Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2013., 19:42   #61
Ne mogu do kompa pa cu s moba ukratko...
6h screen on bez problema i 1 i pol dan...
Wifi stalno ukljucen,po potrebi 3g.sinkro 4 accounta stalno,surfanje i sve ostale drustvene mreze...
Brz je,kamera jako dobra,malo sporije fokusira,u zahtjevnim igrama jako se grije(Asphalt 8),ali taj problem je imao i Optimus G...
Ekran je fantazija,solidan i vani kad je okrenut prema suncu.ima puno pametnih caka...knock on,pametan quick remote ,quick memo(super stvar),qslide pomocu koje u zasebnom prozoru otvoris aplikaciju na homescreenu,a moze bit i prozirna...
Nervira sto na drugim launcherima ne radi knock on i on screen tipke ne mogu bit prozirne,ali dobro naviknes se.na one tipke pozadi lako se naviknuti...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk 2
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 02:40   #62
E tako, sad kada sam uzeo malo vremena, mogu napisati nešto malo konkretnije o ovom telefonu. Nešto kao mini-recenziju. U nekim dijelovima posta usporedit ću telefon s nekim drugima koje sam imao (Xperia Z, Galaxy S4) čisto da donekle dočaram o čemu se radi kroz neku usporedbu. Ajmo redom.

UREĐAJ, KVALITETA IZRADE, DIZAJN

Pisat ću o crnom 32 GB modelu koji, neki kažu, izgleda preplastično kao da LG pokušava i u ovom aspektu kopirati Samsung. Kažu i da je prelagan, i da zato ostavlja prejeftin dojam. Tim ljudima poručujem - prestanite hejtati. Telefon izgleda sasvim OK, ne ističe se ničim kada ga prvi puta pogledate (osim po nesretnom LG logu s donje strane uređaja koji je možda mrvicu prevelik i presjajan i kvari lijepu monolitičnu crnu boju telefona). Po cijeloj bočnoj strani telefona LG je ubacio tanki kromirani metalni obrub (možda je i plastika?) koji stražnjoj strani telefona daje dojam kao da se može skinuti, ali ne može. Telefon se, vjerojatno zbog neodvojive stražnje ploče, čini vrlo dobro složenim. Nema nikakvog škripanja niti se igdje vidi da ima nekih odstupanja u kvaliteti izrade kućišta. Samo kućište sastavljeno je od glatke plastike, što čini dva problema: vrlo lako ostaju otisci prstiju na mobu, i telefon nema previše gripa ako ga ostavite na tkanini/odjeći (npr. stavite ga na bedro) i vrlo lako sklizne.

Prednja strana uređaja je 5.2" LCD IPS ekran, zvučnik za razgovore, proximity senzor, LED notifikacijska lampica i 2.1 mpix kamera. Na bočnim stranama nema ništa osim utora za micro SIM koji nije najkvalitetnije izrađen - kada umetnete SIM, nosač kartice sjedne u kućište djelić milimetra dublje nego što bi trebao i ne prati liniju kućišta i prekida glatku liniju, što malo nervira. Tu dolazimo i do stvari oko koje se lomi najviše koplja oko ovog telefona: tipke za paljenje i glasnoću premještene su na stražnju stranu uređaja, ispod kamere. Ovo je karakteristika uređaja koja je apsolutno podijelila narod u dvije grupe - ljubitelje i mrzitelje, nema sredine. I ja sam u jednoj od grupa, ali o tome malo kasnije, prvo pojedinačna obrada navedenih komponenti.

Ekran je fenomenalan. Zbog svoje veće dijagonale ima nešto nižu gustoću pixela po inču od Galaxy S4 i Xperie Z, ali svi koji vam kažu da se ta razlika vidi lažu koliko su dugi i široki. Ekran daje odličnu, oštru sliku s odličnim bojama. Moram biti iskren i reći da S4, primjerice, daje sliku prezasićenih boja. Ovo u početku izgleda malo isprano, ali kada se priviknete, sve ostalo (AMOLED) izgleda vrišteće kričavo i napadno. Kutevi gledanja slabiji su od AMOLED-a na S4 (jer je LCD panel), ali puno, puno bolji od onih na Xperii Z. Također, reprodukcija crne boje nije u rangu AMOLED ekrana, ali je opet miljama ispred Xperie Z.

Tipke za glasnoću su možda i najzanimljivija karakteristika ovog telefona, i dok nekima taj raspored ne odgovara, meni se uglavnom sviđa zbog jedne softverske cake koju je LG ubacio u telefon (o kojoj ću malo kasnije) i zato što nakon dan-dva tipke na stražnjoj strani telefona postanu potpuno prirodan doživljaj i počnete se pitati zašto se nitko prije nije sjetio toga. Kada držite mob u ruci, tipke su točno pod kažiprstom i vrlo je lako pojačavati i stišavati ton, pogotovo usred razgovora. Netko u LG-u se sjetio da uzeti mob u ruku, naći tipku za paljenje i stisnuti ju kako bi se ekran uključio i nije najsretnija procedura, pa se ekran može uključiti i pomoću KnockOn - tapnete dvaput na ekran dok je telefon u standbyu i on se upali. Na isti način se ekran i gasi (napomena: ne funkcionira najbolje s 3rd party launcherima). Tipke sa stražnje strane su solidno definirane, nisu pretvrde za pritisak, ali ni premeke da bi reagirale na prelagan stisak. Problem nastaje kod pravljenja screenshota (malo je nezgodno stisnuti power i vol dolje u isto vrijeme jer su na malom području, pa zna biti problem držati mob i stisnuti tipke odjednom).

S donje strane telefona nalaze se mikrofon, 3.5mm utor za slušalice i zvučnik. To mjesto drugo je najgore mjesto za zvučnik na telefonu (Xperia Z odnosi prvo mjesto u ovoj situaciji), jer kada gledate video u landscapeu, zvuk dolazi s desne strane, a ako držite mob s dvije ruke, vrlo je lako prekriti zvučnik. Sam zvučnik i nije među najglasnijima i zvuči malo limeno.

HARDVER, SOFTVER, UI

Mob pogoni Snapdragon 800 s četiri jezgre na 2.26 GHz, ima 2 GB RAM-a, 16 ili 32 GB memorije (bez micro SD slota). Tu nema rasprave - mob leti. Nisam našao neki zadatak koji bi telefonu napravio ikakav problem ili ga usporio na ikakav način. Ubija benchmarke (manje relevantno) i u svakodnevnom radu je nezaustavljiv. Nedostatak microSD slot-a može biti problem ako ste već uložili u neku veću karticu, pa ostajete bez načina da ju iskoristite.

Softver je baziran na Android 4.2.2 (potvrđen update na 4.4), s LG UI-jem povrh svega. UI se možda u prvu ruku čini prenačičkan svim i svačim. Brdo kontrola je dostupno odmah na jednom mjestu (notification bar), ali srećom, neke od tih kontrola mogu se maknuti, no ne i sve - u notification bar-u dostupan je slider za pojačavanje i stišavanje koji se ne da ukloniti. Olakotna okolnost je ta što mob kuži što trenutno radite s njim, pa ako slušate glazbu, slider služi za pojačavanje i stišavanje glazbe. Ako ne, onda pojačavate i stišavate glasnoću zvona. Ubačena je i jedna fora sitnica - ovo je prvi mob kojeg imam na kojem mogu odvojeno određivati jačinu vibracije telefona (odvojeno se podešava intenzitet vibracije za zvonjavu, notifikacije, i sistemske vibracije kao primjerice haptic feedback). Korisno.

LG je ubacio nekoliko super stvari u UI:

- QSlide - aplikacije se otvaraju u malom prozorčiću koji stoji iznad ostalih
- Quick Memo - možete crtati bilješke po trenutno otvorenom ekranu
- Quick Remote - telefon ima IR blaster kojim možete upravljati uređajima (TV, audio, itd)
- Wireless Storage - uključite ovu opciju i onda telefon možete mapirati u Windowsima kao mrežni disk i tako ga i koristiti - nema više spajanja kabela za kopiranje manjih datoteka!

Netko je ovdje spomenuo da se negdje ljudi žale na GPS, ali ja nemam baš nikakvih problema. Danas mi je napravio mali problem jer se nije odmah htio spojiti na GLONASS satelite. Pobrisao A-GPS podatke, osvježio ih i sve je OK. Isto vrijedi za Wi-Fi koji je nešto bolji nego na S4 (a samim time definitivno bolji nego na Xperii Z), 3G radi OK, Bluetooth i NFC... rade (ne koristim previše pa ne znam).


Izdvojit ću sumu nekih od stvari koje su me iznenadile na mobu.

- Quick Remote je odličan, odličan, odličan iz jednog jedinog razloga, a taj je da mob može "naučiti" kodove vašeg daljinskog. Na S4 morao sam koristiti aplikaciju koja ima uključene kodove za daljinske upravljače i onda sam morao kombinirati dva-tri uređaja i složiti jedan daljinski od njih kako bih upravljao audio receiverom. S LG-jem samo sam isprogramirao tipke jednu po jednu i to je to, radi odmah, bez kombiniranja i kemijanja.
- Ekran je stvarno super. Oštar, lijepih boja, vjerne reprodukcije. Još da su mu crne kao na AMOLED-u...
- Procesor jede malu djecu, mob leti kao nenormalan, nema nikakvih zastajkivanja, a opet, u deep sleepu je štedljiv i troši struju na kapaljku. Dodao sam screenshotove na kraj posta, pa prosudite sami. 6 sati screen on se može postići bez većih problema.
- UI, iako možda malo pretrpan, ima nekih odličnih ideja. Tipkovnica se može prilagoditi za rad jednom rukom, više-manje sve se može editirati, ne moraju se koristiti predinstalirane aplikacije (primjer: kada ubodete slušalice, mob na dnu ekrana prikaže mali menu i ponudi vam ako hoćete odmah otvoriti neku od aplikacija. Taj popis može se urediti i editirati, što je dobar štos).
- Kontaktima se mogu dodijeliti vlastite melodije zvona (nije neka velika stvar), ali i zasebna boja LED notifikacije (malo veća stvar). Kad sam kod kontakata, mob ima solidan upravitelj kontaktima s dobrim opcijama za združivanje kontakata.
- Mob nema fizičke tipke s prednje strane, već su one stalno na ekranu, ali što mi se strašno sviđa je to što se one mogu mijenjati, tj. raspored istih. Android stock je back-home-recent apps, kod mene je menu-home-back jer sam tako navikao. I lijepo je što je netko ponudio mogućnost razmještaja tipki.

Ne sviđa mi se to što:

- nema microSD utor, pa mi sada 32 GB kartica stoji na stolu, beskorisna.
- uređaj je od glatke plastike, samo čekam kada će negdje iskliznuti i pasti.
- kamerom se nisam previše bavio, osim što sam zamijetio da je u uvjetima slabijeg osvjetljenja - prespora, gotovo na razini neupotrebljivosti. Kameru ću istestirati u neko skorije vrijeme, dotada dodajem dvije slike (upravo u gorenavedenim uvjetima).



Ako sam nešto izostavio, podsjetite me, dodat ću u opis ako postoji nešto što vas dodatno zanima.

Antutu



GPS



Baterija



Slika u Normal modu



Slika u Night modu




http://www.gsmarena.com/lg_g2-5543.php
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 08:06   #63
procitam ponekad ovaj topic makar imam s3, al mozda postoji rjesenje za taj knock on na custom launcherima, nekak kak ja koristim.

koristim apex launcher, al svaki koji ima gesture funkcionira. znaci, skinuo sam besplatnu app screen off and lock koja sluzi za zakljucavanje ekrana. ima ponesto opcija, ali ostavljam sve na default s obzirom za kaj meni treba. u postavkama gesture poteza u apexu za dvostruki tap postavim da otvori aplikaciju i to screen off and lock. i sad svaki put kad dvaput kucnem po ekranu (na prazni prostor, znaci ne na podrucje widgeta) ekran se automatski zakljuca.

napominjem da nisam koristio g2 i ne znam kako funkcionira knock on, al pretpostavljam da je u lg-jev launcher su ubacene radnje pomocu gesture (za zakljucavanje, za otkljucavanje bi trebala biti ista shema samo za loockscreen). ako ima postavke da se pali i gasi taj njegov dvostruki tap za otkljucavanje i zakljucavanje, onda se izgasi za zakljucavanje i postavi ovo. zapravo bi trebalo funkcionirati na isti nacin, samo je knock on integriran u lg-jev rom. ako knock on nema postavka, onda ce mob napraviti duplu radnju za isto, al s obzirom da se screen off uvijek raditi, ekran ce se i uvijek zakljucati.
Zayl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 09:01   #64
E svaka ti dala majstore

Skinuo sa marketa screen off and lock, u gestama Nova launchera podesio i aktivirao lock off i radi super!
Za otkljucavanje nije ni potrebno jer to radi bez problema...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk 2
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 13:35   #65
anti

Koji antivirus koristite?
Hvala
mlada1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 14:30   #66
Postoji tema o antivirusima na Androidima i podforum Aplikacije gdje imaš temu za potražnju aplikacija.
Tako da te molim da tamo pogledaš
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 15:45   #67
Kak ste zadovojni s fotićem? Neki vele da je kakti bolji neg na S4..
Video pretpostavljam da je brutala
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 17:13   #68
Evo i mene nove ponosne vlasnice G2. Kako nisam neki veliki znalac mogu samo usporediti galaxy s advance koji sam koristila i G2.
Znam da ova dva moba nisu iste kategorije, pa ću samo napomenuti da me oduševio ekran koji je za razliku od galaxy-ja čitljiv na suncu.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 20:11   #69
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Kak ste zadovojni s fotićem? Neki vele da je kakti bolji neg na S4..
Video pretpostavljam da je brutala
Slike su sasvim solidne, jedino kada je slabije osvjetljenje postane spora. Ovih dana ispucam jedno 30-ak slika pa podignem.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 21:53   #70
Gdje si kupio model G2 32GB?
Vidim da okolo nude samo 16gb.
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 23:48   #71
Ljudi imam molbu za vas koji ste ponosni vlasnici G2. Ako moze netko malo detaljnije reci o kameri. Sve ostalo mi je poznato jedino kamera mi je velika nepoznanica. Npr. kakave su slike u usporedbi sa galaxy s4.. Hvala vam svima unaprijed na trudu i odvojenom vremenu. Pozdrav svima!!
Mobitelacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 00:05   #72
Quote:
Juventino85 kaže: Pogledaj post
Gdje si kupio model G2 32GB?
Vidim da okolo nude samo 16gb.
Mobileshop.eu.

Quote:
Mobitelacc kaže: Pogledaj post
Ljudi imam molbu za vas koji ste ponosni vlasnici G2. Ako moze netko malo detaljnije reci o kameri. Sve ostalo mi je poznato jedino kamera mi je velika nepoznanica. Npr. kakave su slike u usporedbi sa galaxy s4.. Hvala vam svima unaprijed na trudu i odvojenom vremenu. Pozdrav svima!!
Prvi dojam je da su nešto mutnije u uvjetima slabijeg osvjetljenja. Usporedim sutra-prekosutra.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 13:55   #73
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Mobileshop.eu
Koja je bila cijena?
Koliko si cekao dostavu?
Jel kutija bila tvornicki zapecacena i kakvo je jamstvo?
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 16:19   #74
3900 kn, bez EU garancije (dobio sam godinu dana od Mobileshopa), kutija standardno zapečaćena, stiglo u dan i pol.

EDIT: evo i slika... malo ih je jer je vani hladno i padala je kiša i puhao prilično jak vjetar.

https://www.dropbox.com/sh/c6ktdovk5e9yg1c/OLOO_gqPM9
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)

Zadnje uređivanje R1982 : 20.11.2013. at 17:09.
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 18:15   #75
Daj okini neki video sa 60fps...

Po danu su dobre slike, al ove noćne, nekak su malo zmuljane..

Zadnje uređivanje assassin : 21.11.2013. at 11:53. Reason: Maknut nepotreban citat
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 13:59   #76
G2 uspjesno rootan i sad konacno mogu instalirati GMD Auto Hide Soft Keys pa kod igranja soft tipke nisu nakeljene na ekran...
Postupak rootanja je tako jednostavan da je sve gotovo za 5 min....koga zanima sve ima na xda...

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2448887

Sent from my LG-D802 using Tapatalk 2
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 12:15   #77
2h56 min ekrana, 49% baterije... sve to u 25 sati korištenja.

Epic.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 13:02   #78
znači bit ću zadovoljen što se tiče baterije. sweet

Zadnje uređivanje assassin : 23.11.2013. at 14:04. Reason: Maknut nepotreban citat
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 15:32   #79
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Daj okini neki video sa 60fps...

Po danu su dobre slike, al ove noćne, nekak su malo zmuljane..
60 fps video gotov, samo da ga uploadam.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 16:38   #80
Koji točno model treba tražiti ako želim LTE verziju, onaj D802?
neci43 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.