Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 14:25   #2961
Ima netko iskustva sa zgradama na Gredicama uz Horvacansku (kucni broj 55 pa nadalje). Gradnja 1987. Tko je gradio i kakva je kvaliteta? Koliko je realna cijena kvadrata stana koji je za adaptaciju i dijelom gleda na cestu?
nix1989 is offline  
Old 18.11.2017., 15:30   #2962
Quote:
nix1989 kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustva sa zgradama na Gredicama uz Horvacansku (kucni broj 55 pa nadalje). Gradnja 1987. Tko je gradio i kakva je kvaliteta? Koliko je realna cijena kvadrata stana koji je za adaptaciju i dijelom gleda na cestu?
Obzirom da svi veci stanovi gledaju i na Horvacansku, nisam podrobnije gledala

Cini mi malo ipak previsoka cijena
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 18.11.2017., 19:53   #2963
Pa nisam ni spomenuo cijenu?
nix1989 is offline  
Old 18.11.2017., 19:58   #2964
Svi stanovi na Njuskalu na Gredicama imaju previsoku cijenu.

Gredice su mi super kvart, ali zgradama zamjeram uglavnom jednosmjernu orijentaciju i nedostatak balkona.

Iz Njuskala su mi javili da ne mogu zabraniti oglase bez tlocrta, pa sam im predlozio onako kako je netko napisao, filtar stanova po tlocrtu, pa cemo vidjeti sta ce reci.
Zli Mali Medo is offline  
Old 18.11.2017., 20:07   #2965
Stan koji razmatram ima jug-sjever orjentaciju, 80 kvadrata s dvije velike spavace sobe, dnevna soba i kuhinja gledaju na jug (park) s pristojnim balkonom, sobe na horvacansku ali to nam nije problem.

Nije na njuskalu. Koliko je realna vrijednost prema navedenom?

Zadnje uređivanje nix1989 : 18.11.2017. at 20:24.
nix1989 is offline  
Old 18.11.2017., 20:45   #2966
Quote:
nix1989 kaže: Pogledaj post
Stan koji razmatram ima jug-sjever orjentaciju, 80 kvadrata s dvije velike spavace sobe, dnevna soba i kuhinja gledaju na jug (park) s pristojnim balkonom, sobe na horvacansku ali to nam nije problem.

Nije na njuskalu. Koliko je realna vrijednost prema navedenom?
Imas bas jedan takav na njuskalu, procackaj malo

Meni je taj s njuskala bio preskup obzirom da je doslovno na cesti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 18.11.2017., 20:47   #2967
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Imas bas jedan takav na njuskalu, procackaj malo

Meni je taj s njuskala bio preskup obzirom da je doslovno na cesti
O kojem pricamo?

Ajmo malo pricati o potresima Razmisljate li o tome? Sta kazu upuceniji, mogu li novije zgrade prezivjeti potres kakav je bio 1880?
Zli Mali Medo is offline  
Old 18.11.2017., 20:59   #2968
može, ovisi o vrsti i snazi potresa. Montažne mogu izdržati
kanjar is offline  
Old 18.11.2017., 22:41   #2969
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
O kojem pricamo?

Ajmo malo pricati o potresima Razmisljate li o tome? Sta kazu upuceniji, mogu li novije zgrade prezivjeti potres kakav je bio 1880?
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-22489931

Ne pise al vjerovatno su te zgrade al bio je prije par dana jedan gdje bas tocno pisalo, cijena isto oko 130
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 19.11.2017., 11:22   #2970
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-22489931

Ne pise al vjerovatno su te zgrade al bio je prije par dana jedan gdje bas tocno pisalo, cijena isto oko 130
Imaš i ovaj za 115 (bio 120 donedavno). I plus što ne prodaje agencija.
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/tr...oglas-19289651
Savage711 is offline  
Old 19.11.2017., 11:41   #2971
Quote:
Savage711 kaže: Pogledaj post
Imaš i ovaj za 115 (bio 120 donedavno). I plus što ne prodaje agencija.
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/tr...oglas-19289651
Starogradnja je precijenjena ocito. Moras ga u potpunosti adaptirati, koliko bi moglo novaca na to otici, 20.000E? Kolike su rezije u ovakvom stanu gore iz starogradnje?
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/we...oglas-23995778
Arienrhod is offline  
Old 19.11.2017., 17:27   #2972
Quote:
Savage711 kaže: Pogledaj post
Imaš i ovaj za 115 (bio 120 donedavno). I plus što ne prodaje agencija.
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/tr...oglas-19289651
Taj je već normalniji, onih 130.000 Eur je puno previše. Iako bih ja voljela da su cijene u tom dijelu grada niže, na žalost, takve su kakve su. Gredice idu u korak sa Knežijom, jedno 1.400 Eur za stan kojemu treba potpuna adaptacija je uobičajena cijena. Još prije nekih godinu dana, bilo je 1.300.

Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Starogradnja je precijenjena ocito. Moras ga u potpunosti adaptirati, koliko bi moglo novaca na to otici, 20.000E? Kolike su rezije u ovakvom stanu gore iz starogradnje?
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/we...oglas-23995778
Nije za usporedbu novogradnja u Španskom sa starogradnjom u Gredicama. Da je ova novogradnja u Gredicama, bila bi oko 170.000 Eur.
Usput, koliko vidim, zgrada je na najfrekventnijoj zg prometnici, Zagrebačkoj aveniji, tko je ikada bio u stanovima u Novoj Galeriji zna o čemu pričam. Da ne govorim o tome da će stanovi okrenuti na istok i zapad (a to je većina) gledati u zgradurinu pokraj sebe (istočna strana na Novu Galeriju, a zapadna na novu zgradu koja će naknadno izroniti pokraj sadašnjeg Konzuma). Jedina mirnija strana s otvorenim pogledom, bar na višim katovima, je ona okrenuta na sjever! Tko voli, nek izvoli!


Adaptacija ovog stana gore (i onih ostalih, malo prije spomenutih) po meni ne može biti ispod 25.000 Eur, a ako se koriste kvalitetniji materijali i majstori vrlo vjerojatno i preko 30.000. Za sebe znam da bih potrošila 500 Eur/m2.

Zadnje uređivanje saurus : 19.11.2017. at 17:58.
saurus is offline  
Old 19.11.2017., 17:56   #2973
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Taj je već normalniji, onih 130.000 Eur je puno previše. Iako bih ja voljela da su cijene u tom dijelu grada niže, na žalost, takve su kakve su. Gredice idu u korak sa Knežijom, jedno 1.400 Eur za stan kojemu treba potpuna adaptacija je uobičajena cijena. Još prije nekih godinu dana, bilo je 1.300.



Nije za usporedbu novogradnja u Španskom sa starogradnjom u Gredicama. Da je ova novogradnja u Gredicama, bila bi oko 170.000 Eur.
Usput, koliko vidim, zgrada je na najfrekventnijoj zg prometnici, Zagrebačkoj aveniji, tko je ikada bio u stanovima u Novoj Galeriji zna o čemu pričam. Tko voli, nek izvoli!


Adaptacija ovog stana gore (i onih ostalih, malo prije spomenutih) po meni ne može biti ispod 25.000 Eur, a ako se koriste kvalitetniji materijali i majstori vrlo vjerojatno i preko 30.000. Za sebe znam da bih potrošila 500 Eur/m2.
Zivjela sam u stanu u starogradnji 3 godine koji gleda na krizanje Selske i Horvacanske, dakle ne na straznju stranu, kao u predmetnom stanu koja gleda na Krklecovu ulicu nego na cestu izravno, bio je na gornjim katovima, 7. mozda kat, pa nije tolika buka iako je na tramvajsku stanicu gledao, a ovo je cak i kontra, bila pa sam iz tog razloga usporedjivala dvije dosta zestoke prometnice. A i NG je zaista, al zaista jako blizu stanice tramvaja i busa. Znaci starogradnja u Gredicama se zavrsi i na 145.000. Evo bas sam znatizeljna hoce li stan otici za 115.000, voljela bi znati.
Arienrhod is offline  
Old 19.11.2017., 18:07   #2974
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Zivjela sam u stanu u starogradnji 3 godine koji gleda na krizanje Selske i Horvacanske, dakle ne na straznju stranu koja gleda na na Krklecovu ulicu kao u predmetnom stanu nego na cestu izravno, bio je na gornjim katovima, 7. mozda kat, pa nije tolika buka iako je na tramvajsku stanicu gledao, bila pa sam iz tog razloga usporedjivala dvije dosta zestoke prometnice. A i NG je zaista, al zaista jako blizu stanice tramvaja i busa.
Nisam ciljala baš na stan na koji si stavio link, nego općenito (tek kasnije sam editirala za tu sjevernu stranu).

Ne znam, valjda sam ja osjetljiva na buku, ali kada sam bila u Novoj Galeriji, na strani okrenutoj na Zagrebačku aveniju, nije se dalo živjeti pri otvorenom prozoru. Ne vjerujem da je puno bolje dvadesetak metara prema "unutra", znači prema sjeveru (opet ne ciljam na onaj tvoj stan, jer on je na sigurnoj udaljenosti od buke, ali je zato gotovo cijeli okrenut prema sjeveru, pa nikada nema sunca).
saurus is offline  
Old 19.11.2017., 18:10   #2975
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post

---
Znaci starogradnja u Gredicama se zavrsi i na 145.000. Evo bas sam znatizeljna hoce li stan otici za 115.000, voljela bi znati.
I ja! Mislim da hoće, možda pet manje, prodavatelj na to i računa. Ipak, starogradnja gotovo u pravilu ostaje starogradnja, bez obzira što stan nakon potpune adaptacije može biti kao nov, pogotovo kod zgrada izgrađenih prije 90.tih zbog neuređenih i oronulih hodnika, spremišta i fasada. Ponekad je to zaista destimulirajuće u mjeri koja čovjeka odbije od kupnje.
saurus is offline  
Old 19.11.2017., 18:14   #2976
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
I ja! Mislim da hoće, možda pet manje, prodavatelj na to i računa.
Ok, onda je to vec i korektnije. Starogradnja + objektivno bolja lokacija naspram novogradnje na objektivno losijoj lokaciji za istu kvadraturu. E sad da te pitam, kakvi su stanovi u NG s obzirom da i ovdje ima cijena koje su oko 15.000e vece nego novogradnja iz 2018., na ovo mislim. Btw, stavila.
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/sp...oglas-23703422
Arienrhod is offline  
Old 19.11.2017., 18:26   #2977
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Ok, onda je to vec i korektnije. Starogradnja + objektivno bolja lokacija naspram novogradnje na objektivno losijoj lokaciji za istu kvadraturu. E sad da te pitam, kakvi su stanovi u NG s obzirom da i ovdje ima cijena koje su oko 15.000e vece nego novogradnja iz 2018., na ovo mislim. Btw, stavila.
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/sp...oglas-23703422
Nego kod starogradnje gledam I koliko ce to vrijedit nakon 30god., kolike su te rezije toplane naspram novogradnje, energ. certifikat, potresi.. cesto imam dojam da se ne uzimaju I te stavke u cijelu pricu oko trazene cijene. Ma kod stanova koji gledaju na cestu nije samo problem buka nego I prljavstina koju udisemo, koliko sam se prozora naprala.. to nam zavrsi na odjeci, u plucima itd.
Arienrhod is offline  
Old 19.11.2017., 18:27   #2978
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Ok, onda je to vec i korektnije. Starogradnja + objektivno bolja lokacija naspram novogradnje na objektivno losijoj lokaciji za istu kvadraturu. E sad da te pitam, kakvi su stanovi u NG s obzirom da i ovdje ima cijena koje su oko 15.000e vece nego novogradnja iz 2018., na ovo mislim. Btw, stavila.
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/sp...oglas-23703422
Ti stanovi su zaista lijepo opremljeni, mislim da ne vrijede bitno manje od ovog novog projekta. Bar ovaj konkretan stan jer je okrenut na J-I, i puno više odmaknut od hotela Antunović, pa ima otvoreniji pogled nego što će imati isti takav stan u novom projektu. Sa druge strane, ima EC B, a ovaj novi A, podno grijanje i druge zgodne stvarčice. Mislim da je to stvar osobnih prioriteta.

Mene ne bi nitko mogao nagovoriti ni na jednu od tih dviju lokacija - prevelika buka!
saurus is offline  
Old 19.11.2017., 18:33   #2979
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Nego kod starogradnje gledam I koliko ce to vrijedit nakon 30god., kolike su te rezije toplane naspram novogradnje, energ. certifikat, potresi.. cesto imam dojam da se ne uzimaju I te stavke u cijelu pricu oko trazene cijene. Ma kod stanova koji gledaju na cestu nije samo problem buka nego I prljavstina koju udisemo, koliko sam se prozora naprala.. to nam zavrsi na odjeci, u plucima itd.
Slažem se. To sam naprijed napomenula.

Što se tiče potresa, čitala sam da je najsigurnija gradnja iz '80.-tih, da su '90-te jako loše, a sve poslije dobro - ali pod uvjetom da se izvođač držao projekta!
A toplana je nešto najbolje što postoji, toplo kao u perju i jeftino, ako nema ugrađenih razdjelnika!
saurus is offline  
Old 19.11.2017., 18:33   #2980
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Ti stanovi su zaista lijepo opremljeni, mislim da ne vrijede bitno manje od ovog novog projekta. Bar ovaj konkretan stan jer je okrenut na J-I, i puno više odmaknut od hotela Antunović, pa ima otvoreniji pogled nego što će imati isti takav stan u novom projektu. Sa druge strane, ima EC B, a ovaj novi A, podno grijanje i druge zgodne stvarčice. Mislim da je to stvar osobnih prioriteta.

Mene ne bi nitko mogao nagovoriti ni na jednu od tih dviju lokacija - prevelika buka!
Ma ni mene, samo sam aludirala na tri stana iz primjera I njihove cijene a svi su blizu prometnice.
Arienrhod is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.