Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2010., 16:38   #81
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
ajde blitva još ajde, ali cvjetaču, brokula, (i to=kelj, poriluk) napuhuju, al opet ako im ne smeta....

paradajz je po dosta izvora toksičan (ne odmah, kumulativno)

a čuj, ja njemu ne mogu odoliti kad žica korijen od cvjetače ili brokule i to nije često, jer je ni ja ne jedem baš često( usmrdim kuću) a ni pradajz..kelj i poriluk i tako ne kuham.

nisam primjetila da mu smeta...a ima dehidrata koji očigledno napuhuju gore nego ijedna cvjetača, barem po količini koju ispušta i mirisima
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 16:39   #82
ja nemam problem da odolim pogledu, ali rado dajem zdrave sastojke
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 16:44   #83
korijen od cvjetače ne smatram nezdravim sastojkom :-)
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 16:47   #84
pa kad to i jeste
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 16:51   #85
sve ono što bi zdravo i sito pseto samo pojelo ne smatram da mu je štetno( ne mislim pri tome na ljudske slastice, čokolade i slično)
ali ok...pojasni mi tu tvrdnju
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 17:02   #86
ja da pojasnim?
koju tvrdnju?
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 17:11   #87
pa zar nisi rekla da je cvjetača štetna ??
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 17:40   #88
nisam, vec da napuhnjuje u vecoj kolicini ...sto svi znamo (ja, kao znam , iako mi se pas nikada nije napuhnuo )
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 19:23   #89

aj dobro, onda sam krivo shvatila
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 22:14   #90
Quote:
ambientart kaže: Pogledaj post
nisam, vec da napuhnjuje u vecoj kolicini ...sto svi znamo (ja, kao znam , iako mi se pas nikada nije napuhnuo )
Mi uglavnom tu razlikujemo stvari koje su navodno baš štetne (to ne isprobavam na svom psu, hvala lijepo) i one koje samo neke pse malo napuhnu, pa je najgore što se može dogoditi da malo pušta vjetrove.
Hrpu stvari iz ove druge skupine P jede i to rado, cvjetaču pogotovo, za blitvu će dušu prodati, samo ne pretjerujemo u količinama, to mu nije osnovna hrana. Agrume isto, naranče i mandarine, grejp ako dohvati, što je slađe to više naravno i žica. Vet kaže da je ok ako on to podnosi i onda mu damo. Jedino maknem čak i onu malu kožicu s pojedinačnih kriškica jer nju ne voli, to malo koliko će on pojesti ja mogu i oguliti.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:20   #91
imam labradora starog 6 mjeseci koji je sada presao na 2 obroka dnevno. uglavnom su veci dio obroka kuhane iznutrice (pluca, jetre kojima dodam rize,mrkve i sl.) a onda u tu corbicu ubacim i saku-dvije dehidrata.
e sad, roditelji negdje culi kako labradorima ne valja davati iznutrice pa me zanima je li moguce da je to istina?? meni to malo cudno zvuci ali idem provjeriti..
i jos nesto kad sam vec ovdje-peso ima 6 mjeseci i nekih 20-ak kg, svaki dan seta min 2h (ukupno setnja i trcanje) pa me zanima da li mu je 300gr tih iznutrica dnevno dovoljno (ili previse) + ova suha hrana koju dodam u obrok. znaci 150gr ujutro + 150gr popodne kad je meso u pitanju? malo se udebljao pa se plasim da nece ostati na tome, a ne bi bas da mi se zgovna
melanija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:37   #92
Nemam labradora ali u principu izbjegavam iznutrice(pluća i jetru) radije dam kad kuham goveđe ili juneće srce i pileće i pureće vratove kaoi repiće a to može i sirovo..dodaj još povrća
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 00:55   #93
Nijednom psu ne treba davati puno jetre (ja svojima ne dajem uopće) jer jednostavnog razloga- kroz jetru se filtrira krv i svi toksini ostaju u njoj, isto tako i u bubrezima. Pluća nemaju neku hranjivu vrijednost.
Ono čime ljudi obično hrane pse su pileći, pureći vratovi, juneća srca, burazi, komadi mesa s kostiju, hrskavice (što bi ti trebalo pogotovo za labradora u razvoju), sitna riba i sl.
Ako se dobro sjećam, nisam sigurna, psima se daje hrane oko 1.5-3% od trenutne tjelesne težine, ovisno o dobi i fizičkoj aktivnosti, za štence ne znam.
Od mesa (ako nije masno) se psi ne bi trebali debljati, većinom ih debljaju dodaci- tijesto, riža i sl.

Zaboravih napomenuti da ne bi trebao debljati labradore u razvoju jer ionako su skloni displazijama pa je bolje da je na mršavijoj strani dok se razvija.
Leo 031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 01:12   #94
da dodam samo ono što sam svom davala i dajem i danas..
jogurti, acidofili..kravlji sir tunjevina ocijeđena od ulja, palenta,corn fleks (nezaslađeni)srdele, papaline, inčune..čak i sirove ako su svježi, jaje bez bjelanjka..kora od jaja oslobođena unutarnje opne osušena i smrvljena(izvor kalcija)..malo kukuruznog ulja(kažu da je savršeno za dlaku) tu i tamo pileće ili pureće jetrice ali ne svinjske juneće i goveđe
krompir tjesteninu sam davala rijetko, a od kruha ponekad kad je stari samo koru..rižu i rižinu sluz kad ima problema sa proljevom

zobene pahulje i ječam..doduše lijena sam ječam, ne često,..a zobenih uvijek imam jer sama pravim kruh a njih unutra dodajem
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 01:46   #95
hvala puno, zamalo da ostanem u zabludi. a taman sam dogovorila sa mesnicom da mi ostavljaju te iznutrice, i to unutra bas bile samo jetra, pluca i bubrezi . sad cu morati potraziti te vratove i ostalo. i pripaziti da se ne zdeblja. inace i ja dodajem sireve i jogurt povremeno, tunjevinu ili neku drugu ribu, jednom sedmicno jaje, kuhanu kost, ali tjesteninu nikad. sljiva i jabuka se napase redovno u dvoristu. a dajem mu i kalcij u tabletama.
melanija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 02:43   #96
Čuvaj kore od jaja, i smrvi ih ,odličan izvor kalicija...ne moraš kupovati
Jogurt mu možeš davati svaki dan i sada dok je manji i kasnije.
Meni je praktično jer kupujem tekuća litrena pakiranja pa za njega uvijek ima. Ja sam konkretno pitala koliko bi moj trebao jesti kuhane hrane a ima cca 17 kila i rečeno mi je da bi mu do 500 grama dnevno trebalo biti DOSTA.
E sad..labići su skloni debljanju ali od same mesine se ne bi trebali zdebljati, ali uvijek možeš prilagoditi obroke ako vidiš da se tovi.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 11:36   #97
I još nešto u vezi tunjevine u konzervama, isto treba pripaziti jer sadrže u sebi živu. Znam da trudnicama se ne preporuča konzumiranje tune u konzervi upravo zbog žive.
Moji goldeni od 30-40 kg jedu dnevno po 500-600g mesa plus dodaci (voće, povrće, ulja, ječmena kaša, muesli)
Leo 031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 11:49   #98
Gle, ja ne vjerujem previše u živu u tuni jer po toj logici u svakoj bi ribi trebalo biti žive onda po toj logici ni jedna riba nije zdrava, samo što veća riba to veća količina žive a opet, ne možeš pojesti toliko ribe da si akumuliraš toliko žive.

japanci bi trebali izumirati koliku količinu ribe jedu

Ako govorimo o živi samo u konzervama ni to ne stoji, jer žive ima navodno u samoj ribi, bez obzira kako je mi konzumirali

Kako bilo da bilo, jedna do dvije konzerve tjedno nikako po mom razmišljanju neće škoditi...naposljetku, ne treba u ničemu pretjerivati a bolje i tuna nego iznutrice....
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 17:00   #99
[QUOTE=Pimpinell@;29169519]
Quote:
kora od jaja oslobođena unutarnje opne osušena i smrvljena
sori kaj se petljam, neznalica sam po pitanju pasa, ali ta opna unutra je - kolagen. dobro za zglobove. ja isto ne volim tu opnu, al naisla sam na taj podatak na netu, pa da eto, podijelim..
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 17:03   #100
ta unutarnja kora je ujedno savršen lijek za žuljeve...pažljivo je oguliš i mokru stranu staviš na žulj..genijalno liječi, ništa ne poznam od medicine što tako brzi liječi žuljeve

a za prehranu psa, ne znam, davno sam naišla na članak i upute da to ogulim pa sam tako i radila
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.