Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2016., 15:57   #401
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
ukratko par pitanja u vezi steneta franc buldoga...

jel to normalno da nekad zna kakat i 5-6 puta dnevno? sad je star 2 i po mjeseca i evo danas je vec 4 puta kakao a tek 10.40h...
ima nekakvih 5kg i jede 2 puta dnevno..ujutro oko 9 i poslijepodne oko 6..(uzasno je prozdrljiv)

kod nas je nekakvih 10ak dana i vodimo ga van skoro svakih sat vremena...ali i dalje se zna cesto upisati ili ukakiti u kuci...nocas se upisao i nismo vidjeli i evo laminat u hodniku se dignio onda zbog toga jer je to mokro stojalo cijelu noc na tom mjestu...pa eto nije bas ugodno iskustvo
jel ima jos nekakvih drugih metoda da ga se to bolje/brze nauci osim onoga da ga se nagradi nakon sto se vani popiski ili pokaka...sa proslim psom zena je znala ici samo 2-3 puta dnevno van i bilo mu je to dovoljno da obavi sve sto mora...pa nam je ovo sad s ovim malo nezgodno da mora bas toliko puta ici van...
To mi baš nije normalno da kaka tolko puta, možda je problem u hrani ili parazitima. Da li je očišćen od parazita i primio sva cjepiva? Čudno mi je da ste uzeli tak mladog frenčija, inače ostaju u leglu do 3 mj. A što se tiče piškenja po stanu, naša je to radila valjda do 6-7 mjeseca starosti. Vodili smo je skoro svakih sat vremena van, ono na svaki mig i ništ ne bi obavila, al čim bi se vratili u stanu, piš piš...ono ko da je čekala da se vrati unutra da se može zbaviti. Učili smo je i na pelenu (onu koja se stavlja na pod), stavljali kapi na pelenu, nagrađivali je kad bi se popiškila vani...ništ to njoj nije značilo. Popiškila bi se kraj pelene i onda legla na pelenu i spavala. Sa vremenom nauči pa bude sve manje i manje dok ne prestane.
Nakon te faze već godinama ide 2-3 dnevno van i to je to, nikad se više nije popiškila ili pokakala u stanu. Moraš uzeti u obzir da štenci ne mogu kontrolirati mjehur kao odrasli psi.
tintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 09:47   #402
Štenci mogu po pravilniku iz legla sa 2 mjeseca minimum, a ostatak ovisi o uzgajivaču.
Moji štenci (nisu frenchie ali su štenci ) kakaju po 3 puta na dan a isto toliko puta ih i hranim.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 10:36   #403
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Štenci mogu po pravilniku iz legla sa 2 mjeseca minimum, a ostatak ovisi o uzgajivaču.
Znam da inače mogu štenci sa dva mjeseca, al se sjećam kak nam je uzgajivač rekao da on i dosta drugih prakticira da ostanu malo dulje u leglu, kao da je bolje iz xy razloga...se sjećam se više kojih, to je bilo pred 6 godina
tintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 18:59   #404
Dakle.
Zivotna zelja imat psa... odluka je pala ali prije samog zaletavanja glavom kroz zid jos par bitnih informacija trazim.
E sad, situacija je sljedeca. Radim u smjenama ujutro - popodne, tjedno ali tu je cura da pomogne u pocetku haha
Zivim u stanu u Zagrebu...
Od kud poceti s trazenjem? Gledam po njuskalu, cijene idu od 3 soma do 10 soma. Htio bih musko stene, nikakve izlozbene primjerke i kraljevske sorte haha Dakle varijata kucni ljubimac...
Koliko u prosjeku mjesecno novca trosite na svog francuza?
I jos slobodno bilo koja informacija za pocetkina... sve prihvacam i unaprijed se zahvaljujem.
xlimit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 23:13   #405
Quote:
xlimit kaže: Pogledaj post
Dakle.
Zivotna zelja imat psa... odluka je pala ali prije samog zaletavanja glavom kroz zid jos par bitnih informacija trazim.
E sad, situacija je sljedeca. Radim u smjenama ujutro - popodne, tjedno ali tu je cura da pomogne u pocetku haha
Zivim u stanu u Zagrebu...
Od kud poceti s trazenjem? Gledam po njuskalu, cijene idu od 3 soma do 10 soma. Htio bih musko stene, nikakve izlozbene primjerke i kraljevske sorte haha Dakle varijata kucni ljubimac...
Koliko u prosjeku mjesecno novca trosite na svog francuza?
I jos slobodno bilo koja informacija za pocetkina... sve prihvacam i unaprijed se zahvaljujem.
Mali bump...
xlimit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 09:20   #406
Za ovog peseka od 2,5 mjeseca i koji kaka 4-5 pita dnevno: ne, to nije "normalno" - ili mu hrana ne odgovara ili ima parazite . Što se tiče izlazaka van s njim - još će te par mjeseci MORATI izlatiti s njim barem 5-6 puta na dan van dok se ne navikne sve obavljati vani a ne u kući. To je maleni peso. Kasnije će biti dovoljno 3 puta
Štenci u pravilu ostaju u leglu do navršenog drugog mjeseca života ali je bolje za peseka da još malo ostanu s mamom (cca do tri mjeseca) jer se više socijalizira i više je samostalan. Peseki koji dulje ostanu u leglu obično znaju nuždu obavljati vani, lijepo se igraju s drugim pesekima, ne pokazuju agresivnost i slično...

Sad što se tiče francuza... Iako je to relativno "mala" pasmina, jako je zahtjevna i MOLIM vas da ne uzimate psa "samo" zbog izgleda nego da DOBRO proučite što ta pasmina sve "nosi".... Ti su psi iznimno jako vezani uz čovjeka i ako će biti sam 10-ak sati na dan - nemojte uzimati francuza!
Drugo: cijena... Da, razlike u cijenama su zaista ogromne ali i s razlogom su takve. Ovi "jeftiniji" su nekontrolirani uzgoj - to je to, bez ikakvih lažnih fora i pripovijedanja, i teška je lutrija što će te kupiti i dobiti za tipa 3000 kuna. Fore kućno leglo su upravo to - psići za koje nemate nikakve "garancije" što se tiče zdravlja. Pustite sada izložbe... Skuplji nisu neophodno izložbeni primjerci već kontrolirani uzgoj. S nekim uzgajivačima možete potpisati čak i ugovor u kojem možete navesti da ako s pesekom (u zdravstvenom stanju) nešto ne bude u redu; da vam isti vraća novac ili što god se dogovorite u istom. Uvijek se nađe netko "tko je kupio francuza za 3000 kuna i super je" - što to točno znači?! Hvala Bogu ako je zdrav ili ne daj Bože nekih gorih problema ali takvi su rijetki. Morate prvenstveno razmišljati o tome da će te možda u startu uštedjeti i uzeti "jeftinije" ali će vam se u većini slučajeva, odbiti u glavu i na kraju će te ne godišnjoj razini ostavljati veterinarima desetke tisuća kuna... To su psi koji često imaju problema sa kičmom, disanjem, srcem,... Sve su to "skupe" stvari za hendlati kroz njihovih 10ak godina životnog vijeka.
Gledajte uzgajivačnice, nikakvo Njuškalo!
Cijena kod uzgajivača je 1000-1500 eura; da vas ne iznenadi
I da odgovorim na pitanje na mjesečnu potrošnju - ako je pesek zdrav, samo hrana vam je u biti jedini trošak e sada koju hranu će te uzimati - to ne znam ali uglavnom od stotinjak kuna na više..
BTW ja sam u svijetu francuza 15ak godina i sve što sam vam napisala je čisto iskustvo sa istima...
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 11:04   #407
Baš sam danas naletio na jedan post na fejsu o zdravstvenim problemima jednog šteneta i pasmine općenito pa tko razmišlja o ovoj pasmini neka dobro razmisli od koga i kakvo štene kupuje.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:04   #408
Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Štenci u pravilu ostaju u leglu do navršenog drugog mjeseca života ali je bolje za peseka da još malo ostanu s mamom (cca do tri mjeseca) jer se više socijalizira i više je samostalan. Peseki koji dulje ostanu u leglu obično znaju nuždu obavljati vani, lijepo se igraju s drugim pesekima, ne pokazuju agresivnost i slično...
Moj je bio u leglu do trećeg mjeseca.
Ne igra se lijepo s drugim pesekima.
Pokazuje agresivnost prema drugim pesekima.
Boji se, pa je agresivan.
I prvo vrijeme kad je došo kod nas se nije htio družit s nama i živio je na hodniku.


Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Gledajte uzgajivačnice, nikakvo Njuškalo!
Cijena kod uzgajivača je 1000-1500 eura; da vas ne iznenadi
Potpisujem.
Iako su meni uzgajivači vratili 500 eura jer nije bio show kvalitete kako su ga reklamirali.
Košto je 1500 eura.
Napomena: jebalo mi se za show kvalitetu, plaćala sam zdravlje. Ali kad sam ga već kupila kao show, a nije bio, onda sam tražila dio para natrag.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 16:13   #409
Jeste vi njega birali ili on vas?
Za bilo koju pasminu sam ja osobno uvijek za to da pas odabere vas a ne vi njega. Kad ga već idete birati, onda ga ne birate po izgledu nego po ponašanju u leglu.
Nadam se da je sada bolja situacija kod vas
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:38   #410
Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Jeste vi njega birali ili on vas?
Za bilo koju pasminu sam ja osobno uvijek za to da pas odabere vas a ne vi njega. Kad ga već idete birati, onda ga ne birate po izgledu nego po ponašanju u leglu.
Nadam se da je sada bolja situacija kod vas
Nema tu puno biranja, kad su eminentni uzgajivači u pitanju.
Biranje = depozit uplaćen = nema tu čekanja da pas stasa pa da biraš, ko prvi, njegovo, a da ne govorim da se najprespektivniji čuvaju za uzgajivače, a ne za ''obične'' kupce
Išli po njega u Mađarsku. (!!!!)
Ma nama je super.
Navikli smo da je debil i volimo ga najviše, ali je zdrav ko dren.
Što je ipak najvažnije.
Uostalom, neki psi su karakterno naprosto takvi kakvi jesu.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 16:47   #411
Pozdrav ekipa. Vlasnik sam frenchija starog 13 mjeseci. Pas je zdrav, zivahan, veseo, steriliziran je u 8.mj. Zivimo u stanu i problem je sljedeci... kada smo supruga ili ja s njim sami doma sve je u redu, ali cim dolazi netko u stan, on poludi. Prije je bio nenormalno uzbudjen pa je piskio po gostima od srece, skakao i bio u stanju delirija, srce bi mu udaralo 500 na sat, ali u zadnje vrijeme (zadnjih 2-3mj) je postao vrlo teritorijalan. Cim netko dolazi, postaje agresivan, ugrizao je vec vise ljudi. Pokusali smo sa vikanjem i fizickim odvajanjem ali on je toliko koncentriran na gosta da je to prakticki nemoguce. Pokusali smo i sa "kaznom" da ga odvojomo u drugu prostoriju, ali onda cvili i doslovno place pa ga pustim ali on utrci i direkt opet na gosta. U zadnje vrijeme (mjesec dana) ima epizode agresije i na mene i suprugu i to kad mu nesto nije po volji. Tj kada mu ne dozvolimo da skace po kaucu ili mu ne dozvolim da žvače nesto sto ne bi trebao. Onda se krene povlaciti i strašno laje. Pokusao sam vikati, ali onda postane jos gori. Ide u nazad i laje agresivno. Kada se ustanem i krenem prema njemu, onda trci oko stola i ne dozvoljava da ga uhvatim. Do sada su najvise ucinka imali to da ga uhvatim (jedva) i odvojim na 2-3min u kaznu na balkon. Onda se vrati i bude neko vrijeme ok dok mu ne pukne opet. U medjuvremenu je duša od psa, ali kada ga "prebaci" izoblici se. Kako se postaviti u toj situaciji i kako to sprijeciti?

P.s. u šetnji je isto jako uzbudjen, trci lijevo desno i ne podnosi druge pse. Napada i laje i naskakuje na sve, bili manji ili veci, pogotovo na muzjake.

Ocito je doslo do pogreske u odgoju, ali obzirom da je tek.13mj star ima li šanse za "popravkom" i ako ima, molim za savjet
jsucic5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:40   #412
Quote:
jsucic5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa. Vlasnik sam frenchija starog 13 mjeseci. Pas je zdrav, zivahan, veseo, steriliziran je u 8.mj. Zivimo u stanu i problem je sljedeci... kada smo supruga ili ja s njim sami doma sve je u redu, ali cim dolazi netko u stan, on poludi. Prije je bio nenormalno uzbudjen pa je piskio po gostima od srece, skakao i bio u stanju delirija, srce bi mu udaralo 500 na sat, ali u zadnje vrijeme (zadnjih 2-3mj) je postao vrlo teritorijalan. Cim netko dolazi, postaje agresivan, ugrizao je vec vise ljudi. Pokusali smo sa vikanjem i fizickim odvajanjem ali on je toliko koncentriran na gosta da je to prakticki nemoguce. Pokusali smo i sa "kaznom" da ga odvojomo u drugu prostoriju, ali onda cvili i doslovno place pa ga pustim ali on utrci i direkt opet na gosta. U zadnje vrijeme (mjesec dana) ima epizode agresije i na mene i suprugu i to kad mu nesto nije po volji. Tj kada mu ne dozvolimo da skace po kaucu ili mu ne dozvolim da žvače nesto sto ne bi trebao. Onda se krene povlaciti i strašno laje. Pokusao sam vikati, ali onda postane jos gori. Ide u nazad i laje agresivno. Kada se ustanem i krenem prema njemu, onda trci oko stola i ne dozvoljava da ga uhvatim. Do sada su najvise ucinka imali to da ga uhvatim (jedva) i odvojim na 2-3min u kaznu na balkon. Onda se vrati i bude neko vrijeme ok dok mu ne pukne opet. U medjuvremenu je duša od psa, ali kada ga "prebaci" izoblici se. Kako se postaviti u toj situaciji i kako to sprijeciti?

P.s. u šetnji je isto jako uzbudjen, trci lijevo desno i ne podnosi druge pse. Napada i laje i naskakuje na sve, bili manji ili veci, pogotovo na muzjake.

Ocito je doslo do pogreske u odgoju, ali obzirom da je tek.13mj star ima li šanse za "popravkom" i ako ima, molim za savjet
Svakako bi vam savjetovala da odete kod nekog stručnjaka za pseće ponašanje.. Tu na forumu ima dosta savjeta koji je dobar trener, svakako individualno za ovakav problem.. I stvarno savjetujem trenera, jako puno se može postići zapravo kod pasa ako imate vremena se baviti s njim, uz stručnu pomoć. Naravno, na žalost ništa nejde preko noći.

Ja sam imala slično iskustvo (po ovome što pišete) sa psom kojeg smo imali dok sam bila dijete, svakako vam mogu reći da nikako s takvim psom agresivno njemu nazad, vikanjem ili nekim autoritativnim postavljanjem nećete postići.. Općenito, bilo što što još povećava uzbiuđenje u situaciji koja kod njega izaziva uzbuđenje tj. reakciju - njega treba naučiti kako da bude smiren..
Proguglajte malo "reaktivnost kod pasa" na netu.

Quote:
jsucic5 kaže: Pogledaj post
Cim netko dolazi, postaje agresivan, ugrizao je vec vise ljudi. Pokusali smo sa vikanjem i fizickim odvajanjem ali on je toliko koncentriran na gosta da je to prakticki nemoguce. Pokusali smo i sa "kaznom" da ga odvojomo u drugu prostoriju, ali onda cvili i doslovno place pa ga pustim ali on utrci i direkt opet na gosta.
U ovoj situaciji najbolje je prije nego gosti dođu uopće njega odvojiti u drugu prostoriju. Kada laje ne reagirati na to nikako jer ako ga tada pustite učite ga da cviljenjem i lajanjem se otvaraju vrata..
Kad je pas smiren, onda bi ga trebalo postupno desintetizirati na taj dolazak gostiju... Dakle dok još nije "lud" ga polako izlagati tom što kod njega izaziva reakciju (gostima) uz nagrade ako je dobar. I tako korak po korak, pazeći da je smiren (ako poludi više ne može naučiti ništa i znači da ste prebrzo ga izložili nečemu što još ne može)
Ovo je najbolje stvarno uz nekoga tko se razumije jer je vrlo teško izvesti ako nemate iskustva
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:53   #413
Pisao je po drugima od straha a ne veselja.....
I tu sve krece! Prica o tome kako i sta je radio i sta se radilo s njime dok je bio stene!

Ovo "prebacivanje" u ponasanju, koliko je cesto?! Ako je jednom godisnje onda bi i ja rekla da ga je "prebacili" ali ako je to cesto/cesce onda je daleko os prebacivanja. Nekako sam stekla dojam da je to barem svaki tjedan.

Ako vam pomaze, napisite ovdje po tockama, ali full iskreno, spram sebe prvenstveno, kako i ste ste radili sa psom od kako je dosao k vama?!

Vjerujem da ste ga i otisli kastrirati nebili se "smirio" ? Odakle je pas stigao? Kada? Sve su vam to krucijalna pitanja koja traze iskrene odgovore!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:29   #414
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Prica o tome kako i sta je radio i sta se radilo s njime dok je bio stene!
ima hrpa pasa koji su takvi da ako se njima i ne bavite nešto puno ispadne pas bez problema

nije nužno da je stvar u krivom odgoju, može biti da se radi o temperamentu, mislim da sam vidla istraživanje da su male pasmine stvarno genetski više predisponirane za "agresivnost"

Naravno, vrlo moguće da je i stvar u premalo socijalizacije, pristupu..

Isto tako treba vidjeti je li zdravstveni problem.

Kažem imala sam takvog psa, isto mala pasmina i baš smo se napatili s njim... nije da su moji puno znali o odgoju i psima tada, ali previše je primjera pasa koji bez problema funkcioniraju bez da ljudi nešo znaju.

nažalost, kad je problem, onda treba naučiti i pravilno pristupiti tome..
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 12:14   #415
Francuski buldog

Lady, jasno da moze biti svasta i nista! Ima pasa koje prebijaju svakodnevno pa su olicenje dobrote!

Samo sam htjela potaknuti autoricu da mali preispita cijelokupnu situaciju, mozda dodu do necega korisnog!

Ipak, puno je previse primjera kako psi tesko funkcioniraju poradi cinjenice da ljudi ne znaju s njima!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 00:20   #416
Moj je uginuo nažalost prije dva dana od starosti i do zadnjeg dana nije imao niti jednu bolest, srce mu je bilo preslabo, doživio je 16 godina, čudo od psa, u početku je imao manjih zdravstvenih problema sa kožom. Obavezno pazite da ne skače puno po stepenicama, skakanje u auto ili iz auta jer imaju osjetljivu kralježnicu. Hranili smo ga sa Hills J/D suhom hranom, kuhanom piletinom, junetinom, govedinom...Platili smo ga 300 eura još 2003. godine kod čovjeka iz Čačinca pored Virovitice koji je uzgajao njih i Mopsove. Bio je užasno umiljat, jako se volio voziti u autu i bio je jako društven i rijetko kad je ostajao doma sam...Preporučujem ovu pasminu svima ali sa njima treba i raditi jer znaju biti svojeglavi...
cantona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 09:47   #417
Žao mi je zbog tvog psa, drž se. Jedina ti utjeha može biti da ste mu pružili lijep život i da ste činili sve da njemu bude bolje.
champagne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2019., 23:08   #418
Agresivno ponašanje

Pozdrav, molim vas pomoć.

Imam ženkicu staru 1 godinu i 7 mjeseci. Dobili smo je kad je imala dva mjeseca. Inače je odlična, ali u zadnje vrijeme jako reži na mene i ostale ukućane. Točnije, reži čim joj nešto nije po volji. Kad joj želim uzeti igračku ili ju maknuti s kauča. Strah me. I za mene i za moju djecu. Nije sterilizirana.

Možete li mi preporučiti kome se obratiti za pomoć u njenom agresivnom ponašanju? Iz Pule sam.

Hvala unaprijed!
lalaland1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2020., 20:14   #419
Imamo temu samo za fotke kućnih ljubimaca.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2022., 11:19   #420
Pozz. Jedno pitanje. Može li se francuski bulldog držati u vrtu u kućici svojoj? Klima: mediteranska.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.