Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2008., 23:47   #41
razmisli dobro!

pas je živo biće - a još k tome moraš znati da je poput malog djeteta koje nikad neće odrasti i moći ti reći da ga nešto boli, da je gladan, tužan, nesretan ili mu je sila piškiti. A ako je tebi glavna preokupacija higijena prostora - onda dobro razmisli da li je pas za tebe, jer vjeruj mi nikad ne možeš savršeno očistiti, ispolirati, dezinficirati prostor u kojem živite ti i tvoj pas. Mene bi na tvom mjestu više mučila pitanja poput - da li ja imim uvjete koji bi zadovoljavali život mojeg psa - prostor, da li si zaposlen,tj.koliko si odsutan od kuće, da li si spreman posvetiti mu idućih 15 godina svog života, što s njim kada ideš na more-da li ga možeš povesti sa sobom, da li si spreman svoje slobodno vrijeme posvetiti njemu-jer psu nije dovoljno da ga izvedeš 3 puta dnevno po 10 minuta da se popiški i pokaka - njemu trebaju i šetnje i istrčavanje!
ja osobno imam 2 labradora-curice koje sam udomila kada je jedna imala 10 godina, a druga 7 - to su mom mužu i meni naša djeca i najbolji prijatelji - jer nitko na ovom svijetu ti ne može pružiti ljubavi koliko psi - i kada je vani snijeg ili blato ili kiša i kada nam kuća izgleda poput svinjca nikada nam nije teško čistiti - a da ti ne pričam o dlakama - jednostavno - dvosjedi i trosjedi su nam prekriveni, usisavač svaki dan u rukama, na Domestos maramice smo skoro pretplaćeni, a još k tome uvuku nam se po noći u krevet! ali vjeruj mi dlake ne primjećuješ jer dovoljan je samo njihov pogled da se rastopiš!
zato, higijena ti je zadnja stavka o kojoj trebaš razmišljati kada nabavljaš psa, jedino o čemu moraš dobro razmisliti je da li si spreman svoju sebičnu stranu zatomiti(a higijena je - jer tebi je očito bitnije da li je sve zglancano nego da li će taj pas dobiti u životu sve što zaslužuje) - jer vjeruj mi, on će tebi dati sebe 100%!
MilaVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 08:10   #42
Dobro me sjetila Vila. Umjesto higijene, razmisli o tome hoćeš li svoj život (doslovno) podrediti svom najboljem prijatelju, ako ga odlučiš dovesti u svoj dom. Hoćeš li biti spreman žrvtvovati ljetovanje ili zimovanje, ako on ne može s tobom. Hoćeš li kad si umoran, frustriran, nervozan, ovakav ili onakav, imati snage i volje odraditi redovnu šetnju s njim, da njemu bude dobro, a da ti on na svoj tako poseban način to vrati. Hoćeš li, ako slučajno znaš da ćeš zapeti na poslu, a nema nikoga doma, odjuriti na pola sata doma, prošetati ga, pomaziti, čisto da zna da ga nisi ostavio. Hoćeš li razumjeti njegove potrebe, loše dane, depresiju, tugu, bolest... Jesi li zaista spreman žrvtovati sebe za njega, iako na kraju to uopće nije žrtva nego - čista ljubav. To se zapitaj, a higijenu ćete održavati zajedno, ovisno o tome koliko si ti "jak" da bi imao psa. Jer, imati psa ne znači šetati ga kako ti se i kada da, ili ga, ne daj Bože, zavezati na lanac ili strpati ga u nekakav box...
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 12:00   #43
Ajme ljudi isprepadasmo covjeka! Vise se ni ne javlja haha.
Ma ne znam, moje je misljenje da ako si sam uredna osoba, da ce ti i dalje stan/zivotni prostor biti uredan jedino sto ces morati uloziti malo vise truda i vremena za psa, a manje za svoje potrebe. Ja isto imam 2 psa u stanu, jednu veliku i jednog tako, omanjeg. Po ljetu usisavam svaki dan, brisem pod vise puta dnevno, sad po zimi pogotovo. Psima je dopusteno da se krecu gdje hoce po stanu, iako ih tjeram iz kuhinje. Ne volim zicanje. Popnu mi se i na kauc, gledaju samnom TV, nerijetko mi dodu i u krevet. Cisti su i uredni, uredno cijepljeni, cisceni od parazita i bas su fajn peseki. Traze van, redovito su cetkani, po potrebi okupani, nemaju miris. To mi kazu drugi, ja ne osjetim, tj. navikla sam. Ne smatram da mi je stan prljav niti neuredan. Cistim redovito za sobom i za njima i sve je super.
No ako si picajzla i ocekujes da ce sve biti sterilno i ako te smeta da nalazis dlake po odjeci i kojekuda, onda bolje nemoj imati psa. Ja svoj suzivot s psima ne bih mijenjala nizasta.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 19:44   #44
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ajme ljudi isprepadasmo covjeka! Vise se ni ne javlja haha.
Ma ne znam, moje je misljenje da ako si sam uredna osoba, da ce ti i dalje stan/zivotni prostor biti uredan jedino sto ces morati uloziti malo vise truda i vremena za psa, a manje za svoje potrebe. Ja isto imam 2 psa u stanu, jednu veliku i jednog tako, omanjeg. Po ljetu usisavam svaki dan, brisem pod vise puta dnevno, sad po zimi pogotovo. Psima je dopusteno da se krecu gdje hoce po stanu, iako ih tjeram iz kuhinje. Ne volim zicanje. Popnu mi se i na kauc, gledaju samnom TV, nerijetko mi dodu i u krevet. Cisti su i uredni, uredno cijepljeni, cisceni od parazita i bas su fajn peseki. Traze van, redovito su cetkani, po potrebi okupani, nemaju miris. To mi kazu drugi, ja ne osjetim, tj. navikla sam. Ne smatram da mi je stan prljav niti neuredan. Cistim redovito za sobom i za njima i sve je super.
No ako si picajzla i ocekujes da ce sve biti sterilno i ako te smeta da nalazis dlake po odjeci i kojekuda, onda bolje nemoj imati psa. Ja svoj suzivot s psima ne bih mijenjala nizasta.
Jel držiš baš u stanu psa kao u zgradi i kakva 2 psa ?
blondee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 00:00   #45
Quote:
blondee kaže: Pogledaj post
Jel držiš baš u stanu psa kao u zgradi i kakva 2 psa ?
Da. U stanu. U zgradi. Rotvajlera i maloga mjesanca. Nekaj bitnoga u tome ili???
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 03:55   #46
Što s tobom ne valja ?
blondee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 05:32   #47
ne mogu vjerovati da tu stoji izjava da je pas veća obaveza od dijeteta i to od strane osobe koja ima dijete, ali naravno, muške , to govori i više nego dovoljno koliko se posvećuje dijetetu samome i da ne ostanu ljudi koji nemaju klince u zabludi-nema veće obaveze na svijetu od dijeteta, nema tog psa ni tisuću njih skupa
Sad što se čistoće tiče, pošto imam 6 pasa koji su stalno u kući i još toliko koji uđu preko dana i noći kako koji i kad, a to je ipak ekstremna situacija , ali samo naizgled.Ovako, u kući imam laminat i dio pločice s tim da imamo namjeru sve podove zamijeniti pločicama , i pod perem dezinfekcijskim sredstvom dva puta na dan, a nekad i tri puta, zavisi od dana do dana.Imamo samo jedan tepih u jednom dijelu boravka , a i taj izbacimo preko ljeta s tim da ga usisavam minimalno jednom dnevno, a nekad i više, ovisi o klincima, psima pa i gostima jel . Taj isti tepih perem jednom mjesečno, a cijelu kuću što znači namještaj dezi nficiram, tj. perem u dezinfekcijskom sredstvu minimalno jednom tjedno, a namještaj poput kauča, fotelja itd. osim dezinfekcije i usisavam svaki dan jer koliko god čistili pod, dlake ipak lete na sve strane pa ako ih uklonite s poda one ipak nađu put i na puno drugih mijesta, odnosno, svugdje ih je ako ne čistite sve.
Druge stvari kao igranje s klincima i rezultati toga koji su obično smeće jer klinci su neiscrpan izvor ideja koje psi rado podrže grickanjem , a klincima ( mojima) to i je namjera i sl. sve skupa rezultira puno većim neredom od dlake i sl.Bulldozi kad piju vodu do pola kuće im ista curi iz usta pa to svaki put brišete itd. da ne nabrajam jer ima jako puno toga, a sve traži jako puno posla .
Kad sam vani s psima, uvjek imam rukavicu za timarenje pa ih tako mazim, izmasiram ih i isčetkam, a oni to obožavaju s tim da su svi naši psi kratkodlaki, a ne mogu ni zamisliti koliko bi četkanje trajalo da imaju dužu dlaku
Rezultat svega toga je čista kuća, vjerujem čišća od većine ljudi jer ovako još više pažnje posvetiš tome i ljudi ni ne primjete kad dođu kod nas da imamo pse u kući, da, sve dok ih ne zaskoče i ne izližu do besvjesti pa su sami spremni na kupanje i usisavanje kad odu od nas .
Šetnje nam oduzimaju nekoliko sati s tim da mi tu uskoče muž i/ili brat pa većinom šetamo u ekipi i većinom nam treba dva izlaska da išetamo sve , a tako je i kad vodimo pse u šumu ili polje jer opet bulldoge moram šetati ulicom jer u polje ne mogu.Hranjenje kad kao sad imamo samo mlade i odrasle pse mi oduzme sve skupa i dva sata dnevno jer im i pripremam hranu, čistim zdjelice da ne spominjem mjenjanje vode, naravno, u svemu tome učestvuju i klinci.Idu sa mnom van kod pasa, pomažu oko hranjenje, zapravo najdraže im je kad imamo štence, tada po cijele dane budemo svi skupa s malcima, a nikome drugome ne damo osim obitelji bez dezinfekcije jer eto, mi jesmo dezinficirani pa da nam ne zaraze male buhtlice .
Trenutno imamo samo jednu macu, a znali smo ih imati i 6 s mačićima-u kući, a mace su posebni dlakavci, dlaka im se jako lijepi za namještaj na kojem , naravno, spavaju jer s macom ne ide drugačije pa tu postoje posebne tehnike kako ukloniti dlaku.
O prvim mjesecima sa štenetom da ne pričam, naravno, spočetka se događaju "nezgode" pa postaju sve rijeđe kako ga učiš vani obavljati nuždu, obično većina pasa prestane s tim i skuži do 6 mj., neki skuže od dva-tri puta, a neki ne pa moraš biti spreman na sve opcije s tim, a tu pomaže jedino prskalica s dezinfekcijskim sredstvom i puno puno papirnatih ručnika.
Na buđenja po noći se također pripremi s štenetom, tu jesu kao mala djeca samo prestanu to raditi puno brže od klinaca, mene moji (klinci) još i sad s tim muče.
Ja sam odrasle uz pse, uvijek više njih .Muž je imao psa i dvije mace te razne male životinje , ptice itd. prije braka sa mnom , ali je uvijek obožavao pse samo nije imao više jer je živio u stanu što smo prvom prilikom promjenili i kupili kuću s ogromnim dvorištem.Naša djeca su još malena, ali oduvjek učestvuju u brizi oko pasa, bar u igri ako ništa drugo, drugačije ne bi funkcioniralo, dan ne bi bio dovoljno dug
Znači kod nas je to stil života, niti znamo niti bi htjeli drugačije, a da li će klinci nastaviti tradiciju ne znamo, mi jesmo svojih roditelja, a oni kako bude mada postoje naznake
Što se tebe tiče, nisam te htjela plašiti, ipak kad nabaviš jednog psa, sve ovo možeš podijeliti bar na pola posla manje , ali opet, osnovno ostaje, dlake će biti samo manje i biti će potrebno manje puta čistiti, a sve ostalo stoji, briga, šetnje, ne daj Bože skrb kad se pas razboli jer to je posebna priča, nažalost, nama kao i svim vlasnicima pasa većinom poznata , a na sve treba biti spreman kad uzimaš svog budućeg prijatelja i suputnika u dobru i zlu i upravo tako i je, u dobru i zlu, eto ja bi to prije usporedila s brakom s tim da bi pas bio muško u vezi
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 08:54   #48
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovati da tu stoji izjava da je pas veća obaveza od dijeteta i to od strane osobe koja ima dijete, ali naravno, muške , to govori i više nego dovoljno koliko se posvećuje dijetetu samome i da ne ostanu ljudi koji nemaju klince u zabludi-nema veće obaveze na svijetu od dijeteta, nema tog psa ni tisuću njih skupa
Pošto je ovo išlo meni, moram te upitati; mi se znamo, ti znaš kako odgajam dijete, koliko mu se posvećujem ili si jednostavno zaključila da kao muškarac ne vodim računa o djetetu? Ili imaš neki drugi problem? Meni je pas, vjerovala ili ne, veća obaveza od moje ljubavi najveće. Pošto nisi razumjela, onda ću ti objasniti i zašto. Moja mala princeza razumije da kad je vani kiša, snijeg, orkanska bura, noć, hladnoća, +40 u hladu, tri ujutro i tako to, da ne idemo van. Naime, dijete voli pričati samnom i sa suprugom, pitati zašto, kako, dolaziti do zaključaka, percipirati stvarnost i događaje. Pas to, još uvijek, nije u stanju. Naime, psu kada je sila i potreba, onda vani mogu padati bukve s neba, ali moramo ići van. I kad sam umoran, bolestan, frustriran, neispavan, nadrkan, ja s psom moram ići van, u šetnju, na istrčavanje, na igru... Jer, to je njegova nagonska potreba. I ja to poštujem. Razgovaram s njim, on me razumije, ja njega također, ali priroda je priroda. I kad se mora - mora se. A mojoj najvećoj ljubavi srećom mogu objasniti da u datom trenutku nije baš uputno izlaziti van. Psu ne mogu. Zato je meni pas veća obaveza od djeteta. Između ostalog. A tebe ako baš zanima kako odgajam dijete, dobrodošla si nas posjetiti, provesti određeno vrijeme s nama i onda sama donijeti zaključak. Ako pak misliš da su svi muškarci stoka, koja u masnim potkošuljama s pivom u ruci prdi na trosjedu, kopa nos i gleda televizor, urličući "ženo, daj još jedno pivo", onda te moram obavijestiti da su neki ipak evoluirali. I još jedna zamolba, ne komentirati ono čemu nisi neposredno svjedočila. Baš me zanima da sam ja napisao "eh, to je žensko" ili nešto u tom stilu kakve bi reakcije bile.
Malo pristojnosti ne bi škodilo.
Lijepi pozdrav.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 09:10   #49
u svakom slucaju moras uvijek na dohvatu imat krpu

inace, osobno nema sanse da bih imala psa ili macku u stanu, izmjedju ostalog jer ne mogu zamislit da svaki dan, cijeli dan, cijeli zovit cistim neprestano za nekim i po tom pitanju, zivotinja je uvijek zahtjevnija od djeteta.. za djetetom barem ne moras usisavat pokucstvo kad god ga okrzne
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 11:00   #50
Ovo je sigurno bilo zanimljivo !
blondee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 12:27   #51
Moje skromno iskustvo

Prije svega, @ Skipper RI: ovakvi kao ti mi ulijevaju nadu u bolji život i uživam pročitati ove tvoje postove. Svaka ti čast, sretne su tvoje cure da te imaju i tvoj pas naravno. BRAVO!

Moje skromno iskustvo sa 7 mj. westijem je sljedeće: uzela sam terijera jer manje pušta dlaku, moj stvarno ne smrdi, više ne piša i ne kaka po kući, ali nije još naučio trpit. Tako da sumnjam da bi trpio da je sam doma 8h. Ne znam, uvijek mu malo ostavimo vrata od verande otvorena gdje ima svoje novine.
A što se higijene prostora tiče, mi smo ti jedni od onih ljudi kojima je to svakodnevica i čišćenje se uzima zdravo za gotovo i podrazumijeva se. Tako da nema razlike sada i prije. Kod nas ne možeš po mirisu skužit da držimo psa u stanu. A-a!
netko je prije napisao, pas i povraća, tako naš pije vodu brzo i hlapljivo pa mu se malo zna "vratit" i on ne gleda gdje. Isto tako kad pije, namoči brkove i ostavlja kapljice po cijeloj kući koje rade fleka na laminatu i to se vidi, ali fino uzmeš krpu i ajmo. Meni to nije nikakav napor čistiti za njime.

I ne vjeruj ovim "Odred za čistoću" to bi ja nazvala ekstremima, jedan dan će leš nać u nečijoj kući.

I još, važna ti je higijena psa. Da li ga četkaš, pereš, pereš šape iza šetnje, sve te "sitnice" puno znače.

Evo noćes je moj kikić odlučio spavat na mom krevetu, i to mi je ok.

Sretno!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:19   #52
Quote:
Vespers kaže: Pogledaj post
Prije svega, @ Skipper RI: ovakvi kao ti mi ulijevaju nadu u bolji život i uživam pročitati ove tvoje postove. Svaka ti čast, sretne su tvoje cure da te imaju i tvoj pas naravno. BRAVO!
Zaboravila si macu, jer i ona je punopravni član naše obitelji Malo si jedino pogriješila, nisu one (oni) sretne nego - ja. Da nemam njih, ne bi bilo ni mene. Pritom mislim na sve njih, jer su svi, manje ili više, na ovaj ili onaj način, obogatili moj život. I ništa mi za njih nije teško napraviti. Iako mi se malecka i pas malo prerano bude, pogotovo vikendom

Lijepi pozdrav
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:15   #53
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
zivotinja je uvijek zahtjevnija od djeteta..
ma nije baš uvijek tako valjda?
ozbiljno, nemam još djece pa pitam, a psi su nam prilično uredni.

radim s djecom, i začudi me uvijek koliko stari mogu biti a da se potpuno usvinje jednim jedinim keksom. istina, to su tuđa djeca.
a psa naučiš da sprema sam za sobom i da ne ide na namještaj. moj zna već i sam pokupiti svoje stvari ako treba, npr. loptice po stanu.

ali evo, već tri godine tu žive ti psi, i baš potaknuta ovom temom provodim zadnja dva dana suptilnu anketu među frendovima koji mi dolaze inače, i svi kažu da se ne osjete psi.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:01   #54
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
ma nije baš uvijek tako valjda?
ozbiljno, nemam još djece pa pitam, a psi su nam prilično uredni.
Nije uvijek tako. Ali često je. I ne odnosi se to samo na higijenu.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 01:46   #55
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
ma nije baš uvijek tako valjda?
ozbiljno, nemam još djece pa pitam, a psi su nam prilično uredni.
pa ako i dijete naucis, nece se zamrljit.. znam ja ljude koji su davno prosli i pubertet pa se jos uvijek zamrljaju sladoledom, jer ga nisu nikad naucili jesti..

ali kad na kraju sumiras, pas ce svoje capice vani zaprljat kad god van ode.. linjat ce se svake godine cijelog zivota.. o djetetovim prljavstinama vodis brigu otkad prohoda pa narednih par godinica.. sa 4 godine ce vec znat pojest keks.
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 19:57   #56
Pas veća odgovornost od dijeteta ?????
Dijete ne možeš ostaviti ni 1 mniutu samo, a kamo li dok si na poslu.Dijete mora jesti dok je maleno i do 6 puta dnevno i to sviježe pripremljenu vrlo raznloliku hranu.S dijetetom moraš cijeli dan komunicirati, učiti ga, odgovarati na sva pitanja i zapitkivanja, a da ne spominjem da dijeca ne progovaraju čim se rode već ipak negdje s godinu dana ( moja i ranije), ali da im u toj dobi možeš objasniti zašto ne mogu van em nije baš izgledno em nije ni lako .Dijete također jede i to kako sam rekla više puta dnevno nego li i malo štene i roditelji ga hrane dok je maleno, a koliko znam pas ipak jednom kad nauči jesti, a to je s cca. 3 tjedna, ipak dalje jede sam.Dijeca se također šetaju, s dijecom se također igraš, dijecu moaš oblačiti dok su mali, obuvati, kupati minimalno jednom dnevno i to ako se ne zaprlaju, naravno, dijeca kasnije krenu i u školu pa je to sasvim novi ste situacija.Uz sve to ono što sam htjela reći je to da ipak mama nose i rađaju dijecu i sumnjam da bi ijedna majka rekla da joj je pas veća odgovornost od djijeteta.Ne znam za tebe, ali moja dijeca su sisala, jedno još sisa, a bogme me još ni jedan pas nije sisao , a tu odgovornost ipak sumnjam da možeš shvatiti kao ni sve ostale oko trudnoće, rađanja itd. pa se možeš ljutiti koliko te volja jer nisam mislila na to da ti ili bilo tko pije pivu po cio dan i sl., gluposti, moj suprug je bio skupa sa mnom tijekom oba poroda, cijelo vrijeme i to jako teška i duga poroda i opet ne možeš valjda reći da je sve to doživio kao ja kao ni sve ostalo što slijedi, ali to je tako, pomiri se s tim
Mene osobno uopće ne zanima kako ti živiš, jedino što mi je suludo tvrditi da je pas veća odgovornost i to zato jer ga moraš šetati po nevremanu, halo?Pa nisi valjda toliko lud da pas izvodiš vani dok lijeva kiša ili to ipak radiš samo na kratku šetnjicu da obavi što treba zar ne?I moji psi moraju obaviti nuždu, ali im ne mjenjam pelene npr. i ne šetkam ih po oluji jer im ne treba upala pluća i sl.
Da te ne podsjećam da imam dvoje djece, pristojne, pametne, prekrasne i predivne te 12 predivnih urednih socijaliziranih pasa, a i jednima i drugima se ne dižem samo rano već svako malo tijekom noći, naravno, bez pomoći supruga, malo baka i ostalih to ne bi bilo moguće i opet tvrdim da svi psi ovog svijeta nisu veća odgovornost od dijeteta i ako to ne shvaćaš i da to nema veze s hranjenjem ni šetanjem, onda nemamo o čemu razgovarati
I da, ispričavam se za malo nepristojnosti, ponio me bijes jer mi je nashvatljiva usporedba, a kamo li veličanje psa nad djetetom
I još nešto, i ja pričam psima, pričam i sa svojim biljkama kojih također imam jako puno i jako ih volim, nadam se da zbog toga tako predivno napreduju, ali moram te razočarati jer pas ne razumje što mu ti pričaš pa je to nazivati razgovorom besmisleno
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 20:35   #57
Ma ja mislim da je Skiper mislio da djeca jednom odrastu i osamostale se a pes je uvijek ko malo dijete. Bar sam ja tak skuzila.

gottcha, psi ne ostavljaju prljavstinu gdje god se ocesu. Macke takoder. I ja osobno ne provodim dane prateci ih po stanu i kupeci nedo bog koju otpalu dlacicu. Vjerujem da to ne cine ni ostali. Jednostavno pocistis jednom do dva puta dnevno, to po ljeti kad se vise linjaju, operes im posude za jelo/vodu i eventualno brises sape nakon setnje kad je mokro.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 21:12   #58
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Sam si spomenuo ključ - organizirani. Ja bih dodao i predani. ...
I slažem se da je pas gotovo uvijek refleksija "gazde" (mrzim tu riječ ), tako i u higijeni.

Pozdrav


tri posla, zena, dete, pas i macka?
Kad spavas ti?
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 21:21   #59
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Pas veća odgovornost od dijeteta ?????
rekao je obaveza a ne odgovornost. razliciti pojmovi.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 21:26   #60
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Sam si spomenuo ključ - organizirani. Ja bih dodao i predani. I nemoj nasjedati na nekakve serije ili iskustva s TV ekrana. Moraš prije svega shvatiti da je pas - OBAVEZA! Najveća koja postoji, vjeruj mi. Veća i od djeteta, znam to iz iskustva, jer se borim s djetetom, psom i mačkom
vjerujte mi - ljudi koji dozvoljavaju da im pas/mačka sere po krevetu , dozvolit će isto i djetetu ...i obrnuto

a te TV - čistačice ...zar zaista netko vjeruje da je to realnost ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.