Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2010., 23:19   #1
Odnos otac - sin?

Za početak, pozdrav svima na MK-u

Evo baš danas nakon cjelog dana na maslinama mi pade na pamet ovo...kakav odnos ste imali s vašim ocem, jeste li se slagali ili ste više bili kao dva ovna(kako moja mater meni kaže).

Sa starim sam uvijek bio ok, mada cijeli život imam neki osjećaj da nije to to. S moje strane, mogu reć da mi on ide uvelike na živce šta misli da sve zna najbolje i uvijek imam osjećaj da se predamnom pavi pametan, ali opet s druge strane uvijek nekako dođem na to da sam i ja isti kao on, pa da se zbog toga ne trpimo. Kad god moram s njime nešto radit, to mi je muka...od najobičnije promjene utičnice, mi napravimo rat...pa nas onda mater miri

S njegove strane..neznam...mislim priuštio mi je sve šta je mogao...nisam nikad ničega bio željan, dobio sam i bicikl, i lego kocke, i PS, i komp, iman u auto... ali nekako, uvijek imam osjećaj da nešto fali... jbg puno radi, pogotov preko sezone, sam sam sebe odgojio praktički, i sebe i mlađu sestru... Možda taj neki nedostatak zajedničkog vremena, koliko god mi to sad bezveze zvuči i uopće mi više nije ni bitno, možda podsvjesno ipak fali.

Evo sad ću 20, pa me malo zanima kako je to izgledalo u vašem odrastanju...kako ste se podnosili, slagali trpili...jel bilo kakvih većih ekscesa...i na kraju krajeva, jeste li i s koliko odselili
__________________
Tulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 23:33   #2
ja i otac kako si napisao smo ko dva ovna, on je blesav kao i svi u ovoj selendri a ja da mi je dobit pare otišao bih zauvijek i nikad vidio ni njega ni ovu pripizdinu.
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 23:46   #3
Quote:
Tulio kaže: Pogledaj post

Sa starim sam uvijek bio ok, mada cijeli život imam neki osjećaj da nije to to.
shvatit ćeš oca kad postane djed
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 23:47   #4
Moj cale je za mene heroj i uzor...nas odnos je uvik bio odlican, nikad se nismo nesto zavadili jako, nisam nikad puno trazio od njega, a opet mi je mnogo toga pruzio, pokazao, naucio me gotovo svemu.

Ima sada 51 god, ali u dusi je ostao isti, uvik je spreman za salu, zajebanciju i tesko ga je raspizdit (op. materi koja ga zna ubit u pojam svojom flegmaticnoscu i zaboravnim slaganjem robe po ladicama).

Istina mozda nismo provodili vrime stalno skupa, igrali se ili nesto, ali u sustini bio je uvik tu, a i sad mi cesto kaze da mu je zao sto nismo vise vremena provodili zajedno. Ali ja nemam taj osjecaj, za mene je on ucinio sasvim dovoljno. Na kraju, oni trenutci kad smo bili na otoku brali masline ili kopali nesto i radili, urezali su mi se u sjecanje kao nesto vrijedno i dozivotno, trenutci oca i sina bez problema svijeta i sranja okolo nas. A njegove price...to je svijet za sebe...

Iako imam samo 18 godina prosao sam onaj kljucni dio u kojemu mnoge ljude obitelj sjebe i ostavi im gorke rane i sjecanja, medutim eto, imam tu srecu i privilegiju da mi je otac prakticki savrsen. Bio je u ratu, imao je cacu pijanca, mater koja ga je znala tuci i svasta, ali opet je otao lik i po, ljudina i ponosan sam na njega jer me uspio odgojiti bez nasilja, bez prijetnji ili vridanja tipa glup si ili ne mozes to i to...

Eto...trazili ste...dobili ste..., kamo srece da su i tudi ovakvi ko moj, di bi nam bio kraj.
__________________
Homo doctus in se semper divitias habet
Tu trembles, carcasse, mais tu tremblerais bien davantage si tu savais où je vais te mener

Κατὰ τὸν ἑαυτοῦ δᾲιμονα
Nietreink is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 23:51   #5
da, uživaj s ocem! Sve je kako se rodiš, u mojoj sredini svi su pijandure (samo piju alkohol) i pizde (boje se odgovornosti i života) samo znaju reć bit će bolje i po starom umjesto da nešto urade za svoju djecu...a ja sam totalno drugačiji i uvijek u svađi s mojih dvoje idiota...
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 00:04   #6
Ne slažemo se nimalo, neko vrijeme čak se nismo ni viđali zbog njegove bahatosti i gluposti. A onda su krenule godine i bolesti, a ja sam shvatio da kad on ode ni ja više neću biti isti.
Sad se trudim što više vremena provoditi s njim, i on je shvatio svoje greške. Mislim da tek sad imamo jedan normalan odnos, nadam se da će potrajati.
I da, bojim se života bez njega, ma kolilko sam ga nekad mrzio. Falit će mi, đubre staro.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 00:10   #7
Ja znam za svog tetka koji je djubre od covjeka, imao je oca takoder djubreta...i nikad nisu pricali puno, stalno su se svadali i mrzili, pokusavali se sto manje vidati....

ali otkad je stari umro, moj tetak mu dolazi na grob skoro svaki dan i prica s njim, place i slicno vec godinama.....jebiga ako je njemu tako, kako nece biti nekome tko se kako tako slagao sa ocem....teske su to emocije, covjeku dodje da se zapita...
__________________
Homo doctus in se semper divitias habet
Tu trembles, carcasse, mais tu tremblerais bien davantage si tu savais où je vais te mener

Κατὰ τὸν ἑαυτοῦ δᾲιμονα
Nietreink is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 00:11   #8
Quote:
Tulio kaže: Pogledaj post
S moje strane, mogu reć da mi on ide uvelike na živce šta misli da sve zna najbolje i uvijek imam osjećaj da se predamnom pavi pametan, ali opet s druge strane uvijek nekako dođem na to da sam i ja isti kao on, pa da se zbog toga ne trpimo.
Svašta. Jel to taj neki ka dalmatinski temperment?

Nisi ti ništa isti kao on.
"On je tvrdoglav ali i ja san tvrdoglav", ma koga boli kurac što si ti tvrdoglav.

Od kud tebi ideja da je tvoje pravo bost se sa starim? On ima pravo bit tvrdoglav, ti prema njemu nemaš. Sljedeći put kad ti dođe da nešto prosereš sam se odalami po gubici i pokri se po ušima. Nabrojao si sve što ti je on dao, što si ti njemu dao?
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 00:19   #9
Quote:
Nabrojao si sve što ti je on dao, što si ti njemu dao?
što on njemu treba dati?????
ak mu je stari kupija igračke što je dobar otac???
Dobar otac je teško biti, i ja imam igračke pa sam nezadovoljan i ne volim moje roditelje...
najbolje da mu nema dati za kruh jebate....
ak oćeš imat djecu onda se pozdravi sa sobom, ako ti je stalo samo do sebe živi sam!!!
A ne stvarat izlike, njemu je bilo teško bla bla, Ok bilo ti je teško, ak ti je toliko teško što si onda pravija dicu!!!
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 00:22   #10
Da je, dalmatinski temeprament...

Ali mislin neznan koliko je sad ovaj moj post ispa negativan, to su samo neke sitnice koje me tako živciraju, mislin da svi imaju nešto slično. Pitanje je samo koliko smo spremni na kompromis, kao i uostalom u svemu u životu.

Više me je zanimalo općenito odnosi, neki zajednički poslovi(slaganje peglice, zidanje kuće...pa na kraju krajeva i možda zajednička firma i sl, kako to funkcionira)...itd

A šta sam ja njemu dao...pa neznam šta bi mu trebao dat. On je taj koji me htio, dobio me je...to mu je dosta
__________________
Tulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 00:25   #11
Quote:
A šta sam ja njemu dao...pa neznam šta bi mu trebao dat. On je taj koji me htio, dobio me je...to mu je dosta
upravo tako, sve što mu možeš dati je:
da se ne drogiraš i nisi alkić
nisi peder
ne siluješ i ne ubijaš i ne pljačkaš

dakle jednostavno da budeš normalan i zdrav!
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 00:35   #12
To je i dobio

Nisan pijanac, nisan se potukao nikad, nikad nisan pravio probleme... društvo mi je OK, uvik samo za feštu


Al opet, smatram da je to njegov uspjeh...ipak me je on odgojio, a to treba znat i nije lako uspit
__________________
Tulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 00:39   #13
da dosta je u odgoju ali i o okolnostima (a naravno za njih su odgovorni roditelji), a najviše kako se rodiš odnosno geni, kao što sam rekao okružen sam idiotima, lažljivcima, pizdama, alkićima itd. pa nisam ni jedno od njih...no opet imam super brata, rođake i tetu pa su i oni tome doprinjeli.
Lijepo je čut da u ovoj bjednoj istočnoj evropi ima normalnih ljudi!

nisi peder, zar ne? (to nisi spomenuo samo si rekao da ti je društvo OK)

ma šalim se!
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 00:44   #14
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
najbolje da mu nema dati za kruh jebate....
I da ga sa 18 izbacio iz kuće gologuzog, još uvijek ni riječ ne bi imao pravo prigovorit.

Moj stari je sa 14 godina došao sa sela radio ko šegrt išao u školu i plaćao si podstanarstvo. Živio kod babe neke imao sobu od 12 kvadrata, još se sjećam kako mi je pričao kako je štedio i svaki mjesec bi od para koje je uštedio jednom otišao na šnitu kolača od kestena. Jer mu je to bio najdraži kolač.

Sad si pročitaj svoj post ponovo i reci jel ti ima smisla.

Quote:
Tulio kaže: Pogledaj post
Pitanje je samo koliko smo spremni na kompromis, kao i uostalom u svemu u životu.
Kompromis? Ma kakav kompromis čovječe... Nema tu kompromisa, bar ne jedan za jedan. Kompromis s tvoje strane je da on tebi opali 10 ćuški a ti onda odlučiš napravit kompromis pa stisneš zube i ne prigovoriš. Takav kompromis da, a ne da on tebe ćušne pa ćeš ti bit kompromisan pa njega ćušnut s pola snage. Ma biž čovječe. Pljusni se sam ak te on neće.


Quote:
Tulio kaže: Pogledaj post
A šta sam ja njemu dao...pa neznam šta bi mu trebao dat. On je taj koji me htio, dobio me je...to mu je dosta
To je velika istina. To je njemu dosta. Što ti želiš? (retoričko pitanje)
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 00:53   #15
pa moj je s 16 završio na brodu kao 90% njegovih vršnjaka...i???? Jebe mi se, nek se žali svom pokojnom ćaći.
Svak more bit otac ukoliko ti je ona stvar Ok, al biti pravi otac to već nije tako lako!!!
Inače kungfumonkey koliko imaš god, nekako si mi zaostal?
Da je mog oca s 16 god stavit u dobar posao u neku zemlju isto ništa ne bi napravio jer je glup, a takvih mladih i danas ima u ovoj selendri, da im je dat posao s velkim parama opet ništa s time ne bi napravili jer su idioti!!!
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 00:55   #16
nemoj me skužit da ne poštujem starije i roditelje. Baš naprotiv, tetu puno volim i poštujem jer i ona mene poštuje i voli kužiš
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 01:03   #17
Quote:
KungFuMonkey kaže: Pogledaj post
Od kud tebi ideja da je tvoje pravo bost se sa starim? On ima pravo bit tvrdoglav, ti prema njemu nemaš. Sljedeći put kad ti dođe da nešto prosereš sam se odalami po gubici i pokri se po ušima. Nabrojao si sve što ti je on dao, što si ti njemu dao?
Dug koji ti natovare roditelji ne vraćaš njima, već svojoj djeci.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 01:09   #18
Quote:
KungFuMonkey kaže: Pogledaj post


Kompromis? Ma kakav kompromis čovječe... Nema tu kompromisa, bar ne jedan za jedan. Kompromis s tvoje strane je da on tebi opali 10 ćuški a ti onda odlučiš napravit kompromis pa stisneš zube i ne prigovoriš. Takav kompromis da, a ne da on tebe ćušne pa ćeš ti bit kompromisan pa njega ćušnut s pola snage. Ma biž čovječe. Pljusni se sam ak te on neće.
To je velika istina. To je njemu dosta. Što ti želiš? (retoričko pitanje)

E baš si ga prećero.. ili možda nisi ako vam je ćaća isti..

Tulio; To ti je jedna normalna pojava, mame su ljubomorne na svoje kćeri, a očevi na sinove...te njihove loše prikrivene "djetinjaste" ispade često tumačimo kao nesnošljivost, da nas ne podnese ili da smo im nešto krivi.

Lego kocke, i te druge pizdarije nisu bile potrebne da ti odrasteš...s njima je samo potkupljivao tvoje osmijehe kako bi na čas smirio svoju savjest. I nemaju pojma koliko u tome griješe.

Ja volim onu izreku; čovjek je savršeno biće koje svaka budala može napraviti
čobanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 01:12   #19
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
pa moj je s 16 završio na brodu kao 90% njegovih vršnjaka...i???? Jebe mi se, nek se žali svom pokojnom ćaći.
Svak more bit otac ukoliko ti je ona stvar Ok, al biti pravi otac to već nije tako lako!!!
Inače kungfumonkey koliko imaš god, nekako si mi zaostal?
Da je mog oca s 16 god stavit u dobar posao u neku zemlju isto ništa ne bi napravio jer je glup, a takvih mladih i danas ima u ovoj selendri, da im je dat posao s velkim parama opet ništa s time ne bi napravili jer su idioti!!!


Nema veze kolko ja imam godina, imam inteligenciju puno mlađeg djeteta.

Nije pitanje što se on nema što ili kome žalit, stvar je u tome da će trenutak kad ćeš se ti imat pravo žalit doć onda kad ti polomi dvije ruke, bedrenu i potokoljeničnu kost i proda te u roblje Arapima sa 11. E onda nakon toga, kad pobiješ 100 kršćanskih vitezova i sam sebe odkupiš iz maharađinog harema i vratiš se da nađeš kako je prokockao 100000 hektara moslavačkog vinograda koji je tebi djed ostavio u nasljedstvo, onda ćeš ti imat pravo reć njemu

"Stari, ti si idiot."

Do tad, tvoje je da začepiš gubicu i napraviš nešto od sebe.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 01:24   #20
Quote:
KungFuMonkey kaže:
...napraviš nešto od sebe.
ha ha ha, napravim nešto od sebe ha ha ha....svi koje poznam dobili su posao jer im stari imaju veze (a u suprotnom ne bi imali za kruh kao ni ja) a ja nemam ni račun na banci jer je stari idiot i nije mislio uopće o meni, imao je prilike živit u gradu i mnogo prilika za bolji život ali je jadan i nije napravio nikakve temelje za mene a ni za svoju budućnost, da ja imam priliku da sam počmem nešto odmah bih prihvatio i radio ko konj samo da mogu otić iz ove zabiti, idiota i njih dvoje!
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger