Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2011., 10:51   #41
Pročitaj ovdje malo više o temi koja te zanima.

Citrusi inače imaju tvrdu sjemenku zbog koje treba i više tjedana da biljčica nikne. Zato se oboružaj strpljivošću. Nisam sigurna da će tvoja mini naranča donosit plodove, pretpostavljam da je misliš imati iz nekih više estetskih razloga
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 10:27   #42
Imam namjeru razmnožiti drvenaste reznice uz pomoć vrbinog soka; to ne bi trebao biti problem.
Reznice se namaču 24h u vodi u kojoj su prethodno 24h stajale narezane vrbine grane.
Zanima me je li dobro i gomolj kale namočiti u tu otopinu na 24 ili je to previše za gomolj? Možda na par sati samo...
__________________
Svaka vodoravna površina ubrzo postaje prenatrpana.
paulownia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 11:52   #43
Quote:
paulownia kaže: Pogledaj post
Imam namjeru razmnožiti drvenaste reznice uz pomoć vrbinog soka; to ne bi trebao biti problem.
Reznice se namaču 24h u vodi u kojoj su prethodno 24h stajale narezane vrbine grane.
Zanima me je li dobro i gomolj kale namočiti u tu otopinu na 24 ili je to previše za gomolj? Možda na par sati samo...
Gomolj kale ne moraš namakti u ničemu. Odvojiš gomolje, posadiš i normalno će rasti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 17:05   #44
Ja imam kamelije pa ako nekom treba za udomiti
Abbazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 08:36   #45
ajme, kamelije )
međutoa, ja sam na kontinentu, bojim se da ne bi prezimile, mada, mogu im ponuditi zaklonjeno mjesto, zimi ušuškavati...da li bi uspjelo?

gdje si ti..i koliko su velike?
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 08:27   #46
Quote:
Abbazia kaže: Pogledaj post
Ja imam kamelije pa ako nekom treba za udomiti
ovo mi je super, ponudiš, ja te pitam i onda te više nema...

inače, već mi je pun kufer situacija gdje netko nešto pita, mi se lijepo raspišemo, guglamo, savjetujemo...a face više neeemaaa...uopće..
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 15:02   #47
zanima me da li itko ima iskustva sa ukorjenjivanjem glicinije (wisteria frutescens) tj. padajući ametis sorta, naime dobila sam par primjeraka i samo sam ih stavila u čašu sa vodom, vidim nekakvo korjenje da kreće pa me zanima da li itko ima općenito iskustva sa ovom biljkom? predivne su i naravno htjela bi ih što kvalitetnije ukorjenit
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 15:16   #48
Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
zanima me da li itko ima iskustva sa ukorjenjivanjem glicinije (wisteria frutescens) tj. padajući ametis sorta, naime dobila sam par primjeraka i samo sam ih stavila u čašu sa vodom, vidim nekakvo korjenje da kreće pa me zanima da li itko ima općenito iskustva sa ovom biljkom? predivne su i naravno htjela bi ih što kvalitetnije ukorjenit
Ja ih uzgajam iz sjemena a i ako se pojavio korjen na reznicama vjerovatno se i tako mogu razmnožavati.....

Oprez vrlo otrovna biljka !!!!!!!!
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 17:00   #49
Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
zanima me da li itko ima iskustva sa ukorjenjivanjem glicinije (wisteria frutescens) tj. padajući ametis sorta, naime dobila sam par primjeraka i samo sam ih stavila u čašu sa vodom, vidim nekakvo korjenje da kreće pa me zanima da li itko ima općenito iskustva sa ovom biljkom? predivne su i naravno htjela bi ih što kvalitetnije ukorjenit
Reznice uzmeš u ljeto, kupiš hormonski prašak za poludrvenaste reznice, pikneš ih u fini supstrat i imaš nove biljke.

Kao što @koka36 veli, otrovna je pa kad radiš sa reznicama koristi rukavice. Ziher je ziher.

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ja ih uzgajam iz sjemena a i ako se pojavio korjen na reznicama vjerovatno se i tako mogu razmnožavati.....

Oprez vrlo otrovna biljka !!!!!!!!
Točno. Može se razmnožavati i iz sjemena samo tu ima jedan zajeb.
Načekat ćeš se dok ti procvate.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 17:21   #50
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Reznice uzmeš u ljeto, kupiš hormonski prašak za poludrvenaste reznice, pikneš ih u fini supstrat i imaš nove biljke.

Kao što @koka36 veli, otrovna je pa kad radiš sa reznicama koristi rukavice. Ziher je ziher.



Točno. Može se razmnožavati i iz sjemena samo tu ima jedan zajeb.
Načekat ćeš se dok ti procvate.
3 godina i več cvate tako da neznam o čemu pričaš, to je puzavica koja raste velikom brzinom...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 19:16   #51
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
3 godina i več cvate tako da neznam o čemu pričaš, to je puzavica koja raste velikom brzinom...
dobila sam par već rascvjetalih i par grančica i sve je pustilo korjenje u vodi, načula sam da su određene sorte otrovne ali nisam imala pojma za ovu, naime posađena je po dobrom djelu Jaruna na samoj šetnici u kvartu gdje je gomila djece jer je doslovce par metara niže osnovna škola i vrtić i klinci se redovito igraju ispod sjenica na kojoj rastu glicinije, mislim da ih ima tipa 6 komada svakih par metara
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 20:44   #52
Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
dobila sam par već rascvjetalih i par grančica i sve je pustilo korjenje u vodi, načula sam da su određene sorte otrovne ali nisam imala pojma za ovu, naime posađena je po dobrom djelu Jaruna na samoj šetnici u kvartu gdje je gomila djece jer je doslovce par metara niže osnovna škola i vrtić i klinci se redovito igraju ispod sjenica na kojoj rastu glicinije, mislim da ih ima tipa 6 komada svakih par metara
Hrpa biljaka koje držimo u kućama i okućnicama su otrovne. Niko nebude išao jesti gliciniju ili oleandar pa nije problem....
Problem su recimo kućni ljubimci koji vole grickati zelenje a glicinija je kažu najotrovnija....
Evo u krugu diječije bolnice u klaičevoj je jedna ogromna jer je vjerovatnost da bu ju neko jeo minimalna...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 21:06   #53
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Hrpa biljaka koje držimo u kućama i okućnicama su otrovne. Niko nebude išao jesti gliciniju ili oleandar pa nije problem....
Problem su recimo kućni ljubimci koji vole grickati zelenje a glicinija je kažu najotrovnija....
Evo u krugu diječije bolnice u klaičevoj je jedna ogromna jer je vjerovatnost da bu ju neko jeo minimalna...

kužim za grickanje/probavu ali sam se splašila na prvu jer mi je palo na pamet otrovno lišće recimo, a djeca tamo ih stalno diraju rukama

a fkt su predivne i kak sam samo stavila u teglicu sa vodom za prvu ruku i na kraju su kroz dan i pol krenuli bijeli mali korjenčići, sad mi je žao da ih ne bi slučajno prebrzo prebacila pa da se ne uhvate u zemlji, nisam sigurna kak pravilo ukorjenjivanje njih treba izgledat
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:16   #54
Imam viska plave glicinije (siju mi se ko lude po dvoristu i doslovno ih cupam i bacam) - ako netko zeli neka se javi. Ja sam u ZG i pase mi primopredaja Kvatric-Dubrava.

BTW: htjela bih nabaviti bijelu, pa ako netko ima sjeme ili sadnicu neka se javi.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 23:08   #55
Kako najbolje zakorijeniti lovorvisnju iz reznice?
Swansynt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 23:10   #56
Odnosno,potpitanje:
Kako inace razmnoziti lovorvisnju?
Ovo iz reznice me bas zanima
Swansynt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 23:11   #57
Odnosno,potpitanje:
Kako inace razmnoziti lovorvisnju?
Ovo iz reznice me bas zanima
Swansynt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 00:57   #58
Quote:
Swansynt kaže: Pogledaj post
Kako najbolje zakorijeniti lovorvisnju iz reznice?
Krajem lipnja ili početkom srpnja skini reznice duge oko 15 cm.
Rez mora biti ravan i čist. Ukloni svo lišće osim 2 do 3 na samom vrhu reznice.
Pripremljene reznice zakorijenjavati u kvalitetnom supstratu, na sjenovitom mjestu. Supstrat održavati vlažnim uz povremeno prskanje reznica vodom.
Do jeseni bi se trebale zakorijeniti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 11:19   #59
Quote:
Swansynt kaže: Pogledaj post
Odnosno,potpitanje:
Kako inace razmnoziti lovorvisnju?
Ovo iz reznice me bas zanima
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Krajem lipnja ili početkom srpnja skini reznice duge oko 15 cm.
Rez mora biti ravan i čist. Ukloni svo lišće osim 2 do 3 na samom vrhu reznice.
Pripremljene reznice zakorijenjavati u kvalitetnom supstratu, na sjenovitom mjestu. Supstrat održavati vlažnim uz povremeno prskanje reznica vodom.
Do jeseni bi se trebale zakorijeniti.
Lovor visnju mozes razmnoziti iz sjemena i reznicama.
Iz sjemena se navodno tesko razmnozava ali to opovrgavam jer se to kod mene sije ko ludo skupa sa glicinijom.

Sto se tice reznica, Biljka112 ti je vec objasnio jedna nacin a mozes i ovako:
- Od 4-9 mjeseca uzmes poludrvenaste reznice od cca 15 cm
- odrezes vrh i svaki list skratis na 1/3
- upiknes u supstrat sa ili bez jormonskog praha
- zalijes i pokrijes flasom
- zemlja mora biti uvijek vlazna
- biljke mogu imati i malo sunca ali to je ono prvo jutarnje ili kasno vecernje ali ako nisi ziher za to onda kako je i BIljka112 napisao - sjena


Ovako se moze razmnozavati prakticki sve - ja se tako igram sa agrumima
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:42   #60
Hvala @biljka i @wedding.
Jos samo ovo oko supstrata. Kakav mora biti? Obicna zemlja sto se kupuje za sadnju/presadjivanje ili neka soecijalna?
Swansynt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.