Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2013., 06:21   #21
Quote:
zokibacko kaže: Pogledaj post
..kako je lako osuđivati čovjeka i reći za njega ovo ili ono..a da istog niste nikad vidili-upoznali a da ne kažem živili s njim određeno vrime!
Lorens jeste Apostol Isusa Krista i to dokazuje njegovo svedočanstvo i življenje za Istog.
Ne vidim da ga je netko osuđivao

a sebe proglašavati apostolom ipak raži određeno objašnjenje, zato je i otvorena tema, da oni koji nešto mogu reći o njemu to i kažu...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 08:35   #22
Quote:
zokibacko kaže: Pogledaj post
..kako je lako osuđivati čovjeka i reći za njega ovo ili ono..a da istog niste nikad vidili-upoznali a da ne kažem živili s njim određeno vrime!
Lorens jeste Apostol Isusa Krista i to dokazuje njegovo svedočanstvo i življenje za Istog.
Ja ga ne osuđujem, nego mu se divim. Čovjek zna cijelu bibliju napamet i ima svoje principe. I osnovao je jednu svoju "ŠKOLU" kršćanstva usmjerenu na lijećenje. Kao što Domančić liječi bioenergijom, ovaj liječi bioenergijom koja dolazi od Krista. A naj-jača je bioenergija u koju vjeruješ. Ako vjeruješ da će te izliječiti leteće pastafarijansko čudovište, ono će te liječiti. Samo je problem što nitko pameten neće vjerovati u tako nešto. Da bi vjera bila uspješna mora imati neku psihološku nadgradnju koju prihvaća masa. A Lorens Novosel je u tome uspio.
Doduše ne baš masovno, jer na njegovim predavanjima u Zadru je bilo po 30-tak ljudi. Sve redom "lijevi" kršćani (baptisti, pentekostalci, mormoni.........)

Vjerovatno on djeluje u sklopu neke od ovih "škola" kršćanske promenijencije ! Jer katolik 100% NIJE ! Ne bi imao podršku klera da se deklarira kao apostol

Još bi ga proglasili sljedbenikom Satana, kako sam to primijetio da za to kažu i za vlč. Sudca !

Zadnje uređivanje krena : 03.08.2013. at 09:06.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 09:52   #23
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

Vjerovatno on djeluje u sklopu neke od ovih "škola" kršćanske promenijencije !
I ja mislim tako.
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 22:36   #24
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
I ja mislim tako.
Znam da nije pentekostalac jer ga jedan iz ove crkve crni na sve strane. Ja mislim da je bliži bapristima ili protestantima.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 09:23   #25
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Znam da nije pentekostalac jer ga jedan iz ove crkve crni na sve strane. Ja mislim da je bliži bapristima ili protestantima.
Ona njegova izjava o tome kako je Isus umro kako bi mi primili iscjeljenje je bliska određenim pentekostalnim krugovima, tako da je moja prva asocijacija bila upravo ona na takvu zajednicu. Možda ga crni jer je pokupio učenje i ideje i išao na svoju stranu?
Evo nagađamo malo dok nas netko tko ga poznaje ne prosvijetli
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 16:13   #26
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Ona njegova izjava o tome kako je Isus umro kako bi mi primili iscjeljenje je bliska određenim pentekostalnim krugovima, tako da je moja prva asocijacija bila upravo ona na takvu zajednicu. Možda ga crni jer je pokupio učenje i ideje i išao na svoju stranu?
Evo nagađamo malo dok nas netko tko ga poznaje ne prosvijetli
Možda je on njima nelojalna konkurencija. Ali bi to trebalo pitati zokibacko koji ima jedan jedinino post na forumu hr i to baš o Lorensu
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 16:38   #27
Evo ga ponovo u Zadru: http://www.sozo-hr.com/

ZADAR!!

Novi seminar na temu
'Kako primiti iscjeljenje od Isusa Krista'

od 14.-23. prosinca

od 18-20h

Znanstvena knjižnica Zadar (dvorište Pomorske škole)
Ante Kuzmanića 3, Zadar
!Ponesite vaše Biblije ili Nove Zavjete!
Audio snimke nakon svakog dana seminara možete preuzeti ovdje, a preporučamo ih početi slušati i uoči novog seminara!
Kako je bilo na prethodnom Seminaru u Splitu u studenom možete pročitati ovdje.



Nije mi jasna njegova računica !!?? Dvorana nije besplatna, bude prisutno 30-tak ljudi , a seminari su 7 dana za redom po 2 sata !?

Od tih tridesetak ljudi, njegovi su prijatelji jedva njih desetak.

Evo iskustva nekih od članova: http://www.sozo-hr.com/index.php/svj...cjeljenje-ruku
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 15:39   #28
ne mogu shvaćati ozbiljno nikog tko komentira ovakve stvari, a ne zna makar temeljno o katoličanstvu i protestantizmu. posebno o protestantizmu. ne možete u isti koš trpati pentekostalce i baptiste s mormonima i jehovinim svjedocima.
kao prvo, mormoni i jehovini svjedoci nemaju veze s protestantizmom... to su kako god okrenuli ipak sekte koje imaju specifična vjerovanja koja se ni u najvažnijim točkama ne slažu s temeljima kršćanskog vjerovanja (npr. nijedan Jehovin svjedok ne vjeruje da je Isus Bog!)

tako da... molim vas lijepo, naučite prvo te temeljne stvari pa onda pišite i komentirajte Lorensa o kojem, btw, ne znam apsolutno ništa. zapravo sam naletila na njega na facebooku pa sam tražila više informacija...
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 00:46   #29
Quote:
Lindelia kaže: Pogledaj post
ne mogu shvaćati ozbiljno nikog tko komentira ovakve stvari, a ne zna makar temeljno o katoličanstvu i protestantizmu. posebno o protestantizmu. ne možete u isti koš trpati pentekostalce i baptiste s mormonima i jehovinim svjedocima.
kao prvo, mormoni i jehovini svjedoci nemaju veze s protestantizmom... to su kako god okrenuli ipak sekte koje imaju specifična vjerovanja koja se ni u najvažnijim točkama ne slažu s temeljima kršćanskog vjerovanja (npr. nijedan Jehovin svjedok ne vjeruje da je Isus Bog!)

tako da... molim vas lijepo, naučite prvo te temeljne stvari pa onda pišite i komentirajte Lorensa o kojem, btw, ne znam apsolutno ništa. zapravo sam naletila na njega na facebooku pa sam tražila više informacija...
I na kraju što je on: slobodni kršćanin ? I samoproglašeni apostol.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 02:03   #30
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Vidim da je uvodno predavanje besplatno (standardna navlakuša), a cijena seminara je profesionalno prešućena. I još lik sebe naziva apostolom Isusa Krista. Nema što, gerila marketing na djelu (brz, šokantan, djelotvoran). Sada treba pričekati što će katolički biskupi i svećenici reći o nelojalnoj konkurenciji.
Ako krije prezime, bit će da je to Hit and run propovjednik (uzmi lovu i bježi), da mu se teže uđe u trag kada svoje sljedbenike uspije osloboditi navezanosti na materijalna blaga (novac, zlato, nekretnine, ...).
Meni je stvarno ne jasno. Dali si bio na seminarima? Nisi. Da ti kazem iz prve ruke. Seminari ne kostaju nista. Besplatni su. Uz to ako si nemozes priustiti NoviZavijet,daju ga. Uz to on ne krije svoje prezime,da ste ga htjeli saznat,ima mail na kojem mozete dobiti odgovor. Lorens ne trazi novac niti ce ga ikada traziti,za razliku od Crkve. Koju ti spominjes. Ima dosta primjera sto se tice Crkve i novaca.
Zoran1985T is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 02:07   #31
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
I na kraju što je on: slobodni kršćanin ? I samoproglašeni apostol.
Nije bitno sta je,vec sta radi. Propovijeda Sveto pismo,Boziju rijec.
Zoran1985T is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 02:16   #32
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Ona njegova izjava o tome kako je Isus umro kako bi mi primili iscjeljenje je bliska određenim pentekostalnim krugovima, tako da je moja prva asocijacija bila upravo ona na takvu zajednicu. Možda ga crni jer je pokupio učenje i ideje i išao na svoju stranu?
Evo nagađamo malo dok nas netko tko ga poznaje ne prosvijetli
Zasto ga ne upoznate osobno. Nece vas pojesti. Najgore sta se vama moze dogoditi da zaspete na seminaru,pokupite se kuci i zakljucite sami.
Sto se tice blacenja,pa to i vi radite upravo sada. Tako da vas nebi trebalo cuditi sto cujete od drugih koji cak nisi niti bili na seminaru a kamo li upoznali Lorensa.
Zoran1985T is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 02:21   #33
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja ga ne osuđujem, nego mu se divim. Čovjek zna cijelu bibliju napamet i ima svoje principe. I osnovao je jednu svoju "ŠKOLU" kršćanstva usmjerenu na lijećenje. Kao što Domančić liječi bioenergijom, ovaj liječi bioenergijom koja dolazi od Krista. A naj-jača je bioenergija u koju vjeruješ. Ako vjeruješ da će te izliječiti leteće pastafarijansko čudovište, ono će te liječiti. Samo je problem što nitko pameten neće vjerovati u tako nešto. Da bi vjera bila uspješna mora imati neku psihološku nadgradnju koju prihvaća masa. A Lorens Novosel je u tome uspio.
Doduše ne baš masovno, jer na njegovim predavanjima u Zadru je bilo po 30-tak ljudi. Sve redom "lijevi" kršćani (baptisti, pentekostalci, mormoni.........)

Vjerovatno on djeluje u sklopu neke od ovih "škola" kršćanske promenijencije ! Jer katolik 100% NIJE ! Ne bi imao podršku klera da se deklarira kao apostol

Još bi ga proglasili sljedbenikom Satana, kako sam to primijetio da za to kažu i za vlč. Sudca !
U pravu si. On nije katolik. On je Kristolik.
Zoran1985T is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 15:56   #34
Quote:
Zoran1985T kaže: Pogledaj post
U pravu si. On nije katolik. On je Kristolik.
Kao da je imao vlč. Sudca za učitelja. Samo što ipak Zlatko Sudac prati modne trendove:

http://www.jutarnji.hr/posljednji-hr...atiku/1076785/

krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 17:37   #35
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Kao da je imao vlč. Sudca za učitelja. Samo što ipak Zlatko Sudac prati modne trendove:

http://www.jutarnji.hr/posljednji-hr...atiku/1076785/

Kao da ga oblači modni mačak.
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 11:03   #36
Ja sam sumnjičav prema svima i svemu kad se netko postavi za duhovnog vođu ili kakvog karizmatika od takvog čovjeka očekujem puno da barem izvana odaje dojam savršenstva. I a ako iscjeljuje a iscjeljenih nema to bi bilo sramota za Gospodina ako bi mu taj čovjek bio sluga Bog je silan i njegova djela nisu možda je možda nije.
Forumaško is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 10:21   #37
Wink

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Kao da je imao vlč. Sudca za učitelja. Samo što ipak Zlatko Sudac prati modne trendove:

http://www.jutarnji.hr/posljednji-hr...atiku/1076785/

Lorens se oblaci sasvim normalno. Ukoliko nisi bio i vidio ne iznosi gluposti na forumu. Uz to kakve veze ima to kako se oblaci Sudac ili bilo tko drugi. Odjeca ne cini covijeka. Mjerom kojom mjeris druge biti ces izmjeren. Vrlo jednostavno.
Zoran1985T is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 10:28   #38
Smile

Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
Ja sam sumnjičav prema svima i svemu kad se netko postavi za duhovnog vođu ili kakvog karizmatika od takvog čovjeka očekujem puno da barem izvana odaje dojam savršenstva. I a ako iscjeljuje a iscjeljenih nema to bi bilo sramota za Gospodina ako bi mu taj čovjek bio sluga Bog je silan i njegova djela nisu možda je možda nije.
Jako je dobro da si sumnjicav. Da si oprezan. Da te ne zavede netko tko iskrivljuje istinu. Ja idem na seminare.Seminari su kao skola. Lorens tebe gura da sam citas i razumijes vjeru i princip. Ne namece svoju teologiju. Predavanja su prvenstveno orijentirana na to da sam udjes u vjeru. Sto se tice iscjeljena,pa iscjeljenje dolazi od tebe prvenstveno. Kroz tvoju vjeru,no nije rijedak slucaj da nas Gospod pocasti. Primjer je covijek koji nije mogao sjediti od bolaova na kraju seminara sasvim normalan. I odmah da vam kazem da se radi o prijatelju na ne nekom glumcu kojeg je Lorens kupio da glumi. Sto bi neki sada tu iznjeli.
Zoran1985T is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 21:33   #39
Quote:
Zoran1985T kaže: Pogledaj post
Lorens se oblaci sasvim normalno. Ukoliko nisi bio i vidio ne iznosi gluposti na forumu. Uz to kakve veze ima to kako se oblaci Sudac ili bilo tko drugi. Odjeca ne cini covijeka. Mjerom kojom mjeris druge biti ces izmjeren. Vrlo jednostavno.
Lorens ne prati modne trendove, za razliku od Sudca. Samo što je do sada nastojao biti po izgledu sličan Kristu: https://www.youtube.com/watch?v=RTexoGMBJPE
Izgleda da je malo poradio na svome izgledu , tako da sada više sliči Sv. Ivanu evanđelistu. https://www.youtube.com/watch?v=gvL_6_qs-F4

Njegova inkarnacija: http://svantosarajevo.org/wp-content...os-c.-1618.jpg


Zadnje uređivanje krena : 18.03.2014. at 21:39.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 23:51   #40
Question

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Lorens ne prati modne trendove, za razliku od Sudca. Samo što je do sada nastojao biti po izgledu sličan Kristu: https://www.youtube.com/watch?v=RTexoGMBJPE
Izgleda da je malo poradio na svome izgledu , tako da sada više sliči Sv. Ivanu evanđelistu. https://www.youtube.com/watch?v=gvL_6_qs-F4

Njegova inkarnacija: http://svantosarajevo.org/wp-content...os-c.-1618.jpg

Ma bravo! Pogodio si. Stvarno mu je to bila namjera. hahahaha
Zoran1985T is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.