Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2011., 14:48   #41
Inače, ljudsko društvo generalno gledano, nije normalno-vrlo je plitko, jer robuju uvijek iznova nekim pravilima, normama koje uvjetuju sitne duše koje samo površinski gledaju na stvari oko sebe i život uopće. Kada sam studirao onda sam zaključio da se niti ne vrijedi silom uklapati u neki šminkersko-zamaskiran krug ljudi samo kako ne bih bio sam , jer to biva puno gore i stalno se moraš skrivati iza maske i glumiti, a to ne donosi nikakvu sreću. Sada , kad sam se oženio za jednu osobu koja me voli i prihvaća baš onakvog kakav jesam a i ja nju, sreći nema kraja i za to se isplatilo pretrpit sva ona ismijavanja degena i bića bez srca i duše, sitnih karijerista i materijalnih uvlačiguza.

Ma , žalim ih, doista. Budite svoji, makar to zahtjevalo ogromne žrtve. Svaka istina-iskrenost pronađe svoj put!!
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 16:49   #42
kako godine prolaze uklapaš se sve rjeđe.
prihvatiš to kao stil života.
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 21:26   #43
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Inače, ljudsko društvo generalno gledano, nije normalno-vrlo je plitko, jer robuju uvijek iznova nekim pravilima, normama koje uvjetuju sitne duše koje samo površinski gledaju na stvari oko sebe i život uopće. Kada sam studirao onda sam zaključio da se niti ne vrijedi silom uklapati u neki šminkersko-zamaskiran krug ljudi samo kako ne bih bio sam , jer to biva puno gore i stalno se moraš skrivati iza maske i glumiti, a to ne donosi nikakvu sreću. Sada , kad sam se oženio za jednu osobu koja me voli i prihvaća baš onakvog kakav jesam a i ja nju, sreći nema kraja i za to se isplatilo pretrpit sva ona ismijavanja degena i bića bez srca i duše, sitnih karijerista i materijalnih uvlačiguza.

Ma , žalim ih, doista. Budite svoji, makar to zahtjevalo ogromne žrtve. Svaka istina-iskrenost pronađe svoj put!!
zadovoljstvo je prokomentirat ovakav post...stari uživaj,ČUVAJ TO i svako dobro ti želim
__________________
the devil sings along,and the tears shall pour in vain
cidery is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 22:36   #44
[QUOTE=khari;36131741][B] Inače, ljudsko društvo generalno gledano, nije normalno-vrlo je plitko, jer robuju uvijek iznova nekim pravilima, normama koje uvjetuju sitne duše koje samo površinski gledaju na stvari oko sebe i život uopće. Kada sam studirao onda sam zaključio da se niti ne vrijedi silom uklapati u neki šminkersko-zamaskiran krug ljudi samo kako ne bih bio sam , jer to biva puno gore i stalno se moraš skrivati iza maske i glumiti, a to ne donosi nikakvu sreću. Sada , kad sam se oženio za jednu osobu koja me voli i prihvaća baš onakvog kakav jesam a i ja nju, sreći nema kraja i za to se isplatilo pretrpit sva ona ismijavanja degena i bića bez srca i duše, sitnih karijerista i materijalnih uvlačiguza.

to je istina,a ja se već manje opterećujem time,i živim po svojim pravilima
butterfly666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 17:43   #45
Smile

http://www.youtube.com/watch?v=qDXrTdi21eg

Evo, za sve vas koji se ne uklapate u ovu psihijatriju vani....

Malo odmora i istinskog dodira sa pravim vrijednostima u našem životu!!! pozy.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 20:16   #46
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=qDXrTdi21eg

Evo, za sve vas koji se ne uklapate u ovu psihijatriju vani....

Malo odmora i istinskog dodira sa pravim vrijednostima u našem životu!!! pozy.
Hvala ti, divno je!

Baš smo se lijepo uklopili među ove koji se nikamo ne uklapaju.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 11:07   #47
Smile

Thanks prika!
Pada mi jedna ideja sada, zašto ne bi ovdje svi mi koji baš ne pronalaze neko svoje društvo u ovom iskvarenom i sebičnom svijetu, napravili svoj neki krug prijatelja, pa makar i ovako preko compa, virtualno, da podijelimo neke svoje nevolje, situacije koje proživljavamo na poslu, faksu, obitelji, društvu uopćei i tako se ohrabrimo. ???

Pa lakše čovjeku bude kada bude shvaćen od nekoga i kada zna da nije jedini koji odudara od većine ljudi koji ga svakodnevno okružuju. Kao što si rekao Martin, mi se ipak negdje uklapamo. Ovdje, na ovoj temi.

Javite se , svi takvi...meni bi bilo drago. Uživajte uz ovaj video!! a zašto baš uz ovaj??? http://www.youtube.com/watch?v=Owg-NaUoHHo

Pa zato što smo svi mi u neku ruku gladijatori!
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 12:31   #48
Thumbs up

Martian7 - svemirka, sorry, ja sam tebe svrstao u muški rod, nenamjerno nisam dobro vidio.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 13:41   #49
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Pada mi jedna ideja sada, zašto ne bi ovdje svi mi koji baš ne pronalaze neko svoje društvo u ovom iskvarenom i sebičnom svijetu, napravili svoj neki krug prijatelja, pa makar i ovako preko compa, virtualno, da podijelimo neke svoje nevolje, situacije koje proživljavamo na poslu, faksu, obitelji, društvu uopćei i tako se ohrabrimo. ???

Pa lakše čovjeku bude kada bude shvaćen od nekoga i kada zna da nije jedini koji odudara od većine ljudi koji ga svakodnevno okružuju. Kao što si rekao Martin, mi se ipak negdje uklapamo. Ovdje, na ovoj temi.

Javite se , svi takvi...meni bi bilo drago. Uživajte uz ovaj video!! a zašto baš uz ovaj??? http://www.youtube.com/watch?v=Owg-NaUoHHo

Pa zato što smo svi mi u neku ruku gladijatori!
pretpostavljam da su većinom neuklopljene osobe introvertne, sklone analizama i s velikoj dozom osjetljivosti.
jeste li takvi?
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 15:57   #50
Wink

Mislim da to sve ovisi o samoj osobi, djetinjstvu, odgoju, proživljenim traumama iz prošlosti, mnogim životnim neuspjesim, nepravdama, itd...
Osobno, dosta sam otvoren, ali osjetljiv sam dosta(sad kako godine prolaze i taj sam prag malo pomakao, na sreću),ali moj problem je što ja sve nekako dublje doživljavam, često bivam zamišljen, proživljavam sve dosta intenzivno, neke naizgled banalne stvari bace me u čitav spektar misli, analiza, sjećanja...ma sve to ima neko svoje objašnjenje-objašnjenja!
Shvatih da je ovaj naš život u isto vrijeme i jako kompliciran a u suštini tako jednostavan. Samo treba biti umjetnik pa balansirati u svemu tome. Biti uravnotežen, a to je zbog svih životnih izazova, stresa, iskustava...jako,jako teško.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 16:45   #51
Thumbs up

ej,kompa, pa zar ti još ne znaš da si,TI takav kakav jesi Unikat, i da bi ti se trebalo živo fućkati,za sve servirane šablone???
pa ni sam ne znaš kolko si bogat????
Edo63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 17:48   #52
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Inače, ljudsko društvo generalno gledano, nije normalno-vrlo je plitko, jer robuju uvijek iznova nekim pravilima, normama koje uvjetuju sitne duše koje samo površinski gledaju na stvari oko sebe i život uopće. Kada sam studirao onda sam zaključio da se niti ne vrijedi silom uklapati u neki šminkersko-zamaskiran krug ljudi samo kako ne bih bio sam , jer to biva puno gore i stalno se moraš skrivati iza maske i glumiti, a to ne donosi nikakvu sreću. Sada , kad sam se oženio za jednu osobu koja me voli i prihvaća baš onakvog kakav jesam a i ja nju, sreći nema kraja i za to se isplatilo pretrpit sva ona ismijavanja degena i bića bez srca i duše, sitnih karijerista i materijalnih uvlačiguza.

Ma , žalim ih, doista. Budite svoji, makar to zahtjevalo ogromne žrtve. Svaka istina-iskrenost pronađe svoj put!!

Ukrao si mi sve riječi
Upravo tako se treba razmišljati. Svijet je na žalost ispunjen pizdama svih vrsta i podvrsta, a najsnažniji su oni koji ostanu svoji. Nema ništa gore nego biti okružen poluživotima koji su izdresirani poput majmuna da se ponašaju u životu ovako i onako što automatski uključuje površne poglede na svijet i izvitoperene vrijednosti, a suština ostaje nezamijećena.
I drago mi je da si našao žensku koja te voli takvog kakav jesi.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 20:23   #53
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Martian7 - svemirka, sorry, ja sam tebe svrstao u muški rod, nenamjerno nisam dobro vidio.
Nema frke! Ženski rod je ionako samo još jedna grupa u koju se ne uklapam.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 15:07   #54
[QUOTE=khari;36170180]Thanks prika!
Pada mi jedna ideja sada, zašto ne bi ovdje svi mi koji baš ne pronalaze neko svoje društvo u ovom iskvarenom i sebičnom svijetu, napravili svoj neki krug prijatelja, pa makar i ovako preko compa, virtualno, da podijelimo neke svoje nevolje, situacije koje proživljavamo na poslu, faksu, obitelji, društvu uopćei i tako se ohrabrimo. ???

Pa lakše čovjeku bude kada bude shvaćen od nekoga i kada zna da nije jedini koji odudara od većine ljudi koji ga svakodnevno okružuju. Kao što si rekao Martin, mi se ipak negdje uklapamo. Ovdje, na ovoj temi.

Javite se , svi takvi...meni bi bilo drago.

ja sam za
butterfly666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 19:40   #55
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
To bi trebalo bit tak u teoriji al ne bi baš rekla da nema razloga. Baš sam krenula s faksom na kojem su same grupice već od početka jer svi znaju još nekoga i imaju ljude s kojima se poznaju. Ako ne želim ostat sama, stajat sama, i sl. moram se pokušat uklopit da bi se s nekim sprijateljila. Mene to jako muči jer ja osjećam da se ne mogu uklopiti. Upoznala sam tu jednu curu, nije baš moj "tip" al ajde, ok je, dok smo se danas upoznale sa još nekim ljudima i njih 2 su odmah našle zajednički jezik- pušenje. Osjećam se isključeno i jednostavno se pitam gdje sam to ja, slušajući o tipičnim studentskim forama i zanimacijama s kojima ja nemam veze. I baš sam bila tužna danas. A to kaj sam introvertirana baš i ne pomaže.
Tako je i meni. Nekako me to iznenadilo kad sam došla na faks iz srednje, jer sam u srednjoj kroz sve 4 godine imala neki svoj mali krug ljudi s kojima samo koliko toliko bila opuštena, ali kada sam došla u novi grad i ostala sama i prepuštena upoznavanju novih ljudi - vidjela sam koliko mi to zapravo teško ide. Totalno sam uplašena i da ne moram - ne bih nikada nikoga upoznala. Jedino je problem to što mi je gore stajati sama u kutu, a ovako sam barem u nekoj grupici... kao 'uklapam' se negdje. Glupa potreba!



_ _ _

Moj test kaže da sam INTP - Introverted Intuitive Thinking Perceiving
Anwyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:05   #56
Quote:
Sorei kaže: Pogledaj post
kako godine prolaze uklapaš se sve rjeđe.
prihvatiš to kao stil života.
Bas tako..kako godine prolaze sve vise biram gdje cu se uklopiti odnosno sve vise izbjegavam uklopiti se. Znam toliko biti asocijalan da se iznenadim kad se socijaliziram.
__________________
My Pain and Sadness is More Sad and Painful Than Yours
Daydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 04:14   #57
Quote:
Magnus_The_Red kaže: Pogledaj post
Probaj ovo, možda ti ponudi koji koristan podatak

http://humanmetrics.com/cgi-win/JTypes1.htm

hvala na linku zanimljiv test, zanima me je netko dobio INFP rezultat?
drukciji_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 11:37   #58
Quote:
drukciji_os kaže: Pogledaj post
hvala na linku zanimljiv test, zanima me je netko dobio INFP rezultat?
infp here

http://www.youtube.com/watch?v=HtrwB...T5Kk0g&index=1


@daydream

upravo tako.
nikad mi nije ni bilo važno da se baš puno uklopim, možda u djetinjstvu, a sad niti znam, niti mogu, niti želim.
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.

Zadnje uređivanje Sorei : 13.10.2011. at 11:44.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 18:11   #59
[QUOTE=butterfly666;36190589]
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Thanks prika!
Pada mi jedna ideja sada, zašto ne bi ovdje svi mi koji baš ne pronalaze neko svoje društvo u ovom iskvarenom i sebičnom svijetu, napravili svoj neki krug prijatelja, pa makar i ovako preko compa, virtualno, da podijelimo neke svoje nevolje, situacije koje proživljavamo na poslu, faksu, obitelji, društvu uopćei i tako se ohrabrimo. ???

Pa lakše čovjeku bude kada bude shvaćen od nekoga i kada zna da nije jedini koji odudara od većine ljudi koji ga svakodnevno okružuju. Kao što si rekao Martin, mi se ipak negdje uklapamo. Ovdje, na ovoj temi.

Javite se , svi takvi...meni bi bilo drago.

ja sam za

I kaj da se svi nađemo i svi ostanemo međusobno neuklopljeni kao razbacane puzzle?
Zamisli onda koji bi to bio dodatni udarac... nespojiv s nespojivima
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 18:12   #60
Quote:
Sorei kaže: Pogledaj post
infp here

http://www.youtube.com/watch?v=HtrwB...T5Kk0g&index=1


@daydream

upravo tako.
nikad mi nije ni bilo važno da se baš puno uklopim, možda u djetinjstvu, a sad niti znam, niti mogu, niti želim.
Upravo tak je i meni. Jedino mi je bitno naći curu koja će mi biti u stanju frend, koja će me voljeti i koju ću ja. Čak mislim da sam je našao, ali sve do sada mi nekako govori da ona to ne misli i za mene baš
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.