Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2017., 18:03   #41
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
manje više, svi kršćani današnjice su isti, bilo da su to ortodoksi, protestanti, jehivini svjedoci, adventisti, baptisti, pentakostalci... svi imaju svojeg idola, Isusa-Boga ili Bogovog sina... ali budući da je katolička crkva veoma bogata i organiziranija od drugih crkava, možda su zato odgovorniji od drugih crkava... ali teološli, nisu ništa manje idolopoklonici, nego bilo koja druga kršćanska crkva.
Moj je stav da duhovne učitelje poput Isusa treba slaviti sve dok ih se ne izjednačava s Bogom.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:06   #42
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Moj je stav da duhovne učitelje poput Isusa treba slaviti sve dok ih se ne izjednačava s Bogom.
u Islamu, Isus je hvaljen kao veliki Božiji poslanik, poput Abrahama, Budhe, Mojsija, Saliha, Muhammeda.

Smiješno je da se bilo za koga kaže da je Bog; bilo kog čovjeka, životinju ili neko drugo vidljivo biće.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:10   #43
Odlična tema.

No do tate može samo mama ostalo je blud.

Ima toga ima danas nije da nema.

Zadnje uređivanje SvFrancisco : 01.11.2017. at 18:31. Reason: o
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:21   #44
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
ima tako dobra priča u kur'anu časnom baš o tome što pitaš... priča je o jednom mudracu, zvao se Hidr, koji je učio Mojsija onome što ovaj nije znao. to je 18-to poglavlje Kur'ana časnog. Evo ti link, ne treba tin više od desetak minuta da ju pročitaš. jako, jako duboko. Taj hidr recimo ubija dijete, a nestrpljivi mojsije ga kori "što ubi dijete nevino?!" Pročitaj, svidjeće ti se. Pa ćemo nastaviti.
Ako hoćeš u Nebesa moraš se ostaviti zemaljskog uma i logike
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:56   #45
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako hoćeš u Nebesa moraš se ostaviti zemaljskog uma i logike
Odakle onda da čovjek pribavi duhovni um i duhovnu logiku [jasno, to Gospod može dati isključivo] kako onda da sam čovjek zaobiđe zemaljski tretman i preskoči ovaj nivo? Glagoljanjem o Bogu, a ostajati na zemlji? Meni se čini da mnoštvo ljudi jedno priča a drugo misli. Ti npr hoćeš da se baviš kaliografijskim pisarstvom a koristiš valjak za ličenje sobe, ne zamjeri.

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 19:14   #46
Bog ti je ko žena,ako si našao pravu isključi um inače nema sreće s ženom a ako si našao krivu a isključio um gotov si ..
Stvar je opet uma kako god okreneš.Procena pogrešna i večni pakao te čeka !
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 19:38   #47
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako hoćeš u Nebesa moraš se ostaviti zemaljskog uma i logike
Upravo to što kažeš je zemaljski um i logika. Sve što kažeš ili misliš je zemaljsko. I ono što ti vjerski vođa govori je zemaljsko.
Ono što ti bog kaže, hm... Bez uvrede, ako slučajno osobno čuješ boga onda bi trebao ispitati svoje mentalno zdravlje.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 19:49   #48
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa evo Bog je rekao abrahamu da ubije svog sina.
Ja mislim da 99% ljudi to ne bi učinilo jer se rijetki ljudi žele u potpunosti predati Bogu.

Ljudi samo žele da im Bog udijeli pare i seks, vide Ga samo kao bankomat koji treba djeliti ljudima dobra bez da su ljudi to zaslužili
Uglavnom se slažem, ali ne bih rekao da ljudi žele seks kao seks, nego neku osobu koja će ih voljeti. Onako možda više podsvjesno nego svjesno.

No da se vratimo na bitno: takve teške kušnje i jesu za samo probrane ljude. Normalni, prosječni ljudi nisu takvo što kadri... a ako jesu, onda se samim time i izdignu iznad prosjeka.

No Kur'an kaže da nas Allah neće kušati onime što ne možemo podnijeti, kao i da će svaka patnja i nepravda biti na koncu ispravljena.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 19:51   #49
Tema je proislamsko trolanje u kojem se želi reći da Isus nije bog nego samo učitelj.
Islamista stoji iza ove teme posredno ili neposredno.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:00   #50
(VIDEO) Isus Krist je povijesna osoba, obećani Spasitelj, utjelovljeni Bog

Bivši uvjereni ateist, u suradnji s vrhunskim stručnjacima, na jednostavan način iznosi povijesne činjenice i logične zaključke koji očituju da je Isus Krist povijesna osoba u kojoj su se ispunila sva brojna mesijanska proročanstva Staroga zavjeta i da se zaista radi o utjelovljenome Bogu.
http://nacija.hr/2016/11/26/video-is...elovljeni-bog/
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:07   #51
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Odakle onda da čovjek pribavi duhovni um i duhovnu logiku [jasno, to Gospod može dati isključivo] kako onda da sam čovjek zaobiđe zemaljski tretman i preskoči ovaj nivo? Glagoljanjem o Bogu, a ostajati na zemlji? Meni se čini da mnoštvo ljudi jedno priča a drugo misli. Ti npr hoćeš da se baviš kaliografijskim pisarstvom a koristiš valjak za ličenje sobe, ne zamjeri.
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Upravo to što kažeš je zemaljski um i logika. Sve što kažeš ili misliš je zemaljsko. I ono što ti vjerski vođa govori je zemaljsko.
Ljudi su u graničnoj energiji Boga, dakle slikovito rečeno jednom nogom na zemlji, jednom u nebesima.

A kako preskočiti ovaj nivo?
Bihevioralna psihologija: čini pobožna djela i postat ćeš pobožnijim čovjekom.
Što su pobožna djela će ti objasniti duhovni učitelji

Quote:
Ono što ti bog kaže, hm... Bez uvrede, ako slučajno osobno čuješ boga onda bi trebao ispitati svoje mentalno zdravlje.
Koji duhovni učitelj ti je rekao da se Bog ne obraća ljudima?

Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
No da se vratimo na bitno: takve teške kušnje i jesu za samo probrane ljude. Normalni, prosječni ljudi nisu takvo što kadri... a ako jesu, onda se samim time i izdignu iznad prosjeka.

No Kur'an kaže da nas Allah neće kušati onime što ne možemo podnijeti, kao i da će svaka patnja i nepravda biti na koncu ispravljena.
Točno, ali će te kušnja svakako dignuti iz udobnog kauča i natjerati te da napreduješ.

Ako ne želiš napredovati, to je tvoj izbor, ali bi ti u budućnosti mogao zažaliti što nisi iskoristio priliku
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:07   #52
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
(VIDEO) Isus Krist je povijesna osoba, obećani Spasitelj, utjelovljeni Bog

Bivši uvjereni ateist, u suradnji s vrhunskim stručnjacima, na jednostavan način iznosi povijesne činjenice i logične zaključke koji očituju da je Isus Krist povijesna osoba u kojoj su se ispunila sva brojna mesijanska proročanstva Staroga zavjeta i da se zaista radi o utjelovljenome Bogu.
http://nacija.hr/2016/11/26/video-is...elovljeni-bog/
Tako je ,jedan jedini učitelj bog prorok poslanik sve u jednom.
Pre njega svi lopovi prevaranti i nakon njega.

Zadnje uređivanje SvFrancisco : 01.11.2017. at 20:34. Reason: o
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:28   #53
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
(VIDEO) Isus Krist je povijesna osoba, obećani Spasitelj, utjelovljeni Bog

Bivši uvjereni ateist, u suradnji s vrhunskim stručnjacima, na jednostavan način iznosi povijesne činjenice i logične zaključke koji očituju da je Isus Krist povijesna osoba u kojoj su se ispunila sva brojna mesijanska proročanstva Staroga zavjeta i da se zaista radi o utjelovljenome Bogu.
http://nacija.hr/2016/11/26/video-is...elovljeni-bog/
2.000 godina religijskih, filozofskih, teoloških i moralnih dilema si riješio jednim linkom jer je bivši ateist iznjeo logičke zaključke Bog je najveći!
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:35   #54
Istina je jednostavna ,jedan link i tako blizu spasenje.

Bog je velik indeed !

Na tebi je da se spaseš ili ne !
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:55   #55
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako hoćeš u Nebesa moraš se ostaviti zemaljskog uma i logike
pojasni, ako te ne mrzi. odnosi li se to na poglavlje koje sam ti ponudio da pročitaš?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 21:25   #56
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ljudi su u graničnoj energiji Boga, dakle slikovito rečeno jednom nogom na zemlji, jednom u nebesima.
Jest, nešto između anđela i životinje, malo jednog malo drugog.

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Točno, ali će te kušnja svakako dignuti iz udobnog kauča i natjerati te da napreduješ.

Ako ne želiš napredovati, to je tvoj izbor, ali bi ti u budućnosti mogao zažaliti što nisi iskoristio priliku
Naravno. Napredovanje počinje tamo gdje prestaje naša "comfort zone".
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 22:29   #57
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ljudi su u graničnoj energiji Boga, dakle slikovito rečeno jednom nogom na zemlji, jednom u nebesima.
U kojoj to vibraciji onda oni žive između zemlje i Nebesa? Zanima me jel vidim da si spojio masu učenja i želiš da se to sintetizira kao odgovor. To meni ne liči na ništa, ajd se definiraj malo bolje. Malo si povukao na metafiziku, spajaš tradicionalno, izgovaraš konvencionalno a evo Khulus kaže da te potpuno razumije. Čudna situacija monoteiste i hinduiste u pogledu ovih zbrčkanih definicija.

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A kako preskočiti ovaj nivo? Bihevioralna psihologija: čini pobožna djela i postat ćeš pobožnijim čovjekom. Što su pobožna djela će ti objasniti duhovni učitelji
Ok, činiti pobožna djela, reci mi na koju referencu da se pozovem glede činjenja djela, po čijem receptu?

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 22:40   #58
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post

Napredovanje počinje tamo gdje prestaje naša "comfort zone".
Odsad pa nadalje napredovat ćete... velite, rakovim korakom.

Nije da vas znamo, ali vas poznajemo. Nismo uzalud pročitali gomilu knjiga.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 23:27   #59
Sve je zbrčkano osim crkvena nauka za kojeg ne treba tumač,imaju postulati dogme jasni kao amen i veruj ili ne veruj na tebi da se spaseš ili ne !

Ovo sve okolo je odbeglo od majke crkve ,pobegulje !
izgubljeni u vremenu i prostoru.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 00:17   #60
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
...
E sad dolazi pravi dio: što ako vam duhovni učitelj savjetuje nešto što inače ne biste učinili?
Jel biste ga i onda posulšali?
...
Hajde pojasni malo taj "pravi dio".
Daj nekoliko konkretnih primera, saveta duhovnog ucitelja, koji se kose sa time sta neki od nas inace ne bi ucinili.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.