Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2017., 16:48   #1
Gnijezdo stršljana

Dakle, u alatnici su mi se naselili stršljani, gnijezdo je veliko kao košarkaška lopta, čak i veće...lete okolo, nitko se ne usudi blizu. što raditi?!
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 16:49   #2
Kupi WD i polij.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:03   #3
Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
Dakle, u alatnici su mi se naselili stršljani, gnijezdo je veliko kao košarkaška lopta, čak i veće...lete okolo, nitko se ne usudi blizu. što raditi?!
Pozovi pčelare.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:35   #4
Imaš za kupiti sprej protiv osa i stršljena i pošpricaj. Domet mu je 5 m . Kod mene se naselili u potkrovlju. 2 – 3 mlaza u ulaz gnijezda i nema ih više.
crasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:33   #5
ok...znači prvo sprej pa ako ne uspije i ne poginem veterinari/sanitarci ili pčelari. hvala
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 20:21   #6
Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
ok...znači prvo sprej pa ako ne uspije i ne poginem veterinari/sanitarci ili pčelari. hvala
Ne....samo pčelare pozvati.
Sa ovim sprejevima možeš ih samo razdražiti pa kad krenu na tebe nebi volio biti na tvome mjestu. A nije zajebancija...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 21:49   #7
Ja sam imao dva na tavanu, u svakom metar visine. Kao iz filmova strave i užasa.

Preporuka da ih ne diraš do januara i finih minusa. Nije se sa tim zajebavat. Inače samo jednu sezonu se zadrže u istom gnijezdu.
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 03:11   #8
Quote:
alibeg kaže: Pogledaj post
Ja sam imao dva na tavanu, u svakom metar visine. Kao iz filmova strave i užasa.

Preporuka da ih ne diraš do januara i finih minusa. Nije se sa tim zajebavat. Inače samo jednu sezonu se zadrže u istom gnijezdu.
Kod moje susjede već se godinama nalaze u kutiji za roletne. Sa vanjske strane ulaze u kutiju. Prozor se nalazi na katu.
Najbolje je zvati pčelare ili čekati zimu i velike minuse da to riješiš. Ako si alergičan samo jedan ubod je dovoljan da te više nema. Ne igraj se s njima.
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:17   #9
Svake sezone grade novo gnijezdo, bar mi tako rekose pcelari. Ali nije im vjerovati da ih nema, nikada. Ova moja gnijezda su uklonjena zimi, bila su prazna potpuno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 18:03   #10
gledam na fb mjesto radnje Šibenik ljudi zvali vatrogasce. Oni su nastupili sa pčelarskom mrežom i spreyem sa upaljačem zapale
cijelo gnijezdo i priča je gotova
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:16   #11
Quote:
crasus kaže: Pogledaj post
Imaš za kupiti sprej protiv osa i stršljena i pošpricaj. Domet mu je 5 m . Kod mene se naselili u potkrovlju. 2 – 3 mlaza u ulaz gnijezda i nema ih više.
upravo to, ovaj Effect sprej je predobar.... mi smo imali gnijezdo strsnjenova veliko kao recimo odbojkaska lopta i sprejali smo ih oko 22 sata tj ona kada su najmanje aktivni - nismo potrosili ni pola spreja a rezultat je mrtva zajednica.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ne....samo pčelare pozvati.
Sa ovim sprejevima možeš ih samo razdražiti pa kad krenu na tebe nebi volio biti na tvome mjestu. A nije zajebancija...
Effect sprej je odlican - a samo biser mozes biti da ih ides uklanjat u vrijeme aktivnosti tj. po danu. To se radi navecer i vjeruj mi da je zajednica rijesena u 30 minuta.
Pcelare smo zvali i odbili lagani odjeb kao i od zoloskog i jos nekih institucija

Vatrogasce nismo zvali jer iskreno zahebavat te ljude koji imaju i pametnijeg posla je nonsens dok god je gnijezdo na pristupacnom mjestu i dok u takvom objektu zive ljudi koji to mogu uciniti.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.