Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 22:01   #2881
Zhuta
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 15:05   #2882
Hvala vam cure moje, baš sam nekako pozitivna ovaj put.
Posložila sam se u glavi da je jako teško provesti trudnoću u strahu, na ishod nemam utjecaja i nema smisla brinuti unaprijed.
Dan po dan.
Ovo je kao jedno dugo putovanje, mogu cijeli put strahovati od prometne ili zavalit se u sjedalo i uživati u krajoliku.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:24   #2883
Zhuta samo sam svratila čestitati ti na srčeku nakon svega što si prošla....pusa i sretno do kraja!
__________________
E. 10.11.2012. ljubav mamina
N. 6.11.2016. moj nadrazi
Over_The_Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:42   #2884
Dobar vecer, ja sam nova u ivf i na forumu 😊
Imala sam transfer prije 14 dana i rekli su mi da vadim betu sutra 15-ti dan.
Medjutim jucer i danas test za trudnocu negativan, ni traga drugoj crti 😔
Veliko razocaranje
Zanima me ima li smisla vadit sutra uopce betu
Hvala
mala_kiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:42   #2885
Quote:
mala_kiara kaže: Pogledaj post
Dobar vecer, ja sam nova u ivf i na forumu 😊
Imala sam transfer prije 14 dana i rekli su mi da vadim betu sutra 15-ti dan.
Medjutim jucer i danas test za trudnocu negativan, ni traga drugoj crti 😔
Veliko razocaranje
Zanima me ima li smisla vadit sutra uopce betu
Hvala
Obavezno izvadi betu, test nekad zna biti lažno negativan.
NinaDrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:08   #2886
Quote:
mala_kiara kaže: Pogledaj post
Dobar vecer, ja sam nova u ivf i na forumu 😊
Imala sam transfer prije 14 dana i rekli su mi da vadim betu sutra 15-ti dan.
Medjutim jucer i danas test za trudnocu negativan, ni traga drugoj crti 😔
Veliko razocaranje
Zanima me ima li smisla vadit sutra uopce betu
Hvala
Bez obzira na sve, beta se mora vaditi, bar je tako obavezno u postupcima. Tak su meni rekli i ja sam tako isto. Tko zna, mozda se iznenadis. Sretno!
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:51   #2887
Zhuta čestitam ti od srca!!! Predivna vijest!!! Sretno I neka je školska!!!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:58   #2888
Pozdrav cure. Dugo me nije bilo. Nisam imala puno ni za pisati jer sam morala obaviti još neke pretrage. Uglavnom, javljam da sam pretrage obavila, konzultacije su iza nas i sutra se javljam na reproduktivnu (10. dc) za FET. Opet me čeka Clexane od transfera. Upravo danas podigla injekcije. Euthyrox nisam ni prestala piti.

Za one koji me ne znaju ili se ne sjećaju moje priče:
2 godine neuspješnog rada na bebi, endometrioza (operacija i novi endometriom), pozitivna APA, niski AMH, subklinicka hipotireoza (kasnije se ispostavilo da je Hashimoto), oligoasthenozoospermija. - završili na MPO-Dugi protokol, 12js, 6 išlo u ICSI, 6 IVF - oplodene 4+4. Svježi transfer nije upalio. Prvi FET u prirodnom ciklusu rezultirao trudnoćom. Uzimala clexane od 7tt. Rezultat: curica od sad skoro godinu i pol.
Menga došla 5 mjeseci nakon poroda i uskoro smo krenuli opet raditi na bebi. S obzirom na našu povijest, nisam se nadala prirodnom uspjehu niti ovaj put. Ostala su nam još 4 smrzica. Sad idemo po prva 2.
Eto, ukratko od mene.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:15   #2889
Odradila jutros reproduktivnu. 10dc, desno vodeći folikul 14mm, lijevo ništa. Endometrij 2,5. U petak ponovo vadim krv i dogovaramo transfer.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:30   #2890
Zhuta, samo polako, vidjet ćeš i ti svoje sunce.

Blizanka, zar nije endometrij pretanak?
janebond is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:16   #2891
Ne znam. Nije mi ništa komentirala. Možda sam ja i krivo čula. Ali trenutno mi Ovulacija dosta varira pa zna biti i 17dc. Plodni dani još nisu. Lh trakica komplet negativna.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:22   #2892
bliz Dobiješ i nešto progesterona nakon O?

Ja sam i u ovulatornom i anovulatornom (s lijekovima) dobila progesteron kao podršku.

Jer piješ i andol/aspirin uz clexane?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:55   #2893
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
bliz Dobiješ i nešto progesterona nakon O?

Ja sam i u ovulatornom i anovulatornom (s lijekovima) dobila progesteron kao podršku.

Jer piješ i andol/aspirin uz clexane?


Da, da, Progesteron mi je obavezan! Kratka mi je lutealna i dalje, a prije sam uvijek imala prenizak progesteron. Ne ide nikako bez.

Aspirin/Andol ne uzimam. Hematolog kaže da u mom slucaju ne cini razliku.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:59   #2894
MPO - druženje i chat, Vol. 3

Plan je ovakav, u petak vadim opet krv (LH, E2, P). Ako je nalaz ok, u subotu krećem sa progesteronom, u nedjelju odmrzavaju pronukleuse, u pon zovem za detalje i dogovaram transfer i transfer ide u uto ili sri. Ako nalaz krvi nije ok, kazu mi kada da opet dođem i ovo sve se pomiče.

Edit: i na dan transfera krećem sa clexane
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:32   #2895
Trebao bi ti i progesteron produljiti lutealnu, bitno da na dan transfera sluznica bude trolinijska i zadovoljavajuće debljine.

S obzirom da je clexane tek od transfera, mislila sam zato da prije ET-a kreneš s aspirinom dok ne dođe podrška u clexanu.

Prateći pomoću fm rast folikula, kako ti raste inače? 2mm/dan il sporije? Na taj način možeš okvirno ciljati kad bi bila O, a vidim da su oni tako i cca izračunali rastom od 2mm/dan da bi bila u subotu ovulacija.

Ja sam inače na progesteronu i oralno i vaginalno. Dufastoni i Crinone. Kakav ti dobiješ?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:34   #2896
Ne treba svakome i aspirin i heparin. Izgleda da meni nije problem bila implantacija nego uopce kvaliteta JS i sama oplodnja. Do sad nisam nikad imala problema sa endometrijem pa se nadam da ce i ovaj put sve biti ok.
Iskreno, ne sjećam se vise kolikom brzinom mi rastu folikuli, ali mislim da je bilo tako negdje. Međutim, prije prve trudnoce mi je nastao totalni kaos po pitanju ciklusa pa su mi ciklusi bili jako kratki, cak i 17-18 dana.sve zbog endometrioze. Sad se to malo unormalilo pa mi je znala O biti i tipa 16.-17. dan. Ali opet mi je lutealna ostala kratka.
Utrogestane dobivam. Samo od drugog proizvodaca pa se drugačije zovu. Vaginalno. 2x200. U prvoj trudnoci sam bila do nekih 12 tjedana na progesteronu.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:36   #2897
Frixie kakva je uopce kod tebe sad situacija?
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:58   #2898
Da, do 12tt onda bi kao posle posteljica trebala preuzeti funkciju. Makar zna se prog. i dulje uzimati, al to ovisi i o indikacijama.

Inače ja kad sam bila 3x2 na utrićima sam i procurila, a s dufićima 3x1 i Crinone 1x1 ne dođe M dok ne stanem s njima.

Trenutno odbrojavam dane do početka ciklusa i pokušaja prirodnjaka. Također smo i u čekanju razgovora s urologom da vidimo kad bi mogli na biopsijutestisa.

Ako prirodnjak upali, onda ne idemo na biopsiju jel te
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:34   #2899
Drzim fige ~~~~~~~~~~~~
Ma i ja na utricima procurim. Lutealna mi se malo produži, ali ako ne dođe do trudnoce, procurim. A ciklus kad sam ostala trudna, sve je bilo ok, nije bilo nikakvih krvarenja. Ma sve ti to u biti nema nekog generalnog pravila. Nekome odgovara jedno, nekome drugo.
Mene je sad trenutno najviše strah kako ce proći odmrzavanje i hoće li se krenuti dijeliti.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:54   #2900
Quote:
hottie_zg kaže: Pogledaj post
Bez obzira na sve, beta se mora vaditi, bar je tako obavezno u postupcima. Tak su meni rekli i ja sam tako isto. Tko zna, mozda se iznenadis. Sretno!
Evo da javim beta 1,3😔
Poso nemam zamrznutih, moram opet na stimulirani postupak.prvi put sam bila na blago stimulitanim tablete+injekcije 6jajnih stanica samo 1 oplodjena. Dr kaze da drugi put idemo na punu stimulaciju, ne znam kolika bi trebala bit pauza izmedju da ne ugrozim svoje zdravlje?
mala_kiara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.