Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2017., 20:12   #561
Quote:
zpintar kaže: Pogledaj post
Kd smo već kod bandita. Što kažete na nešto ovakvo? Moji je također vole zbog teme i dizajna:


Igra se zove Colt Express i svaki igrač smišlja plan za pljačku vlaka na divljem zapadu. Svi putem kartica planiraju kretanja svojih bandita, a nakon toga ide se u realizaciju. Zgodno je kd se svi ti planovi malo sukobe na tom vlaku pa se svašta ispodešava. Igra je u pravila za 8+ godina. No neki napredniji mlađi klinci bi je uredno mogli igrati.
uuuu.... ovo mi zvuči kao nešto što bi moglo moje zainteresirati. Sad odoh gledati s žmu film a sutra googlam
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 21:51   #562
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Što se vama čini, zašto vas nije oduševila? (ja ne mogu konketizirati razlog, pa se možda složim s vašim ).

Ne znam tocno, meni je isto malo tesko izdvojiti nesto konkretno. Moguce da su omanuli cijeli koncept u kojem je prvobitna ideja da se sve svinje zaprljaju, a sad odjednom mogu bit i uljepsane, pa onda kao mogu i jedni i drugi pobijediti. Malo se sve kao razvodnilo, bas mi je osjecaj nekako “meeeh”, dok smo originalnim spilom bas bili odusevljeni i bio je fora.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 22:52   #563
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Ne znam tocno, meni je isto malo tesko izdvojiti nesto konkretno. Moguce da su omanuli cijeli koncept u kojem je prvobitna ideja da se sve svinje zaprljaju, a sad odjednom mogu bit i uljepsane, pa onda kao mogu i jedni i drugi pobijediti. Malo se sve kao razvodnilo, bas mi je osjecaj nekako “meeeh”, dok smo originalnim spilom bas bili odusevljeni i bio je fora.
ajde, bas super da ju nismo nabavljali.
moja je tak s tim pranjem jednom promijenila pravila u osnovnom setu
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:26   #564
Curke, koje igre su pogodne za početak? Malac će u veljači 4 godine, pa bismo mu il prije il za rođendan kupili nešto...ali nemam pojma s čime početi
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:34   #565
Moj je sa 4 igrao Uno junior, Lotti Karotti, Memory pa ima u Mulleru njihova marka one kao putne igre raznorazne. Mi smo igrali neku kao memory ali treba spojiti parove, na jednoj kartici je kiša a na drugoj kišobran, pa na jednoj su lješnjaci a na drugoj vjeverica... Isto smo počeli igrati i Čovječe ne ljuti se. Moj je dosta toga i puno ranije počeo, ali ima starijeg brata pa je uz njega učio.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:42   #566
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Curke, koje igre su pogodne za početak? Malac će u veljači 4 godine, pa bismo mu il prije il za rođendan kupili nešto...ali nemam pojma s čime početi
memory (to je igrala i prije 4. rođendana), Čovječe ne ljuti se, Vesela gusjenica, Zeko hop (to je dobila za 4.rođendan od prijatelja iz vrtića), Uno, Magarac, Monopoly junior i Build and Break junior. za 4. rođendan je dobila i dvije igre Brainbox (slova i slike) i to joj je baš zabavno.

Da odmah pitam, ima li tko igru Živi zid (ona kad je jaje na zidu pa ne smije pasti)?
To sam planirala uzeti za Božić curici od 3,5 i svojoj od 4.5. ili ako imate bolji prijedlog za moju od 4.5
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:32   #567
Doma imamo Uno i Memory. Ostalo idem googlati. Brainbox ne znam jel bi mu bilo zabavno jer već odavno zna i sve brojeve i slova i na engl i na hrvatskom i skoro pa čita neke riječi Imamo već hrpu stvari sa slovima i brojevima i bojama jer je time opsjednut
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:43   #568
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Doma imamo Uno i Memory. Ostalo idem googlati. Brainbox ne znam jel bi mu bilo zabavno jer već odavno zna i sve brojeve i slova i na engl i na hrvatskom i skoro pa čita neke riječi Imamo već hrpu stvari sa slovima i brojevima i bojama jer je time opsjednut
Brainboxje više vježba koncentracije. U određeni vrujeme mora zapamtiti što vipe detalja sa slike.
Moja već jako dugo prepoznaje slova i čita kraće riječi, a igra joj je super. Još je bolje ako zna prepiznati slovo na kartici
Sad joj planiram uzeti brainbox za 5+.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:23   #569
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Curke, koje igre su pogodne za početak? Malac će u veljači 4 godine, pa bismo mu il prije il za rođendan kupili nešto...ali nemam pojma s čime početi
magicni labirint
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:32   #570
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
magicni labirint
Ovo zvuči zanimljivo
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:05   #571
Gledajte si igre s KinderSpieldesJahres plavim znakom. S tim igrama ne možete fulati.
__________________
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:54   #572
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči zanimljivo
I meni ☺ moze malo vise o igri, kako klinci prihvaćaju?
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:12   #573
Quote:
essence kaže: Pogledaj post
I meni ☺ moze malo vise o igri, kako klinci prihvaćaju?
To bi trebalo biti ovo:
https://igranje.hr/igre/das-magische-labyrinth

Igra se sastoji u tome da se postave drvene zapreke ispod ploče za igru.
Zatim se na ploču za igru postave figure koje s donje strane magnetom drže metalne kugle.
Igrači pomiču figure po labirintu, no kada kugla zapne za drvene prepreke ispod odvaja se od figure i vraća na početak.
Tada i igrač mora vratiti svoju figuru na poćetak, pamteći pri tom gdje je naletio na zapreku kako bi je prošao u idućem pokušaju.
Prema našim iskustvima s obiteljskih igranja klinci vole tu igru, ali su im drage i ove:
https://igranje.hr/igre/monster-falle
https://igranje.hr/igre/rhino-hero
https://igranje.hr/igre/der-verzauberte-turm

Nađe se tih igara u Muelleru.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:14   #574
to je ovo:
https://boardgamegeek.com/boardgame/...agic-labyrinth
moj ju je poceo igrati tocno sa 4 godine (dobio za rodendan) i dan danas sa 7 godina ju jako voli.
meni je vec malo dosadila, ali njemu nije
pravila su jednostavna i ne treba nikakva posebna mudrost ni strategija, samo trebas pamtiti gdje su ti "nevidljive" prepreke da bi dosao do onog sto trazis.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:28   #575
ja bih rekla da je magični labirint ODLIČNA igra ali nisam baš sigurna da je za 4-godišnjake (iako naravno, ovisi od djeteta do djeteta).
Za 4+ moji izbori bi bili:
Viva topo
Animal upon animal
Dobble (postoji i junior varijanta u Muelleru)
Moji i dan danas obožavaju slagati priče s Tell tale
Da li uopće trebam navoditi Ubongo junior (s tim da je idealna situacija kupnja i varijante za odrasle. Te dvije kutije se mogu zajedno igrati i to je onda stvarno zabava za cijelu obitelj. Inače je junior varijanta prejednostavna za nas odrasle)
Drecksau mooožda (moji su ga igrali s 5)
.... ma ima toga još hrpetina... i dobro je zpintar rekao: pogledati kinderspieldesjahres

edit: ja pisala, frupy već poslala... eto... magični igraju i klinci s 4
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:36   #576
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ja bih rekla da je magični labirint ODLIČNA igra ali nisam baš sigurna da je za 4-godišnjake (iako naravno, ovisi od djeteta do djeteta).
Za 4+ moji izbori bi bili:
Viva topo
Animal upon animal
Dobble (postoji i junior varijanta u Muelleru)
Moji i dan danas obožavaju slagati priče s Tell tale
Da li uopće trebam navoditi Ubongo junior (s tim da je idealna situacija kupnja i varijante za odrasle. Te dvije kutije se mogu zajedno igrati i to je onda stvarno zabava za cijelu obitelj. Inače je junior varijanta prejednostavna za nas odrasle)
Drecksau mooožda (moji su ga igrali s 5)
.... ma ima toga još hrpetina... i dobro je zpintar rekao: pogledati kinderspieldesjahres

edit: ja pisala, frupy već poslala... eto... magični igraju i klinci s 4
da, mojem je recimo labirint u toj dobi, ali i sad bio puno jednostavniji i zabavniji od ubonga.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:42   #577
Evo vam dobre referentne liste sa svjetskog Boardgamegeeka u klasi dječjih igara (nađe se toga i u našim boljim trgovinama):
https://boardgamegeek.com/childrensg...kobjectid=4665

Nažalost, Mueller izgleda više ne drži HABA igre, a one su baš izvrsne.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:49   #578
da, HABA je za tu dob najbolja
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:50   #579
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
da, HABA je za tu dob najbolja
Ali je ja više ne nalazim u Muelleru, a nekada je tamo bilo prilično dobrog izbora.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:53   #580
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
da, mojem je recimo labirint u toj dobi, ali i sad bio puno jednostavniji i zabavniji od ubonga.
moji vole podjednaku i jednu i drugu. Ubongo nam je bio super jer sam mogla poravnati i mogućnosti starije kćeri i mladjeg sina pa je on igrao onu jednostavniju stranu, kćer onu malo težu iz junior varijante, a MM i ja smo igrali odraslu varijantu. Zaista poravnate mogućnosti pobjede i vatrena borba do kraja.

I nevezano za 4+... Duhići su nam opet špica i igramo ih barem 4x tjedno. Jako su ljuti jer nam se zaredala serija gubitaka pa su navalili da ih napokon pobijedimo. Iskreno uopće ne znam kako se ta igra pobijedi s onom težom varijantom gdje se dijamanti kupe po točno određenom redoslijedu

edit: i još uvijek si želim coconuts . Ima li ju tko? I zna li tko otkud bi se mogla nabaviti?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.