Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2011., 11:14   #21
Ne postoji; tj. ne više. U Elektrama su ukinute blagajne, tak' da nema načina da se preplata isplati u kešu. Tekući račun je sada uobičajen način isplate preplaćenog iznosa.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 13:20   #22
Molim pomoć!

Selim se iz stana i dostavila sam elektri stanje brojila. Utvrđeno mi je da imam duga nekih 100kn. Zanima me moram li platiti taj dug zato što sam dobila uplatnicu sa obračunom ili jednostavno zanemarim sve? Nisam vlasnica stana nego podstanar a vlasnica nije zahtijevala da napravim to u hep-u. Sve sam uredno plaćala.
lilita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 13:31   #23
plati po ocitanju jer je to jedino mjerodavno. akontacijske rate koje se salju unaprijed su samo pretpostavke moguce potrosnje, ne i stvarno stanje koje se utvrdjuje svakih 6 mjeseci.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 21:52   #24
lilita, jones ti dobro kaze; trebalabi platiti ukoliko je taj dug izracunat po trenutnom stanju brojila, što znači da je stvarno toliko potrošeno. e sad, s obzirom da ti gazdarica nije ništa rekla ti se možeš praviti bedasta ali eto... ako hoćeš pošteno to je tvoj dug za potrošeno....
martin martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 18:37   #25
HEP - samoočitanje?

Razmišljam da se prebacim na samoočitavanje brojila i plaćanje stvarne potrošnje umjesto akontacijskih uplata i očitanja dvaput godišnje. Što treba napraviti? Koliko sam uspio pohvatati iz manjakvih uputa na stranicama potrebno je popuniti neki ugovor o samoočitanju i dostaviti ga u HEP? Ima li potencijalnih zavrzlama kada dođem tamo?

Napominjem da ne koristim nekog drugog operatera prijenosa struje, kod mene je sve kao prije 10 godina, HEP vulgaris.
Neko_novo_ime is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 22:17   #26
Očitanje dvaput godišnje češ skvakako imat od strane HEPa imao ti ugovor o samoočitanju ili ne.
nicky2009 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 16:35   #27
Pošalji mail sa osobnim podacima, šifrom brojila, šifrom korisnika, stanjem brojila na [email protected] . Poslat će ti ugovor na potpis, vratiš im jedan primjerak i to je to.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 16:41   #28
Ili predji na HEPI sa ugovorom (mozes i online ugovoriti), usput ces ispuniti i ugovor o samoocitanju, a oni HEPI ce to za tebe odraditi kod HEP-a.

A ako oces i dalje ostati na HEP-u, obrazac mozes skinuti ispuniti i poslati HEP-u.
http://www.hep.hr/ods/kupci/obrasci1...moocitanje.pdf
Skini ga u Microsoft Internet Exploreru.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 11:39   #29
Quote:
Neko_novo_ime kaže: Pogledaj post
Razmišljam da se prebacim na samoočitavanje brojila i plaćanje stvarne potrošnje umjesto akontacijskih uplata i očitanja dvaput godišnje. Što treba napraviti? Koliko sam uspio pohvatati iz manjakvih uputa na stranicama potrebno je popuniti neki ugovor o samoočitanju i dostaviti ga u HEP? Ima li potencijalnih zavrzlama kada dođem tamo?

Napominjem da ne koristim nekog drugog operatera prijenosa struje, kod mene je sve kao prije 10 godina, HEP vulgaris.
zasto komplicirati kad mozes zanemariti akontacijske uplatnice, unjeti stanje brojila preko mojhep aplikacije na internetu (aplikacija sama izracuna dugovanje) i platiti preko opce uplatnice ili internet bankarstva iznos koji izracuna aplikacija
ja tako radim vec godinama i nema problema
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 02:07   #30
i ja već godinu, dvije - preporod naspram klasike
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 11:07   #31
"pametna" brojila

navodno dolaze. jer su pametna. donji primjer iz GB to i pokazuje.

račun po pametnom brojilu je bio 33000 funti na dan. britanski opskrbljivač se izvinuo. kaže de je riječ o griješci. nevinoj, naravno. kaj je s laganjem za par funti koje nitko ne bu ni skužio a kamoli se žalio. pa puta x milijuna kućanstava. je brojila su pametna. da ti pamet stane.

Quote:
Energy giant SSE charge customers £33,000 for ONE DAY's power: Smart meter error sees householders bust their daily gas and electricity budget by THREE MILLION per cent
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...3-000-day.html


sad spinaju da se radi o LED dimmerima koji su uzrok blesiranja brojila...

Quote:
How smart meters can give readings that are SEVEN times too high because dimmer switches and LED bulbs confuse the devices
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...3-000-day.html

ja ovo sve vjerujem i jedva čekam ugradnju. jupi!
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 12:11   #32
Prošli mjesec, tip se naslonio na dvorišna vrata i:
-Možete li me pustiti da očitam brojilo?
- Ne!
-Evo vam obavijest pa sami pošaljite!
-Neću!
-A dobro onda!
-Pružite desnu ruku.......
Ormarić sa brojilom mu se nalazio skoro na dohvat ruke!!!!!!!!!!!!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 18:07   #33
Pozdrav,

Moze li mi netko reci kako se ocitava ovo brojilo? Kako se vidi niza i visa tarifa?
Ne znam cemu sluze ove tipke, a ne zelim pretiskati pa zeznuti nesto.
Hvala!
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 18:46   #34
Ja ne znam preko tipki. Ja stojim i gledam i čekam jer se vrti viša,niža,dnevna potrošnja i slično. Niža tarifa ti ima oznake 1.8.1 pa ispod piše stanje a viša 1.8.2. Probaj tako.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:54   #35
Hvala puno!
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:08   #36
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Ja ne znam preko tipki. Ja stojim i gledam i čekam jer se vrti viša,niža,dnevna potrošnja i slično. Niža tarifa ti ima oznake 1.8.1 pa ispod piše stanje a viša 1.8.2. Probaj tako.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
Obratno.

1.8.1. je viša.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:08   #37
My bad,nisam namjerno fulala,sad sam tek vidjela grešku.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 12:17   #38
S obzirom da mi je brojilo u kuci i zivim sama, oni su mi zadnje ocitanje upisali koje je bilo "prije toga" (jer me nije bilo doma pa nisu mogli ocitati),
a otkako zivim sama znatno manje trosim struje.

Da li mogu sada sama poslati nekako sliku brojila pa da to uvedu u slijedece ocitanje?

Imam i kor ime na njihovoj stranici HEP-a, ali mi neda upisati manji broj pod TArifu 1 od proslog broja.. a manji je sad..
Pa ako mi moze netko napisati mail na koji je vec slao tako za ocitanje. Ako se uopce moze tako.

Hvala (:
Bebe Rexha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 13:11   #39
Odi u HEP potpisati ugovor o samoočitanju, ponesi i stanje brojila da ti odmah izda obračun ili ako si u preplati da znaš koliko kuna odbiješ od idućeg pravog računa.
I onda kad potpišeš samoočitanje, svaki zadnji ili predzadnji dan u mjesecu na svojem profilu preko weba unesi stanje brojila i dobiti ćeš svaki mjesec točni račun, bez ikakvih akontakcijskih rata i obračuna za više mjeseci (samo ne zaboraviti poslati stanje do zadnje minute tekućeg mjeseca).
Mufasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 13:23   #40
Jednom sam zaboravio ocitati i na web upisati u zadnjem tjednu tekuceg mjeseca (obicno zadnji dan u mjesecu) vec sam to obavio drugi dan to jest prvog u sljedecem mjesecu, nisu me tukli i obracun su obavili bez problema.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.