Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2003., 21:00   #21
's okay
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 22:22   #22
cudi mi da nisi bar ti reagovala kad sam onomad postavila topic o dylanu.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 01:08   #23
Quote:
anch_io kaže:
...cim tvoji profesori (ili jos gore- roditelji) slusaju istu glazbu znaci da nesto nije u redu s tvojim glazbenim odabirom...
a sto ako profesori (ili jos bolje - roditelji) slusaju ono sto je frisko izaslo ispod peke? ;-)
i sto ako su profesori malo stariji od ucenika/studenata? i ta slicna pitanja.

glazbeni odabir nema (ne bi trebao) imati veze ni sa godinama zivota, niti sa desetljecima u kojima je nesto stvarano.
izmedju ostalog - stvar senzibiliteta.

np - galaxie500 i tug boat
mallee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 04:06   #24
Quote:
Cinnamon Girl kaže:
cudi mi da nisi bar ti reagovala kad sam onomad postavila topic o dylanu.
nisam ga uopce vidila ..
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 04:18   #25
nego, dajte nešto konkretno, npr. koja vam je dylanova najdraža stvar ili album? Stih? zašto? :-))
ako vam je šugav, zašto?
Kad i kako ste ga i kad skužili?
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 11:55   #26
Quote:
PrittPen kaže:

The band ne bi ni postojao da nije dylana (i to je sve što imam reći o tome, a i the band sam slušala puno i volim ih)

the band je postojao i prije i poslije suradnje s dylanom ( the hawks, the honkies...pogledaj last waltz)

inače meni je dylan bob baš super i jbe mi se što to baš nije kul i što ga nema na pitchforku.

najdraži albumi (donekle kronološki):bringin' it all back home, blonde, john wesley harding, before the flood, blood on the tracks, desire, basement tapes, time out of mind.

np. bd- political world (vidila cura da sam na topicu o dilanu pa pustila oh mercy- i taj isto super)

e da, dylanov stajling u zadnje vrijeme mi je preejeben. brčići, odijelce ala burritto bros... kakav jebač
moose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 12:07   #27
Quote:
moose kaže:
e da, dylanov stajling u zadnje vrijeme mi je preejeben. brčići, odijelce ala burritto bros... kakav jebač
o da! jaaaako se slazem.

najdraza pjesma: lovesick
najbolji potez: odvodjenje nico warholli
najbolji album: blonde on blonde, highway 61 revisited, blood on the tracks, time out of mind, bringing it all back home.


kad sam ga pocela slusati? relativno kasno s obzirom s tim kad sam se pocela baviti njegovim tekstovima. kao sto sam gore pomenula, muzika mi je pod kozu usla kasnije nego tekstovi. ali predivno su uglazbljeni, pa nije mi bilo druge.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 16:29   #28
Quote:
moose kaže:
the band je postojao i prije i poslije suradnje s dylanom ( the hawks, the honkies...pogledaj last waltz)
Da ali the hawks su bili lokalna atrakcija u torontu, ono wow, "južnjačka" glazba....quote:" As fas as hipper Torontians felt, Ronnie Hawins and the Hawks played the fastetst, most violent rock'n'roll ever heard." - kao što je npr. bare sad u nas :-))). Dok nisu snimili the basement tapes sa dylanom nisu imali ni record deal nego samo 2 singlice (kao the helms).... a last waltz imam na divx-u, hoćeš?

Quote:
moose kaže:
e da, dylanov stajling u zadnje vrijeme mi je preejeben. brčići, odijelce ala burritto bros... kakav jebač
o yea!!! kad sam ubrala cover i slike na love&theft-u, prva pomisao je bila- legenda :-)))
inaće meni je slika ne H61revisited zakon...(punk prije punka, haha) i u tom bookletu mi je njegova najdraža slika ikad, na zadnjoj stranici, on je u studiju i pridržava gitaru na nozi... predobra je slika!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 16:35   #29
Quote:
Cinnamon Girl kaže:


najbolji potez: odvodjenje nico warholli


no- moj naj-album je već spominjani blonde on blonde, pjesma (ovo je preteško) ali morala bi reć stuck inside of mobile.... (moj potpis :-)) )
inače, jedini albumi koji su mi glazbeno ok ali mi nikako ne mogu leć su mi njegovi "kršćanski albumi" (slow train coming, itd.). šta vi mislite o njima... meni je nekako jednostavno prečudno slušat dylana kako pjeva, oslobodite se, spasite se... blabla...(dobro malo sam karikirala) no go 4 me!
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 18:52   #30
fala ne treba imam ga na vhs-u (last waltz)

stuck inside a mobile je meni isto među najdražima , s tim da studijska verzija cuca guzicu u usporedbi s live verzijom s hard rain. onaj raštimani početak, pa ludnicas garyjem burkeom na bubnjevima
moose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 19:12   #31
Quote:
moose kaže:

stuck inside a mobile je meni isto među najdražima , s tim da studijska verzija cuca guzicu u usporedbi s live verzijom s hard rain. onaj raštimani početak, pa ludnicas garyjem burkeom na bubnjevima
totally!!!
stuck inside mi je pjesma koja mi je baš ŽIVOT... sve neke male morbidne/smiješne sličice sa naoko nikakvim smislom... i pitaš se... ma jel to sve?? samo si zaglavljen u mobilu i gledaš taj čudni svijet oko sebe, a u pozadini svira memphis bluz... i tako čitav život... predobra slika... (i onda dylan nema dobre riječi?)
dobro to sam već gore napisala, ali taj live na hard rainu mi je predobar, kao i maggie's farm na hard rainu... uvijek mi totalno digne dan kad je čujem!! :-))

ima li tko možda planet waves da mi ga sprži?? ja imam LP a nemam iglu na gramofonu :-))
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 01:24   #32
ah, moje čedo od prvog topica ....
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 10:09   #33
Dylan dobro komponira. Mnoge njegove stvari su bile na top listama u obradama i izvedbama drugih izvođača. Mnoge su postale evergreeni.

Meni najdraža: All Along The Whatchtower u izvedbi Jimi Hendrixa.
mimicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 23:21   #34
Quote:
ramona kaže:
bob dylan - ritam mu je dobar, al' rijeci, rijeci...

uvijek cu radje slusati woody guthriea negoli dylana, dapace, vjerujem da malo sta vrijedi slusati osim woody guthrieaeaea. mozda jos samo hank williams.
a i the band su mi puno bolji minus dylanov nazalni vokal, tekstove da i ne spominjem, i uopce, ne mogu shvatiti mu status polubozanstva koju je stekao u rokenroul mitologiji. svi su mu utjecaji puno bolji od njeg samog.


Ma ja mislim da ti samo provociras!
__________________
Po danu u ljesu po noci na plesu...
Count D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 17:57   #35
Quote:
mimicro kaže:
Dylan dobro komponira. Mnoge njegove stvari su bile na top listama u obradama i izvedbama drugih izvođača. Mnoge su postale evergreeni.

Meni najdraža: All Along The Whatchtower u izvedbi Jimi Hendrixa.
uh-oh
slažem se da ima super obrada dylanovih stvari ali NARAVNO da ih je on sve sam bolje otpjevao... svojedobno sam se na topicu o najboljim obradama izjašnjavala o tome...
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 19:05   #36
Quote:
PrittPen kaže:
uh-oh
slažem se da ima super obrada dylanovih stvari ali NARAVNO da ih je on sve sam bolje otpjevao... svojedobno sam se na topicu o najboljim obradama izjašnjavala o tome...


osobno nisam cital taj forum,ali sa sigurnoscu mogu tvrdit da je dylan sam tvrdio da mu se hendrix-ova verzija all along the watchtower svida vise od vlastite, pa je na kocertima obicavo svirat njegovu a ne svoju verziju.da nebi bilo zabune obozavam dylana i imam uglavnom sve njegove albume.postam ovo informacije radi a ne da bi se s nekim popickaro.
__________________
Po danu u ljesu po noci na plesu...
Count D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 00:36   #37
Quote:
Count D. kaže:
osobno nisam cital taj forum,ali sa sigurnoscu mogu tvrdit da je dylan sam tvrdio da mu se hendrix-ova verzija all along the watchtower svida vise od vlastite, pa je na kocertima obicavo svirat njegovu a ne svoju verziju.da nebi bilo zabune obozavam dylana i imam uglavnom sve njegove albume.postam ovo informacije radi a ne da bi se s nekim popickaro.

ah, i NARAVNO da ja to već znam

da, dylan je svojednobno nazvao tu verziju konačnom... i odlična je. ali eto meni je i dylanova draga... ( imam je live na 2-3 mista, too :-)) )
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 08:56   #38
Nisam baš neki Dylanov fan, pogotovu ne one njegove folk faze (akustična gitara i usna harmonika).
U njegovoj izvedbi mi je jedna od najdražih Rainy Day Women #12 & 35. Baš je otkačena.
A nije loš ni onaj evergreen Knockin' on Heaven's Door,a dobar je bio i film (Pat Garrett & Billy the Kid) i Dylan u njemu.
mimicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 17:35   #39
Quote:
mimicro kaže:
Nisam baš neki Dylanov fan, pogotovu ne one njegove folk faze (akustična gitara i usna harmonika).
joj on je (po meni) neke od najljepših pjesama napisao tada- npr. girl of the nort country (nije baš najoriginalnija, ali pjesma mi je prekrasna)... tu fazu ja zovem i righteous faza :-))

Quote:
mimicro kaže:
U njegovoj izvedbi mi je jedna od najdražih Rainy Day Women #12 & 35. Baš je otkačena.
blesava je, i meni je zabavna- jedna od rijetkih dylanovih pjesama (uz npr. mozambique) koja nije "ozbiljna", ali meni se ne može ni uspoređivati sa genijalnošću jedne npr. ballad of a thin man.

Quote:
mimicro kaže:
A nije loš ni onaj evergreen Knockin' on Heaven's Door,a dobar je bio i film (Pat Garrett & Billy the Kid) i Dylan u njemu.
da, nije loš .-))
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 14:54   #40
bob dylan - isis

mozda netko zna koja je verzija s usnom harmonikom ?
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.