Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 00:20   #1
Apple Music u Hrvatskoj

Apple Music Apple-ov je servis za streamanje glazbe. Osim glazbe tu su i filmovi, serije, koncerti, posebne emisije povezane sa glazbom. Trenutno ga koristi preko 30 milijuna korisnika diljem svijeta i nakon Spotify-a je drugi najveći servis toga tipa.

Ono što je zanimljivo a ujedno i ljuti - ovaj Appleov servis za streaming glazbe dostupan je u svim zemljama EU-a, osim Hrvatske. Štoviše, dostupan je u svim zemljama Europe osim u Albaniji i zemljama bivše Jugoslavije, izuzev susjedne Slovenije gdje ga ipak ima. Zašto je tome tako, što je problem kod nas da nas se uvijek ovako zaobilazi - itekako je zanimljiva tema za raspravu. Pisalo se već nekoliko puta da servis dolazi u Hrvatsku no uvijek izvisimo, zar je moguće da i zemlje u Africi su već dobile Apple Music a mi još ne?

p.s. ovo nije tema za preporuku music streaming servisa, svi znamo da postoje alternative. Ovo je tema isključivo o Apple Music tj. njegovom dolasku u Hrvatsku, pa molim bez "imaš Deezer" i sl. odgovora
david_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 00:49   #2
prema dosadašnjim člancima na tu temu, krivac što apple music nije dostupan u hr je apple. a kao što znamo, njihova logika i odluke u nekim stvarima jasne su valjda samo njima. ako je napisano istina.
tako da ipak... deezer rula. i to za duplo manju cijenu
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 01:22   #3
Ja bi reko da oni ni nemaju pojma da nisu ovdje prisutni Kako drugačije objasniti da imaju hrvatske titlove na SVIM novim sadržajima, dakle unazad zadnjih pola godine. I ne, to nisu google translate titlovi već profi titlovi, i tu ima sadržaja koji se ne pušta nigdje drugdje već ekskluzivno samo na Apple Music-u (recimo Carpool Karaoke) tako da ti titlovi nisu mogli biti pokupljeni od nekud, a brdo zemalja koji imaju IMAJU Apple Music nemaju titlove (recimo Slovenci prvi). Hrvatski titlovi su naravno jedini od ex-Yu zemalja. Ili se to oni pripremaju za ulazak u HR, ili su stvarno toliko glupi da plaćaju prijevod koji praktički nitko ne može gledati.

evo npr. posljednja epizoda Carpool Karaoka:


Kygo - Stole The Show, dokumentarac-koncert, ekluzivno za Apple rađeno:


Ovakvog sadržaja ima brdo, sve na hrvatskom.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 07:52   #4
Bilo se pričalo nešto da se ne mogu dogovoriti sa ZAMP-om, ne znam je li to istina.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:25   #5
U ZAMP-u kažu da nije do njih:

Quote:
Predstavnici HDS ZAMP-a pristupili su Appleu još prije nekoliko godina, spremni da se u legalnu ponudu digitalnih glazbenih servisa u Hrvatskoj uvrsti i iTunes. Kontakt je ostvaren, međutim, Apple još uvijek ne nalazi interes za plasmanom te vrste usluge na naše, očito premalo tržište. To je stvar njihove poslovne politike, a kad se jednom Apple odluči na dolazak, HDS ZAMP je na raspolaganju za reguliranje prava i obaveza glazbenog servisa prema autorima koji će biti obeštećeni za korištenje njihovih glazbenih djela online. Dakle, prisutnost Apple Musica na hrvatskom tržištu u interesu je svih, pa i ZAMP-a!

Slično kao i Appleu, HDS ZAMP pristupio je i ostalim glazbenim servisima, pa tako danas u Hrvatskoj imamo ponudu glazbe s Deezera, Google Play Musica i Rdioa, na zadovoljstvo konzumenata, ali i autora glazbe!

ZAMP
Priča o malom ili presiromašnom tržištu također ne drži vodu kad se pogleda tko je sve na listi gdje je Apple Music dostupan, zemlje veličine pola Zagreba i daleko slabije od nas, financijski. Isto tako jedan Beats Radio (koji Apple dijeli na posebnu uslugu unutar Apple Musica) da nije dostupan u HR pored toliko internet radio stanica koje jesu - pa to je kao da puštaju tajne sastanke iz Pentagona a ne muziku koja ide na 99,9% radio stanica (od njih valjda milijardu koje su dostupne u HR). Ne znam, meni ovo sve izgleda samo kao nedostatak dobre volje, negdje na početku na prvoj stepenici kod birokracije su stali i jednostavno odustali do daljnjeg a sigurno je problem zapravo totalno banalan. Ili su nas htjeli ugurati u neku regiju pa kad su vidjeli da to tako ne ide odustali.

Sa druge strane, kad pogledam kako sve te usluge kada dođu u HR budu osakačene i preskupe - možda je i bolje ovako. Dobili smo kunu nedavno na svoj AppStore i sa njome postali službeno jedan od najskupljih AppStore-ova koji postoji. Takva lokalizacija usluge nam nije potrebna.

Prije svega se treba pomiriti sa činjenicom da je Apple jako kompliciran oko svega, juri isključivo pare i mi mu nismo interesantni. Ako je problem uvesti jedan fckn radio, koliko će mu biti problem uvesti onda ApplePay npr.? Do 2067. kad budemo plaćali preko zjenice oka - možda dođe i on tu, i to onako na divlje kao i Netflix "the rest of the world" skupina.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 14:06   #6
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
U ZAMP-u kažu da nije do njih:



Priča o malom ili presiromašnom tržištu također ne drži vodu kad se pogleda tko je sve na listi gdje je Apple Music dostupan, zemlje veličine pola Zagreba i daleko slabije od nas, financijski. Isto tako jedan Beats Radio (koji Apple dijeli na posebnu uslugu unutar Apple Musica) da nije dostupan u HR pored toliko internet radio stanica koje jesu - pa to je kao da puštaju tajne sastanke iz Pentagona a ne muziku koja ide na 99,9% radio stanica (od njih valjda milijardu koje su dostupne u HR). Ne znam, meni ovo sve izgleda samo kao nedostatak dobre volje, negdje na početku na prvoj stepenici kod birokracije su stali i jednostavno odustali do daljnjeg a sigurno je problem zapravo totalno banalan. Ili su nas htjeli ugurati u neku regiju pa kad su vidjeli da to tako ne ide odustali.

Sa druge strane, kad pogledam kako sve te usluge kada dođu u HR budu osakačene i preskupe - možda je i bolje ovako. Dobili smo kunu nedavno na svoj AppStore i sa njome postali službeno jedan od najskupljih AppStore-ova koji postoji. Takva lokalizacija usluge nam nije potrebna.

Prije svega se treba pomiriti sa činjenicom da je Apple jako kompliciran oko svega, juri isključivo pare i mi mu nismo interesantni. Ako je problem uvesti jedan fckn radio, koliko će mu biti problem uvesti onda ApplePay npr.? Do 2067. kad budemo plaćali preko zjenice oka - možda dođe i on tu, i to onako na divlje kao i Netflix "the rest of the world" skupina.
Uglavnom da svima pojasnim točnu situaciju:

1: Apple je pričao sa ZAMPOM. vidjeli su mogućnosti i otišli sa "MI ćemo Vam se javiti" (nisu se javili)

2: Zašto Slovenija ima a mi ne? Zate jer su oni ušli u paketu sa EU na Apple trziste prije nego smo mi usli u uniju

3: Zašto je Zimbabve i sl u tome a mi ne? Zato jer je cijela afrička regija u jednom trenutku ušla u trziste... E sad ispada da cemo se mi morati dogovoriti sa Srbijom, Bosnom i ostalim balkanskim drzavama da upadnemo u grupi, jer smo premali...
Hypercube is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 12:34   #7
hvala na zanimljivoj informaciji. ukratko: načekati ćemo se
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2019., 19:51   #8
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Ja bi reko da oni ni nemaju pojma da nisu ovdje prisutni

Da citiram samoga sebe. Danas u hrvatskom AppStore-u oni imaju članak "Odlični savjeti za Apple Music" i kad skrolaš članak prema dole pojavi ti se opcija da se pretplatiš na Apple Music

Još jednom da kažem oni nemaju pojma da ovaj servis nije prisutan u Hrvatskoj



Svaki AppStore ima drugi izbor ovakvih preporuka aplikacija tj. nije jednak svuda. Tako kada je došao Apple Pay u HR prije par dana imali su poseban članak kako koristiti Apple Pay.

Inače ios13 mi svaki put kad uđem u Music nudi poslati SMS kod za registraciju, koji ne radi.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2019., 21:15   #9
Imam hrvatski store no mob je na engleskom. Tog članka kod mene nema.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2019., 22:25   #10
Čudno. Jel ti AppStore na hrvatskom (jeziku)?

Članak je cca 15ti u nizu...
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2019., 22:37   #11
prebacila sam mob na hrvatski i opet nema članka. no store je i dalje na engleskom. možda mu treba vremena da se prilagodi. nemam pojma.

edit: odjavila se i opet prijavila na apple id, store se prebacio na hr no nema tog članka.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2019., 22:45   #12
Stvarno ne kužim kako, kod mene je tu i na HR i na ENG

https://ibb.co/VYC9Dt5
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2019., 01:03   #13
Može biti da članci ne ovise samo o storu već i o individualnim preferencijama. Baš budem sutra usporedila s kćerinim.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2019., 10:00   #14
Nemam ni ja taj članak. Mobitel je na engleskom, iCloud account i locale na Croatia.

Ali npr. kada je omogućen Apple Pay onda sam u Storeu odmah imao članke kako koristiti Apple Pay... sve na engleskom naravno.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2019., 14:13   #15
Sad više ne možeš ni imati kad je to bilo jučer a svaki dan ti se mijenja AppStore.

Može biti vrlo lako i da je ovo što Duba kaže da se jedan dio AppStore-a sastavlja po onim aplikacijama koje si koristio, što si pretraživao.. i sl.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2019., 09:54   #16
Znam, ali moguće da ti stave takve članke na vrh kada omoguće neku uslugu, više sam se na to referirao.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2019., 21:57   #17
Napokon sam isprobala Apple music, preko US računa. Kako imam Deezer premium nisam imala potrebe za tim, no kako sam aktivirala Apple Tv+ rekoh ajde da i to čudo vidim.

Izbor muzike - sve 5. Trebalo je neko vrijeme da počne učitavati rezultate pretrage, no nakon par pokušaja s 0 rezultata krenulo je i sad nalazi bez problema.

Međutim veliki problem je neresponzivnost same aplikacije. Npr: nađem pjesmu koja me zanima, tapnem na nju. Ništa. Tapnem opet. Ništa. Restartam app. Probam opet. Nekad reagira, nekad ne. Ukratko ispizdila me njihova muzika jako u jako kratkom roku.

Kako sad stvari stoje, nakon ova tri probna mjeseca: audio apple music.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2019., 22:01   #18
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post

Kako sad stvari stoje, nakon ova tri probna mjeseca: audio apple music.
Audio ili Adio?
Nightshifter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2019., 22:54   #19
LOL. ovo drugo. tipkala preko ipada pa me ispravlja đubre mučko
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2020., 19:11   #20
evo je pitao plenki Tim Cook-a i dobio odgovor

PLENKOVIĆ U DAVOSU S JEDNIM OD NAJMOĆNIJIH LJUDI U SVIJETU BIZNISA, ŠEFOM APPLEA TIMOM COOKOM Otvorio je pitanje na koje odgovor čekaju brojni Hrvati

Quote:
a onda je otvorio i pitanje fizičkog i digitalnog pristupa Appleovim uslugama za hrvatske korisnike. Tu se misli na Appleove trgovine, ali i pristup Appleovim servisima koji sada nisu dostupni u Hrvatskoj, poput Apple Musica i Apple TV-a.

- U tom smislu premijer je naglasio da smo mi jedna od samo dvije države EU koja nema pristup tim servisima. Cook je rekao da je toga svjestan, te da mu je drago da su naši mladi IT-jevci dio globalnog uspjeha Applea, misleći na njihov angažman u istraživačkom sektoru - kaže naš sugovornik.
toliko smo bitni, žalosno
uprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.