Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2012., 22:44   #81
http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/212/
moćna carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 14:35   #82
Upravu ovi simptomi mene muce.. A jel se uzima cijeli ovaj komplet od 4 artikl ili? I koliko kosta sve ovo?
Unaprijed hvala...
Zlajja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 17:37   #83
a ne znam dali ti treba cijeli komplet, ja sam uzela 4 stvari: za umivanje, masku, fort intezivni tretman + emulziju sa spf jer sunce isto pojačava osjetljivost kože

cca500kn sveskupa, ali definitivno već mjesec dana najviše koristim forte kremu (uz masku povremeno) koja mi i pomaže

meni je to dermatologica preporučila, a u jednoj apoteci cura baš nije bila susretljiva (ili nije imala pojma ili je ne zanima) pa sam otišla u drugu ljekarnu gdje je prodavačica jednostavno sve znala što me je zanimalo i savjetovala me što da uzmem.

Obavezno moram izbjegavati topliju vodu (ili nedajbože vruću) kod tuširanja i umivanja

ako je lice baš dobro zahvaćeno rozaceom najbolje je otići kod dermatologa jer postoje i medicinske linije krema za taj poremećaj http://www.cybermed.hr/clanci/rosacea
moćna carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 15:01   #84
Quote:
Zlajja kaže: Pogledaj post
Evo i ja se javljam... Takodjer imam dosta osjetljivo lice.. Nemam bas nekih velikih akni, ali ono s tim crvenilom se to doima kada ih ima na milione...
Kod mene je isto najveci problem kod npr tusiranja, zacrvenim se sam tak da to nije normalno... onda npr poslije bazena, kada mi se lice svo isusi i klorizira, i onda tada stavim neku kremu, isuseeee pa budem crven kao crvendac... Isto tako npr u posljednje vrijeme (cak je do toga doslo), da se ne umivam uvijek ujutru kada trebam ici vani, jer mi voda isto ne pase na lice.. jedino sam normalan kada se probudim tek, valjda kad se smiri sve te reakcije... cim se malo uzbudim, povisim temperaturu BUmm crveni zlajja
Ima li neka krema za mene? ali nesto sto bi preko noci stavio ili tako nesto,, jer koju god stavim kremu treba par sati da se lice vrati na normalu...
Savjeti?
Ista stvar kod mene. Samo ja nemam akne. Ujutro stvarno izgledam savršeno.
Isto se ujutro ne umivam jer sam sva flekava čim se dodirnem s vodom. A nakon tuširanja, to je užas, crvena sam ko rak. Ne tuširam se sa vrućom vodom, mlakom.

A nakon vježbanja mi je lice tako crveno da mislim da će mi eksplodirati. I treba par sati da mi to crvenilo malo splasne, znači moram vježbati doma i ne planirati nikakav izlazak nakon vježbanja.

Mažem se isključivo Nivea kremom jer od svih drugih dobijem neki osip po kapcima.

Da kupim neku kremu od Avene-a čiju liniju je Moćna carica preporučila, malo mi je skupo sve kupovati.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 17:05   #85
kad netko tako jako odreagira na skorosve, onda je najbolje prvo probe uzeti pa vidjeti kako će koža reagirati, a kad se pronađe "ona prava krema" onda je se treba držati dok pomaže
moćna carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 17:05   #86
Quote:
moćna carica kaže: Pogledaj post
kad netko tako jako odreagira na skorosve, onda je najbolje prvo probe uzeti pa vidjeti kako će koža reagirati, a kad se pronađe "ona prava krema" onda je se treba držati dok pomaže
Kod mene u ljekarni ne žele dati testere, valjda ih sve razdjele među sobom čim ih dobiju pa više nemaju.

Savjet koju kremu prvu da kupim iz te linije? Pa ću ih sve isprobati ako ne ide drugačije...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 23:07   #87
Ne znam što da ti preporučim. Probaj pročitati opise za svaku tu kremu pa vidi što bi ti najbolje odgovaralo prema tipu kože (suha-masna). Ja sam pomalo razočarana u to sve skupa (ne mislim samo na jednu marku, nego na skoro sve što sam isprobavala) jer prvo kao da mi pomaže,a onda opet dođe perod kad se crvenim i tako se vrtim i stalno nešto tražim. Moram reći da mi je jako dobro bilo kad sam lice čistila s čistim bademovim uljem i još se natrackala s nekom uljnom mješavinom iz mullera (ulje divlje ruže, u stvari su 3 ulja pomješana mislim da je divlj. ruža+lješnjak+jojoba, 200ml za 59kn) no problem kod takve njege je što se nakon nekog vremena javi isušenost kože pa se onda crveni jer dobije mikrooštečenja od dehidracije, pa sam to probala riješiti eteričnim vodicama, ali na večinu burno odreagiram pa nije išlo. Onda sam opet uzela rozamet kremu od dermatologa (ide na recept) ali ni nju ne mogu dugo koristiti jer ten mi bude nekako "zapušten" ogrubi ili štajaznam- uglavnom izgubljena sam u svemu pa isprobavam i istražujem jer želim savršen ten, a jako sam daleko od toga. Mislim da ću sada naručiti nešto od YvesRochera (samo još ne znam što )
moćna carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 09:15   #88
Quote:
moćna carica kaže: Pogledaj post
Ne znam što da ti preporučim. Probaj pročitati opise za svaku tu kremu pa vidi što bi ti najbolje odgovaralo prema tipu kože (suha-masna). Ja sam pomalo razočarana u to sve skupa (ne mislim samo na jednu marku, nego na skoro sve što sam isprobavala) jer prvo kao da mi pomaže,a onda opet dođe perod kad se crvenim i tako se vrtim i stalno nešto tražim. Moram reći da mi je jako dobro bilo kad sam lice čistila s čistim bademovim uljem i još se natrackala s nekom uljnom mješavinom iz mullera (ulje divlje ruže, u stvari su 3 ulja pomješana mislim da je divlj. ruža+lješnjak+jojoba, 200ml za 59kn) no problem kod takve njege je što se nakon nekog vremena javi isušenost kože pa se onda crveni jer dobije mikrooštečenja od dehidracije, pa sam to probala riješiti eteričnim vodicama, ali na večinu burno odreagiram pa nije išlo. Onda sam opet uzela rozamet kremu od dermatologa (ide na recept) ali ni nju ne mogu dugo koristiti jer ten mi bude nekako "zapušten" ogrubi ili štajaznam- uglavnom izgubljena sam u svemu pa isprobavam i istražujem jer želim savršen ten, a jako sam daleko od toga. Mislim da ću sada naručiti nešto od YvesRochera (samo još ne znam što )
Hvala ti na odgovoru.
Javi svakako šta si uzela od Rochera. Idem ja u proučavanje...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 17:18   #89
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
La Roche Posay Rosaliac UV Riche
i ja sam probala tester i koža mi je počela doslovce gorit nakon 2 minute
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
I odem ja tako na neku prezentaciju dr.hauschka proizvoda i ova teta mi kaze da mi je to najvjerovatnije seboreichni dermatitis Uzas!
seboreični dermatitis nije tako strašan iako se meni u početku činilo kao nešto jako jako grozno i bila sam zabrinuta.. bitno je promijeniti prehrambene navike, provesti detoksikaciju i riješiti se štetnih toksina iz tijela a onda i koristiti kreme i proizvode koje odgovaraju takvom tipu kože.
mell256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 09:21   #90
niste još spomenuli pa me zanima:

imam užasan problem s crvenilom na licu tijekom treninga. inače sam blijeda, obrazi mi se zarumene kad je vani hladno ili jako vruće i ne smeta me jer nije strašno. al ovo na treningu mi je baš =/ znam da je od vježbanja, tijelo se na taj način brani - al jel ima kakav lijek za to osim smirivanja tijela i hlađenja? ili neki dobar puder?

u principu mi se slije s lica al ak ima tko kakav prijedlog... molim vas. =) jer nije onak malo sam crvena, neg je baš jakojako crveno, a nije od neugode.
__________________
ako znaš bilo što.
azra3012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 22:55   #91
Quote:
azra3012 kaže: Pogledaj post
niste još spomenuli pa me zanima:

imam užasan problem s crvenilom na licu tijekom treninga. inače sam blijeda, obrazi mi se zarumene kad je vani hladno ili jako vruće i ne smeta me jer nije strašno. al ovo na treningu mi je baš =/ znam da je od vježbanja, tijelo se na taj način brani - al jel ima kakav lijek za to osim smirivanja tijela i hlađenja? ili neki dobar puder?

u principu mi se slije s lica al ak ima tko kakav prijedlog... molim vas. =) jer nije onak malo sam crvena, neg je baš jakojako crveno, a nije od neugode.
Znam kako ti je, meni nakon vježbanja lice tako gori da imam osjećaj da će mi glava eksplodirati.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 18:57   #92
Wink

palo mi je na pamet na lice staviti kremu protiv hemeroida jer u sebi sadrži efedrin - zašto - pa ako efedrin stisne krvne žilice u nosu (koristi se u kapima za nos!!!), zašto ne bi stisnuo i moje kapilare na licu ...

... mužu sam kupila KREMU PROTIV HEMEROIDA - tako se zove od Jadran, Galenski laboratorij; Rijeka - i odlučila isprobati ovu kremu s efedrinom na licu ... i djeluje, trenutno olakšava ... meni se ne sviđa što je malo grublje strukture, kao fini piling na crvenoj, natečenoj koži lica ...

... ta krema mi trenutno olakša tegobe, djeluje jedno vrijeme, nije skupa i možete je nabaviti u svaoj ljekarni ...
... da, kad sam zbog drugog problema bilak kod dermatologice, rekla mi je - svaka čast što ste se toga sjetili, ali je nemojte nanositi na lice više od 2 puta dnevno ... ma kakvi, ja to samo povremeno napravim ... da, rekla mi je da se dobro napudram kad idem peglati ... stvarno, svi pišete o zimi, bazenu, ja poludim za vrijeme i poslije peglanja ...

... i stvarno djeluje ... napominjem, ovo je samo za trenutno olakšanje, ova krema ne liječi kuperozu već smiruje crvenilo i natečenost ... potrebno je nastaviti s uobičajenom njegom osjetljive kože ... i štititi kožu, ja potrošim cijeli tekući puder zimi, po ljeti mi je dovoljna dobra krema s UV zaštitom ...

... pozz svima, napišite imate li kakav komentar na ovo ... baš sam je malo prije išla pogledati, pri kraju mi je i morat ću kupiti novu ...
wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 01:57   #93
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Znam kako ti je, meni nakon vježbanja lice tako gori da imam osjećaj da će mi glava eksplodirati.
kolko treba da ti se smiri? sad dok je vani hladno mi treba 20ak minuta, taman da dođem do doma navečer.

užasna je to stvar, nemreš se opustiti uopće. ja se često fizički sputavam tijekom treninga jer znam kaj slijedi kad se malo više forsiram -.- mislila sam otići do dermatologa, al nekak sumnjam u sve to, nisam čula nikakve pozitivne rezultate od nikog.
__________________
ako znaš bilo što.
azra3012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 00:12   #94
Cure, zašto vas opterećuje crvenilo lica tijekom treninga? Pa to je najnormalnija stvar, krvotok je jako ubrzan i sve to, ja se isto zacrvenim ko paprika na intenzivnijem treningu, i ne vidim u čemu je problem. Pa nije da mi je u teretani bitno kako izgledam, nego da se pošteno izmorim.
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 13:31   #95
KAKO IZJEDNAČITI BOJU KOŽE LICA?

pozz,znaci zanima me kako da izjednačim boju kože lice? postoje li neke kremice i maske koje su djelotvorne...uzasno me smeta kad skinem puder oko usta sam bijela,oko nosa i brade crvena,obrazi rozi...
hvala !
askpshinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 13:48   #96
Moguće da imaš problema sa crvenilom, postoje kreme koje djeluju na to, ali kako ih ne koristim, ne bih ti znala preporučiti. Dakle, ti bi željela izjednačiti ten uz pomoć preparative koliko sam shvatila? Možda bi bilo bolje ovo prebaciti tamo na neku temu o crvenilu ili tenu...
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 22:41   #97
Quote:
Anarniel kaže: Pogledaj post
Cure, zašto vas opterećuje crvenilo lica tijekom treninga? Pa to je najnormalnija stvar, krvotok je jako ubrzan i sve to, ja se isto zacrvenim ko paprika na intenzivnijem treningu, i ne vidim u čemu je problem. Pa nije da mi je u teretani bitno kako izgledam, nego da se pošteno izmorim.
meni je bitno jer mi se lice jako zažari i nemrem se koncentrirati na koreografiju zbog toga, a poanta plesa je da se gledaš ravno u ogledalo i na taj način popraviš držanje i jačinu kojom radiš na treningu.

a i kroz koji mjesec postajem instruktorica pa mi je bitno da ljudi ne doživljavaju ples ko neku vježbu i trening, već zabavu, a i da me gledaju na taj način (a mahnito papričasto crvenilo lica mi ne spada u tu kategoriju) =/

odustala sam od traženja 'lijeka' protiv toga, tu sam došla jer me zanima kak je ostalima =) kolko znam, za to nema neko trajno rješenje.
__________________
ako znaš bilo što.
azra3012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 18:54   #98
clinique ima liniju redness baš namijenjenu koži sklonoj crvenilu i kuperozi.

probala sam samo kremu (Redness Solutions Daily Relief Cream), jako je hidratantna, ostavlja priličan sjaj na licu (kao da je masna, ali piše da je oil free). prodavačica je tvrdila da umiruje crvenilo, sprečava pucanje novih kapilara i da održava trenutno stanje trajnog crvenila (trebalo bi je kontinuirano koristiti da ne vrisnu nove kapilarice). dobila sam uzorak u posudicu, koristila jedno 10-ak dana i ne mogu ništa pametno reći, osim da mi je ok kao podloga jer mi je koža malo dehidrirana; nakon treninga mi je lice bilo dosta crveno, ali vjerojatno bi trebala i njihov zeleni puder i sva ostala zelena čuda, ali nije mi toliko bitno kako izgledam na treningu. ustvari, nije mi uopće ugodno vježbati našminkana i zabetoniranog lica

imaju i neku sos kremu koja navodno trenutno umiruje najjača crvenila, ali to nisam probala.

probajte u mulleru uzeti uzorak (dođite sa svojom posudicom) pa testirajte. nije baš jeftino ako ne djeluje kako tvrde
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 15:19   #99
[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

HEY... ima li itko iskustva s ovakim crvenim mrljicima na licu? znaci nisu klasicni pristici, mrljice nisu upaljene, nisu ispunjene ni cim, vec se samo crvene i kao malo perutaju! pojave se priko noci. akne nemam (hvala Bogu). koristim la roche-posay kreme za osjetljivu kozu (ponekad avene) i umivam se samo vodom... zna li itko uzrok ovome? hvala
__________________
I sve je kao pre, još si moj anđeo...
Fantasia24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 15:13   #100
Da li nekoga zanima ova krema?

__________________
novi ormar
zzzada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.