Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2012., 01:34   #121
Ima i jeftinije, samo se treba malo potruditi (žicati popust)
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 10:27   #122
Vodeni kamenac - rješenje?

Pozdrav,

renoviram stan i mjenjam kompletne instalacije.

Stan je u Splitu, di imamo problem "tvrde vode" tj. puna je kamenca.
Naša sam nekoliko mogućih rješenja, a svako od njih ima prednosti i mane.

1. magnetsko rješenje, koje izgleda OK, ali su mi sumnjive informacije na stranici prodavača - govori da "odstranjuje" kamenac magnetskim putem, a svakome tro se malo informira je jasno da se ne može odstraniti, već da se tim magnetizmom postiže da kamenac prođe kroz cjevi, bez taloženja.
CIJENA: 4900kn
Zbog cijene je neisplativo, jer za te novce kupim novu vešmašinu i bojler (ako umru zbog kamenca).

2. elektromagnetsko rjesenje - ovo mi izgleda malo uvjerljivije i jeftinije je
CIJENA: oko 800kn

Problem s ovim uređajima je što se teško može dokazat njihov učinak.
Ima i na eBayu svega (decalcifier, water descaler, water softener ), obični magneti montirani na cjevi, bez spajanja na struju, za sitne novce, ali ne virujem ni da to funkcionira...

Ima li neko iskustva s bilo kakvim uređajem za odstranjivanje kamnca u kućanstvu?

Zadnje uređivanje STmateo : 05.06.2014. at 10:33.
STmateo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 10:53   #123
Ma odustani. Se ti je to mamac za naivce. Jednostavno redovito čisti bojler, recimo svakih godinu do dvije i veš mašinu i bok. Pa i kod nas je izrazito tvrda voda pa je trebalo 7 godina da rikne grijać na veš-mašini (popravak u rangu 200kn ako ti to radi majstor) a bojler u prosjeku čistim svake dvije godine i nikakvih problema. Pa jedino ti grijaći malo brže stradavaju a oni su u rangu 100 kn sa brtvama. Pa ti sad računaj. Koliki je vjek tih sranja, a učinkovitost je tu negdje ko onog kamerunca što vrađbinama ometa Ronalda da ne igra protiv kamerona na SP To sa kamencem je malo preizreklamirani bauk.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 13:48   #124
I meni se cini da je sve to prodavanje magle... sto vise gledam gluplje mi zvuči cila ta priča.
Dobro govoriš, rješit te grijače svako par godina i dobro je... jer kupnja ovoga jednostavno nema smisla, preskupo ispada, nikad isplativo
STmateo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 10:58   #125
pozdrav.
interesira me jedna stvar.
ako pricamo o omeksavanju vode, daklem oni neki filteri koji se stave za protok koji u sebi imaju nekakvu sol il nesto, dali ja onda ukljanjam kamenac ili ne?
odnosno zelim izbjeci da mi ostaje tone bjelog praha kod rada ovlazivaca zraka?
neda mi se davat tisuce kuna za pravi RO sistem kad mi je cilj samo uklonit kamenac namjenski samo zbog gore navedenog razloga.
hvala.
geronimo666 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 11:18   #126
To je i mene mučilo pa sam izvodio s destiliranom, kišnicom, pa i skupljanjem kondenzata klime. Uglavnom takav uređaj za ovlaživanje je teško sranje, u par sati mi napravi takvu finu prašinu da je to prestrašno. Ukratko ako je velika potreba za ovlaživanjem, jednostavnije je kupiti drugi ovlaživać (ishlapljivać), a ovaj ultrazvučni ovlaživać zašiljit u smeće jer za drugo nisu. Mislim da ti je to na kraju jeftinije.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 15:36   #127
Prije kojih 10 godina na naš kućni savjet tadašnji predstavnik stanara je predložio da ugradimo uređaj koji spriječava stvaranje kamenca u pitkoj vodi. Ugradi se na glavni vod, te preko nekih magneta razbija kamence. Rečeno je da više neće biti kamenaca u veš mašinama, našim bubrezima itd.
Mi smo to kupili (nekih 10.000 kuna) , ugradili i čekali rezultate.
Da li to funkcionira, ne znam, možda i da.
Ne može štetiti više nego prije, a da li vrijedi, to nikad nećemo saznati. Kad kuhate vodu u loncu i dalje ostaje bijeli trag, ako je to jedan od načina provjere.
Uglavnom, nema načina provjere radi li to ili ne.
Po mome, to je zbog nedostatka pravne regulative takvih stvari.
Ovako nam mogu uvaliti i naprave za skidanje uroka po cijeloj zgradi.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 15:47   #128
ak ostaje u loncu onda ga valjda ima itekako. koliko sam ja skuzio pricu svi ti brita lonci, filteri sa solima ovo ono mogu samo smanjit kamenac ili ga kao zarobit i sta ti ja znam, al to nije to.
jedini koji uklanja je pravi filter za to koji se mora svako toliko mjenjat/cistit. jesam li u pravu?

i u vezi onih masina za vodu koje imamo po firmama i sl. mjestima.
to je ak se ne varam RO i ono uklanja 100% kamenac?
pitam jer mi je dostupna jedna takva za toplu i hladnu vodu pa mogu svaki dan uzet bocu/dve te vode doma.

poz
geronimo666 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 13:23   #129
Kamenac , tvrda voda

ovo je cjev spoja vodokotlić - školjka , kako se zaštiti od toga ?

jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 19:01   #130
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
ovo je cjev spoja vodokotlić - školjka , kako se zaštiti od toga ?
Pa nemoj koristiti Jamnicu:klap:
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 19:05   #131
znači čisto , uf..ode jetra začas od čistog
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 17:02   #132
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
ovo je cjev spoja vodokotlić - školjka , kako se zaštiti od toga ?

nikako, paziti da ne curi kotlić jer ovo je upravo rezultat curenja kotlića....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 23:15   #133
Filter za vodu - Borba sa kamencom

Pozdrav,

Živim na Šalati u Zagrebu i imamo jako tvrdu vodu. Kod tuširanja ako ne obišem vrata i pipu od vode kasnije je to tvrdokorni kamenac - živi užas!
O kuhinji i sudoperu da ne pričam, više potrošim na sredstvo protiv čišćenja kamenca nego na nas ukućane.

Ugradili bi filter za vodu na glavnu dovodnu cijev u stanu.
Da li ima netko iskustva s tim i što preporučate?
Ni jedan vodoinstalater se ne usudi predložiti neki filter jer je to dosta skupo, a nisu svi kvalitetni... Kakva su vaša iskustva?
zikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 00:36   #134
oko ostalog neću predlagat, mi se zadovoljavamo britom za vodu za piće/čaj/kavu i brisanjem površina, ali za ovo:
Quote:
zikica kaže: Pogledaj post
više potrošim na sredstvo protiv čišćenja kamenca ...
ti mogu preporučiti obični alkoholni ocat. neškodljiv je i u velikom pakiranju vrlo jeftin. ovisno o tvrdokornosti naslage, prilagoditi koncentraciju (razrijeđenost vodom) i toplinu otopine (vruć djeluje jače, hladan slabije).
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 08:05   #135
Pogledaj prije pod:
- Kamenac u vodi
ili
- Pročistač vode
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 01:07   #136
Veš mašina, imam tvrdu vodu, dosad koristio Calgon za kamenac, i žena danas kupila DAX, alternativa Calgonu. E, jebiga, na Calgonu lijepo piše da je mjerica za tvrdu vodu 50 gr, a na ovom DAX-u piše za tvrdu vodu 48 ml. Kak ću sad znati koliko je 48 ml DAX praška - grama!?!
Jay Cutler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 08:43   #137
Quote:
Jay Cutler kaže: Pogledaj post
Veš mašina, imam tvrdu vodu, dosad koristio Calgon za kamenac, i žena danas kupila DAX, alternativa Calgonu. E, jebiga, na Calgonu lijepo piše da je mjerica za tvrdu vodu 50 gr, a na ovom DAX-u piše za tvrdu vodu 48 ml. Kak ću sad znati koliko je 48 ml DAX praška - grama!?!
a šta si taj DAX kupio na placu iza WC-a pa su ti ga natočili u džep ?

ili, možda ipak u nekakvom pakovanju sa čepom koji je ujedno i mjerica ...


PS. ako je praškasti, onda lijepo uzmeš mjericu od praškastog deterdženta i nađeš crticu od cca. 48ml (arielova mjerica ima 50/100/150/200ml crtice)
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.