Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Zabavna glazba

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2014., 15:28   #1
Emina Jahović

Quote:


Emina Jahović Sandal (Novi Pazar, 15. siječnja 1982.) srbijanska je pop pjevačica i tekstopisac.

Emina Jahović je postala poznata nakon objavljivanja svog debitantskog albuma Osmi dan u 2002., koji je dobio uglavnom povoljne recenzije od kritičara. Njen drugi album Radije ranije objavljen je u 2005. te se pojavljuje na vrhu ljesvica na nekoliko velikih tržišta iz kojeg su iznjedrili singlovi Da'l ona zna i Uzalud se budim. Njen album Vila objavljen je u 2009. te se pojavljuje na vrhu ljesvica na nekoliko velikih tržišta iz kojeg su iznjedrili singlovi Pile moje, Med ft. Dino Merlin, i Jos ti se nadam ft. Sasa Kovacevic

Četvrtim albumom Jahović definitivno dobiva status srpske pop super zvijezde.Njezina prva dva singla bili su broj jedan singlovi, a album je dosegao prvo mjesto. Kasnije u 2008. objavila je prošireni album, Singles & Duets, koji je stvorio hit singlove "La gitana" i "Emina". Poslije ovoga Emina Jahović je potpisala ugovor s kućom "Sony Music Entertainment". Emina Jahović je prodala oko 7 milijuna albuma i singlova diljem svijeta.

- Wikipedia
Eminu nisam nesto dozivljavao do ovog albuma, cak mi je i mega hit Da Mogu izazivao press ... ali posljednji album mi je odlican, pogotovo pjesma Nedostajes I spot za Ne plasim se

Po youtube viewsima album je vrlo dobro prosao kod publike.
S preko 700k na fb jedna je od najlajkanijih pjevac/ica na balkanu. Vise imaju samo Ceca, Severina i Seka Aleksic.



Facebook
Twitter
YouTube
Instragram
Official website
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild

Zadnje uređivanje Greco : 18.12.2014. at 15:36.
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 16:02   #2
Bitno da ima preko 7 miliona prodanih primjeraka

Dobra je Emina, uvijek se držala nekog svog stila.

Uz to i piše svoje pjesme.
__________________
There is something in staying close to men and women, and looking on them, and in the contact and odor of them, that pleases the soul well
Softa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 19:07   #3
Gospođa Sandal


Čega ba 7 mil. ? Ova gora od Karleuše
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 19:09   #4
Trebaš naći njenu sliku kad je bila cura. Sva je plastična sad.
zrinjski95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 16:38   #5
Odličan je spot za pjesmu Ne plašim se. I pjesma je neloša.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 14:11   #6
Emina Jahović – Metamorfoza
1. Opet si s njom: electro-pop pjesma izvrsne produkcije. Odlična usklađenost melodije i vokala. Sama pjesma je solidna.
2. Žena zmaj: kombinacija orijentalnog melosa i zapadnog zvuka upakirana u electro-pop kombinaciju. Iako je produkcija na mjestu, pjesma sama za sebe mi nije nešto posebno.
3. Nesanica: slična kombinacija zvuka kao i na prethodnoj pjesmi, ali sama pjesma je daleko izraženija. Primijetio sam da joj u pjesmama tekstovi zvuči kao prijevod nekog engleskog teksta (vidi se da nisu baš usklađeni sa srpskim jezikom). Malo forsiraju tu ''neuobičajenost'' stihova. Neovisno o tome, prilično dobra pjesma.
4. Ne plašim se: prva pjesma na albumu lišena studijski formiranih instrumenata. Također, možda i prva prava balada na albumu, neovisno o melankoličnosti koja generalno prevladava u pjesmama. Jako dobra pjesma. Jedan od highlightova.
5. Telefon: jako mi je Karleuša u svojoj ''orijentalnoj'' fazi. Meni je super stvarčica! Dobro joj pristaje ''turkish'' zvuk. Također jedan od highlightova albuma (materijal za singl).
6. Za tebe pitam: šteta što je cenzurirala tekst pjesme, budući da mislim da je Balkan spreman na psovke u pop pjesmama ( Severinina i Karleuša su imale navedeno u svojim pjesmama i nije bilo cenzurirano). Pjesma je jako t.A.T.u. Mislim da bi mogla proći kao i singl.
7. Metamorfoza: o ovoj pjesmi imam isto mišljenje kao i pjesmi Žena zmaj. Očekivao sam puno više.
8. Prva dama: zvuči pomalo dated i nakon preslušavanja prethodnih pjesama, pomalo sam se zasitio orijentalnog melosa (nemam ništa protiv navedenog, ali kada je svaka pjesma je stvarana na sličan kalup – dosadi). Ipak, pjesma uopće nije loša. Refren je vrlo dobar.
9. Da mogu: o ovoj pjesmi se nema puno za reći, osim da je izvrsna. Jedan od boljih pop singlova izdanih na Balkanu u proteklih par godina. Produkcija, tekst, melodija – sve je na mjestu. Besprijekorna pjesma.
10. Nedostaješ: o ovoj pjesmi imam isto mišljenje kao i Metamorfozi i Ženi zmaj.
11. Beograd priča: također jedna od rijetkih balada na albumu. Dojmi pomalo planirano (kao da je izdana da bi se ostvarila suradnja, a ne poradi pjesme same). Solidan album track.
12. Posle mene: malo više grčki melos, nego turski. Produkcijski odlična, ali pomalo neprimjetna pjesma.
13. Gospodine: i dalje prevladava electro-pop zvuk, ali je lišen orijentalnog melosa. Zvuk je bliži zvuku starih pjesama Nataše Bekvalac, iako je Emina kao vokal izraženija.

Ukratko: neloš album, ali kao što bi Karleuša rekla:''Sex bez orgazma''; u većina pjesama ima predispozicije za nešto veliko, ali kao da im nedostaje mali, ali ključan faktor koji bi ih učinio hitom.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 20:25   #7
Zasto ne volite Nedostajes ? Meni je presavrsena. Zena zmaj i metamorfoza su mi jedne od boljih

Slazem se da su stihovi u vecini pjesama ponekad glupi.

Recimo "jos mi nedostajes, vrijeme ti postaje teze" Teze !?
Ili "vene mi do plafona dusa na podu" what the fuck !?

Ne kuzim ni "gospodine tko te nocas posla da te prevarim
Kao stari kaput da te odbacim" .. logicnije bi bilo .. tko ga nocas posla ..
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 17:26   #8
Najljepša ex-yu pjevačica (uz Milicu Pavlović). Super mi je Nesanica, plus još dosta pjesama. Nije mi dobra ova nova smor balada. Posebna pohvala za skupe spotove.
Chemmical is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 12:08   #9
Dj Shone feat. Emina & Teca Gambino - Muske price
https://instagram.com/p/3UvxYFBIvd/?taken-by=yaemina
fentydown is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 20:17   #10
fentydown is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 21:43   #11
poluhit
KillsXO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 14:39   #12
Odlicna mi je pjesma Ali ovaj Teca je katastrofa, 92.47% teksta mu je nabrajanje gradova gdje ljetuje i partyja ... ali je prehot pa mu oprastan sto je netalentiran.
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 16:19   #13
Meni on djeluje ko balkanski Pitbull..
t86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 00:25   #14
Quote:
t86 kaže: Pogledaj post
Meni on djeluje ko balkanski Pitbull..
Mc yankoo je nas pitbull. Btw pjesma previse sleja beat ekstra, refren vrh, spot predobar samo teca je los
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 10:03   #15
Guglam ovog lika i izbaci mi lonce na slikama

Dobra pjesma, Emina izdominirala. On je smor teški, ali dobar prizor.
Chemmical is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 11:26   #16
Teča >>>>>> Emsi Janko,Stojan itd
KillsXO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 22:01   #17
Eminin refren vrh
__________________
čovjekzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:54   #18
KillsXO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 15:18   #19

Super slatka i super zarazna!
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 15:28   #20
Zvuči ko da je plagirala Rozgu..
t86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.