Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2010., 14:34   #41
kad se tako nešto dogodilo frendici na pravu zg, otišla je na pravo u rijeku...ali se nije mogla više vratiti u zg, jer je izgubila pravo studiranja na tom faxu...

najbolje odi u referadu i pitaj...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 14:57   #42
U Rijeci moram polagati DM, i možda bi mi priznali neke položene ispite, a u Zg su mi u referadi rekli da bih morala pisati zamolbu za povratak. Mislila sam ako netko ima slično iskustvo, imam jedan nepoložen ispit a izgubila sam pravo studiranja.
1mikula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 16:07   #43
U Statutu o studiranju (ili tak negdi) stoji da kad jednom izgubiš pravo na studiranje, nema ti više povratka.

Al ako su ti rekli ovo za zamolbu, očito je moguće. Piši zamolbu.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 09:38   #44
Izgubila sam tri godine života, ako ponovno krenem u Rijeku imat ću 22 godine, i biti na početku, a to je u najboljem slučaju još ŠEST godina, ako ima tko kakav savjet, bila bih zahvalna.
1mikula is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 12:45   #45
Ako su ti rekli da pišeš zamolbu, piši zamolbu i nadaj se najboljem. U čemu je problem? Ja sam samo navela kaj zakon kaže. Ko se ikad u ovoj državi držao zakona?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 04:20   #46
Quote:
1mikula kaže: Pogledaj post
Izgubila sam tri godine života, ako ponovno krenem u Rijeku imat ću 22 godine, i biti na početku, a to je u najboljem slučaju još ŠEST godina, ako ima tko kakav savjet, bila bih zahvalna.


joj kriste o tome si trebala razmisljati prije

sama si se dovela u takvu situaciju
orka12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:10   #47
Quote:
orka12 kaže: Pogledaj post


joj kriste o tome si trebala razmisljati prije

sama si se dovela u takvu situaciju
Razmišljam itekako. Problem je jedan predmet gdje sam svaki put na usmenom ispitu imala panični napadaj, lupanje srca, jednostavno bih zablokirala, uopće nisam mogla složiti suvislu rečenicu. Pismeni sam dala od prve.U međuvremenu sam imala jednu veliku tragediju u obitelji. Sve ostalo sam riješila na vrijeme. Veliki zajeb.
1mikula is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 07:53   #48
Quote:
1mikula kaže: Pogledaj post
Razmišljam itekako. Problem je jedan predmet gdje sam svaki put na usmenom ispitu imala panični napadaj, lupanje srca, jednostavno bih zablokirala, uopće nisam mogla složiti suvislu rečenicu. Pismeni sam dala od prve.U međuvremenu sam imala jednu veliku tragediju u obitelji. Sve ostalo sam riješila na vrijeme. Veliki zajeb.
a, sta nisi onda trazila licenicku potvrdu za zamrzavanje ili nesto
orka12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 21:55   #49
Quote:
orka12 kaže: Pogledaj post
a, sta nisi onda trazila licenicku potvrdu za zamrzavanje ili nesto
Sve pokušala, ali nakon osmog pada nemaš više pravo studiranja. Bila i kod prodekana nekoliko puta, i bila uvjerena da će mi poništiti barem jedan rok, i stalno su mi govorili da samo učim i da će mi omogućiti još jednu šansu i pred tjedan dan šok, izgubljeno pravo studiranja. Znam da sam sama kriva, i sad neznam što raditi, pokušati u rijeku ili skroz nešto drugo.
1mikula is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 03:27   #50
Quote:
1mikula kaže: Pogledaj post
Sve pokušala, ali nakon osmog pada nemaš više pravo studiranja. Bila i kod prodekana nekoliko puta, i bila uvjerena da će mi poništiti barem jedan rok, i stalno su mi govorili da samo učim i da će mi omogućiti još jednu šansu i pred tjedan dan šok, izgubljeno pravo studiranja. Znam da sam sama kriva, i sad neznam što raditi, pokušati u rijeku ili skroz nešto drugo.
pa ako si mozes financijski priustiti odi bolje u rijeku

nemoj gledati na godine.
orka12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 05:39   #51
Je li moguće izgubit prava već u prvom semestru , ako ne dobijemo potpise?
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 05:46   #52
pa ako si na faksu koji ima uvjet za upis u drugi semestar polozenu odredjenu kolicinu ispita, naravno da je moguce


a, mislim da je onda i najbolje da se ispises posto ocito nisi ni zagrijana za studiranje
orka12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 06:07   #53
Quote:
orka12 kaže: Pogledaj post
pa ako si na faksu koji ima uvjet za upis u drugi semestar polozenu odredjenu kolicinu ispita, naravno da je moguce


a, mislim da je onda i najbolje da se ispises posto ocito nisi ni zagrijana za studiranje
Tako sam i mislila , a rekli su mi da je nemoguće. :/
Mislim da ne treba određena količina ispita , (zapravo ne znam) ,ali određeni predmeti su jednosemstralni i ako ne dobijem potpis , ne mogu izać na ispit.

Pa to me i zanima , je li se bolje odmah ispisat ili ne.
Nisam zadovoljna s faksom i želim na drugi dogodine.Nije problem u studiranju.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 13:40   #54
@ Doree: ovisi o faxu.

na većini faxova ak imas vježbe/praktikume/labose iz predmeta oni su obicno uvjet za potpis tj. pravo izlaska na ispit. ak ih ne ispunis i ne dobis potpis, padas godinu. ne gubis jos pravo studiranja.

ali velim, sve ovisi o faxu...
fea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 19:52   #55
Quote:
fea kaže: Pogledaj post
@ Doree: ovisi o faxu.

na većini faxova ak imas vježbe/praktikume/labose iz predmeta oni su obicno uvjet za potpis tj. pravo izlaska na ispit. ak ih ne ispunis i ne dobis potpis, padas godinu. ne gubis jos pravo studiranja.

ali velim, sve ovisi o faxu...
tnx.
aha , znači zapravo nije nužno bolje se ispisat ,ako ne gubim prava
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 21:17   #56
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
tnx.
aha , znači zapravo nije nužno bolje se ispisat ,ako ne gubim prava
pa ne moras se ispisati ali, moze ti se desiti da ne položiš dm i ne upadnes
a, padnes godinu
orka12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 05:36   #57
Quote:
orka12 kaže: Pogledaj post
pa ne moras se ispisati ali, moze ti se desiti da ne položiš dm i ne upadnes
a, padnes godinu
položila sam dm(polagat ću možda izborni još jedan) , moguće da ne upadnem :/
u svakom slučaju , ne bi nastavila na ovom faksu više
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 11:42   #58
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
položila sam dm(polagat ću možda izborni još jedan) , moguće da ne upadnem :/
u svakom slučaju , ne bi nastavila na ovom faksu više
Nemoj se ispisat.
Niš ne gubiš ako ostaneš upisana na tom faxu i iduci semestar bez obzira sto ne mozes nista polagati.
Ovako imaš studentska prava (x-icu, rad preko student servisa, zdravstveno...)
Sve ti je to previše sranja ako se ispišeš usred godine.
Kad upadneš na drugi fax u 7.mj. odeš se ispisat s ovog
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 16:32   #59
Pozdrav,

Imam pitanje kao i vecina dosad samo bih molio ako netko stvarno zna dati sluzbeni odgovor, znaci ne samo necije misljenje ili sta se prica jer toga sam svasta nacuo pa u tom i je problem sto vise neznam sta je od tog istina..

Meni se također nesvidja trenutni faks(prva sam god) i prebacio bi se na neki drugi, odnosno, krenio bi iznova, podnjeo bi zahtijev za projekt "vojni kadet" i uzabrao bi neki faks koji oni traze i iznova od 1god.

E sad ja sam cuo da ako ne ostvarim na trenutnom faksu određen br bodova(tocnije 24-25) da vise uopce nemam pravo ici kao redovni student na bilo koji faks.?!

Druga opcija bi bila da ostanem na ovom faksu do kraja god. i polozim tih par predmeta kako bi imao 25 bodova i da to budu neki predmeti koji bi mi koristili na iducem faksu pa jel postoji mogucnost da si prenesem neke rijesene predmete sa prve godine tako da tamo nemoram sve jedno te isto polagat ako vec jesam?! (nije mi problem sve iznova samo pitam reda radi da znam jel mi se isplati vamo jos truditi)

Ili mi je sasvim svejedno ako neprodjem nista i neskupim skoro nikake bodove da opet mogu nanovo upisat neki faks. Imam polozenu DM i imam vrlo dobre rezultate...

Hvala
mb1591 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 16:39   #60
Quote:
mb1591 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam pitanje kao i vecina dosad samo bih molio ako netko stvarno zna dati sluzbeni odgovor, znaci ne samo necije misljenje ili sta se prica jer toga sam svasta nacuo pa u tom i je problem sto vise neznam sta je od tog istina..

...

E sad ja sam cuo da ako ne ostvarim na trenutnom faksu određen br bodova(tocnije 24-25) da vise uopce nemam pravo ici kao redovni student na bilo koji faks.?!



Hvala
Ja sam na svojem prvom faxu studirala 2 godine. U te 2 godine polozila 10 ECTS-a (a ne 25). Tamo sam bila redovni student ali sam sama plaćala fax.

Nakon toga sam redovno upisala 2.fax naravno opet 1.godinu. Redovan sam student uz potporu ministarstva.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.