osobi koja prvi put koristi iPhone nije baš posve jasno što je i čemu služi home button i sve funkcije

Dakle taj ''klik'' je kao da osjetim stražnju stranu mobitela da malo ulegne. I zatim nastane taj zvuk.

Baš sam dobro objasnila...


Kad stisnes home button, zbog motorica imas osjecaj da si ulegla donji dio moba i cuje se klik. Ne brini nisi, to je tako napravljeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 20:40   #280
Pitanje, imam u ponudi da biram između huawei p10 i iphone 7... Interesuju me mišljenja, koji je se pokazao kao bolji izbor?
Branilaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.