Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 10:06   #1341
Ja ću samo reć da kad nosite sprej morate imati na umu da vam je nadohvat ruke. Ne u ruksaku, ne u torbi, ne u džepu... na dohvat ruke. To morate fakat dobro isplanirati. Ja to baš i ne mogu jer sam gotovo sigurna da će mi dijete posegnuti za tim i eto sranja.

U teoriji sve možda zvuči ok, al u praksi... nemam pojma. I dalje ću se nadat da su nam dva napada i dva pokušaja dovoljna za Bellin pseći život. Već je ionak prošvikala od toga. (karikiram)
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 10:10   #1342
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Do krvi su se pofajtali, zbilja misliš da nije nijedan cvilio?

Moj cvili kad ga se jače uštipne u igri, a di da ne bi cvilio da mu se netko zakači za njušku ili trga vrat.
A ne znam, mislim da trebaš malo opustit. Jedno je biti oprezan ali u glavi prolaziti najcrnije scenarije nije baš konstruktivno.

Pas će ti biti manjeg rasta, automatski ga većina ovih mrga koje opisuješ otpisuje kao konkurenciju. Obzirom da je udomljen iz udruge pretpostavljam da ćeš ga kastrirati, a tek onda mislim da nećeš imat problema s dominatnim mužjacima.

A onda opet pizdarije se događaju, ne treba živjet očekujući ih jer ionako ne možeš utjecat na sve...
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 10:19   #1343
Možda sam ispala sad paranoična, ali zbilja nisam.

Ja svog puštam da se njuška sa svima (naravno na lajni je), da se igra sa velikim psima, jebote pustila sam ga da se igra i sa psima koji slove tu za agresivne i od kojih većina ljudi ovdje miče svoje. Eto moj se mic po mic nekako skompao i igra se i sa takvima. Ja sam možda i preležerna, a ne paranoična. I idu mi na živce ovi što imaju muške pse pa ne daju ni da se ponjuše jer eto njihov ne voli muške. Naravno da ti ne voli kad mu ne daš ni da se upozna i mičeš ga i potpiruješ taj strah.

Al vidim da se svašta događa i da mi ne bi bilo loše imati nešto uz sebe za obranu. Ne da mi se tu ko nekakav manijak hodati okolo sa letvom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 10:21   #1344
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
jebote pustila sam ga da se igra i sa psima koji slove tu za agresivne i od kojih većina ljudi ovdje miče svoje. Eto moj se mic po mic nekako skompao i igra se i sa takvima.
E pa ovo ti je super strategija, nek se skompa sa svim agresivcima u kvartu pa si mirna
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 10:24   #1345


Al bilo je smiješno nedavno. Dolazi kuja koja sve napada, pol livade zove svoje da ih poveže da se ne pofajtaju (moj je inače na lajni jer mi ne dođe uvijek na poziv i ne da mi se zajebavat s time). Svi na odstojanju od nje, a moj dolazi do kuje i krenu se igrati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 11:03   #1346
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ti? A šta ti imaš onda napadati? Kužiš! Opet nefer!

Može i tako. No, poradi malo drugačije fizionomije između pasa i ljudi, aupari omjer je zub za letvu.

Ako si gnom pa ćeš se truditi ciljati u glavu te ako ti razmišljaš o nekim metalnim čudovišnim letvama....da onda su mogće gadne posljedice.

Nejdem u tom smjeru; batina je sasvim dovoljna. Batina i stav.

Pa na krivo mjesto si lupao.




No, to me ništa neće odvratiti od mojih stavova a neću si dozvoliti ni da se dam preplašiti. Ima svega, jasno je.
Ja ne napadam, samo branim sebe i svog psa.

Ne pada mi na pamet ikoga odvracati od njegovih stavova, ali zadrzavam pravo imati svoje... Iskreno, ne da mi se hodati okolo k'o Gandalf s njegovim kolcem...

BTW, kazes da sam udarao po krivom mjestu u kolopletu dva crna psa... Gdje bi, po tvom iskustvu trebalo udariti?

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
E super, taman me za Osijek i zanima.

(volim pse, ali svoga volim najviše)
Obavezno uzmi jet verziju.
Navecer u lijevom vanjskom dzepu jakne imam malu ali zbilja snaznu lampu, i ona je obicno dovoljna da zbuni potencijalnog napadaca. Sprej mi je u desnom dzepu i mogu ga izvaditi i upotrijebiti u sekundi.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 11:17   #1347
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ja ne napadam, samo branim sebe i svog psa.
Pustimo ih neka se brane sami. Kada smo kod "ferosti" .

Idem u krajnosti sada, okehj. Malo se zafrkavam. JEr sklizak je to teren. Šta je fer a šta nije. Udarci letvom, batinama; špricanje bojnim otrovima, šokiranje strujom.....

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ne pada mi na pamet ikoga odvracati od njegovih stavova, ali zadrzavam pravo imati svoje... Iskreno, ne da mi se hodati okolo k'o Gandalf s njegovim kolcem...
Svakako; poštujem i ja tvoju volju da nosiš suzavac. Moram poštivat jer zakon ga ne brani. Al da je agresivnija metoda svakako je. Okej, opet moje uvjerenje i stavovi i tako to....

Kaj fali Gandalfu; i bijeli i sivi je baš opak lik. Mudar! Sposoban! Staložen!

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
BTW, kazes da sam udarao po krivom mjestu u kolopletu dva crna psa... Gdje bi, po tvom iskustvu trebalo udariti?
Svakako po mekšim dijelovima, di se lakše dopire do unutarnjih organa. Pod pleksus , u trbuh jel......

A može i po "šiji" ako se dobro snađeš pa opleteš poštenskije.

I ne, nebu pukao ni bubreg ni slezena a ni vrat . Al se povlače u većini slučajeva.

Znam, ima takvih koji se i ne povuku odmah. Lupaš a ono ništa. Nisu baš svakodnevica već extremni slučajevi.


A često nije na odmet i varijanta bježanja .

Ako se može, uvijek prvo biram da odem.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:15   #1348
U biti najbolje je na sve sumnjivo promijeniti smjer i maknuti se. Ali jebat ga, ne možeš uvijek prevenirati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:21   #1349
Mene zanima šta se sve računa pod napadom i šta se sve može prijaviti kao napad i kome?

Meni se dogodilo da mi je pas na lajni, igra se, dotrči drugi pas bez lajne i zamrači te krene režati i legne na moga (nije ga ozlijedio ali je moj skvičao ko nespašen, valjda iz straha). Jesam ja mogla doći i nazvati policiju zbog toga? (sad mi žao što nisam, imala sam opet okršaj sa istim debilima i držanje lekcije pa mi malo pun klinac njih i njihovog psa i šetanja bez lajne)

Ako ja takvog psa koji mi se zalijeće na moga koji je na lajni pošpricam sa suzavcem, jel mogu najebati (osim što me vlasnik može pretući )?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:37   #1350
Možeš ti nazvati policiju i komunalnu inspekciju čak ako te drugi pas ne napadne: tamo gdje pas mora biti na lajni, neka ga vlasnik izvoli voditi na lajni.

Samobrana je zajebana stvar ako nemaš svjedoke - uvijek će biti tvoja riječ protiv riječi drugoga vlasnika koji će, dakako, tvrditi da si prekoračila nužnu samoobranu. Doduše, ako on tebe udari pa ga pošpricaš suzavcem, onda je to u okvirima nužne samoobrane. Jedino što moraš paziti da ti ostanu modrice i/ili ogrebotine i da to napismeno potvrdiš kod doktora.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:05   #1351
Znači zaleti se na mene i na mog psa pas od 30-40 kila, ja izvadim suzavac i pošpricam ga i mogu najebati? Ne bi ja vlasnike špricala, već psa bez nadzora koji se zalijeće na mene ili na mog psa.
Ima već par ovakvih slučajeva ovdje, gdje su tako veliki psi napali drugog psa ili vlasnika, dok bi vlasnik od tog psa dotrčao već bi nastalo ogromno sranje. Meni se ne čeka da mene netko zakači za nogu ili mi zakolje psa, a vlasnici su očito degeni kojima se 100 puta ponove iste sitiacije i oni dalje po svome tjeraju. (da se razumijemo, nemam ništa protiv velikih pasa, al ko zaklinac kod mene hrpetina degena sa nekim mrcinama od pasa)


Znači ipak sam mogla ove idiote prijaviti kad mi se ono dogodilo. Zato se meni frajer ispričavao i pitao me 3 puta jel sve ok sa mojim psom.
Dobila sam danas savjet da si dobro namlatim psa jer laje na psa koji ga je napao ranije i da garant nije napadnut bez razloga. Kako mi žao što nisam nazvala policiju, ne mogu to opisati. Da sam znala da su takvi idioti bome bi zvala.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:17   #1352
Mislim da ovi što vode pse bez lajne uglavnom dobro znaju kako su u prekršaju pa se ti samo brani. Ne vjerujem da će se itko ići praviti pametan. A ne špricaš vlasnika, nego napadača, osobu koja te udarila ili htjela udariti. Ima li psa ili zlatnu ribicu, posve je svejedno.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 05:18   #1353
Ako spricas psa koji dodje do tebe nez vlasnika, pa logicno je da je u pitanju samoodbrana. Da je bio na lajni ne bi ni dosao do tebe. Jasna stvar kao dan!
Vukmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 09:30   #1354
Hvala, to me zanimalo.

Problem mi je sto moj laje na velike pse otkako je napadnut zadnji puta, uglavnom na one koje od prije ne zna. Kad su bez vlasnika ili pusteni sa lajne a vlasnik je tamo negdje u daljini nije mi bas ugodno kad krene netko prema nama,ovaj moj se ne mize sam obraniti, a ja bome ne mogu micat psa od 30-40 kila s njega. Ovo mi je elegantnije rjesenje, samo me zanimalo jel mogu imati priblema sto sam se na taj nacin branila od psa (ne vlasnika , ako se oni hoce tuci nek me tuku )
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:15   #1355
Dok god ti svog psa drzis na lajni, a vama prilazi odvezan pas ti si ugrozena od direktnog ugriza tudjeg psa. Sa suzavcem si samo privremeno onesposobila tudjeg psa da ti mozes izbjeci napad/ugriz tako da i po pitanju vrste odbrane si sigurna jer je to bolje nego da si tudjeg psa tukla nekom motkom/palicom i slicno.

Vlasnik tog odvezanog psa nema nijedan argument osim da kaze kako je njegov pas inace fin i nikog on ne bi ugrizao dok okolo luta bez nadzora i zalijece se na tudje pse i njihove vlasnike
Vukmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 12:00   #1356
LeeLoo, ti si u povoljnijem položaju ako vlasnik drugoga psa baš i hoće lagati, a nema svjedoka ni ozljeda. Hoću reći, bez obzira na sve vlasnik u prekršaju uvijek može tvrditi da si se ti bez veze prestrašila i da si pošpricala njegova psa suzavcem iako je on "samo prolazio na dva metra" od tebe i tvojeg psa. Međutim, on psa pušta bez lajne, a ti svojega vodiš na lajni i tu svaka diskusija prestaje: nisi ozlijedila njegova psa, a nigdje nije zapisano da pas ne smije lajati. Osim ako drugima smeta da spavaju i laje kontinuirano, ali to je posve druga priča.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 12:12   #1357
Nadajmo se da mi neće trebati.

Mislim ja poraditi na tom problemu straha od velikih cucaka, nije ni meni napeto imati psa koji mi laje ko manijak na drugoga sam zato što je velik. Što je najjače, kad se upozna i skonta da nije nije opasan onda je sav hepi što se može igrati (samo većina ih zamrači kad na njih ovako mrači neki pas pa se baš ne usudim približavati da ne bi fajt izbio).

Neki dan ide jedan što se sam šeće, ogroman. Ja se već pripremila da će ovaj moj lajati i da će ovaj krenuti na nas i razmišljam na koji način da ga otjeram od nas da ga ne napadne, a moj ga zapamtio od prije i kreuno mahati repom i šuti, ovaj ga došao ponjuškati, repići rade sve u 16. Znači nisu problem svi psi, problem je taj koji ga je napao i novi koje ne zna ili one koje ne poznaje dobro.

Uostalom, ne mora sve voliti, samo neka mi ne privlači pažnju ovih velikih jer mi ga se ne rastavlja od mrge koja je 2-3 puta veća od njega i šeće okolo bez nadzora.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 13:01   #1358
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Uostalom, ne mora sve voliti, samo neka mi ne privlači pažnju ovih velikih jer mi ga se ne rastavlja od mrge koja je 2-3 puta veća od njega i šeće okolo bez nadzora.
Ti si catperson pa se vjerojatno ne bi usudila učiniti ono što ja radim. Kad se neki pas zaletava na nas, stanem ispred svog psa ili pasa, ovisno o tome koliko nas ima, ispužim ruku, onako s dlanom okrenutim od sebe i viknem NE ili STOJ. Prvi put učinila sam to spontano, na nasipu kada se tornjak zaletio na našeg laba: pas se zabezeknuo i stao, što je vlasniku dalo vremena da ga stigne. Da nije, vjerojatno se ne bismo dobro proveli ni Dicky ni ja. Sada to stalno radim sa Sitkom kad mi je na nasipu na dugačkoj lajni zavezanoj oko struka jer znam da ću tresnuti ako se ona počne igrati. I radije vičem STOJ jer je to istodobno i njoj znak da se smiri.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 16:10   #1359
moj otto, gemišt od 10kg, u 8 godina napadnut je dvaput i to na livadi koja je gradskom odlukom namijenjena psima. svi su psi bili pušteni, kao i ta njemačka ovčarka, koja ga je napala. drugi put (tip je tek nakon nekoliko incidenata shvatio da njegovom psu tu nije mjesto) otto je kao munja pobjegao preko kružnog toka s dvije trake (i ostao živ) i nakon toga sam shvatila da na lancu uopće nema šanse, ovak može bježati.
otto hoda gradom bez povodca, sluša. hsputne pse ako osjeti da su pretnja zaobilazi u širokom luku, kao i nekoliko mačaka.
on sam procijeni opasnost. sada nakon svih iskustava funkcioniramo tako.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:53   #1360
Ja imam malog psa koji ne voli muške. Uvijek kad nam prilazi pas bez obzira da li je na uzici ili nije pogledam dole jel ima pimpača.
Kao mali igrao se sa velikim psima u kvartu, vodili smo ga do godinu, godinu i pol u pseći park. Završili smo klasičnu školicu i imali privatne treninge. Kastrirali smo ga.
Nema pomoći, što zbog štitnjače, neuroloških problema, dana kada mu nije dobro pa je nervozan, što zbog naravi jednostavno ako mu priđe muški pas bez obzira na veličinu skočiti će za vrat, njušku, uho gdje stigne i prvo ugristi. Zato kao blesava vlasnica sa malim psom obično što prvo pitam ako mi netko prilazi je "jel muški"?
Imam sprej u torbici, nisam ga nikad izvadila nadam se da niti neću. Slažem se da je to u nekoj brzini totalno nemoguća misija, pogotovo zato što neću špricati psa samo zato što nam je prišao.
Obično to riješim tako da se postavim između mog i tog psa i derem se "Marš, Briši" obično se takvi sa ili bez gazde maknu. Još mi je lakše ako je i muž prisutan obično shendlamo takvog psa koji doleti kod nas tako da ga otjeramo. Istina jednom sam na Jarunu od balavanderice koja je bila nigdje a njena mrcina je doletila do nas zbog marš skoro pobrala batine i čula gadne prijetnje.
Istina je i da me puno ljudi što u kvartu što van zbog svega ovdje napisanog gleda kao histeričnu budaletinu
Koji put kad prođem a prije toga tražim od vlasnika da nam njegov pas ne prilazi, čujem i pogrdne komentare.
No, što ću tako je kako je.
Svjesna sam da ljudi donose zaključke na temelju svojih predodžbi, no ja tu baš ništa ne mogu.
Uglavnom se razumijem sa onima koji imaju sličnih problema.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:02.