Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2014., 21:55   #1
Japan

U Japan smo stigli iz Šangaja, nakon Japan otišli smo natrag u Kinu, u Peking. U Japanu smo boravili 10 dana do polovice 11.mjeseca 2013. Posjet je bio aktivan obilazak nekoliko najvažnijih gradova zemlje, krenuli smo iz Tokia do Hirošime, a u povratku posjetili Kyoto, Naru i Osaku. Putopis iz zemlje izlazećeg sunca, preljubaznih ljudi i visoke tehnologije pročitajte u nastavcima:

Japan Uvodni tekst: http://tripologia.com/putopisi/japan...graju-nogomet/

Evo i linkova na putopise po gradovima: Tokio 1.dio, Hirošima, Kyoto, Nara, Osaka i Tokio 2.dio.

Svaki komentar ili, još bolje, proširenje destinacija iz ove sjajne zemlje je dobro došlo.

Sayonara!
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 05:12   #2
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
U Japan smo stigli iz Šangaja, nakon Japan otišli smo natrag u Kinu, u Peking. U Japanu smo boravili 10 dana do polovice 11.mjeseca 2013. Posjet je bio aktivan obilazak nekoliko najvažnijih gradova zemlje, krenuli smo iz Tokia do Hirošime, a u povratku posjetili Kyoto, Naru i Osaku. Putopis iz zemlje izlazećeg sunca, preljubaznih ljudi i visoke tehnologije pročitajte u nastavcima:

Japan Uvodni tekst: http://tripologia.com/putopisi/japan...graju-nogomet/

Evo i linkova na putopise po gradovima: Tokio 1.dio, Hirošima, Kyoto, Nara, Osaka i Tokio 2.dio.

Svaki komentar ili, još bolje, proširenje destinacija iz ove sjajne zemlje je dobro došlo.

Sayonara!
Gileg, zanimljiv putopis, svidjelo mi se!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 13:01   #3
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Gileg, zanimljiv putopis, svidjelo mi se!
Hvala Inter!
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 13:25   #4
Može li kakva preporuka za pogledati za Osaku Kyoto i Fukuoku... Naime nastavlja se na 7 dana tog djela japana, ali to je zadnja destinacija
feboj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 16:41   #5
Što te najviše zanima? Povijest, zabava, gradska gužva ili priroda...?

U Osakai pogledaj Osaka castle, lijep japanski dvorac koji je bio u potpunosti uništen u 2. svjetskom ratu, ovo je kasnija rekonstrukcija, ali dvorac kao i park oko njega su prelijepi. U tom parku je i Osaka International Peace Center, zanimljivo za vidjeti ako nisi već gledao slične muzeje jer u Japanu skoro svaki grad ima jedan takav a svi su manje-više slični. Od modernoga odi na Umeda Sky Building, imaš dobar vidikovac na vrhu zgrade imena “floating garden" a otprilike tako i izgleda, lijepo je za vidjeti. Kasnije se možeš spustiti do luke, možda se provozati brodom ili Tempozan Giant Ferris Wheel-om pa baciti pogled sa vrha još jednom na grad. Tu ti je gradski akvarij, kažu da je dobar ako voliš tako nešto, ja nisam išao unutra pa ne znam osobno. Kasnije se vrati u centar i odi u Tsutenkaku toranj, jedan od najpoznatijih simbola grada i nešto na must see listi, cijeli toranj je kao mali vremeplov a na vrhu je još jedan vidikovac. Onda se promuvaj po centru, Shinsekai je odmah oko tornja, obiđi Dotonbori, ako tražiš shoping Shinsaibashi... Mi smo išli i u zoo ali nije nešto posebno što ne možeš vidjeti i u drugim gradovima, no ako imaš dosta vremena zašto ne.

Provjeri Osaka Unlimited Pass: https://www.osaka-info.jp/osp/en/index.html Nama se itekako isplatila, dobiješ u cijeni gradski prijevoz besplatan ulaz na 28 atrakcija i još popuste na štošta.

Kyoto je definitivno povijesno najvažniji povijesni grad u Japanu, na sreću nije doživio da i njega sravne atomskom bombom iako je tako bilo planirano. U gradu bi imao što gledati da ostaneš mjesec dana no za kratku turističku posjetu morat ćeš si sam složiti prioritete. Neizostavno je svakako Kinkaku-ji (zlatni paviljon) i Ginkaku-ji (srebrni paviljon), oba nevjerovatan primjer povezivanja japanske arhitekture i uređenja vrta, posebno nešto, nikako propustiti. Ja bih tu još svakako dodao i Fushimi-Inari-Taisha hram, Kiyomizu-dera hram, Gion Corner (četvrt gejši), Filozofski put... Pokušaj posjetiti i Kyoto Imperial Palace, ulaz inače nije dozvoljen turistima ali je moguć dva puta dnevno uz prethodnu rezervaciju. Rezervaciju možeš ovdje dobiti besplatno: http://sankan.kunaicho.go.jp/english/guide/kyoto.html ali potrebno je to napraviti puno vremena unaprijed, svakako prije odlaska u Japan jer mjesta se brzo popune. Kraljevsku palaču u Kyotou svakako vrijedi vidjeti, prelijepa je, ona u Tokiu nije joj ni blizu.

Između Osake i Kyotoa je Nara, svakako grad vrijedan posjete, razmisli i o tome ako budeš imao vremena.

U Fukuoki nisam bio.

Eto to je ukratko to, ako imaš neka konkretna pitanja slobodno pitaj. Više o Osaki i Kyotou možeš pročitati u našim putopisima na gore priloženim linkovima. Svakako pročitaj i temu Japan ovdje na forumu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=189721&page=95 Tamo imaš vrhunske poznavatelje Japana koji imaju odgovore na sva paitanja.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 00:24   #6
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Što te najviše zanima? Povijest, zabava, gradska gužva ili priroda...?

U Osakai pogledaj Osaka castle, lijep japanski dvorac koji je bio u potpunosti uništen u 2. svjetskom ratu, ovo je kasnija rekonstrukcija, ali dvorac kao i park oko njega su prelijepi. U tom parku je i Osaka International Peace Center, zanimljivo za vidjeti ako nisi već gledao slične muzeje jer u Japanu skoro svaki grad ima jedan takav a svi su manje-više slični. Od modernoga odi na Umeda Sky Building, imaš dobar vidikovac na vrhu zgrade imena “floating garden" a otprilike tako i izgleda, lijepo je za vidjeti. Kasnije se možeš spustiti do luke, možda se provozati brodom ili Tempozan Giant Ferris Wheel-om pa baciti pogled sa vrha još jednom na grad. Tu ti je gradski akvarij, kažu da je dobar ako voliš tako nešto, ja nisam išao unutra pa ne znam osobno. Kasnije se vrati u centar i odi u Tsutenkaku toranj, jedan od najpoznatijih simbola grada i nešto na must see listi, cijeli toranj je kao mali vremeplov a na vrhu je još jedan vidikovac. Onda se promuvaj po centru, Shinsekai je odmah oko tornja, obiđi Dotonbori, ako tražiš shoping Shinsaibashi... Mi smo išli i u zoo ali nije nešto posebno što ne možeš vidjeti i u drugim gradovima, no ako imaš dosta vremena zašto ne.

Provjeri Osaka Unlimited Pass: https://www.osaka-info.jp/osp/en/index.html Nama se itekako isplatila, dobiješ u cijeni gradski prijevoz besplatan ulaz na 28 atrakcija i još popuste na štošta.

Kyoto je definitivno povijesno najvažniji povijesni grad u Japanu, na sreću nije doživio da i njega sravne atomskom bombom iako je tako bilo planirano. U gradu bi imao što gledati da ostaneš mjesec dana no za kratku turističku posjetu morat ćeš si sam složiti prioritete. Neizostavno je svakako Kinkaku-ji (zlatni paviljon) i Ginkaku-ji (srebrni paviljon), oba nevjerovatan primjer povezivanja japanske arhitekture i uređenja vrta, posebno nešto, nikako propustiti. Ja bih tu još svakako dodao i Fushimi-Inari-Taisha hram, Kiyomizu-dera hram, Gion Corner (četvrt gejši), Filozofski put... Pokušaj posjetiti i Kyoto Imperial Palace, ulaz inače nije dozvoljen turistima ali je moguć dva puta dnevno uz prethodnu rezervaciju. Rezervaciju možeš ovdje dobiti besplatno: http://sankan.kunaicho.go.jp/english/guide/kyoto.html ali potrebno je to napraviti puno vremena unaprijed, svakako prije odlaska u Japan jer mjesta se brzo popune. Kraljevsku palaču u Kyotou svakako vrijedi vidjeti, prelijepa je, ona u Tokiu nije joj ni blizu.

Između Osake i Kyotoa je Nara, svakako grad vrijedan posjete, razmisli i o tome ako budeš imao vremena.

U Fukuoki nisam bio.

Eto to je ukratko to, ako imaš neka konkretna pitanja slobodno pitaj. Više o Osaki i Kyotou možeš pročitati u našim putopisima na gore priloženim linkovima. Svakako pročitaj i temu Japan ovdje na forumu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=189721&page=95 Tamo imaš vrhunske poznavatelje Japana koji imaju odgovore na sva paitanja.
Hvala ti, naime ovo mi je prvi posjet japanu i tom dijelu svijeta te kako ne idem sam nego sam kao kofer na meni je samo da predložim neke destinacije.
feboj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 11:33   #7
Quote:
feboj kaže: Pogledaj post
Hvala ti, naime ovo mi je prvi posjet japanu i tom dijelu svijeta te kako ne idem sam nego sam kao kofer na meni je samo da predložim neke destinacije.
Nema na čemu. Slobodno pitaj ako te još nešto zanima, ovdje ili na temi Japan.
Sretan put! Uživat ćeš u Japanu garantirano.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 22:18   #8
odlican putopis! sa jako puno korisnih savjeta. ja sam vec napravila copy paste i print jer mi se ovo cini kao odlican vodic za moje putovanje. nisam jos potpuno odlucila za plan, jos moram malo prouciti slike pa cu onda odluciti. imam jedno pitanje. kolike su guzve u metrou u tokyu? ja sam mislila uzeti hop on hop off bus jer se bojim uzasno tih guzvi i cinjenica da ste se vi izgubili znaci da cu se ja siguro izgubiti. al pojam da budem u sredini vagona a nemam pojma gdje izaci me uzasava. nekako mi se cini da big to sa ovim busom rijesila?
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 19:13   #9
Hvala Višnja, drago mi je ako će ti putopis biti od koristi.

Ne trebaš se bojati metroa, stvar funkcionira i najbrža je opcija prijevoza unutar grada. Može biti malo konfuzno što postoje 3 kompanije koje prometuju underground, Tokyo Metro, Toei i JR. U ovisnosti kojeg prijevoznika ćeš koristiti trebaš kupiti kartu za njega, različiti automati prodaju karte (svi omogućavaju i kupovinu na engleskom) a ponekad su im i odvojene stanice pod zemljom. Najvjerovatnije će vam biti potreban Tokyo Metro i možda je i najbolje da se držite njega. Stvar naizgled izgleda komplicirano no brzo ćeš se navići, mi smo jedino tek pri dolasku u Tokyo fulali izaći na vrijeme pa smo otišli stanicu dalje no to nije ništa strašno što se ne da riješiti povratkom jednu stanicu natrag. Prouči malo ovu stranicu: http://www.japan-guide.com/e/e2017.html a možeš i preuzeti mapu Tokyo Metroa pa na miru prostudirati i vidjeti koje konkretno stanice tebi trebaju: http://www.tokyometro.jp/en/subwaymap/. Ove mape ćeš također pronaći na svim stanicama jednom kada dođeš u Tokyo.

Bez brige, nije to ništa na što se nećeš vrlo brzo navići. Hop on - hop off bus uzmi ako ti odgovara takav način razgledavanja grada, što se samog prijevoza tiče nema potreba izbjegavati metro.

Pitaj ovdje slobodno ako mogu još nekako pomoći. Također ne znam da li ti je poznato da postoji i tema Japan ovdje na forumu https://www.forum.hr/showthread.php?t=189721&page=105 na kojoj možeš pronaći brdo dobrih savjeta ili pitati ako imaš neko konkretno pitanje, ljudi tamo rado će pomoći.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 21:17   #10
hvala na odgovoru! Mislim da cemo ici ipak metrom, vidim da i u vlakovima imaju displej gdje objavljuju stanice, valjda necemo profulati, al dobro nista strasno.
A kako ste se snalazili u kyotu? kazes da vozac busa pjeva( šala) stanice- jeste vi znali kad ste na kojoj stanici? na onoj stranici sto si preproucio sam bila tamo pise da su busevi u kyotu dosta spori.
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 18:23   #11
Što se buseva u Kyotu tiče nabavite si jednu od mapa bus linija pa pratite stanice, ima ih posvuda ukljućujući i stanice i hotele, sigurno ćete lako naći jednu kada stignete u Kyoto. Za sada možeš ovdje pogledati otprilike što možete očekivati: http://kansaiconnect.com/downloads/kyotobus2.pdf Ono što će vama biti bitno jesu busevi 100, 101 i 102, oni idu po centru grada i obilaze glavne znamenitosti, uglavnom su ove 3 linije prilagođene turistima, najvjerovatnije nećete druge brojeve niti trebati.

Na brinite, Kyoto je prilično mali grad i ne možete se puno izgubiti. Sve i da fulate jednu stanicu vrlo brzo doći će sljedeća. Dodatno, ukoliko imate smartphone, možete si instalirati MapsMe aplikaciju pa preko GPS-a pratiti gdje se točno nalazite: https://play.google.com/store/apps/d...maps.pro&hl=hr Pri instalaciji dobit ćete osnovnu kartu svijeta, dodatno si instalirajte još i Japan, sve je besplatno a aplikacija je vrlo brza i ne troši puno baterije kao neke druge. Ovu aplikaciju sam koristio i u Kyoto-u, kao i mnogim drugim krajevima svijeta i vrlo sam zadovoljan. Pomaže puno u kretanju gradom.

A sama vožnja Kyotom u busu je doživljaj za sebe, vidit ćete kada čujete vozače. Predlažem da uzmete dnevni pass, mislim da je 500 jena pa se vozite koliko hoćete po gradu. Da, napomena, na busu sve piše na japanskom ukljućujući i smjer kuda ide, jedino što ćete prepoznati je broj linije. Ali to je dovoljno da se snađete. Ovdje možete pročitati više u busevima u Kyoto-u: http://www.japanvisitor.com/japan-transport/kyoto-buses.

Inače u busu u Kyoto-u smo dobili jedan od najdražih suvenira iz Japana, starac kome smo ustupili mjesto nam je za čas složio dva origamija pisao sam već o tome u putopisu.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 13:43   #12
U busevima postoji displej koji prikazuje imena nadolazećih stanica, na japanskom i engleskom. Nisam 100% sigurna da li ih ima baš u svim busevima, ili samo na linijama kojima se pretežno koriste turisti. U svakom slučaju, ne sjećam se da smo mi imali ikakvih problema sa pogađanjem prave stanice.
Više mentalne energije nego za praćenje stanica trebalo mi je da ne zaboravim platit vožnju. Naime, kod njih je ulaz besplatan, a izlazak se plaća
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 20:06   #13
Ja se ne sjećam ovih displeja, moguće da su nešto promijenili, ja sam u Japanu bio krajem 2003. a ti Palička ove godine ako se ne varam. A možda i nema u svakom busu a mi uboli baš ove bez toga. Ali nije problem pronaći pravu stanicu jel tako, nije Kyoto neki kompliciran grad. Jedino što su nas izluđivale mape grada po ulicama, nisu okrenute kao kod nas da je sjever uvijek gore što mi uzimamo zdravo za gotovo, u Japanu je na vrhu mape ono što se nalazi ispred tebe a to može biti bilo što. Uglavnom u početku nas je to bunilo dok nismo otkrili misterij.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 08:49   #14
Tako je, nije se tako teško snaći po Kyotu. Mi bismo si obično za jedan dan odredili jedan dio grada, a onda smo se po njemu i intuitivno dosta dobro snalazili. Tu i tamo je bio problem pronaći peron s kojeg kreće neki bus, ali u takvim slučajevima se kao čarolijom stvori neki ljubazan Japanac koji te uputi.
Jedan zez koji nam se dogodio s busom je bio da smo ujutro sjeli na bus na stanici ispred našeg apartmana, otišli kamo smo već planirali otići, i onda popodne kad smo se htjeli vratiti sjeli na taj isti bus, budući da znamo, jelte, da će nas vratit doma. Međutim, nije bilo tako. U drugom smjeru bus je vozio nekom drugom rutom. Ali ni to nije bilo ništa strašno. Promašili smo par stanica, sišli i vratili se nazad.
Karte je proučavao suprug, tako da taj problem, ako i postoji, nisam doživjela
Višnja je nekoliko postova gore spomenula problem gužvi u Tokyskom metrou. Za vrijeme rush houra, na velikim stanicama, zna biti stvarno gadno, ali ostatak dana nije uopće problem. Mi smo uspjeli s djetetom, tako da ne vidim razloga zašto netko drugi ne bi. Nema potrebe za tolikom zabrinutošću
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 11:00   #15
Da, rush hour zna biti gadan. Jesi vidila i pushere.
https://www.youtube.com/watch?v=KM5qlOWqdWI
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 12:02   #16
Na svu sreću, ne
Čini mi se da se Japan dosta promijenio otkad si ti bio tamo, sudeći barem po pričama drugih. Više je engleskog, cijene su niže, pa eto čini se da su i prometne gužve manje.
Izbjegavali smo rush hour koliko smo mogli, možda smo dvaput bili u to vrijeme u podzemnoj. U vlakovima je bila gužva, ali ne baš tolika da smo bili totalno natiskani jedni na druge. Veći problem mi je bio navigiranje po stanici između svih tih užurbanih ljudi. Sjećam se, bili smo na stanici Shinjuku oko 8:15 ujutro, i trebali smo doći do šaltera gdje se kupuju karte za izlet u Hakone. Šalter je bio niti 10m od nas, a između nas i njega bila je rijeka ljudi, tako da smo neko vrijeme vrebali pogodan trenutak pa presjeć put. Onako, otprilike, kao da pretrčavaš Slavonsku aveniju
U ostala doba dana smo većinom čak i ulovili mjesto za sjesti. Sve u svemu, nije taj tokijski metro uopće neki bauk.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 18:41   #17
Ne znam koliko se Japan mogao promjeniti za dvije godine, ne bih rekao baš puno. Kako misliš više je engleskog, na ulicama ili ga ljudi više govore? A moguće, primiče se olimpijada pa se valjda spremaju već pomalo.

Ja sam vidio ove pushere. Ne u naš vlak već sam ih pratio sa stanice. Nije jednaka gužva u svim vlakovima ni u vrijeme špice, niti mi nismo doživili neku strašnu gužvu ali ne bih volio biti u ovim vlakovima na naguravanje. A ovo za rijeke ljudi je živa istina, kada krene nema ti druge nego čekati da prođe, prolaska nema.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 18:58   #18
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Ja se ne sjećam ovih displeja, moguće da su nešto promijenili, ja sam u Japanu bio krajem 2003. a ti Palička ove godine ako se ne varam.
Očito ti se omakla 0 umjesto jedinice, što je prouzročilo cijeli ovaj nesporazum
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 19:37   #19
Quote:
Palička kaže: Pogledaj post
Očito ti se omakla 0 umjesto jedinice, što je prouzročilo cijeli ovaj nesporazum
Ups. Imaš pravo, htjedoh reći u Japanu smo bili krajem 2013.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 16:10   #20
Hvala na uputama! Snaci cemo se onda. Ja sam isprintala mape i nazive svega sto zelim vidjeti na japanskom znat ce nam pokazati. Necu uopce uzimati taj hop on off bus jer mi se metroom cini jednostavnije.
Mi smo planirali uzeti organizirani izlet na fuji a nikko sami ako stignemo. I kombinirat osaku i sumo turnir. I uzela sam piece hostel u kyotu jer je povoljan.
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.