Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2006., 16:26   #21
Kako i di se aktivira tih 15 sms i koji je uvijet?
zele is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 16:29   #22
Samo upišeš svoje vip korisničko ime i lozinku na ovu stranicu:
http://www.vip.hr/sp/d_sendSMS?
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 16:38   #23
A,to se odnosi samo s kompa a jeli se salje na sve mreze?
zele is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 16:40   #24
Imamo sigurnosni problem.
Na administratorsku stranicu moguće je doći sa udaljene lokacije.
Onaj koji to želi dovoljno je da sazna IP adresu vašeg Homebox uređaja.
( na primjer http://www.edpsciences.org/htbin/ipaddress ili http://www.chami.com/Tips/internet/041498I.html gdje je i kod kako to ugraditi u vlastite stranice )
Nakon toga jednostavno je spojiti se na Hombox, pogotovo ako niste postavili admin lozinku. U slučaju da nije podignut vatrozid moguće je i pristupiti lokalnom računalu.
U slučaju da surfate preko VIP.fastneta onda će dobiti adresu VIP.fastnet servera.
Ovo je ozbiljan sigurnosni problem i molim sve korisnike da što prije promijene admin lozinku i redovno je mijenjaju.

U slučaju da vam netko želi nabiti promet dovoljno je da stalno učitava početnu stranicu Hombox-a i promet je tu. Nad time nemate nikakvu kontrolu.

Dobra stvar je da prilikom connecta dobivate različitu IP adresu.
__________________
sit4all
sit4all is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 16:49   #25
Quote:
zele kaže:
Pise da imaju antispam zastitu i treba ic na moj vip a onda na tajni pretinac i tamo imas ako ces ukljucit zastitu.Ja vec 2 miseca pokusavam ukljucit na tim istim stranicama,preusmjerenje e-maila na mob ali nece da ide,kaze da je server u kur...neznam jelivama to ide?
Ja sam to iskljucio jos prije, ne znam, godinu i više, jer dnevno dobivam preko 150 spam poruka (to je moja greska, ima mi e-mail adrese na par mjesta po netu)

Tak da ne znam dal jos uvijek radi.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 17:00   #26
Quote:
zele kaže:
a jeli se salje na sve mreze?
Da,šalje ti sms na sve mreže u Hrvatskoj
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 17:03   #27
Quote:
sit4all kaže:
Imamo sigurnosni problem.
Na administratorsku stranicu moguće je doći sa udaljene lokacije.
Ovo je ozbiljan sigurnosni problem i molim sve korisnike da što prije promijene admin lozinku i redovno je mijenjaju.
da,obavezno si postavite lozinku na početnu stranicu 192.168.0.1
Ako ne znate kako,pitajte!
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 17:04   #28
postavljanje fastneta u operi (inače ne radi)

http://img237.imageshack.us/img237/5...raproxyra7.gif
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 17:22   #29
Quote:
sit4all kaže:
Imamo sigurnosni problem.
Na administratorsku stranicu moguće je doći sa udaljene lokacije.
Onaj koji to želi dovoljno je da sazna IP adresu vašeg Homebox uređaja.
( na primjer http://www.edpsciences.org/htbin/ipaddress ili http://www.chami.com/Tips/internet/041498I.html gdje je i kod kako to ugraditi u vlastite stranice )
Nakon toga jednostavno je spojiti se na Hombox, pogotovo ako niste postavili admin lozinku. U slučaju da nije podignut vatrozid moguće je i pristupiti lokalnom računalu.
Bok,
a zar nije vatrozid po defaultu postavljen? Pitam, nisam siguran.

Kako ispravno poštelati taj firewall?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 17:27   #30
Meni se čini da vam je to po defaultu poštelano kak treba, da se svima izvana blokira pristup, a sad, jel on moze probit taj firewall ili ne je druga stvar.
Jedino mozda ako vam se netko preko wlana spoji.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 18:56   #31
Još bolje operu podesiti ovako:
http://i127.photobucket.com/albums/p...in/fastnet.jpg
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 18:59   #32
mene zanima samo jedno

čemu služi Fastnet, i zašto mislite da ste sa tim komadom softwarea rješili nešto.
Evo molim samo taj konkretan odgovor!
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 19:09   #33
Quote:
goranbo kaže:
Meni se čini da vam je to po defaultu poštelano kak treba, da se svima izvana blokira pristup, a sad, jel on moze probit taj firewall ili ne je druga stvar.
Jedino mozda ako vam se netko preko wlana spoji.
Varaš se
Uputstvo za upotrebu homeboxa strana 33.
Pa vidi kaj blokiraš sa tim "firewallom", vidi kak je po defaultu poštelan, i vidi koji imaš zapravo problem kao i svi mi
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 19:21   #34
Quote:
exAzriel kaže:
Varaš se
Uputstvo za upotrebu homeboxa strana 33.
Pa vidi kaj blokiraš sa tim "firewallom", vidi kak je po defaultu poštelan, i vidi koji imaš zapravo problem kao i svi mi
Dečki nemaju nikakav problem, šta ih plašiš
Samo moraju dokazati da oni nisu napravili taj download, a neznam s čim.
Onaj više komentar da je samo potrebno pozvati IP homebox-a je točan, skoro.
Poziva se adresa HB-a, ali ne login, nego direktno druga datoteka (u java scriptu)u kojoj nemate lozinku, a vi ulazite u svoj HB preko prve adrese 192.168.0.1, tako da vam zaštita i passvordi ne vrijede ničemu.
Drugo nitko neće zvati generiranu IP adresu od Fastneta, nego uvijek statičku, a vi imate statičku i nemate je mogućnosti mijenjati. Možete blokirati firewalom tu adresu da vam netko ne dođe s interneta. A zašto bi ulazio s interneta, kad može direktno u HB.
Sami ste vidjeli da bez obzira na vas i vaše postavke nekad zna pisati "Another client is currently managing the router now", to je netko na vašem routeru i molite se bogu da taj netko ne vrši download na vaš račun.

Zadnje uređivanje Mihoković : 22.12.2006. at 19:53.
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 20:01   #35
Quote:
exAzriel kaže:
čemu služi Fastnet, i zašto mislite da ste sa tim komadom softwarea rješili nešto.
Evo molim samo taj konkretan odgovor!
Evo odgovor. FastNet služi da bi se brzo čitali tekstovi i otvarale okrljaštene web stranice, bez slikovnog i multimedijalnog sadržaja. Budući ,ako se isti ne upotrebljava onda zbog opterećenja i slabog protoka podataka puca veza. To je konkretno aditiv za homebox uređaj.
Jesam li dobro odgovorio?
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 20:05   #36
Quote:
Mihoković kaže:
Evo odgovor. FastNet služi da bi se brzo čitali tekstovi i otvarale okrljaštene web stranice, bez slikovnog i multimedijalnog sadržaja. Budući ,ako se isti ne upotrebljava onda zbog opterećenja i slabog protoka podataka puca veza. To je konkretno aditiv za homebox uređaj.
Jesam li dobro odgovorio?
Pa poprilično točno, zapravo točno, osim što bih ja dodao, da je to zanimljiv software koji daje iluziju da zapravo imate flat rate uslugu
no ukusi su različiti.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 20:08   #37
Quote:
exAzriel kaže:
Pa poprilično točno, zapravo točno, osim što bih ja dodao, da je to zanimljiv software koji daje iluziju da zapravo imate flat rate uslugu
no ukusi su različiti.....
I još nešto, što si čini mi se zaboravio, možda nenamjerno. Svi podaci koje koristiš se kompresiraju preko njihovog servera, klijenta. To ne želim. Moji podaci idu direktno meni ,a ne preko klijenta. Ja ne trebam cenzuru.
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 20:15   #38
Quote:
Mihoković kaže:
I još nešto, što si čini mi se zaboravio, možda nenamjerno. Svi podaci koje koristiš se kompresiraju preko njihovog servera, klijenta. To ne želim. Moji podaci idu direktno meni ,a ne preko klijenta. Ja ne trebam cenzuru.
Naravno da ne želiš, ne želim ni ja, pa sam sa fastnetom raskrstio prije dvije godine čini mi se.
To je još jedno kršenje privatnosti.
No neki će još jednom prigovoriti da isključivo pljujem po VIP-u, naravno da da, jer sam od T-coma digao ruke, i sa nekim stvarima prešao na VIP, međutim shvatio sam da nisu ništa bolji, nego isključivo lošiji.
I trenutno mi je jedino na pameti na neki način ih pritisnuti da mi uslugu homeboxa učine funkcionalnom bez strahova od upada, i bez pucanja veze.
Usput shvatio sam zašto mi brzina varira, e pa zato jer se homebox dvoumi između dvije bazne stanice, pa je malo priključen na jednu a malo na drugu.Što smatram da je nedopustivo.
Zato neki dan nisam imao mogućnost korištenja mobitela jer je bio prijavljen na drugu baznu stanicu za razliku od homeboxa.
Homebox je bio prijavljen na Vinogradsku ulicu, a mobitel na baznu stanicu na obližnjem dimnjaku, a razlika je samo 3 metra, odnosno radi se o dvije sobe u kući!
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 20:22   #39
Quote:
exAzriel kaže:
......................
Zato neki dan nisam imao mogućnost korištenja mobitela jer je bio prijavljen na drugu baznu stanicu za razliku od homeboxa.
Homebox je bio prijavljen na Vinogradsku ulicu, a mobitel na baznu stanicu na obližnjem dimnjaku, a razlika je samo 3 metra, odnosno radi se o dvije sobe u kući!
Eto vidiš, to sam i ja imao stalno s onim jebenim dimnjakom na onoj kući.
Ta mogućnost na HB-u je isključena, da izabereš jači signal isto kao i na mobitelu. Pa kad se negdje furaš s autom, malo si na vipu,malo na roamingu, a račun boli glava. Svaka ograničavanje sloboda i izbora i diskriminacije su kažnjiva djela kaznenim zakonom.
Ako si usput da se ne vozam oko tebe, lupi koju sliku dimnjaka.
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 20:24   #40
no zašto je bitno raskrinkati odašiljače na dimnjaku?

e pa zbog kuta pokrivenosti, eto zašto.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.