Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 00:33   #21
kažu u istyleu, kako bismo znali koje će cijene okvirno biti kod nas, da gledamo cijene u GB. e pa u GB je iPhone X od 64GB = 999 GBP, dok je od 256GB = 1.149GBP.
po sadašnjem prodajnom tečaju ZABE, to bi bilo 8,480 kn ili 9.750 kn.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 01:42   #22
Sigurno ce biti tu negdje (+/- par stotina kuna) jer je to 70 kn manje od ovih cijena koje sam dobio kad sam njemacke/austrijske cijene preracunao u kune.

Ali ono sto mi nije jasno je, zasto su hrvatske cijene za 35% vece od americkih kad dodani PDV na osnovnu cijenu u RH iznosi 25%?
__________________
The only place where Success comes before Work is in the dictionary.
Geppetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 01:46   #23
iPhone X (iPhone 10)

Na američku cijenu ide još njihov porez koji varira od države do države. Tako da se iskazuje osnovna cijena.

Btw već gledam bežične punjače
ovaj me je osvojio na prvi pogled :ljubav:
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 02:11   #24
Joj paprene cijene, ali mi se jako sviđa. Doduše, nije mi samo jasno zašto ta kamera mora toliko stršiti van, to su jedino trebali uklopiti u kučište i da bude manje vani, sve ostalo mi je baš top, top.
Duba, taj punjač se može koristiti za sve koji podržavaju bežično ili? Mislim cijena je super oko 100kn koliko vidim.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 03:37   #25
da, može se koristiti za sve koji imaju QI bežično punjenje. štogod to točno bilo
no amazon.com standardno ne dostavlja u hr, u eu amazonima ga nema, a na ebayu je duplo skuplji. stoga razmatram ovaj ili ovaj.
što ti koristiš za svoj sg8?
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 08:18   #26
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
da, može se koristiti za sve koji imaju QI bežično punjenje. štogod to točno bilo
no amazon.com standardno ne dostavlja u hr, u eu amazonima ga nema, a na ebayu je duplo skuplji. stoga razmatram ovaj ili ovaj.
što ti koristiš za svoj sg8?
to je jedan od standarda za bezicno punjenje, koristio sam ga prije par godina na lg g3, a kod kupovine pazite da bas ne kupujete ono najjeftinije.. mislim radit ce, ali pitanje do kad, meni je crko nakon par mjeseci..
malo sam sokiran sto je apple jedanput uzeo neki standard umjesto guranja neceg svog.. nesto tu nece bit dobro..

nego, jesam to dobro vidio da je sad notification centar i shortcut-i povlacenje odozgo? kao na androidu?
a umjesto home buttona se mora napraviti gesta povlacenje odozdo? ono ides skrolat web stranicu i slucajno malo nize skrolas i on te izbaci na home screen?

i jos jedno pitanje- sto je sa touchid koji vise ne postoji? mijenja ga faceid? sto je sa aplikacijama tipa internet bankarstvo u koje ulazis putem otiska prsta?
nisam detaljnije vidio kako su to zamislili.. konvertirat faceid u touchid ili nesto trece.. uh jadni programeri

neka netko pojasni ako ima vise info.. po netu su skrte informacije..
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 08:42   #27
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
kažu u istyleu, kako bismo znali koje će cijene okvirno biti kod nas, da gledamo cijene u GB. e pa u GB je iPhone X od 64GB = 999 GBP, dok je od 256GB = 1.149GBP.
po sadašnjem prodajnom tečaju ZABE, to bi bilo 8,480 kn ili 9.750 kn.
Sta sa novim mobitelima koje prodaju po njuskalu? jel to kao iz ducana ili?
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 10:40   #28
meni je ovaj zapeo za oko odavno, sad bi napokon mogla imati ispriku da ga kupim
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 10:42   #29
Quote:
bebzzzy kaže: Pogledaj post
Osim onih animoja nisam primijetio nista novo sto konkurencija odavno ne nudi. Cak i izgled mi je kopija s8
Snima 4k video sa 60 fps
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 10:43   #30
Da da. 4K 60fps. S ovim će poderati S8, jer se ni Snapdragon ili Exynos iz Samsunga S8 ne mogu nositi s A11 Bionic iz iPhone X.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 11:34   #31
http://mob.hr/za-brzo-punjenje-iphon...-dva-adaptera/
zar je ovo moguce...
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 12:24   #32
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Sta sa novim mobitelima koje prodaju po njuskalu? jel to kao iz ducana ili?
njuškalo će ići po znatno višim cijenama dok se tržište ne popuni.

Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
meni je ovaj zapeo za oko odavno, sad bi napokon mogla imati ispriku da ga kupim
o da, zaboravila sam na ikeu
no ipak je isplativije uzeti 3 nillkina (dnevna soba, spavaća, posao) za istu cijenu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 12:32   #33
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
nego, jesam to dobro vidio da je sad notification centar i shortcut-i povlacenje odozgo? kao na androidu?
a umjesto home buttona se mora napraviti gesta povlacenje odozdo? ono ides skrolat web stranicu i slucajno malo nize skrolas i on te izbaci na home screen?
da, povlačenje odozgora s lijeve strane (gdje je sat) prikazuje NC, s desne strane CC. da, povlačenje odozdo baca na home screen, dok ista gesta kad se zadrži prst aktivira multitasking.
još mi se nije dogodilo da skrolam s dna. držim mobitel po sredini i tu držim i palac.

Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
i jos jedno pitanje- sto je sa touchid koji vise ne postoji? mijenja ga faceid? sto je sa aplikacijama tipa internet bankarstvo u koje ulazis putem otiska prsta?
nisam detaljnije vidio kako su to zamislili.. konvertirat faceid u touchid ili nesto trece.. uh jadni programeri
da, face id mijenja touch id. kako će se to riješiti pojma nemam, a vjerojatno još ne znaju ni sami developeri. ili su u fazi čitanja appleovih uputa
fora je da nije dovoljno očitati lice, već moraš pogledati u mobitel da bi face id uspješno otključao mob.

kako funkcionira face id

Quote:
One of the more notable advantages to this facial recognition system – I mean, beyond support for animoji’s, of course – is that it will also work with Apple Pay.

That means you’ll be able to look at your phone in order to make a payment at a supported terminal. This won’t require retailers to upgrade their terminals, to be clear, if they support Apple Pay (NFC payments) it will work. The difference is in how you kick off the payment process itself – instead of a touch, it’s a look.

To use this feature, there are just a few steps: you double-tap the button on the side of the iPhone, look at the iPhone X so it recognizes you, then hold the device near the payment terminal to complete the transaction.
__________________
JEBOTE!

Zadnje uređivanje Modesty B : 14.09.2017. at 12:46.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:17   #34
koji je smisao tog bežičnog punjenja kad opet ovo na kaj stavljaš mob mora bit žicom uštekano u struju? dođe mi na isto..bezvezarija
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:19   #35
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
klasika
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:37   #36
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
koji je smisao tog bežičnog punjenja kad opet ovo na kaj stavljaš mob mora bit žicom uštekano u struju? dođe mi na isto..bezvezarija
Kako isto? Mob moraš stalno uštekavati/štekavati a ovo uštekaš samo jednom.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:43   #37
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kako isto? Mob moraš stalno uštekavati/štekavati a ovo uštekaš samo jednom.
da, i uvijek mora bit na tome dok se puni, kao što moj uvijek bude kod utičnice.
zaista groundbreaking feature.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:45   #38
nego kako ti zamišljaš bežično punjenje? da se struja širi zrakom, a mobitel je lovi dok je u džepu?
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:47   #39
ne, smiješno je da se zove bežično kad je očito da je u igri žica,ne?
mislim to je manji problem od onoga da je to feature koji ti u principu ne donosi apsolutno ništa. Mob nije direkt u struji nego leži na nečem što je u struji. Neš ti velike razlike.

A dalje što se tiče svega skupa, ovo je po meni, za apple fijasko.
predstavili iphone 8 koji je isti kao hrpa prethodnika, dizajnerski jel. i zapravo jedan novi koji zapravo nije donio ništa revolucionarno, a cijena mu je poprilično suluda čak i za njihove standarde. Ne sumnjam da će se to sve skupa fino prodavati ali ne znam koga je ovo ostavilo sa "wow" efektom. Toliko hypea za ništa.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:54   #40
razlike su nekad u nijansama. nekome će puno značiti što može samo staviti mobitel na pločicu i on će se krenuti puniti (bežično, jel), nekome će i dalje biti draže napikavati lightning kabel u rupu (žičano).
a bežično se zove upravo zato jer je bežično - mobitel nije ukopčan u žicu. no struja i dalje mora od nekud pristizati do mjesta na kojemu se mobitel puni. alternativa bi mogla biti solarna postolja za punjenje, poput onih pametnih klupa kojih ima po zg. no i to ima svojih loših strana.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.