Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2006., 12:30   #1
Kako otjerati pčele iz vrta?

Ne govorim o tu i tamo kojoj pčelici, nego o tisuće njih. Susjed mi pored moje vikendice, nekih 30 m od mene, ima 50tak košnica pčela. Te beštije kao po dogovoru baš moraju prolijetati kroz moje dvorište i to na tisuće njih i naravno svaka koja se nabije u mene u sumanutom letu obavezno bocne. E pa neda mi se više to trpjeti. Taman mi oteklina splasne oko četvrtka, u petak odem na vikendicu i opet dobijem par uboda i tako stalno. cijelo vrijeme sam natečen. Kako da spriječim ili barem smanjim broj pčela koje prolijeću kroz moj vrt? Ne mogu se umotat u onu žicu na komarce, nažalost, jer se radi o dvorištu dugom 107 metara. Postoje li neke biljke koje ih odbijaju, možda ultrazvučni uređar za rastjerivanje i sl.?
gogoOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 20:50   #2
Quote:
gogoOS kaže:
kako otjerati pčele iz vrta ?
a zašto, pobogu ?
pa pčele su divna, korisna bića koja pretvaraju ljepotu u zdravlje i užitak !!!

pij kalcij i maži se kortikosteroidima ako te ubodu, a susjedu s košnicama se požali i ušićarit ćeš teglicu-dvije meda ...meda koji je lijek i zlato iz prirode - a djeci, rodbini i prijateljima moći ćeš reči da je od nektara tvojeg cvijeća iz tvojeg vrta
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 13:48   #3
Pošpricaj dvorište nekim herbicidom ... da vidiš pomora
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 14:16   #4
Da ja imam takvog susjeda tužio bih ga jer sam alergičan na ubode i svaki put završim na hitnoj. Reci susjedu da ih makne, ak ne, udri herbicid. Nitko ne garantira da ti jenom u posjet neče doč neko alergičan na ubode (a da to nezna jer dosad nije bio uboden), pa češ vidit cirkusa. A i učestali ubodi prije il kasnije uzrokuju razvijanje alergija. Uratko, nek ih makne, il ih makni.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 17:54   #5
ROAD RUNNER i kerbi
za vašu informaciju - herba = biljka ; herbicid = otrov za bilje
insecta = kukac ; insekticid = otrov za kukce
last checked : pčele su kukci a ne biljke

a sad na moju dvojbu : zašto ljudi koji mrze prirodu i sve u prirodi, ili pak su alergičari, uopće žele boraviti u prirodi ? vikendica na selu radi prestiža ? investiraj rađe u hermetičku drvenariju, postavi klimatizaciju koja proizvodi sterilne laboratorijske uvijete, kupi 56" plazmu, zatvori se u stan i gledaj si slike prirode
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 20:27   #6
Angry

Quote:
gogoOS kaže:
Ne govorim o tu i tamo kojoj pčelici, nego o tisuće njih. Susjed mi pored moje vikendice, nekih 30 m od mene, ima 50tak košnica pčela. Te beštije kao po dogovoru baš moraju prolijetati kroz moje dvorište i to na tisuće njih i naravno svaka koja se nabije u mene u sumanutom letu obavezno bocne. E pa neda mi se više to trpjeti. Taman mi oteklina splasne oko četvrtka, u petak odem na vikendicu i opet dobijem par uboda i tako stalno. cijelo vrijeme sam natečen. Kako da spriječim ili barem smanjim broj pčela koje prolijeću kroz moj vrt? Ne mogu se umotat u onu žicu na komarce, nažalost, jer se radi o dvorištu dugom 107 metara. Postoje li neke biljke koje ih odbijaju, možda ultrazvučni uređar za rastjerivanje i sl.?
Imas li u blizini neku baru ili neku otvorenu vodu gdje dolaze pit? Ako nemas stavi po dvoristu neke otvorene kantice s vodom i nauci ih da tu dolaze pit, poslije je sve lako .....ako nece milom, oce silom!
__________________
Pravda je spora, ali nezaustavljiva!
Sea_Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 22:28   #7
Quote:
Madame Hooch kaže:
ROAD RUNNER i kerbi
za vašu informaciju - herba = biljka ; herbicid = otrov za bilje
insecta = kukac ; insekticid = otrov za kukce
last checked : pčele su kukci a ne biljke

a sad na moju dvojbu : zašto ljudi koji mrze prirodu i sve u prirodi, ili pak su alergičari, uopće žele boraviti u prirodi ? vikendica na selu radi prestiža ? investiraj rađe u hermetičku drvenariju, postavi klimatizaciju koja proizvodi sterilne laboratorijske uvijete, kupi 56" plazmu, zatvori se u stan i gledaj si slike prirode
Istinu zboriš. Pisano u brzini pa nisam pazio.
A što se tiče ovog drugog. U normalnim okolnostima je šansa da me ugrize pčela ili osa zanemariva, i bar meni prihvatljiva. A kako sam ljubitelj prirode, voljan sam ju prihvatiti i znam se ponašati kad se tako nešto desi. Za primjer: u 27 godina života ubole su me svega dvije ose i jedna nepoznata buba. Za prvu osu sam sam kriv jer sam je kao klinac namjerno nagazi nogom (i tad se otkrila moja alergija, koja se samo potvrdila kod druge ose i dalje). Ukratko alergičan sam samo na ubode žalnjaka (mislim da se tako kaže za insekte sa žalcima), komarci i slična gamad ne izazivaju neku jaču reakciju. Tako da bi bilo glupo se zbog toga izolirat od svijeta i prirode.
No ovdje je riječ o teroru susjeda sa pčelinjakom, a ne o prirodi, tak da tu vrijede druga pravila. Ak on ne želi biti fer, i maknut pčele, što bi u ovoj situaciji bilo fer od njega, Gogo se ima pravo sam branit.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 22:45   #8
samo ih malo s dimom i to je to, dok ne odu ili poliješ benzinom pa zapališ
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 08:22   #9
Quote:
kerbi kaže:
No ovdje je riječ o teroru susjeda sa pčelinjakom, a ne o prirodi, tak da tu vrijede druga pravila. Ak on ne želi biti fer, i maknut pčele, što bi u ovoj situaciji bilo fer od njega, Gogo se ima pravo sam branit.
čovjeku koji ima 50-tak košnica to je izvor prihoda

ne kupuješ vikendicu na selu ak' ti krave ili pajceki smrde, zar ne ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 10:10   #10
Prvo: Nije mu to izvor prihoda, jer radi u tvornici u Osijeku, ovo mu je hobi preko vikenda.

Kao što je već rečeno, ne radi se o par pčela u prirodi. Ja obožavam prirodu i ne smetaju mi kukci, pajceki i slično, dapače. I više u njoj boravim od vas velikih kritičara i prirodoljubaca ovdje koji očito niste ni imali priliku dobiti po nekoliko uboda pčela svakog dana te stoga ni ne poznate temu o kojoj raspravljate. Vrlo rado bih vas pozvao kod mene na sunčanje ili odbojku na pijesku jedan vikend da vidite koji je to užitak
Bolje bih volio da smrdi nešto nego ovo. Od smrada svinja ili uboda komaraca ne budeš natečen i u bolovima. Ako imalo logički razmišljate, svjesni ste da je to neuporedivo. Radi se o tome da ne mogu više ništa raditi u vrtu, a o sunčanju i slično ni ne pomišljam, bez onog glupog šešira s mrežicom, koji mi barem lice štiti od uboda. Gosti mi više ne dolaze, jer nema više roštiljanja, zezancije na travnjaku, kuhanja čobanca i slično, kad dok to radiš dobiješ nekoliko uboda pčela. Nećaci ni ne znaju kako izgleda vikendica, jer ih ne želim izlagati riziku od alergije. Još jedino ja dolazim to sve održavat, a za koji k.... ne znam ni sam, kad mi ionako ne služi ničemu.

Trovati pčele ne namjeravam, jer one nisu krive što ih je netko dovukao u vikend naselje (Sigurno im je jako ugodno pa su zato tako nervozne), umjesto da budu negdje blizu šume, polja suncokreta i dr. gdje im je paša.
Posadio sam živicu do tog susjeda pa kad naraste valjda će pčele malo povećati visinu leta, barem da se u letu ne zabijaju u ljude, jer većinom zbog toga bodu.
gogoOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 21:54   #11
Hm. Jes ti probala razgovarat s tim konjem?
Nego, ak je to nekakvo naselje, sigurno postoji nekakav propis o držanju životinja ili nešto slično, pa možda kakav komunalni.

A madam Hoch ak je ikad bila u prirodi duže od jednog "slatkog " vikenda, a kamoli osjetila ubod pčela. Kolko čitam po forumu njoj ionak bitno sam pljuvat po ljudima, neovisno o razlogu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 22:11   #12
Quote:
kerbi kaže:
.

A madam Hoch ak je ikad bila u prirodi duže od jednog "slatkog " vikenda, a kamoli osjetila ubod pčela. Kolko čitam po forumu njoj ionak bitno sam pljuvat po ljudima, neovisno o razlogu.
piše se Madame Hooch, a čita se madam huč
u prirodi sam boravila/boravim/ću boraviti više, dulje i aktivnije nego svi vi (koji bi prirodu prekrili pesticidima i natkrili najlonom, samo da se osjećate ko doma) zajedno i puta 4

poanta - ak te bodu pčele - pij kalcij i maži se kortikosteroidima, pod uvijetom da nikako ne možeš izbjeći odlazak u prirodu

ubijati, trovati, navoditi na zatrovana pojilišta, polijevati benzinom i paliti tuđu imovinu i trud ... da i slućajno znam čovjeka o kojem se radi, da mu i slućajno krepa jedna pčela - vama bi prvo policija pokucala na vrata (pretpostavljam da CRO-manjonci nemaju zvonce - toliko o pljuvanju )
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 23:38   #13
2. SMJEŠTAJ PČELINJAKA
Članak 4.
Pčelar je dužan postaviti pčelinjak tako da pčele ne smetaju najbližim susjedima, prolaznicima, stoci i javnom saobraćaju.
Pčelinjak do 10 pčelinjih zajednica kojem je izletna strana okrenuta prema tuđem zemljištu ili javnom putu mora biti udaljen od međe tuđeg zemljišta odnosno ruba puta najmanje 10 metara.

pcele-zakon

btw da ti nije ta vikednica na korani?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 00:26   #14
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
2. SMJEŠTAJ PČELINJAKA
Članak 4.
Pčelar je dužan postaviti pčelinjak tako da pčele ne smetaju najbližim susjedima, prolaznicima, stoci i javnom saobraćaju.
Pčelinjak do 10 pčelinjih zajednica kojem je izletna strana okrenuta prema tuđem zemljištu ili javnom putu mora biti udaljen od međe tuđeg zemljišta odnosno ruba puta najmanje 10 metara.

pcele-zakon

btw da ti nije ta vikednica na korani?
Po ovom poanta je da je upravo taj pčelar CRO-manjončina največa koji brije na onu tipično seljačku: Ja sam gazda u svom dvorištu, i jebe mi se za ostale.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 10:46   #15
Quote:
gogoOS kaže:
Ne govorim o tu i tamo kojoj pčelici, nego o tisuće njih. Susjed mi pored moje vikendice, nekih 30 m od mene, ima 50tak košnica pčela.
30m > 10m ; dakle, po zakonu je
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 14:29   #16
To štima, al ne štoma ovaj dio:
Quote:
Pčelar je dužan postaviti pčelinjak tako da pčele ne smetaju najbližim susjedima, prolaznicima, stoci i javnom saobraćaju.
Jer ovdje je očito da smeta susjedima, tj ne da smeta neg ih dovodi u opasnost.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 15:38   #17
Quote:
kerbi kaže:
To štima, al ne štoma ovaj dio: Jer ovdje je očito da smeta susjedima, tj ne da smeta neg ih dovodi u opasnost.
i kud bi to dovelo da svakome može smetati ama baš svašta u njihovom susjedstvu i još da ima pravo poduzimati korake ?
pa zamisli da se na Zrinjevac doseli netko u jesen, živi bez ikakvog problema kroz jesen i zimu ....i onda u proljeće otkrije da je alergičan na pelud platana ...moš' mislit kak će se svi strčat sa motornim pilama sječ platane, s Bandićem na čelu
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 15:49   #18
Quote:
kerbi kaže:
Po ovom poanta je da je upravo taj pčelar CRO-manjončina največa koji brije na onu tipično seljačku: Ja sam gazda u svom dvorištu, i jebe mi se za ostale.

Tuži ga nadležnim inspekcijama jer direktno pčele utječu na tvoje zdravlje...kao i na zdravlje onih koji se tamo mogu zateči.
Zar treba netko umrijeti od uboda pa da se nešto riješi?
Da nam štima država ne bi bilo gazdi u svojem dvorištu koji ometaju i na taj način ugrožavaju tuđe zdravlje.... pa bilo to i preko malih radiša kao što su pčele.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 18:46   #19
probaj ograditi tu stranu (ili bar dio nje) sa onom gustom zelenom mrezom koja se inace stavlja za hlad do visine od nekakva 2m i pcele ce podignuti visinu leta
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 20:00   #20
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Tuži ga nadležnim inspekcijama jer direktno pčele utječu na tvoje zdravlje...kao i na zdravlje onih koji se tamo mogu zateči.
Zar treba netko umrijeti od uboda pa da se nešto riješi?
Da nam štima država ne bi bilo gazdi u svojem dvorištu koji ometaju i na taj način ugrožavaju tuđe zdravlje.... pa bilo to i preko malih radiša kao što su pčele.

Ma kakve inspekcije? Pa znate i sami gdje zivimo. Nista od svega toga dok ne uzmes stvar u svoje ruke. Zao i meni pcela, ali......sta je previse, previse je!
__________________
Pravda je spora, ali nezaustavljiva!
Sea_Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:23.