Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 14:15   #41
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Danas se sekularizam podmuklo koristi kao ovčja koža pod kojom se kriju antikršćanske snage.
A čuj, da je Crkvena vlast bila dobra ne bi došlo da sekularizma.

Mijenjaju se stvari koje su loše
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:23   #42
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
A vaš Muhamed da to vidi, odmah bi poslao svoje muđahedine u "sveti" džihad "za Alahovu stvar na Alahovom putu", da se dignu u zrak skupa s tim megalomanskim kipom. I odu u raj po 72 djevice.
Lesley Hazelton (Židovka): Čitati Kur'an časni
preporučujem! dobro je za spuštanje na zemlju.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 17:14   #43
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A čuj, da je Crkvena vlast bila dobra ne bi došlo da sekularizma.

Mijenjaju se stvari koje su loše
Nitko nije idealan, pa ni Crkva, ali nikad Crkva nije bila toliko loša koliko su bili loši prema njoj.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 17:50   #44
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ako iza suštine stoji istina onda nema dvije istine.
Evandjelja su 4 a ne jedno sad ces ti reci kao svaka neznalica ali su 4 istine ?
Ja ne crtam ljudima.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 14:26   #45
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Nitko nije idealan, pa ni Crkva, ali nikad Crkva nije bila toliko loša koliko su bili loši prema njoj.
Kad ubijaš znanstvenike, kad ubijaš vještice, kad ubijaš indijance onda to nekako stvori loš ugled
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 14:48   #46
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kad ubijaš znanstvenike, kad ubijaš vještice, kad ubijaš indijance onda to nekako stvori loš ugled
Hm, koji su to znanstvenici ubijani?

O vješticama se da govorit. Crkva je od starine na saborima i koncilima govorila da vještice ne postoje, no germanska poganska vjerovanja su se nažalost uvukla u kršćanstvo. Čak i onda je većina "vještica" nastradala ne zbog crkvenih progona nego zbog reakcija na moralne panike, jer su seljaci i građani tražili od vlasti da pogube određene "sumnjive" žene. Po tome su posebno bili čuveni Švicarska i sjeverna Hrvatska, vjerovali ili ne.

Što se tiče Indijanaca, u okviru Crkve je povedena prva uopće rasprava o ljudskim pravima, u užem smislu o Indijancima.

https://en.wikipedia.org/wiki/School_of_Salamanca

Quote:
In this period, in which colonialism began, Spain was the only western European nation in which a group of intellectuals questioned the legitimacy of conquest rather than simply trying to justify it by traditional means.
Quote:
U ovom razdoblju, u kojem je započeo kolonijalizam, Španjolska je bila jedina zapadnoeuropska nacija u kojoj je skupina intelektualaca dovodila u pitanje legitimitet osvajanja, a ne samo pokušavajući to opravdati tradicionalnim sredstvima.
Protestantima se mora priznat da su uvijek učinkoviti propagandno: dok su oni učinili genocid u sjevernoj Americi nad Indijancima, nametnuli su krivnju katolicima, a u srednjoj i južnoj Americi u dosta država Indijanci čine značajan postotak stanovništva.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 14:51   #47
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Hm, koji su to znanstvenici ubijani?

O vješticama se da govorit. Crkva je od starine na saborima i koncilima govorila da vještice ne postoje, no germanska poganska vjerovanja su se nažalost uvukla u kršćanstvo. Čak i onda je većina "vještica" nastradala ne zbog crkvenih progona nego zbog reakcija na moralne panike, jer su seljaci i građani tražili od vlasti da pogube određene "sumnjive" žene. Po tome su posebno bili čuveni Švicarska i sjeverna Hrvatska, vjerovali ili ne.

Što se tiče Indijanaca, u okviru Crkve je povedena prva uopće rasprava o ljudskim pravima, u užem smislu o Indijancima.

https://en.wikipedia.org/wiki/School_of_Salamanca





Protestantima se mora priznat da su uvijek učinkoviti propagandno: dok su oni učinili genocid u sjevernoj Americi nad Indijancima, nametnuli su krivnju katolicima, a u srednjoj i južnoj Americi u dosta država Indijanci čine značajan postotak stanovništva.
Znači ne priznaješ povijesnu znanost nego učiš sa interneta?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 14:56   #48
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Znači ne priznaješ povijesnu znanost nego učiš sa interneta?
Koja "povijesna znanost", ona iz osnovno-srednjoškolskih udžbenika?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:01   #49
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Koja "povijesna znanost", ona iz osnovno-srednjoškolskih udžbenika?
Pa ona povijesna znanost koja se uči na fakultetima, ta je dobra za početak.

Da se mene pita internet treba cenzurirati jer kvari mlade mozgove.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:10   #50
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa ona povijesna znanost koja se uči na fakultetima, ta je dobra za početak.

Da se mene pita internet treba cenzurirati jer kvari mlade mozgove.
Moj mozak je star.

Što si ti naučio o historiji na fakultetu medvjede?

Nisam historijski fakultetski obrazovan, ali od malijeh dana obožavam povijest. Pročitao sam brdo ovih i onih povijesti, a doma barem 75% moje biblioteke čine knjige o povijesti.

Usput sam naučio da se i među povjesničarima uvukla cenzura: tako recimo svi znaju za poharu Carigrada 1204. godine, ali nitko ne zna za pokolj 60 tisuća katolika u Carigradu jedno 2 desetljeća prije. Svi znaju za pokolj muslimana i Židova u Jeruzalemu za vrijeme Prvog križarskog rata, a nitko ne zna za pokolj kršćana u Jeruzalemu od strane Židova pod pokroviteljstvom Perzijanaca u perzijsko-romejskim ratovima u 7. stoljeću.

Isto tako se posvuda potura kriva verzija Galileovog sukoba s Crkvom, umjesto istinite.

Kao što si gore mogao vidjeti, Crkva nije bila toliko navrnuta na genocid Indijanaca, kao što se popularno misli, nego je ozbiljno razmatrala njihova prirodna prava kao ravnopravnih ljudi.

__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:53   #51
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Usput sam naučio da se i među povjesničarima uvukla cenzura
Treba cenzura interneta biti još jača.
Zbog interneta ljudi misle da cjepivo stvara autizam i imaju znanstvene dokaze za kreacionizam i opći potop

Internet je jako opasan za zdravlje društva, mene to zastrašuje
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:30   #52
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Večernji nije objavio sliku te rugobe od armiranog betona.
Mislila sam da se radi o onom križiću na halji (ilustracija uz članak) i bilo mi je blesavo da se to tako pompozno ide micati. Ali kad vidim tu nakaradu, čak mi i ovo izgleda bolje.


__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 17:33   #53
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Mislila sam da se radi o onom križiću na halji (ilustracija uz članak) i bilo mi je blesavo da se to tako pompozno ide micati.
Zato je tako i plasirano, da misliš da se radi samo o malenome križiću, kojega su "bijesni militantni francuski sekularisti išli strugat s kipa milodragog Papa djedice".

Quote:
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Sekularistički fundamentalizam... sa vlastitim problemima nisu znali izaći na kraj, osim na ovaj način.
Fetišizam jakobinske centralizirane države... excuse my french, Države.
To što je Država milijune svojih citoyens koju godinu kasnije poslala na rovovska (st)ratišta, manje više... glavno da smo sekularni.
Quote:
Ali kad vidim tu nakaradu, čak mi i ovo izgleda bolje.
Hi hi. Lego robot u haljini.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 22:00   #54
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Treba cenzura interneta biti još jača.
Zbog interneta ljudi misle da cjepivo stvara autizam i imaju znanstvene dokaze za kreacionizam i opći potop

Internet je jako opasan za zdravlje društva, mene to zastrašuje
Hvala dragom Bogu za internet i laku dostupnost informacija i lako upoznavanje s različitim tumačenjima znanstvenih činjenica.

Internet je mnogima pomrsio ideološke račune.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 22:16   #55
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Hvala dragom Bogu za internet i laku dostupnost informacija i lako upoznavanje s različitim tumačenjima znanstvenih činjenica.
Reče frajer koji ne zna za da se pomiču tektonske ploče.

Znanstvene činjenice neće promijeniti različita tumačenja.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 23:52   #56
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Reče frajer koji ne zna za da se pomiču tektonske ploče.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 03:15   #57
Da tema nosi ime "Križ gore, glava dolje", mogla bi da ide na LJES.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 03:51   #58
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post


kravata, ne križ, fura postolje
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 13:29   #59
Ta ista Francuska zakonski kažnjava poricanje Holokausta.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 13:32   #60
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
kravata, ne križ, fura postolje
Pravi primjer političkog kiča.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.