Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2009., 00:28   #41
Question Pulsmetar za bicikl ili trčanje? Razlika?

Naime...vozim bicikl i trčim...i kaj sad? Ha ha ha...
Koja je uopće razlika? Ima jedan Sigmin za 300kn..SIGMA SPORT PC 9.
Mislim da zadovoljava sve potrebe, pa molim kompetentne da mi daju savjet

Hvala
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 12:53   #42
nema razlike u pulsmetru za trcanje ili bicikliranje mozes za sve aktivnosti koristiti istog... i za hodanje, i za aerobik i za planinarenje itd

kod ovih jeftinijih varijanti se zna dogoditi da odasiljac bas ne radi kako spada pa se cesto zna gubiti signal i onda te spravica vise zivcira nego sto je korisna (dalekovodi ga posebno zbunjuju). imala sam jeftinog sigminog i vise nije radio nego sto je radio. od kad imam suunta sam se preporodila
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 14:11   #43
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
nema razlike u pulsmetru za trcanje ili bicikliranje mozes za sve aktivnosti koristiti istog... i za hodanje, i za aerobik i za planinarenje itd

kod ovih jeftinijih varijanti se zna dogoditi da odasiljac bas ne radi kako spada pa se cesto zna gubiti signal i onda te spravica vise zivcira nego sto je korisna (dalekovodi ga posebno zbunjuju). imala sam jeftinog sigminog i vise nije radio nego sto je radio. od kad imam suunta sam se preporodila
Da...ha ha ha...ali Suunto ima paprenu cijenu stara moja (nadam se da ne zameraš kaj sam te tak oslovil)
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 14:23   #44
a cuj.. koliko para, toliko muzike

imamo doma dvije sigme od po nekih 200-tinjak kn, skupljaju prasinu i 3 suunta koji su stalno u upotrebi

ako ti takav instrument zbilja treba, onda radje izdvoji malo vise novaca, pogotovo ako se bavis dosta sportovima pa si iskombiniraj sve sto ti treba (altimetar, barometar, mozda i gps, kompas itd itd itd). ako ne, za malo isprobavanja ce biti dobri i ovi jeftini
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 00:07   #45
Da...našel sam t1c i t3c modele koji zadovoljavaju moje potrebe...prvi oko 800kn i drugi 1200.
Pa bumo vidli...mislim da će mi bit dovoljan t1c. Ima ono kaj mi treba. A sve ostale funkcije i tak ne bi koristil..a ne treba mi da se qrčim s njim nego da radim pravu stvar
BTW...hvala
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje chillout23 : 19.06.2009. at 00:14.
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 19:15   #46
Quote:
mustang_925 kaže: Pogledaj post
pa nemogu nači sliku kad neznam kako se zove ....

pa to je ko ručni sat.....sam kaj ima neki mali senzor kaj ti mjeri kolko si pretrčal .... i mjeri otkucaje srca .. kolko si potrošil... i tak hehe

Sportband, imas u Hervisu 499kn.
zzzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:39   #47
Di se može nabaviti pojas za suunta t6 i koliko to košta? I osim toga da li funkcionira novi pojas sa samim t6?
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 10:50   #48
Potaknut vašom raspravom moram opisati i svoje iskustvo sa pulsmetrom. Stvarno se slažem sa ovim što je lei rekla: koliko para toliko muzika, i to u večini slučaja stoji, ALI ne uvijek. Ja sam naprimjer pulsmetar kupio (onako bezveze za rekreaciju) prije 3-4 godine u Interšpara, sad se nesjećam toćno koliko, ali mislim da sam ga platio do 100 kn. Dan danas je u ladici, radi nenormalno dobro, nikad ama baš nikad me nije izdao, to je nešto neuništivo. Čak sam otkucaje srca uspoređivao i sa drugim puuuuno skupljim pulsmetrima, i to je bilo u otkucaj jednako. Neznam dali takvih pulsmetara ima još i možda sam ja slućajno naletio na takvoga, ali nemogu mu jednu zamjerku naći.
__________________
najkraca ljubavna pjesma: Da
croatian6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 23:13   #49
Možda kasnim sa postom, ali s obzirom da sam i ja u vrijeme kupnje pulsemetra tražio recenzije po forumu - ovaj post je dio moje zahvalnosti za informacije koje sam dobio na forumu.

Uglavnom, ja sam rekreativac trčanja i već 4 mjeseca koristim pulsmetar SIGMA PC-15 (cca 350kn) - i prezadovoljan sam!

Napominjem da sam bio spreman platiti i više novaca za pulsmetar (100-200EUR), gledao sam POLAR i SUUNTO, pratio digitalno kodirane modele, ali sam ipak kupio "jeftinu" SIGMU PC-15 i nakon 4 mjeseca periodične uporabe (kao što rekoh, ja sam rekreativac) jednostavno sam jako zadovoljan.

SIGMA PC-15 je savršeno precizan uređaj i iako je analogi prijenos između pojasa i sata - signal se kod trčanja na otvorenom ne gubi. Ne znam kako je u teretani u okruženju drugih pulsmetara, ali na otvorenom radi savršeno. Pojas oko prsa je jednostavan, udoban i lako se pere. Sat je od čvrste plastike, na njemu ništa ne škripi i izgleda baš dobro. Otporan je na vlagu (namjerno ne kažem na vodu jer iako sa tim satom normalno možete u vodu do par metara dubine, ja ga koristim za trčanje, a kada plivam ne nosim sat) tako da se i sat jednostavno opere nakon znojenja.

SIGMA PC-15 ima sve funkcije koje rekreativcu trebaju, a od najvažnijih izdvajam 1. veliki brojač otkucaja srca, 2. zvučni signal za prelazak u drugu zonu treninga, 3. duljina treninga, 4. vrijeme provedeno u svakoj od 3 zone treninga, 5. osvjetljenje prikaza (vrlo korisno za noćno trčanje) i još dosta toga. Vjerujte da vam kao rekreativcu više od ovoga niti ne treba. Naprotiv, sve one druge hrpe opcija koje imaju jaki modeli POLAR ili SUUNTO (memorije treninga, testovi izdržljivosti) u biti nikada nećete i koristiti, a ako budete - tada ćete više vremena provoditi u analizi ti podataka nego u samom treningu (trčanje, bicikliranje i sl.) što je u biti kontradiktorno za rekreativno bavljenje sportom.

Baterija na SIGMA PC-15 mi se čini izdržljivom jer mi se u ovih 4 mjeseca nije s njom ništa poremetilo, a vrlo je važno da se baterija u slučaju istrošenja lako mijenja bez potrebe za urarom ili servisom. Iako ovo zvuči normalno, na mnogim POLARovim i CARDIO SPORTovim modelima baterija se mijenja samo u ovlaštenom servisu za stotinjak kuna (!?) - oni to pravdaju da su puslmetri vrlo osjetljivi uređaji koji nisu istovjetni satovima, ali meni to više zvuči na daljnje muženje novaca od kupaca.

A jedina opcija koju sam vidio na skupljim POLARovim modelima, a koju bih volio da ima SIGMA PC-15, jest automatsko osvjetljenje ekrane kada se ruka primakne prsima. To je zgodno jer kada trčite predvečer ili po noći samo privučete ruku prsima i ekran sata automatski zasvjetli. Kod SIGME PC-15 se za osvjetljenje ekrana treba istodobno pritisnuti 2 gumba na satu što nije neki problem, ali bi bila fora kada bi to sat napravio automatski.

Svima koji dosada nisu koristili puslmetar preporučujem da za početak kupe jednostavnije modele koji su u pravilu znatno jeftiniji od jačih modela koji pak imaju tisuću funkcija i sa upustvma od 200 stranica, i za koje treba pola godine da bi se uopće svladale sve silne funkcije. Jednostavne modele možete pak odmah koristiti, sve će vam biti jasno i bez čitanja uputstava, a onda ćete kroz praktičnu primjenu vidjeti da li vam neka funkcija nedostaje.

Na kraju samo da ponovim svoje veliko zadovoljstvo sa ovim pulsmetrom koji mi je po vrlo prihvaljivoj cijeni ponudio apsolutno sve što mi kao rekreativcu treba. Dapače, jako mi je drago da nisam dao 2 ili 3 puta više novaca za POLAR, SUUNTO i ostale "velikane" pulsmetra, kada na tržištu postoje puno isplativija rješenja poput SIGMA PC-15.

Zadnje uređivanje leghion : 21.11.2009. at 23:23.
leghion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 23:34   #50
Pulsmetar "Canyon CN-SW1 SportMaster"

Dali imate kakvih iskustva s ovim pulsmetrom,te jel znate gdje ga se može kupiti....molim vas za što brži odgovor jer mi je dosta hitno....HVALA
hrvoje_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 19:23   #51
bilo tkooo...ajde moze biti i neki drugi model do 250 kn al da je kvalitetan!!!!
hrvoje_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 00:34   #52
Vidio sam dosta dobre, a i pristupačne cijene, u Interšportu.
__________________
Igrač
Davor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 12:51   #53
Quote:
Davor1 kaže: Pogledaj post
Vidio sam dosta dobre, a i pristupačne cijene, u Interšportu.
aha...ok......hvala....jel znas mozda koji su modeli bili i koje cijene....
hrvoje_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 23:32   #54
Nisam bio neko vrijeme, ali bili su od 250 kn do 1500 kn, u zavisnosti od funkcija koje su ti potrebne. Pitaj trgovca, ali večina od tih funkcija su nepotrebne, tako da možeš uštedjeti. I ja sam zainteresiran za jedan od njih ali još nezmam koji.
__________________
Igrač
Davor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 10:02   #55
Quote:
bambi_cro kaže: Pogledaj post
evo otvaram jednu malo stariju temu..zanima me samo dali sigmin pulsmetar moze pod vodu,posto gledam tu na stranici od ciklocentra i nigdi se ne spominje,odnosno zanima me mogu li ga koristit i za plivanje?!
Može pod vodu ali se ne bi smjeli pritiskati gumbići jer je moguće da zbog negativnog tlaka uđe voda unutra. Pod morsku vodu NE jer zbog soli ako uđe izaziva koroziju i osim toga zbog slanosti remeti funkcije pa neće ni raditi kako treba.
malazuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 17:43   #56
može neka preporuka za ne skupi pulsmetar, bitna mi je samo fat burning zona da mi daje signal, brzo hodam i radim aerobne vježbe
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 19:08   #57
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
može neka preporuka za ne skupi pulsmetar, bitna mi je samo fat burning zona da mi daje signal, brzo hodam i radim aerobne vježbe

probaj u inter sportu , pro touch - tm , negdje oko 180 kn , što je naj zanimljivije , radi , je da je kina , al je jeftin
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 22:36   #58
Danas mi je stigao ovaj pulsmetar. Rekli su da je ok na jednom drugom forumu, stigao mi 2 dana nakon uplate, danas sam ga isprobala i cini mi se tocan.
Jedino ne izgleda kao na slici.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 03:51   #59
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
može neka preporuka za ne skupi pulsmetar, bitna mi je samo fat burning zona da mi daje signal, brzo hodam i radim aerobne vježbe
Preporuka za jeftini pulsmetar ti je ova sigma o kojoj ljudi pričaju, oko 300 kuna.
Ipak kupi si Garmin ili Polar,neće ti biti žao-oko 700 kuna
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 16:47   #60
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
probaj u inter sportu , pro touch - tm , negdje oko 180 kn , što je naj zanimljivije , radi , je da je kina , al je jeftin
imam pro touch (eve - ženski model , ima pojas napravljen baš da se smjesti ispod khm ) cijena bila 300 kuna.

U svakodnevnoj uporabi dva mjeseca, radi savršeno
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.