Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2013., 10:14   #21
Odmah lobi
Da je kakav lobi možda bi se i stvarno bogatio

Quote:
Ako bi se psi cjepili svake tri godine možda bi bilo više cjepljenih pasa jer bi veterinari mogli i obilaziti područja gdje su psi uglavnom u dvorištima i na lancu i provjeravati dali su cjepljeni!
To se i sad radi
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:49   #22
Predlažem da pokrenemo peticiju protiv suvišnog cijepljenja, s time da se potpisnici obvežu kako će vlastitom imovinom jamčiti za troškove nastale zbog izbijanja epidemija i njihovog liječenja u narednih - recimo - pet godina.

Mislim, stvarno. To što Hrvatska nije zemlja visokog rizika u pogledu bjesnoće, zahvaljujemo upravo cijepljenju, što nam psi ne krepavaju od zaraznih bolesti, zahvaljujemo upravo tome što ih redovito cijepimo.

Da, vjerujem kako jedan dio ljudi izbjegava cijepljenje, bez obzira na to iz kojih razloga, ali nemojte me uvjeravati da se imunitet na zaraznu bolest stječe zdravim životom i neuzimanjem lijekova. Imunitet se stječe ili cijepljenjem ili prebolijevanjem zarazne bolesti. I nitko ne garantira da je za cijeli život.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:01   #23
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
... ali nemojte me uvjeravati da se imunitet na zaraznu bolest stječe zdravim životom i neuzimanjem lijekova. Imunitet se stječe ili cijepljenjem ili prebolijevanjem zarazne bolesti. I nitko ne garantira da je za cijeli život.
Jedino i upravo tako se stječe imunitet. Kako kod ljudi, tako kod životinja. Na tu su temu napisane knjige i knjige i mnoštvo znanstvenih radova, a vrlo se lako može provjeriti i u praksi. Samo - najteže je mijenjati (loše) navike.

A naša cijenjena država nek investira više u cjepljenje lisica i ostalih divljih životinja koji su izvor zaraze - bar će lovci imat što korisno za radit.

Sad su najednom upitni psi i veeeelika je panika oko cjepljenja pasa a mačke, lije, lasice, kune i ostala divljač slobodno hoda vascelom planetom, bez nadzora. Tko tu koga hoće uvjeriti u nešto? Samo i jedino one bez mozga, koji nemaju sposobnost kritičkog razmišljanja i donošenja educiranih i informiranih zaključaka. Dajte, najte. Treba se ipak malo bolje informirati i pratiti što se događa prije donošenja zaključka.

Malo više treba inzistirati na edukaciji ljudi u pogledu odgovornog ponašanja prema životinjama pa će biti i boljih rezultata i manje rizika.

.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!

Zadnje uređivanje LinaLena : 09.01.2013. at 12:19.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:02   #24
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Odmah lobi
Da je kakav lobi možda bi se i stvarno bogatio
ja sam spomenula lobi, ali ne vezano za veterinare i njihove prakse..već za one iznad njih koji o tome donose odluke.
nije glupo razgovarati i ovome i tražiti točna pojašnjenja...

prije cca godinu dana kad sam se prepucavala na ovu temu navela sam da ja namjerno sam kasnila s Otovim cjeplenjem..ali kasniej gledajući u knjižicu ustanovila sam da sam kasnila po maximnalno 20-tak dana ..tako da se u 9 godina skupilo valjda 2 ili 3 mjseseca sve skupa..
Podsvjesna radnja..ipak me to kopkalo i ipak sam odlazila ajmo rei na vrijeme..

Oto je dva puta cjepljen Defensorom3..teoretski mogla sam preskakati ali eto nisam
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:06   #25
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Je, evo baš nadograđujem kuću jer nemam di te silne novce spremati.

Ako vam je ta jedna zakonska obaveza godišnje koju imate previše, što da vak kažem, nemojte držati pse

Svake godine isto

Idem se buniti zbog tehničkog i registracije auta
Je, svaki put isto! Ne radi se o novcu, nego zdravlju i dobrobiti živih bića. Nevjerojatno kako je to teško razumjeti!
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:07   #26
Quote:
mala khala kaže: Pogledaj post
ako cjepivo po preporuci proizvođača traje tri godine onda vjerojatno traje i duže ( za sve rokove obično stave kraće za svaki slučaj), znači ako traje tri godine kakva je to veća sigurnost ako se cijepi svake godine? Ako bi se psi cjepili svake tri godine možda bi bilo više cjepljenih pasa. To što graničimo sa zemljama visokog rizika je glupo obrazloženje jer ako cjepivo drži tri godine zaštita je ista. Jedino pravo obrazloženje je da su tu jaki lobiji proizvođača i veterinara kojima to donosi novac. To da ima i drugih problema vezano za zaštitu životinja znam, ali ne znači da treba rjhešavati jedan po jedan.

Ako neke stvari takve kakve jesu a mogu biti bolji zasto da se to ne promijeni. Ako treba, bolje da platim porez na psa nego ga nepotrebno cijepim.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:30   #27
Ja nisam dala cijepiti na bjesnoću Luia do njegovih 6-7 mjeseci starosti. On se ionako nakon svakog cjepiva na zaraze razbolio (upala grla,upala uha) i to sam povezala sa cijepljenjem i padom imuniteta na jako cjepivo. Narednih godina (dok nije bilo upisa )produžavala sam rok na minimalno 18-20 mjeseci. Tako mislim i ove godine kad dođe vrijeme, nitko me ne može natjerati da cijepim "bolesnog psa" .
Do rata psi su se cijepili jednom u dvije godine i nije bilo niti više niti manje bjesnoće nego danas.
__________________
Psi vole svoje prijatelje, a grizu neprijatelje. Za razliku od njih, ljudi su nesposobni za istinsku ljubav i uvijek miješaju ljubav i mržnju
bingbang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:51   #28
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Je, evo baš nadograđujem kuću jer nemam di te silne novce spremati.

Ako vam je ta jedna zakonska obaveza godišnje koju imate previše, što da vak kažem, nemojte držati pse

Svake godine isto

Idem se buniti zbog tehničkog i registracije auta
naravno da ne očekujemo da bi jedan vet bilo kakvu štetnost cjepiva po zdravlje uopće uzimao u razmatranje. dosta nas ovdje vjeruje da su cjepiva štetna. i da se to dobro vidi i na cjepivima protiv gripe. Ako već doktori, zubari, vetovi i advokati po tebi nisu lobi, koji želi što više zaraditi, onda je to svakako farmaceutska industrija, koja je najunosniji oblik mafije trenutačno. A da i država treba maksimalno oderati na svakom koraku, i to je jasno.

Nama nije teško potošiti na naše ljubimce, ali ne želimo ih bezrazložno trovati, da bi netko zarađivao. dal je to sad dovoljno jasno?

kad je malena bila na one 3 operacije koljena i kad ju je fiziovet držao na pogrešnim i za sfušane operacije nepotrebnim lijekovima nekoliko mjeseci i kad su joj nalazi jetre i bubrega od toga bili katastrofa, jedino su me puškom mogli natjerati (kao u americi za gripu) da ju cijepim. preskočila sam čitavu godinu. cijepim svake godine, ali ne svakih 12 mjeseci. Ne znam kolika je kazna.

A ovo što veli didi kako se dobiva imunitet, pa daj se didi malo educiraj! pa po svim novinama, časopisima i medijima, ako nigdje drugdje, svaka domaćica može naučiti da se imunitet (kod ljudi, a po čemu bi kod životinja trebalo biti drukčije) stvara zdravom prehranom i zdravim životom. nigdje se ne spominju cjepiva. BTW jesi se cijepila na hepatitis? vlada epidemija, ne znaš ni to? ajde brzo na cijepljenje da ti malo poraste imunitet.

Zadnje uređivanje lily0 : 09.01.2013. at 13:00.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:58   #29
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Ako imaš dobro ograđeno dvorište i paziš na svog psa, ne vidim kakve veze ima što se mota bilo kuda. I kod mene šuma puna lisica, pa kaj? Nisam ni ja cijepljena, ajme, ajme!
pa nemam dobro ograđeno dvorište...fali mi lesa...a lisica več treću večer za redom dolazi ispred dvorišta...i točno ispod rasvjete...prekjučer ju je stari zamalo pogazio autom...nije stvar jel šuma puna...stvar je kaj se mota oko kuća...
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:09   #30
slažem se da je veći problem kad se živi u prirodi. ali poanta je u tome da je cjepivo djelotvorno 3 godine. Pa nema onda ni veze kakva j ograda.

LL hvala na ideju da cjepivo platim, a psa ne cijepim. tražit ću cjepivo koje traje 3 godine. Nisam to prije znala, pa se nisam toga ni sjetila.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:40   #31
Ne znam, meni cijela priča ne drži vodu. Šansa da mog psa ugrize lisica jednaka je onoj da mene ugrize lisica. Živimo na istoj adresi i krećemo se istim putem. I moji psi ne lunjaju po šumama i gorama bez mene. Pa zakon ne propisuje ljudima koji planinare ili odlaze u prirodu da se cijepe protiv bjesnoće. - Zašto? Pitajte u Zavodu da li preporučuju cjepljenje za ljude. Svatko odgovoran i normalan će vam reći - nikako! - Zašto? Pa zato što je cjepivo "fiiino i korisno za organizam i imunitet i opće stanje živog bića i nije nimalo štetno".

Sprečavanje, odnosno suzbijanje epidemije bjesnoće zakonski propisanim cjepljenjem pasa je kao da hoćete spriječiti požar vašeg doma tako da zalijevate kuću od trećeg susjeda iz drugog sela vodom.

Dajte se zbudite.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:34   #32
Ja ne znam kaj je vama s necijepljenjem... Kaj se treba ponoviti situacija iz Zagreba u 06/2012?

Nakon samo jednog bliskog susreta sa živinom koja se patila od neke zarazne bolesti (ne nužno bjesnoća), a koja se najvjerojatnije mogla izbjeći redovnim cijepljenjem, priča se mijenja. Pogotovo ako je u igri bjesnoća.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:37   #33
Nije mene strah kazne (kad već moram cijepiti i 12-godišnjeg psa koji se od mene praktički ne miče ), nego me strah potaknuta nemilim događajim prije ljeta (''bjesnoća'' u Dumovcu ).

Dakle u slučaju da ja odem preko ljeta iz Zg, i ne cijepim psa, dakle ''kasnim'' s cijepljenjem recimo 4 mjeseca. I dogodi se recimo na plaži neki manji bezvezni incident, tipa nečije dijete mi se zaleti na psa, pas se automatski brani od čupanja, i zada djetetu ogrebotinicu. Izmišljam, teoretski, kužite. I roditelji ludi recimo naprave strku i zovu policiju i sve to, i dolazi se do toga da mi pas nije cijepljen ove godine kad je trebao biti. E što onda, toga me jedino strah? Što bi onda bilo? Mislim prije bi morali mene upucati nego što bi ima dala psa, ali ipak, uvijek se pitam što bi bilo u slučaju neke tako banalne gluposti?
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:48   #34
Tu nije pitanje dali psa cjepiti, nego zašto ga cjepiti svake godine ako proizvođači cjepiva preporučuju svakih 3???? Dok je ovakav Zakon na snazi nemamo alternativu, jer kako piše Ema 86 što ako pas nekoga ugrize a nije bio cjepljen???? Treba tražiti izmjenu zakona i to je bila moja namjera kada sam ovo pokrenula, da pse legalno cjepimo svakih 2-3 godine!!!!!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:48   #35
Ponavljam, nisam za necijepljenje. naravno da je potrebno, i da neki rizici postoje. naročito za one koji svoje pse vode u šetnju i u šetnji puštaju. ali postoji cjepivo koje štiti od bjesnoće 3 godine. dakle, pse bismo mogli trovati i samo svake 3 godine, a ipak bi bili zaštićeni.

mene je prije nekoliko godina ugrizao podli pas kojem sam gurala ruku kroz ogradu da ga podragam, a on me je na to naveo da me može ugristi, podlac. i to je bilo na selu gdje neki i ne cijepe jer nemaju love. Sva u panici otrčala sam svojoj dr da me cijepi. pa mi je rekla da to nije bezazleno cjepivo ,i da nije dobro da se cijepim bezveze. da prvo zovem veta i pitam dal je pas cijepljen. bio je. Jedna od rijetkih da nešto takvo veli.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:59   #36
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Jedino i upravo tako se stječe imunitet.
(...)
Samo i jedino one bez mozga, koji nemaju sposobnost kritičkog razmišljanja i donošenja educiranih i informiranih zaključaka. Dajte, najte. Treba se ipak malo bolje informirati i pratiti što se događa prije donošenja zaključka.
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
A ovo što veli didi kako se dobiva imunitet, pa daj se didi malo educiraj! pa po svim novinama, časopisima i medijima, ako nigdje drugdje, svaka domaćica može naučiti da se imunitet (kod ljudi, a po čemu bi kod životinja trebalo biti drukčije) stvara zdravom prehranom i zdravim životom. nigdje se ne spominju cjepiva. BTW jesi se cijepila na hepatitis? vlada epidemija, ne znaš ni to? ajde brzo na cijepljenje da ti malo poraste imunitet.
S obzirom na to da nisam domaćica, ali sam očito bez mozga kad se uopće idem javljati na ovoj temi i raspravljati s fanatičnim pobornicima necijepljenja - oprostite, ali vas dvije koje sam citirala ne znam kako bih drukčije nazvala, educirala sam se i informirala pa ću vam rado svima ovdje prenijeti ono malo što znam o imunitetu i njegovom stjecanju.

Zdrav život, pravilna prehrana, odsutnost stresa i sve ostalo u tom smislu osiguravaju organizmu nespecifičnu, dakle, općenitu zaštitu od velikog broja patogena pojačavajući njegov prirođeni imunitet To je točno. Međutim, ovdje govorimo o specifičnim patogenima (bjesnoća, parvovirus, leptospiroza - you name it!), a imunitet na te patogene organizam stječe isključivo prilagodbom, bez obzira na koji način - preboljelom zarazom ili cijepljenjem.

Mislim, ima tu još detalja, ali smatrajte da sam otišla s ove teme. O&O.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:02   #37
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Je, svaki put isto! Ne radi se o novcu, nego zdravlju i dobrobiti živih bića. Nevjerojatno kako je to teško razumjeti!
Meni osobno nije jasno i ne mogu razumjeti,teško mi je..,kako tebi nije PRVO do zdravlja i dobrobiti ČOVEKA pa tek onda do životinje!??

Još da ovdje daješ instrukcije kako izbeći zakonsku obavezu cepljenja pasa,to još manje razumjem
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:07   #38
Ponavljam, nisam protiv cijepljenja protiv bjesnoće. Ali postoji i varijanta svake 3 godine. Pa zar je to tako teško shvatljivo, o čemu se ovdje piše? A o štetnosti i koristi bilo kakvih cjepiva si malo proguglaj, Didi, pa ćeš vidjeti što pišu znanstvenici i stručnjaci kojima nije primarni interes zarada. Hoćeš reći i da nije izmišljena pandemije ptičje ili koje već gripe, prije 2-3 godine? i dizala se psihoza da se proda što više cjepiva? Ili ti je i to promaknulo? i sad se stvara psihoza. Činjenica je da pse možemo cjepiti i svake 3 godine, a da budu zaštićeni. nadam se da su sad svi shvatili. i to im sigurno nije korisno za imunitet i opće zdravstveno stanje.

A za wlnwrasi, ja ne mislim da je moj život vredniji od života mog psa ili vrapca. Antropocentrizam mi je prije svega glup. Ljudi su jedina vrsta koja nema baš nikakvu ulogu i svrhu na ovom planetu, osim uništavanja. Jedan vrabac ima. i gusjenica, bilo tko. Zemlja može bez čovjeka, ali bez npr. pčela ne. pa tko je onda važniji? Ljudi su rak ovog planeta. (Franzen). A dal mi je bitnije zdravlje mog psa ili susjedovo, pogodi.

Još jedno pojašnjenje. naravno da ne mislim da se imunitet na bjesnoću stiče dobrom prehranom i zdravim životom. Nego onaj opći. Onaj na gripu npr. i druge boleštine, koje su izlječive ili ne.

Zadnje uređivanje lily0 : 09.01.2013. at 15:26.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:07   #39
Quote:
mala khala kaže: Pogledaj post
Tu nije pitanje dali psa cjepiti, nego zašto ga cjepiti svake godine ako proizvođači cjepiva preporučuju svakih 3???? Dok je ovakav Zakon na snazi nemamo alternativu, jer kako piše Ema 86 što ako pas nekoga ugrize a nije bio cjepljen???? Treba tražiti izmjenu zakona i to je bila moja namjera kada sam ovo pokrenula, da pse legalno cjepimo svakih 2-3 godine!!!!!!!
Krivo,ne i ne i ne..

Nadam se i znam da se zakon neće menjati i to je dobro!Na svu sreču.

nije svako cjepivo efikasno na svakom organizmu u 100%,nije organizam svakog psa prijemljiv za cjepivo 100%...i zato cjepljenje svake godine,NADOGRADNJA imuniteta...

ajme Bože pomozi...
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 16:08   #40
A da ih onda cijepimo dva puta godišnje za svaki slučaj ???? Ako je preporuka svakih 3 godine onda to vrijedi za sve pse , mozda neke štiti i duže ali sigurno ne kraće!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.