Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2007., 11:19   #81
Quote:
maya13 kaže: Pogledaj post
prije ću se pokopat nego da tamo jedem. u menze i tako te stvari šalju trgovine hranu kojima je prije nekoliko mjeseci prošao rok trajanja. nebi hvala. radije ću jesti kruh i piti toplu vodu
O Bože.

Tebi je naravno jasno da bi u slučaju da se u menzi nađe pokvarena hrana na hitnoj završilo nekoliko tisuća ljudi? Misliš da bi si to neka "trgovina koja šalje hranu" ili upravitelj menze mogli dopustiti? Nije to šala stara moja, otrovati toliko studenata i zato ne širi dezinformacije i paniku bezveze.

Ja poznajem ženu koja je dugo radila u menzi na Savi i koja mi je pričala o vrlo strogim higijenskim uvjetima, svakodnevnom uzimanju briseva s posuđa i pribora koji se nose na analizu i sl., a sve zato da ne bi slučajno došlo do trovanja hranom jer bi to, složit ćeš se, bila katastrofa poprilično velikih razmjera.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 11:31   #82
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post
O Bože.

Tebi je naravno jasno da bi u slučaju da se u menzi nađe pokvarena hrana na hitnoj završilo nekoliko tisuća ljudi? Misliš da bi si to neka "trgovina koja šalje hranu" ili upravitelj menze mogli dopustiti? Nije to šala stara moja, otrovati toliko studenata i zato ne širi dezinformacije i paniku bezveze.

Ja poznajem ženu koja je dugo radila u menzi na Savi i koja mi je pričala o vrlo strogim higijenskim uvjetima, svakodnevnom uzimanju briseva s posuđa i pribora koji se nose na analizu i sl., a sve zato da ne bi slučajno došlo do trovanja hranom jer bi to, složit ćeš se, bila katastrofa poprilično velikih razmjera.
da znam, zato mi je i čudno..
maya13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 11:34   #83
Quote:
Annette kaže: Pogledaj post
Kolega!!

Onda definitivno preporučam FER, ali moraš imati strpljenja, velike su gužve tamo...
Možda će ipak biti manja navala kad se hrvatski studiji presele...
Thx,kolegice.
__________________
Never forget who you are, for surely the world won’t. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you
Lapsus perpetuus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 16:59   #84
Quote:
maya13 kaže: Pogledaj post
rekla mi je žena koja radi u malo većoj trgovini i koju šef tjera da to radi. a kad se bunila protiv toga-rekao je da to ionako svi rade
Znači ona kupi s polica, a on briše i otiskuje drugi rok trajanja?

Meni te priče ne drže vodu.

Moguće da šalju proizvode kojima će rok trajanja isteći za 2-3 dana jer znaju da će se dotad pojesti, a oni se okoriste na porezu jer se radi o donaciji.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 13:15   #85
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Znači ona kupi s polica, a on briše i otiskuje drugi rok trajanja?

Meni te priče ne drže vodu.

Moguće da šalju proizvode kojima će rok trajanja isteći za 2-3 dana jer znaju da će se dotad pojesti, a oni se okoriste na porezu jer se radi o donaciji.
to ti je ona roba na akciji koja je još u trgovinama. a kada je na ekstra jeftinoj akciji vjerojatno je rok trajanja već prošao.

ne, ne otiskuje šef drugi rok trajanja nego radnici. ali da, tako to funkcionira. ne moraš mi vjerovati, radi što hoćeš. briga mene.
maya13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 23:47   #86
ako se piše drugi rok trajanja tko ti onda jamči da i u dućanu ne kupuješ hranu kojoj je zapravo istekao rok trajanja?
e sad kako je već netko rekao da hrana iz menze stvarno ne valja...valjda bi netko to primjetio ipak nije da se samo2-3 čovjeka hrani u menzama

i inače hrana kojoj je prošao rok trajanja za par dana je većinom isto tako dobra i zdrava kao ona kojoj nije....ili možda mislite da danas u 23 59 će nešto biti sasvim normalno, a sutra u 00 01 će biti već pokvareno........istina druga priča kad se radi o tjednima ili mjesecima
whitestone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 14:11   #87
e a sta treba napraviti u slucaju da se izgubi xica (kao sto sam ju ja), procitao sam da treba samo otici u referadu i zatraziti novu (naravno treba platiti naknadu) ALI treba vratiti staru a ja ju nemam jer sam ju izgubio???
super-fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 14:38   #88
Quote:
super-fly kaže: Pogledaj post
e a sta treba napraviti u slucaju da se izgubi xica (kao sto sam ju ja), procitao sam da treba samo otici u referadu i zatraziti novu (naravno treba platiti naknadu) ALI treba vratiti staru a ja ju nemam jer sam ju izgubio???
Pa kako ćeš ju vratiti ako si ju izgubio.

Oni "ponište" staru izdavanjem nove, a ti to sve financiraš s 50 kuna.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:15   #89
Question X-ica

mene samo zanima kako djeluje to sranje.....
Titburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:21   #90
Quote:
Titburg kaže: Pogledaj post
mene samo zanima kako djeluje to sranje.....
Brzo ćeš skužiti, čak i oni s pristojnijim rječnikom od tebe su skužili, pa ćeš i ti
Uglavnom...prednost ti je prilikom jela i imaš u nekim dućanima poput na x-icu i to je to...ništa spektakularno
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:22   #91
Studentska iskaznica je identifikacijski dokument temeljem kojeg se dokazuje status studenta. Korištenjem studentske iskaznice studentima je omogućeno ostvarivanje prava (na prehranu, popust na gradski prijevoz,...)

Studentska iskaznica ima oblik magnetske kartice, sadrži naziv sveučilišta ili veleučilišta i ustanove visoke naobrazbe kojoj korisnik kartice pripada, broj iskaznice, ime i prezime, te fotografiju i potpis vlasnika.

Na poleđini iskaznice nalazi se magnetska traka s upisanim brojem iskaznice, što očitavanjem iskaznice na magnetskom čitaču omogućuje identifikaciju vlasnika iskaznice. Iskaznica vrijedi do kraja akademske godine (semestra) u kojoj student ima valjan upis godine, a njezinu valjanost periodički obnavlja matična ustanova.
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:25   #92
dodes u menzu, uzmes sta ces...provuce je kroz ono smece i naplati.
na njoj imas odreden iznos koji se mjesecno update-a i to je to...i dnevni limit naravno...
__________________
Obratite se s povjerenjem.
seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 21:51   #93
i kolko dobim para na tome, jel je to dosta za cijeli mjesec?
Titburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 22:48   #94
Quote:
Titburg kaže: Pogledaj post
i kolko dobim para na tome, jel je to dosta za cijeli mjesec?
Ovisi dal si putnik ili ne...putnici dobiju više love na ixicu...

i da...bit će ti sasvim dovoljno...ne brini se, nećeš ostati gladan
__________________
Kaj će mi potpis?
peyton17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 23:28   #95
Quote:
Titburg kaže: Pogledaj post
i kolko dobim para na tome, jel je to dosta za cijeli mjesec?
https://www.cap.srce.hr/RazinaPrava.aspx
Uglavnom je dosta.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 15:10   #96
i to nije sranje nego nesto od cega ces zivjet.
tomy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 15:13   #97
"To sranje".

P.S. Maksimalno dnevno subvencionirano (4 x dnevna) subvencija - znači da mogu četiri puta dnevno doći i pojesti za 24,60 kn? A odjednom za 98,40 kn?

I što s "participacijom studenta"? I ja si moram uplaćivati na x-icu?
Barbi:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 15:38   #98
Ne, to je ono što platiš u menzi. Znači, uzmeš jelo, on ti provuče iksicu i reče koliko ti trebaš platit.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 16:48   #99
Xica zg

kad je slikanje za iksicu, gdje i kako, ništa nemam pojma....
je li u sc?
znam da sigurno postoji slična tema, ali...
Swanleda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 17:02   #100
Ja sam se slikala na faksu kad sam se upisala...
Barbi:) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.